Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Кристиян

Здравейте,

Макар и вече да има доста широкодостъпна, и обемна откъм факти, наблюдения и анализи информация за прераждането, мисля си, че теорията в книгите, даже и да е основана въз основа на факти и преживявани от някои спомени за минал живот, това едва ли би донесло на нас кой знае какво, доброто фентъзи е за пхредпочитане...

...Колкото за живота и прераждането, май аз бих свел нещата до две думи- собствен опит. За да придобием собствен опит, трябва явно да правим нещо, и тук въпросът дали има прераждане е излишен.

Интересни са постиженията на регресивната хипноза и автохипноза. Има множество програми, които може да си пуснете да вървят на плейъра и да опитвате...постоянство е нужно- цикличност и повтаряемост...както при медитацията, така и в тези неща се иска постоянство за да се постигнат резултати.

Друг интересен начин е метода, известен като РИБЪРТИНГ- това е специфичен начин на дишане, мисля че представлява точен модел на дишането на новороденото, което става все още през отворената фонтанела на главата. Този метод вероятно може да се преподава вече и у нас в курсове, но най-добре е по двойки или в групи да се започнат упражнения и тренировки- има достатъчно литература с описание на методиката, има и информация във виртуалните библиотеки и сайтове...макар и след овладяване на метода да не е толкова нужен "помощник", но все пак е добре да има някой до практикуващия.

Друг метод е овладяването на т.нар. МЕР-КА-БА. Това си е чисто препускане в колесницата на времето и пространството, ама много трудно се учи и иска много добре да се запомнят и визуализират едни тетраедри, образуващи триизмерен звезден модел, който при мъжете и жените е ориентиран различно...е, на някой може и лесно да му е, специално на мене ми е труден и тежък този метод.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това, което ти се е случило се нарича прекогнитивен сън (някои ги наричат пророчески сънища, други деже-вю). Можеш да разгледаш също: форум свързан със сънищата. Може там да отркиеш интересни неща.

аз искам да ти кажа че на този свят има мн мн мн мн дървета и те си приличат, така че може да си се объркала все пак сънят ти е бил отдавна!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Убедена съм, че има прераждане. Доказателства за това могат да се открият в сънищата, когато блокиращото съзнание е освободено. За себе си открих един показател. Мисля, че знам на какъв език съм говорела в предишното си въплъщение.

Линк към коментар
Share on other sites

Реинкарнацията (превъплъщението) и законът на кармата в Библията

Вярата в превъплъщението и кармата, които са взаимно обвързани, в ранните християнски общини е била нещо, което се е разбирало от само себе си, докато не била отменена и обявена за еретическа на Вселенския събор в Константинопол през 533 година след Христа. От тогава тя станала забранена в “християнската” доктрина. Превъплъщението и кармата се споменават на няколко места в Новия завет, макар че тези цитати обикновено се игнорират или преиначават умишлено. Към 30 година от новата ера, във времето на Христос, юдеите са били добре запознати с доктрината за превъплъщението на душите, която се е наричала “гилгал” (колело, цикъл). Според Йероним, религиозин учен, разбирането за “гилгала” е било общоизвестно сред първите християни. Също и авторите на Талмуда са смятали за доказано, че Бог е създал ограничено количество души, за да се връщат на земята многократно, всеки път получавайки някакъв урок.

Матей 20/

22 А Исус в отговор рече: Не знаете какво искате. Можете ли да пиете чашата, която Аз имам да пия? [и да се кръстите с кръщението с което Аз се кръщавам?] Казват Му: Можем. (тук апостолите не схващат алегорията и говорят за чашата като предмет)

23 Той им рече: Моята чаша наистина ще пиете, [и с кръщението с което Аз се кръщавам, ще се кръстите]; но да седнете отдясно Ми и отляво Ми не е Мое да дам, а ще се даде на ония, за които е било приготвено от Отца Ми.

Йоан 18/

11 Тогава Исус рече на Петра: Тури ножа в ножницата. Чашата, която Ми даде Отец, да я не пия ли?

Йоан 9:2

И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?

Йоан 9:3

Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.

Матей 11/14 “…и, ако искате да го приемете, той е Илия, който имаше да дойде.”

Матей 16/13,14” А Исус, като дойде в околностите на Кесария Филипова, попита учениците Си, казвайки: Според както казват хората, Човешкият Син Кой е?

А те рекоха: Едни казват, че е Иоан Кръстител; други пък - Илия; а други - Еремия, или един от пророците. (и тримата посочени са били мъртви и според християнската доктрина би трябвало да чакат второто пришествие, за да бъдет събудени. Явно е ставало дума за тяхното ново раждане в други лица )

Матей 17/10-13 Учениците Му го попитаха, казвайки: Защо тогава думат книжниците, че Илия трябва първо да дойде? А Той в отговор рече: Наистина Илия иде, и ще възстанови всичко. Но казвам ви, че Илия вече е дошъл, и не го познаха, но постъпиха с него както си искаха. Също така и Човешкият Син ще пострада от тях. Тогава учениците разбраха, че им говореше за Иоана Кръстителя.

Лука 1/17 ” Той ще предиде пред лицето Му в духа и силата на Илия...”

Йоан 3/7,8 “Не се чуди, че ти рекох: Трябва да се родите отгоре.

Вятърът духа гдето ще, и чуваш шума му; но не знаеш отгде иде и къде отива; така е с всеки, който се е родил от Духа.”

Откровение 3/

12 Който победи, ще го направя стълб в храма на Моя Бог; отгдето няма вече да излезе вън. (тоест няма да се ражда повече или ще постигне освобождение от прераждането, какъвто е идеалът на окултната философия)

Яков 3/6 И езикът, тоя цял свят от нечестие, е огън. Между нашите телесни части езикът е, който заразява цялото тяло и запалва колелото на живота, ни, а сам той се запалва от пъкъла.

(Колелото на живота е цикълът на превъплъщенията и последователното преминаване на душата от едно тяло в друго, от земно към надземно съществуване и обратно.)

В Стария завет също се съдържат примери за периодичното преминаване на душата от телесно към астрално съществуване, а след това и в друго тяло:

Псалми 90/3 “Обръщаш човека на пръст, И казваш: Върнете се човешки чада”. (става дума за преминаването от земно към надземно или астрално и по-горе съществуване)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Прераждане съществува със сигурност.Ние сме изградени от енергия.Всеки наш орган е изпълнен и е енергия.Както е доказано енергията никога не се губи.Тя просто се трансформира в друг вид.Именно това е обяснението на енергията.

Според мен ако ние не осъзнаваме,че сме тук,за да се осъвършенстваме никога няма да си намерим покой и винаги ще тъпчем на едно и също място с мъките си.

Темата е много интересна,браво!

Поздрави,Ели :thumbsup2

Линк към коментар
Share on other sites

вече и аз почвам да се замислям за прераждането може би наистина е възможно на мен много често ми се е случвало когато отивам на място което не съм ходила преди да ми е адцки познато сякаш съм била там и преди

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен също има прераждане или по точно превселяване,защото душата не умира,че да се ражда,а цената да слезе на земята е да изгуби съзнанието си временно,Петър Дънов казва,че всеки се презажда многократно за да плати дълг,научи урок или изпълни задача,а Ванга че само най добрите хора се прераждат.

Поздрав :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как мислите....доколко е възможно (не че има невъзможни неща...) и нужно понякога да си спомним минал опит? Сред вас има ли такива, които си спомнят прераждане, поне миг, усещанe...Как минали модели са се запечатали в нас и успяваме да ги препознаем. В това отношение вярвам много полезна е кармичната астрология, но тук аз съм напълно зелена :rolleyes:

Поздрави :) и в портала съм зелена :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Аз никога не съм се чувствала преродена или нещо от този род,но ми се е случвало да говоря с някого ,да сънувам нещо или някой да прави нещо пред мен и да имам чувството ,че ми се е случвало и преди,сякаш в друг живот.

Но истината е ,че не вярвам в преражданията...Можеби защото се страхувам от тях! :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Аз вярвам в прераждането на душите. Мисля, че целта на всеки живот е - да израстнем до максималния си потенциал, като се учим да вземаме най-правилните решения в ежедневието си. С хората и обстоятелствата, които идват в живота ни, ни се дава възможност да се научим на Любов, да развием таланти и способности, да израстнем в разбирането си - накратко, да станем всичко, което ние, като Божии деца, сме способни да бъдем.

Дежа-вутата, съвпаденията, "случайностите" и други подобни са знаци, че сме в синхрон с живота, който сме планирали, преди да дойдем тук!

Те са редки и ценни сигнали, резониращи от нашето подсъзнание към съзнанието ни, като казват : "спомням си картата, която направих", един блажен, бърз поглед към дома!

Мисля, че тези знаменца са повратни моменти в нашия живот и ако ги игнорираме или пропуснем (понеже сме ги забравили), поемаме по други пътища, защото вариантите са много в зависимост от направените избори.

Предполагам, че пак ще стигнем успешно на финала, но навярно малко по-бавно и с повече трудности по пътя ни.Защото, когато в живота ни е предопределено да настъпи някакъв специален момент, това обикновенно става.

Дано не съм се отплеснала от темата.

С най-добри чувства - Айва.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Не съм сигурна дали има живот след смъртта, още по-малко ми е ясно ако го има, какъв би бил за мене. Затова, да си кажа честно, не се натискам за спиране на преражданията, ако ги има... /Подозирам, че ги има, но не съм сигурна./ Колкото повече живея земния живот, толкова повече го ценя. Ценя даже трудностите, дори се уча да благодаря за тях. Бог дава добри неща, затова не бива да съжалявам и да роптая. Мъките са илюзия и когато намеря по-висшия смисъл, те се превръщат в радост. Така усещам аз нещата, понякога със закъснение, за съжаление...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля че прераждането е илюзия - защото в истинският живот прераждане няма!!! Има го само за животноподобни същества нито риби нито раци като нас - уж хора, но не до там хора...като нас!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Точно ние сме почти хора, така че - за нас са преражданията. Като сме били баш хора, естествено не е имало нужда от тях, ама Вехтия Адам...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Само онзи, който чрез любовта е станал знаещ,

ще бъде освободен от кръста

на причината и следствието,

към който го е приковало незнанието.

Само любовта слага край

на танца на преражданията."

Ханс Щернедер

Линк към коментар
Share on other sites

"Отново и отново

се спускаш надолу

в превратния скут на земята,

докато се научиш да четеш по светлината,

че животът и смъртта са едно

в безвремието на времената.

Докато усилената верига на нещата

подреди в теб кръга на покоя-

в твоята воля е световната воля,

покоят в теб е-покой

и безкрай."

Манфред Кибер

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има нещо, което ме спира да повярвам в прераждането. Идеята е, че всички ние сме живели много животи и във всеки следващ живот трябва да научим по нещо ново и да допринесем за духовната си еволюция или направо да разсеем майя (илюзията) и да се освободим от веригата на страданията и преражданията, нали така. Тук обаче се появява едно голямо НО. Да предположим, че преди 200 години в Индия са живели 270 мил. души. Също така да предположим, че чакайки да се освободи място за ново прераждане в отвъдното са чакали, като във буфер още 270 мил. души. Станаха 540, нали. Това е само един пример. Сега в Индия според моята последна информация (може да не е съвсем точна) живеят над 1 милиард и 50 мил. души. Откъде идва останалото население. В световен мащаб се появяват все нови и нови предупреждения за пренаселването на земното кълбо. Натрапва се извода, че се появяват все повече и повече хора, които досега не са се прераждали и са за първи път в човешко тяло. Въпросът ми е след, като всеки от нас се е прераждал как се стига до това положение и откъде идват новите души?

Линк към коментар
Share on other sites

Явор Москов,

и аз изпитвам нещата, но твоят аргумент против теорията за прераждане няма особена сила - виж колко почти неизмеримо по-голяма е Вселената от нашата Земя... според мен е много възможно да има души на други планети, системи, галактики... Ама знам ли, просто предолагам, на тоя етап.

:feel happy:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Яворе,

добър въпрос !

Но ще ти отговоря с въпрос .

А къде мислиш , че са онези Души които са били в тела на животни които тела изтребваме от саваните и джунглите ? ....:))))

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Прераждането е факт. Все пак за да го признае човек, трябва да се престраши и да погледне обективно на фактите, без да ги изопачава според разбиранията си. Има факти, които го доказват, но си е страшничко. Не е случайно, че не си спомняме минали животи. Не всеки може да понесе такъв спомен. Ние се терзаем и не прощаваме на себе си и ближните си с години за смешни дребулии, а ако ни се стоварят и гадостите на предишни животи... И не е много радостно да разбереш, например, че в няколко живота си правил все подобни грешки и глупости, все с един и същ кръг хора се срещаш... Понякога се радваш, че с някои всъщност не си се разделил, понякога се вбесяваш, че някои отново ги срещаш... Знам, че няма лесно, или поне общоприето обяснение, но ако човек успее да си припомни по един , или друг начин предишен живот: 1. познава безпогрешно себе си; 2. познава и сегашните си познати, ако ги има край него. 3. Не вижда неща, които е по- добре да не вижда; 4. ако искрено търси отговори на важни за него въпроси- намира ги. Като цяло няма много смисъл да се правят такива експерименти, но някои хора (по- често това са т.нар. атеисти) добиват по- сериозна мотивация за духовни търсения, ако узнаят за прераждането.

Всъщност можем да зададем въпроса за прераждането по друг начин, , както постъпва руският учен Николай Мартинов: "Коя хипотеза за живота е по- ползотворна- хипотезата, че има само един живот, хипотезата- че след смъртта попадаш завинаги в рай, или ад - според заслугите (но това е ЗАВИНАГИ!) , или хипотезата, че се прераждаме?" Ами ако приемем хипотезата за прераждането, ще бъдем доста по- отговорни към действията и мислите си, няма да се страхуваме така панически от смъртта и никога не би ни хрумнало да се самоубиваме. Да убиваме- също. Така че ползите от тази хипотеза са очевидни. Има и пасиви, разбира се, с всяка добра идея, приета догматично, се появяват и пасиви.

Ето в тази връзка една хипотеза, която дава отговори на много въпроси, свързани с прераждането. Предварително подчертавам, че хипотезата не е предложена от мен, но аз я приемам напълно, тъй като не виждам по- добра. Човешкото същество е било безсмъртно. Случило се събитие, поради което то вече не можело да живее правилно и според замисъла на Твореца си. Желанието му за себеутвърждаване го тласнало по път, по който знанието за света се постига по метода проба- грешка. Като се натрупат много грешки в една система- тя трябва да се рестартира, да се разруши част от нея и да се създаде нова. Така част от човешкото същество се запазва, запазва опита и причинно-следствените връзки, създадени в живота на другата част от него-смъртната . Тази смъртна част умира- разгражда се и се създава нова- това са различните личности, за които можем да си спомним, евентуално, в различни животи. Така това, което наричаме смърт, всъщност е спасение от прекомерно натрупване на грешки, а новият живот дава възможност за опит за измъкване от кръговрата живот- смърт, в случай, че ни хрумне, че не ни харесва повече да се въртим в кръг. И ако на някого му харесва както теорията за еволюционния смисъл на такова въртене, така и християнското учение, ще трябва да се замисли сериозно защо учител на човечеството от ранга на Иисус Христос, след като има явни указания, че прераждането за него и учениците му не е подлежало на съмнение, все пак не ги е учел да разчитат на него.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Преди години усетих импулс и започнах да се моля (

когато се "сетех" - спокойно + интензивно + отдадено с постоянство и лекота като на шега т.е. без усилие по следния начин :

1 вариант - Господи, Отче, Учителю, помогни ми да залича кармата си....после наивничко добавих...

вариант 2 Господи, Отче, Учителю. помогни ми да залича кармата си - тук и сега :D хаха ...от бързаците съм, какво да се прави - напирам да подсказвам на Небето )...и отговорите никак не закъсняха.

Не ми се пише подробно :rolleyes: не беше никак лесно - но пък беше интересно :1eye: само да споделя, че на Мусала като на филмова лента за около 5 - 10 минути земно време ми се даде да "изгледам'/преживея/получа стотици много ясни слайдове/ картини/сцени - отговори за събития - моменти - случки от предишни животи с хора от настоящия ми живот ( близки, ключови познати и някои непознати - но вече появяващи се тук и сега )...схващаш мигновено абсолютно всичко, знаеш времето/епохата - кой какъв е бил и какво е"съгрешил" -и даже ти "светват" и много други неща...мога само безкарайно да благдаря на чистата Светлина - един чудесен спокоен катарзисен"филм" отговор - насока...подарък..и макар че съм си от отбора на Тома Неверниците и досега препроверявам и препроверявам, вяра на жив човек не се хваща - слабаци сме си ний човечетата, а и шегаджиите от астрала са специалисти по илюзорните внушения - огледалната сфера си е огледална...бързо се убедих в доста неща.

Сега си трайкам и мълча - каквото и да кажеш...думите ми са невъзможно слаби и излишни.

Но се променяш необратимо. И се молиш винаги Бог да ни доведе до добър край и всичко да е за Славата Му.Няма шега!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благост,приятелски ти завиждам за дара който си получила на Мусала. :thumbsup::sorcerer::thumbsup:

Да ти кажа ,ти не си от"Тома неверниците ".Според мен това което правиш е наи-правилното. :thumbsup2::yinyang::thumbsup2:

Ето тук ще се подкрепя с някоко цитата от една великолепна книга,за която вече писах във форума.:

“Аз искам да имам вяра, учителю!” – каза един ученик. Парамахансаджи възрази:

“За вярата трябва да се грижим, или още по-добре да я открием в себе си. Тя съществува там, но въпреки това сме длъжни сами да я събудим. Ако премислиш своя живот, ще узнаеш колко разнообразно действа Бог и това ще засили твоята вяра. Малцина се стремят към Неговата съкровена ръка. Повечето хора смятат събитията в живота си за естествено дадени и не обръщат внимание на това какви дълбоки промени са възможни чрез една молитва.”

Учителят каза на една група ученици:

“Бог ни е дал тази възможност – да посетим земята, но много от нас се държат като нежелани гости, разглеждайки някои неща като своя собственост. Ние забравяме, че се спираме тук само като посетители и позволяваме да възникват много привързаности: “моята къща”, “моята работа”, ”моите пари”, ”моето семейство”; но когато посещението ни на земята завърши, всички човешки връзки се прекратяват. Тогава трябва да изоставим всичко, което сме мислили че притежаваме. Единственото, което навсякъде ни придружава, е нашият Вечен Баща Бог. Осъзнайте сега, че вие сте душа, а не тяло. Защо трябва да чакате смъртта да ви даде този суров урок?”

Един натрапчив ученик често внезапно се появяваше в центъра Маунт Вашингтон* (Главният център на SRF в Лос Анжелис, Калифорния) или звънеше по телефона на учителя за негова сметка.

“Той е един забележителен човек – отбеляза веднъж Парамахансаджи. Въпреки грешките си той ще постигне своята цел, понеже няма да остави Бог на мира, докато не Го намери.”

“Има три вида търсещи Бога – каза учителят – вярващи, които отиват в църквата и с това са задоволени; вярващи, които водят нравствен живот, но не правят никакво усилие, за да постигнат единение с Бога; и вярващи, които твърдо са решили да узнаят своята истинска същност.”

“Бог е красота. Той е създал миловидните цветя, които могат да разказват за Него. Не Го ли откривате и във всичко друго в природата? През прозореца надниква лъчезарния Му лик от лилии и незабравки. В аромата на розите като че ли Той ни нашепва: “Търси Ме!” Това е Неговият начин да ни говори, а иначе мълчи. Той открива Своите шедьоври в красотата на творението и въпреки това не показва, че Самия Той се крие отзад.”

“Лошо ли е ако човек се съмнява? Аз не държа много на сляпата вяра.” – каза един ученик. Учителят отговори:

“Има два вида съмнение: неплодотворно и плодотворно. Неплодотворното съмнение се състои в един обикновен скептицизъм. Който падне в него, се съмнява във всичко и не жали труда си за едно обективно изследване. Скептицизмът е едно смущение в радиото на човешкия дух, при което човек загубва предавателя на истината.

Плодотворно съмнение е това – човек да поставя разумни въпроси и честно да изследва един предмет. Имащият такава гледна точка нито е предубеден, нито смята мнението на другите хора за съвършено правилно. Който спазва духовният път на плодотворното съмнение, гради своите заключения само върху собствените си опити и проби. Това е верният път към истината.”

Линк към коментар
Share on other sites

Благост, а ако от отбора на бързаците някой поиска тук сега и на момента и му дойде случай веднага, ама на половина и той не се възползва....може ли да е от огледато или си е съвсем истинско, :hmmmmm: как я правиш тази разлика, защото на мене ми е много трудно да различа сивото от бялото :blink:

:feel happy: Любов+Мир+Светлина+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...