Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Много полезна тема! :thumbsup:

Исках само да попитам, възможно ли е, при малко дете, да имат взаимна връзка образуване на киста и голяма трета сливица по рождение?

Случая е следния:

На 6м. и на 1г. на детето се отстранява гной от образувана киста.

На годинка и половина кистата е премахната.

Още в първите дни след раждането му педиатърката констатира, че е с по-голяма сливица.

До 3г., на колкото е в момента детето, много често боледува.

В момента не чува с едното ушенце.

Водихме го на УНГ специалист. Изчисти ушната му кал, констатира, че по рождения детето е с 2 тесни ушни каналчета, направи общ бърз слухов тест /изричане на цифри, като скрива едно по едно ушенцата/.

Засега се рабрахме да му даваме една сецмица капки през нослето и 40 дни капки през устата - Ксизал /по 5 капки сутрин и вечер/.

По мои наблюдения, проблемите започнаха с тръгването на детска градина.

Не му подейства стресиращно - напротив, много бързо се приспособи.

Но започнаха да текат реки от сополи. По цял ден никой не му почиства нослето, в резутат на което те се натрупват в гърлото и полепват около сливицата.

Всичко това, напоследък, е придружено с ужасна раздразнителност, нощно хъркане, загуба на апетит, високо говорене, лош сън, понякога силна болка в ухото и както споменах - постоянни боледувания.

Лекарката спомена за евентуално провеждане на аудиометрия, но преди това, трябва да минат 40-те дни, в които слагаме въпросните капки.

Та докато си чакам, се притеснявам и чудя...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Голямата ми дъщеря е на 3 г. и 6 м. и от 1 година и половина я лекуваме само с хомеопатия. Водихме я на преглед при специалист уши нос и гърло и той откри огромна трета сливица. Така разбрахме, че постоянните боледувания, нощното хъркане и т.н. се дължат на третата сливица. Предложи оперативна намеса.

Знам, че е ужасно вредно за духовното здраве на детето и т.н. не ми се иска да мисля за това вообще.

Въпросите ми:

1. Какво представлява това заболяване?

2. Как се лекува вкл. и на духовно ниво?

3. Алтернативни методи, които бихте ми препоръчали?

4. Как да я закрепя физически?

5. Може ли да се намали третата сливица и как?

Здравейте Пела!Увеличената трета сливица в тази възраст е често явление.Направили сте преглед при специалист УНГ-само той може да прецени необходима ли е операция,защото макар и рядко увеличената трета сливица води до сериозни последствия-от деформации на горната челюст до умствена изостаналост.Изследвахте ли детето за алергии?Посетете поне още един специалист(или дори двама) за да сте сигурна ,че операцията е наложителна.Аз бих Ви препоръчала една много ефикасна билкова рецепта на Петър Димков-подейства чудесно,когато детето ми беше малко и имаше увеличена трета сливица(при нас не се налагаше операция!).Две супени лъжици лайка,една с.л. ленено семе и една с.л. мед се слагат в 0.400л вода и ври 10 минути.След като изстине се прецежда и се приема 3 пъти на ден половин час преди хранене

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Много полезна тема! :thumbsup:

Исках само да попитам, възможно ли е, при малко дете, да имат взаимна връзка образуване на киста и голяма трета сливица по рождение?

Случая е следния:

На 6м. и на 1г. на детето се отстранява гной от образувана киста.

На годинка и половина кистата е премахната.

Още в първите дни след раждането му педиатърката констатира, че е с по-голяма сливица.

До 3г., на колкото е в момента детето, много често боледува.

В момента не чува с едното ушенце.

Водихме го на УНГ специалист. Изчисти ушната му кал, констатира, че по рождения детето е с 2 тесни ушни каналчета, направи общ бърз слухов тест /изричане на цифри, като скрива едно по едно ушенцата/.

Засега се рабрахме да му даваме една сецмица капки през нослето и 40 дни капки през устата - Ксизал /по 5 капки сутрин и вечер/.

По мои наблюдения, проблемите започнаха с тръгването на детска градина.

Не му подейства стресиращно - напротив, много бързо се приспособи.

Но започнаха да текат реки от сополи. По цял ден никой не му почиства нослето, в резутат на което те се натрупват в гърлото и полепват около сливицата.

Всичко това, напоследък, е придружено с ужасна раздразнителност, нощно хъркане, загуба на апетит, високо говорене, лош сън, понякога силна болка в ухото и както споменах - постоянни боледувания.

Лекарката спомена за евентуално провеждане на аудиометрия, но преди това, трябва да минат 40-те дни, в които слагаме въпросните капки.

Та докато си чакам, се притеснявам и чудя...

Направихте ли изследвания за алергия?

Линк към коментар
Share on other sites

Много полезна тема! :thumbsup:

проблемите започнаха с тръгването на детска градина.

Не му подейства стресиращно - напротив, много бързо се приспособи.

Но започнаха да текат реки от сополи. ... ужасна раздразнителност, нощно хъркане, загуба на апетит, високо говорене, лош сън, понякога силна болка в ухото и както споменах - постоянни боледувания.

Направихте ли изследвания за алергия?

Въпросът на гранат1 за алергията е много на място.

А това, че детето се държи геройски и не изразява чувствата си, не значи, че се е приспособило към детската градина и че там му харесва.

Съжалявам, Мишел, че го казвам. Ако нямате начин да гледате детето поне още една година в къщи, ще трябва да подходите много внимателно и целенасочено, за да преодолее тази криза на промяната.

Мога да кажа и по-конкретно какво се случва с него, но е достатъчна темата "Емоционално състояние и болести" - там има и линкове към книги.

Ако имате по-конкретни въпроси, ще се опитам да помогна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хора, какви са тези безумни глупости, които пишете. Реших да пиша тук, основно поради възмущение от нещата, които прочетох.

Нека ви разкажа малко личен опит - като дете имах трета сливица и много си напатих от нея.

Това нещо трябва да се премахне оперативно - преди операцията постоянно боледувах, губех слуха си (не чувах нищо с едното ухо), имах затруднения с дишането и всяка настинка беше бедствие.

След операцията, вече повече от 15 години не съм боледувал тежко. Нито веднъж! Направо се преродих откакто го махнаха това проклето нещо от гърлото ми.

Тук не са намесени никакви духовни причини - проблемът с третата сливица се решава изключително ефективно с премахването й. Здравето на детето ще се подобри значително. Знам, защото съм минал през всичко това. Ще му направите огромна услуга на малкия ако го махнете туй чудо. Другите 2 сливици може да си останат - моите си седят и нямам проблеми с тях.

Не губете време с глупави духовни дискусии, ами вземете мерки докато не се е стигнало до постоянни увреждания... :angry:

Диана Илиева, много грешиш - веднъж премахната, третата сливица не може да се появи повече. И не виждам причина да мъчите детето, докато го чакате да "укрепне като личност". Как можеш да укрепнеш като личност докато се бориш отчаяно за глътка въздух?

220 годишен клиничен хомеопатичен опит, показва, че всяка операция е грубо потискане на жизнената ни сила, при което проблемът, болеста се "вкарва" на по-дълбоко ниво, към по-жизненоважни органи и системи.

Това е противоположно на това , което прави жизнената ни сила - изтласква болеста към периферията, сливици, носоглътка, трета сливица и накрая в кожата.

В нашият основен хомеопатичен справочник, Реперториума, в рубриката:

Nose - adenoids - enlarged се изброяват главно сикотични и тубркулинови хо л-ва.

Обаче в следващта рубрка:

Nose - adenoids - remuval after - children in, вече има само едно хо л-во: Карцинозин, което доказва, че след опериране на 3-тата сливица при деца, предиспозицията, предразположеноста му, бива "преместена" в много по-опасната зона на Карцинозиновият миазъм, със всички произтичащи от това неблагоприятни рискове и последици.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Детето ми е с диагноза трета сливица 2към 3 степен,увещания от доктора,че единственото лечение е хирургично.Аз обаче реших да пробваме първо с хомеопатия.Изписаха ни Аграфис нютънс 5 два пъти по 3 гр. Дневно и пулсатила 15 веднъж седмично.Бил искала обаче консултация с класически хомеопат.Моля да ми препоръчате добър хомеопат в Пазарджик или Пловдив,аз съм от Велинград.

. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...