Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Леене на куршум


Recommended Posts

Преди години имах страшно много проблеми-здравословни,семейни,служебни.Имах чувството,че се намирам в последния кръг на Ада.Посъветваха ме да отида да ми леят куршум.Направих го,без да очаквам някакъв ефект.След около месец нещата започнаха да се оправят.Бавно,бавно, всичко си дойде по местата без да полагам усилия.Бабата,която извърши ритуала ми каза,че ми е била направена тежка магия,но не каза от кого.И сега се чудя дали наистина някой може да е изпитвал такава омраза към мен,за да пожелае да ме унижтожи?!Куршумът ли ми помогна?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

granat1, помогнало ти е внушението и/или самовнушението от мисълта (осъзната или не), че ти се помага.

В куршума няма нищо, освен няколко грама олово. Както и в който и да е ритуал - няма повече от предметен носител (низша енергоинформационна същност), проводник на оператора.

Всичко това са порядки на старата култура и боравят със същности и/или мисъл-форми от низшия астрал.

Да оставим тези неща в миналото! Да работим с Новата култура, посредством осъзнаване и лична трансформация, без излишни "патерици". :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Част от ритуала е разтопеното оловото да се излее във вода. После от водата се пие. Някой дали е изследвал (по метода на Емото) кристалите на водата при леенето на куршум?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

granat1, помогнало ти е внушението и/или самовнушението от мисълта (осъзната или не), че ти се помага.

В куршума няма нищо, освен няколко грама олово. Както и в който и да е ритуал - няма повече от предметен носител (низша енергоинформационна същност), проводник на оператора.

Всичко това са порядки на старата култура и боравят със същности и/или мисъл-форми от низшия астрал.

Да оставим тези неща в миналото! Да работим с Новата култура, посредством осъзнаване и лична трансформация, без излишни "патерици". :3d_046:

Там е работата,че аз въобще не се поддавам на внушение или самовнушение!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Там е работата granat1, че това, което ние предполагаме за себе си - може и да не е вярно.

Практически няма човек, който да не се подава на внушение или самовнушение в една или друга степен. Затова уточних, че най-вероятно процеса е несъзнаван и твърде рядко осъзнаван.

Вариантите са два:

- Или точно това се е случило с теб несъзнателно.

- Или просто си била в период на критична жизнена линия, който е отминал с времето и ти сега си задаваш въпроса дали това има връзка с ритуала, а всъщност то да няма никаква връзка.

Съжалявам, но няма друг вариант.

Принципът на действие на който и да е ритуал е много прост, независимо дали човек участва в него, дали вярва или дали въобще знае за него.

Ритуалът е ни повече, ни по-малко атрибут на концентрацията. А механизмът, движещ неговата реализация - е в главата ни (съзнание или подсъзнание).

Поради тази причина, даден ритуал може да въздейства и на някой, който си няма хабер, че "някой нещо му прави". В този случай, поръчителят играе ролята на транслатор на данни (биоенергоинформационни команди) между оператора и обекта на въздействие. Всичко става на ментално ниво и тук няма никаква магия и мистификация, нищо че това не се осъзнава от непосветената баячка или неуката квартална ромка - механизмът е отчайващо прост и само се спекулира, че това е "голямо чудо, дарба и умение"... а всъщност са най-обикновени "фишеци и кючеци".

И според мен, проблемът не е че ни ги предлагат на пазара. Проблемът е, че подобни особи си вярват, че вършат чудо, а останалите вярват, че чудото е приоритет на малцина.

Да, всички нещастия на хората произлизат от собственото им невежество, както казват древните от Изток.

Относно това, което подсказа Станимир - дали водата носи информация и каква по-точно:

Тя със сигурност я носи - и това са отразените мисли и състояния на всички обекти около нея. Както такава информация съхранява и всяка триизмерна енергийна същност. Като кристалите (и свещите) най-често се използват в ритуалите като своеобразен енергиен двойник при инвокиране и евокиране, т.к. тяхната структура има най-голямо подобие с човешката клетка. Следователно, те отразяват според излъчените вибрации.

Един направен анализ на водата от куршума, че отрази точно това, което му е зададено като информация. И това нищо не значи, т.к. и участниците в ритуала може да са в самозаблуда. Също така - изпита, тази вода ще въздейства по различен начин на всеки. Поради простата причина, че нейната структура ще влезе в различна степен на резонанс с биологичната информация в клетките на всеки човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам някакво обяснение за действието на този ритуал.

Ще опитам да обясня със знанията и средствата на съвременната наука.

Използва се това, че оловото е метал, т.е в твърдо състояние представлява кристална решетка, а това е удобно за записване на информация, а освен това оловото се топи сравнително лесно при не много висока температура, което пък позволява да се извършва "презаписване" и "изтриване" на информацията; също като метал има добра електромагнитна проницаемост, което подпомага извличането и попадането на информацията именно в него.

Да подчертая - това са си мои предположения. И тъй като аз самата нямам особени лични впечатления от леене на куршум, да попитам: granat1, бабата накара ли те да свалиш металните украшения от себе си?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам някакво обяснение за действието на този ритуал.

Ще опитам да обясня със знанията и средствата на съвременната наука.

Използва се това, че оловото е метал, т.е в твърдо състояние представлява кристална решетка, а това е удобно за записване на информация, а освен това оловото се топи сравнително лесно при не много висока температура, което пък позволява да се извършва "презаписване" и "изтриване" на информацията; също като метал има добра електромагнитна проницаемост, което подпомага извличането и попадането на информацията именно в него.

Да подчертая - това са си мои предположения. И тъй като аз самата нямам особени лични впечатления от леене на куршум, да попитам: granat1, бабата накара ли те да свалиш металните украшения от себе си?

Нищо не ме е карала да правя.Просто стопи оловото,сложи на главата ми бяла кърпа и изля разтопения метал в купа с вода.След като извади отливката ме накара да пия от водата.Даде ми отливката за да пренощувам върху нея(слага се под възглавницата).На следващата сутрин повтори ритуала,на третиия ден също.Пре третото "леене"куршумът се пръсна!От отливката се отделиха нож и иконата на Богородица.Чак тогава бабата започна да "чете"информацията от отливката.Всичко беше точно,само не пожела да ми каже името на поръчителя.Изхвърлих куршума в течаща вода и това беше.Всъщност мен ме мъчи мисълта възможно ли е някой толкова да ме мрази?При мен нещастията тогава дойдоха накуп и без причина.Купищата литература които бях изчела не ми помогнаха,хората около мен също.Аз не обичам да търся помощ,винаги се боря сама(характер!)Тогава не успях и така стигнах до леенето на куршум.

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, има всякакви хора на този свят и колкото и да се чудим - много от тях умеят да мразят и да желаят чуждото нещастие.

Може би, тази женица, дето е правила ритуала - интуитивно да е почувствала в обкръжението ти зложелател и просто да е искала да те предпази като не ти казва кой е според нея или да не е била сигурна.

А като не знаеш кой е - ти се предпазваш от рикушета на собствени негативни чувства към него.

Защото, знаеш, че колкото и рядко да се срещат истински магии - голяма част от хората прибягват до поръчка на всякакви ритуали. И колкото и нескопосано да се правят - те отключват достатъчно мръсотия и вредят.

Още по неприятното е, че обикновено те се поръчват от близки хора и на никой няма да му е приятно, ако разбере, че някой в обкръжението му се е занимавал с подобни сквернодеяния.

Това е и причината да не помним предишни наши прераждания и за опитите на припомнянето им Учителя да казва, че са "излишно любопитство" и "отваряне кутията на Пандора". Защото всички някога някого сме наранили, убили, излъгали, ограбили..... в някой живот. Или някой на нас е причинил нещо лошо - а в този живот ние да сме близки с него и да ни е съкровен на сърцето човек. Именно, за да не се повлиява отношението ни от преди - някои неща е по-добре да не знаем, ако не сме готови да ги приемем безответно и с благодарност. Забравата ни е дадена като защита... от самите себе си.

Всичко, което ни е нужно да знаем - ще го разберем, в подходящия момент и по естествен път, когато сме готови да го приемем по най-чистия начин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Връщам се към тази тема,защото разбрах произхода на иконата,която моя приятелка ми подари и която икона "излезе" при леенето на куршума.Тази икона не е купена за мен, а е принадлежала на други хора с влошено здраве и отношения.От сърце се надявам моята приятелка да не е знаела,че подарък не се подарява,както и стара вещ.Учителя е писал за старите дрехи,но същото важи и за предметите.

"Като знаете,че старите дрехи са напоени със заразителни микроби,с лоши мисли и чувства,с отрицателни състояния,хвърляйте ги или ги изгаряйте,но никога не ги давайте на бедните.

Правило: не давайте вашите дрехи подарък на друг.Ако искате да дадете,ще купите нещо ново."

Ирина в поста си казва: "Всичко,което ни е нужно да знаем - ще го разберем,в подходящия момент и по естествен път,когато сме готови да го приемем по най-чистия начин."

Явно сега е дошъл момента да разбера някои неща!:)

Понеже заговарих за икони - имам чудесна икона на Почаевската Богородица - привлече ме в един църковен магазин и си я купих.Невероятна е!

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

granat 1

...Там е работата,че аз въобще не се поддавам на внушение или самовнушение!!!...

Много елементарен и нескопосан опит за обяснение е, че видите ли това е самовнушение.

Същият "похват" се използва и за на'учно "обяснение" на положителния ефект от хомопатичното лечение.

Това че още не знаем какво точно става при леенето на куршум, как да обясним позитивния му ефект при един много голям процент, не ни дава право да го отричаме.

По тази "логика" трябва ли да отречем гравитацията например, след като гравитационните вълни се невидими?

Все едно някой да обясни на мравките, че има звезди. Та те виждат само до 30 см!

Има чувствителни към хомеопатичните л-ва пациенти, на които е достатъчно да сложат л-вото под възглавницата си, или да го подържат в ръката си. Ефекта при тях е същият, както при тези, които го пият.

Линк към коментар
Share on other sites

Свидетел съм на това как бебе,което непрекъснато плачеше се оправи след леене на куршум!

Има неща,които наистина са трудо обясними,но това не значи,че не съществуват.

За уроки и магии пишат и Учителя и Петър Димков.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

аз също мисля,че леенето на куршум и баенето са и може би, ще си останат неясни ,на съвременния човек,но това не е аргумент за тяхното отричане.Те са елемент на езическите вярвания и култура,който е издържал проверката на времето и все още се практикува според мене успешно в наши дни.Интересно е ,че тази практика е запазена в провинцията и в по-слабо развитите страни на Европа,каквато е нашата.Преди време в една книга на Норбеков -"Енергийна клизма"също срещнах положителен коментар за тези древни практики.

От моя личен опит,две неща ми дават основание да не отричам скептично ползата от леенето на куршум.

Първото , е една среща преди години с жена,която лее куршум.Много интелигентна жена,която ми разказа как се е посветила на това.В семейството и по женска линия леенето на куршум се предава .Дошъл нейния ред да приеме умението от майка си,но тя се съпротивила чисто човешки.Била убедена ,но не искала да се занимава.Съпротивата и била повече от външни предубеждения ,отколкото вътрешно усещане.Тя работела като соц.чиновник в едно уважавано учереждение и се безпокояла как ще се погледне на тези бабини деветини от страна на хората около нея.Събитията обаче така се подредили,че тя все пак се озовала на това поприще и до днес помага чрез леене на всеки нуждаещ се.Тази жена се ползва с голям авторитет и уважение и е желан събеседник.На много хора е помогнала.На мен също.Разговаря благо и сърдечно докато отлива оловото.

Вторият случай беше наскоро,когато имах една за мен стресираща и неочаквана среща с две влечуги,змийки,които си играеха на плочника,и изобщо не ме отразиха,но аз много се изплаших.Приятелите ме посъветваха да си лея куршум и отзивчиво ми дадоха адреси и телефони.Жената ,за която писах, вече е доста възрастна и не приема от известно време,та реших да отида при някой друг от предложените ми имена.Стана ми интересно,че единият препоръчан човек е мъж,който при това не изисква присъствие,а само е достатъчно да му се обадиш по телефона .Позвъних.Човекът попита само за малко име и нищо друго.След около час ми се обади да каже ,че куршумът, е отлят ,да отида да си го взема.Отидох и вече там на място си казах уплахата каква е.Човекът разви куршумчето и какво да видя.Отливката имаше съвършената форма на сърчице ,от което илизаше фигурка на змия.Невероятно приличаше на видяната от мен сцена,която така ме разтърси.Как да си обясня това.Нямам обяснение,но определено след това леене се почувствувах по-добре.Човекът също беше благ,възрастен мъж.Не попита нищо излишно.Не поиска нищо.Аз платих толкова,колкото реших и си тръгнах успокоена.

Поздрави.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което зная за леенето на куршум е, че изчиства стреса от енергийното тяло на човек. Жената, при която ходя, освен това "усеща" емоциите и "вижда" аурното тяло. Тя самата няма обяснение как точно се случват нещата от научна гледна точка, но много успешно "лекува" и помага на хората. Вярвам й, лично на нея като на добър човек, и многократно ми е помагала.

А ето едно обяснение от книгата на Йорданка Николова- "Съкровищата на тракийските царе";Стара Загора;изд.Лаген;2010г.

При леенето на куршум, човекът(леещ) употребява: вода+олово+силата на словото, чрез което зарежда водата и когато преминалият през огъня куршум, който освен олово е и визуален, енергиен двойник на аурата на пострадалия, разкодира енергийния блокаж, поразяващ най-вече този Енергиен образ и така чрез Словото- водата ОКОНЧАТЕЛНО премахва стреса, а след това тази вода приета външно измива физическото тяло от остатъците на стреса, затова и разтопеното олово приема образа на причинителя на стреса.

Подчертала съм това, че водата е за външно ползване, за мазане и за пръскане, защото някои споделят, че я пият. Доколкото зная, не е хубаво да се пие от водата.

Редактирано от Роси Б.
Линк към коментар
Share on other sites

Не са много хората,които умеят да леят куршум.При това,всеки един от тях си има уникален метод, който с гледане не се учи,както си мислят някои хора.Тайната се предава по кръвна линия.

Бебето,за което споменах в предишен пост непрекъснато плачело,не се хранело добре и родителите били много обезпокоени,защото педиатрите не могли да открият причината за това състояние.Намерили човек,който излял куршум на дрешка на бебето.Родителите изпълнили всички указания и детенцето "като по чудо" се оправило.Причината била - уроки от бездетна роднина.

Роси,дали да се пие от водата решава този,който лее куршума.Аз пих и това не попречи леенето на куршум да ми помогне.:)

Жената която извърши ритуала беше известна в цяла България - помогнала е на много хора.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Стана въпрос за уроки, ето нещо интересно:

Мисли на Учителя за невидимия свят

Всичко е за да се учим, да се пробуди съзнанието ни.:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Да споделя и аз моя съвсем пресен опит по темата.

На 8 април Цветница се връщах от Ивайловградското залесяване с багажник пълен с малки фиданки. Преди Елхово колата ми внезапно тръгна на зиг-заг, загубих контрол, но за да избягна сблъскването с камиона насреща, изскочих от шосето, колата направи лупинг и се приземи с колелата нагоре. Всичко стана за секунди. Успях да се измъкна от задната врата, освен шока ми нямаше абсолютно нищо по тялото.

Тази сутрин поканихме баячката на селото, от циганската махала (турски цигани) да ми лее куршум. Колоритен и автентичен образ, жена на около 65 години, в шалвари, блуза на ситни цветчета и забрадка, която свали като влезе вътре. Имаше миловидно лице и благ поглед. Хвърли в тенджерката с вода залък хляб, листа от роза и клечка от метла, мърморейки молитви на турски. После пъхна големия черпак с с две-три бучки олово вътре в жарта. Аз се покрих с чаршаф. Не спирайки с молитвите, сипа разтопеното олово в тенджерката с вода, която държеше над главата ми. Разтопеното олово пукаше силно при всяко изливане - три пъти над главата, три пъти над корема и три пъти над краката. Първия път се разтопи във формата на кръст. А на последното леене вече се видях, една фигурка, която се надига от някаква повърхност. Каза ми че съм се разминала със Смъртта, Бог ме е опазил и че живея Нов живот.

Вчера и тази сутрин бях много потисната, но след ритуала почувствувах голямо облекчение и нови сили, като че ли наистина една голяма промяна се беше случила с мене.

Надявам се това споделяне да ви е било интересно и полезно.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, благодаря за споделеното!

Беше ми безкрайно интересно да прочета за ритуала, защото при мен беше различен, но също помогна.

Оказа се вярно, че всяка баячка си има собствен ритуал.

В крайна сметка не е важно как а кой извършва леенето на куршум, защото според мен малцина притежават това умение.

Радвам се че си получила помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, накрая трябваше да вдъхна от изпаренията на водата и да пийна три пъти, а после изсипахме и захлупихме тенджерката до един розов храст. Даде ми парченце от разтопеното олово, което трябва да сложа под възглавницата за три нощи, а после да хвърля в реката.

Та тази жена сподели, че нейната съседка, която я обичала като майка, й предала това умение, понеже вече е стара и болна и не може повече да лее куршум.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било любопитно на какво точно се дължи помощта, която получаваме при леенето на куршум, но не съм си го обяснила и до днес.

Явно така трябва.

Важното е че помага. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било любопитно на какво точно се дължи помощта, която получаваме при леенето на куршум, но не съм си го обяснила и до днес.

Явно така трябва.

Важното е че помага. :)

Предполагам, най-общо казано, обмяна на информация и енергия на определени нива. А във чисто физиологичен план получих и силно очистителни реакции. :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години имах страшно много проблеми-здравословни,семейни,служебни.Имах чувството,че се намирам в последния кръг на Ада.Посъветваха ме да отида да ми леят куршум.Направих го,без да очаквам някакъв ефект.След около месец нещата започнаха да се оправят.Бавно,бавно, всичко си дойде по местата без да полагам усилия.Бабата,която извърши ритуала ми каза,че ми е била направена тежка магия,но не каза от кого.И сега се чудя дали наистина някой може да е изпитвал такава омраза към мен,за да пожелае да ме унижтожи?!Куршумът ли ми помогна?

И при мен така беше преди 4-5 месеца. Ходих при една баба да ми лее куршум. той ми показа, че съм имала магия. Показа ми фигурката на змията и после на жената, която я поръчала. Жената ми помогна, но не беше лесно. Ходих поне едно 4 пъти при нея.

Преди това бях ходила при една друга жена, но ефектът беше временен обаче много интересни фигури се получиха и трите куршумчета имаха крилца. :angel:

Редактирано от Ajna
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да дам и аз своя положителен глас за леенето на куршум Когато дъщеря ми беше мъничка във детската градина ги плашели със баба меца Естествено ние не знаехме за това Една вечер когато я слагах да си легне като се разпищя не спря няколко дни Видяхме се във чудо Не знаехме какво става и какво да правим за да я успокоим Тогава свекърва ми каза че детето явно е уплашено и трябва да вземем мерки Тъй като нямахме възможност да я заведем лично тя взе нейна дрешка и я занесе на една жена да и лее куршум После донесе дрешката и оловото и каза че трябвало да се сложи под възглавницата на детето за три дни и после да го хвърлим във реката Жената казала че е уплашена от мечка Естествено детето нямаше от къде да е видяло мечка Попитахме във градината лелките дали не са плашели децата със нещо и те казаха че да плашели ги със баба меца та да заспиват по бързо на обяд След леенето на куршума още първата вечер детето спря да пищи И слава богу повече не се случи Естествено предупредихме във градината повече да не плашат децата

Аз съм силно - за - този метод Незнам дали е внушение но знам че помага 100 процента

Даже бих помолила ако някой знае във Пловдив има ли някой да лее куршум да ми сподели Може и на лични Сестра ми има нужда защото баща ми почина пред очите и ,и тя е страшно уплашена

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Привет!На 3 годишна възраст сестра ми се разболя от скарлатина и влязоха в болница ,където всеки ден я стресираха с инжекции.Като се прибраха вкъщи балнуваше и се стряскаше на сън,затова майка ми реши да пробва метода на леене на куршум.След това всичко отшумя(затова не вярвам на тезата че всичко е нагласа,защото едва ли такова малко дете е разбра че му се извършва такъв ритуал).Преди няколко седмици дядо ми получи унфаркт и умря пред очите ми и доста се стресирах,защото бяхме много близки.Случилото се ми беше посточнно пред очите и от нещо почти незначително като предмети и филми ми напомнха за това.Реших за си лея куршум.Занесохме на жената в едно пликче празно шишенце и един потник.Когато отидох да си ги взема ми каза да спя 3 поредни вечери с потника да спя с оловото под възглавницета и да пия от водата-на 3тия ден коршума се хвърля в течаща вода.Още съм в началото,но мисля,че започвам да се чувствам по добре.Надявам се да ми помогне. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Леенето на куршум е много стара практика и не е никакво самовнушение,

понеже много често се прилага за малки деца, които не разбират какво става,

а още по-малко да си внушават каквото и да е.

 

Аз съм използвала леене на куршум до сега само един път,

когато дъщеря ми започна да заеква внезапно, след една случка в детската градина

детето се е стресирало и много силно се е притеснило явно - сутринта говореше нормално, вечерта си го взех заекващо

Около половин година и повече  чаках да видя дали ще се оправи, по съвета на един доктор-педиатър, но все така си заекваше

Някой ме подсети да и лея куршум, не помня кой,.... отидохме, наложи се да ходим два пъти за това леене, не стана от първия път и лелята ни каза да отидем още веднъж

До 2-3 месеца след това дъщерята постепенно се оправи със заекването

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...