Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

Давам един КК за това каква е дадена ситуация в момента и как ще се развие. Струва ми се интересен.

 

1.    Смъртта

2.    Рицар чаши

3.    Кулата, 4 пентакли

4.    Асо пентакли, 6 жезли

5.    10 жезли, Любовниците

6.    Рицар пентакли, 5 жезли

7.    Рицар жезли, Справедливост, 6 пентакли

8.    Звезда, Глупакът, 8 меча

9.    Отшелник, 2 жезли, 10 чаши

10.  Висша жрица, 4 жезли, 9 пентакли

 

 

Какво бихте казали вие по този кръст, ще се радвам да чуя.

   Здравейте, и честит празник!

В този Келтски кръст няма скорошно развитие-Звезда, Отшелник, Висша жрица. Има отражение на  вътрешните преживявания, на дълбока вътрешна трансформация-Рицар чаши, Смъртта свързани с осма, девета и десета карта. Кулата с 4 пентакли според мен е промяната неприета от питащия и довела до трансформацията. 10 жезли с Влюбените - човекът е избрал трудният начин и е готов да понесе последствията.Рицар жезли на седма позиция дава надежда за развитие, след като се премине през периода на Отшелника. Понякога и жезлите могат да задвижат 9 пентакли, това от лични наблюдения, но може и да греша .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В този Келтски кръст има съсредоточие на най-тихите карти в Таро - Звездата, Отшелникът, Висшата жрица.

Тихи, защото ни насочват към историята на личността, назад във времето, тихи, защото не обещават велики катаклизми на битийно ниво, но най-вече на екзистенциално - онова, което се отнася до човека и до това как той се самоопределя.

Смъртта с Рицар чаши е онзи малък камък, о който се препъваме, да се върнем назад и да се видим кои сме били, но най-вече кога сме били най-щастливи. Получаваме един палантир, кристална топка, в кяото се виждаме като в машина на времето. Усмихваме се, чудим се, все едно споменът отдавна е изтрит, но не, него го има и той трайно съществува с привличаща назад сила, която е единствената, когато човек си е помислил, че се е изгубил ...

Именно споменът за това минало битие, но и щастие, може да бъде единствен мотор за сегашното променяне на нещата, че да даде път на надеждата да се роди.

 

Другите карти, които касаят днешното ежедневие, като Кула с 4 пентакли (вътрешна съпротива срещу старата-нова личност, но и неудобство от това, че трябва да се променят и много други съпътстващи неща), не биха могли да заблудят една устремена 9 пентакли, която знае, че дори и човек да се мисли за преливаща или пресъхнала река, меховете ще се напълнят.

Разбира се, целта е Умереността - там, където е текло пак ще тече, това е единственият извод за този Келтски кръст.

 

И, да - където е огрявало Слънцето, то пак ще огрява.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам един келтски кръст за въпрос какво е състоянието на Х и как ще се развият нещата за него? Ще се радвам и ще имам нужда от вашата помощ.

  1. 5 пентакли
  2. 9 меча
  3. 7 меча, 6 жезли
  4. 6 меча
  5. Рицар чаши
  6. 3 чаши, Крал чаши
  7. 7 чаши, 4 жезли
  8. Смъртта, Влюбените
  9. Рицар меча
  10. 5 чаши, 8 чаши, Справедливост

Труден период, при това не от скоро - лишен от вяра в светлото бъдеще. Напразни усилия да пребориш себе си и света. Нереализирани планове, емоционален хаос, който владее почти, да не кажа изцяло, питащия. По Рицар чаши ми се струва, че не е преценил собствените си възможности преди да се впусне в нещо, което сега е негов затвор.  Смъртта и Влюбените показват единствения изход от ситуацията, а именно изправянето срещу най-големите страхове и поемането на отговорност с взимане на крайно решение. Нещо, което питащия е трябвало да направи отдавна. Рицар чаши трябва да надмогне себе си и да стане Рицар меча, защото само като такъв ще може да се справи. Чашите с горчиво вино седят и чакат да бъдат изпити. И всякаш, по който и път да поеме той, те ще са неговият Рим - и за добро, и за лошо. В този КК ми се струва, че няма други хора, просто битката между човека и личността му.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Джи,този човек е стигнал дъното,няма на къде по-надолу.

Съзнава го това,но мисля че не се примирява,защото все още пази искрицата , но трябва да повярва в силите си.

А силата е да се роди наново,защото  смъртта май е доброволен акт при него,отдал се е,стига да не остне в нея...

Той далине си мисли ,че някой някъде му е длъжен,и някак разчита на някой да го зачете за нещо,но няма да стане в случая така.Трябва да разчита на себе си,да съгласна съм с теб :''няма други хора, просто битката между човека и личността му.''

трябва хъс,желание,,знам ли една колесница би сторила някакво чудо за него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пускам КК от днес, за мен е и съм задала въпрос ще осъществя ли (линията) на моите планове:

 

1. 3 меча

2. 6 пентакли

3. Паж мечове

4. Кралица мечове

5. Слънцето

6. Рицар пентакли

7. 10 чаши

8. 4 меча

9. Крал мечове

10. Императрицата

11. Влюбените

12. Смъртта

 

____________________________________

 

3 меча е именно на мястото си – за да получиш нещо, трябва да дадеш, да се отречеш от друго, да излезеш от мисленото за добро място като "блатото" на 10 чаши, и да оставиш действията да продиктуват какво може да направиш и да се случи. Изразено е в наличието на Кралица и Крал мечове. В крайна сметка дестинацията е действие и само действие. Краят, обусловен по Любовниците и Смъртта, очертава точката на превъртане, която е край и начало.

Слънцето, заедно с Кралица меча е "тепихът", върху който на крайните конфликти (крайностите) трябва да се сложи край.

 

За земни неща е въпросът :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам КК от днес, за мен е и съм задала въпрос ще осъществя ли (линията) на моите планове:

 

1. 3 меча

2. 6 пентакли

3. Паж мечове

4. Кралица мечове

5. Слънцето

6. Рицар пентакли

7. 10 чаши

8. 4 меча

9. Крал мечове

10. Императрицата

11. Влюбените

12. Смъртта

 

____________________________________

 

3 меча е именно на мястото си – за да получиш нещо, трябва да дадеш, да се отречеш от друго, да излезеш от мисленото за добро място като "блатото" на 10 чаши, и да оставиш действията да продиктуват какво може да направиш и да се случи. Изразено е в наличието на Кралица и Крал мечове. В крайна сметка дестинацията е действие и само действие. Краят, обусловен по Любовниците и Смъртта, очертава точката на превъртане, която е край и начало.

Слънцето, заедно с Кралица меча е "тепихът", върху който на крайните конфликти (крайностите) трябва да се сложи край.

 

За земни неща е въпросът :)

Здравей  :) !

В този КК ме притеснява една единствена карта и тя е - 10 чаши на 7-ма позиция. Според мен, не кореспондира с останалите карти, но може и да греша.

Без да задълбавам много, ще споделя общи впечатления. Смятам, че моментът за действие е подходящ, внимавай да не го изпуснеш - това по 6 пентакли от пресечните карти. Предполагам, че външните обстоятелства не са благоприятни, ( не са били и няма да бъдат - 3 и 4 меча ), но ти не се осланяй на тях, а действай.

Последните карти тълкувам така - удобството, познатото и уютното по Императрицата трябва да бъдат пожертвани съзнателно / Влюбените /, за да се осъществи желаният преход, желаната промяна / Смъртта /.

Ако предприемеш необходимите действия, не виждам защо плановете ти да не се осъществят. Само не изпадай в състоянието на 10 чаши, че по мое мнение това е мираж и нищо добро не носи..

Линк към коментар
Share on other sites

Изцяло подкрепям Таня.

10 чаши е контрапункт на всички други карти. Тя е неприобщена в общия контекст. Т.е. това идва да каже, че пожелаваното е до такава степен пожелано, че вече живеем в него, дори го сънуваме.

Не зная да ли е добре да се събудим, или да продължим да сънуваме, но като намерим мост от сънуваното към реалността.

И още един анализ, в тоя КК, единствената реална карта е именно 10 чаши, заради нейната антагоничност спрямо другите карти. Обратна конструкция в цяла една подредба, добре е да се отбележи и да се коментира.

Отваря много, много полета за Таро анализи, момичета.

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам особени коментари към моя КК, но главното, което тълкувам като извод в момента, е че от съня на 10 чаши както ти го наричаш, се излиза и минава през мечовете. 3 меча сигурно е отричането, но бих го тълкувала и като пътя, през който трябва да се мине. Май  всеки подобен процес преминава през мечове като 3 меча, 8 меча, 10 меча... Аз направо съм инат.

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам особени коментари към моя КК, но главното, което тълкувам като извод в момента, е че от съня на 10 чаши както ти го наричаш, се излиза и минава през мечовете. 3 меча сигурно е отричането, но бих го тълкувала и като пътя, през който трябва да се мине. Май  всеки подобен процес преминава през мечове като 3 меча, 8 меча, 10 меча... Аз направо съм инат.

 

Здравей! Не съм се се задълбочавала в този КК, но не мислиш ли, че в състояние на 10 чаши те е вкарало точно 3 меча. Т.е в момента правиш замяна на последователността и местата на нещата. Иначе виждам съпротива.

Само първо хрумване.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам КК от днес, за мен е и съм задала въпрос ще осъществя ли (линията) на моите планове:

 

1. 3 меча

2. 6 пентакли

3. Паж мечове

4. Кралица мечове

5. Слънцето

6. Рицар пентакли

7. 10 чаши

8. 4 меча

9. Крал мечове

10. Императрицата

11. Влюбените

12. Смъртта

 

____________________________________

 

3 меча е именно на мястото си – за да получиш нещо, трябва да дадеш, да се отречеш от друго, да излезеш от мисленото за добро място като "блатото" на 10 чаши, и да оставиш действията да продиктуват какво може да направиш и да се случи. Изразено е в наличието на Кралица и Крал мечове. В крайна сметка дестинацията е действие и само действие. Краят, обусловен по Любовниците и Смъртта, очертава точката на превъртане, която е край и начало.

Слънцето, заедно с Кралица меча е "тепихът", върху който на крайните конфликти (крайностите) трябва да се сложи край.

 

За земни неща е въпросът :)

 

Да продължа. 

В момента имаш нещо, което не харесваш или искаш нещо, което не виждаш как да постигнеш. Въпреки че имаш потенциала, си в ситуация на обмисляне, изчакване и колебаене. Идеята е доста  амбициозна, но имаш съмнения, че ще се справиш. Общо взето нещата ще стават бавно, защото май си изпуснала точния момент вече. А като че ли се страхуваш от радикални и категорични действия. Императрицата не ти обещава кой знае какво. Трябва да избереш, това го знаеш, да си позволиш избора.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Отново се завръщам към подредбата КК, този път пак с въпрос за тенденциите. Като цяло нямам логически конструиран план, и това предполагам може да се забележи.

И така:

 

1. Светът

2. 8 чаши

3. 2 чаши

4. 8 пентакли

5. Крал пентакли

6. 6 меча

7. Кралица меча

8. Паж жезли

9. 5 меча

10. Ас чаши

11. Кралица чаши

12. Паж меча

 

 

Единият контрапункт е Кралят, срещу желанието на Кралица меча да се осъществи, да изличи най-накрая тези 5 меча от полезрението си.

Не трябва да се върви по пътя на 5-те меча, към падението у Кралица чаши. Паж меча от своя страна доставя необходимата нотка на съмнение - дали нещата протичат правилно и темподобни. 2 чаши не могат да бъдат убежище.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново се завръщам към подредбата КК, този път пак с въпрос за тенденциите. Като цяло нямам логически конструиран план, и това предполагам може да се забележи.

И така:

 

1. Светът

2. 8 чаши

3. 2 чаши

4. 8 пентакли

5. Крал пентакли

6. 6 меча

7. Кралица меча

8. Паж жезли

9. 5 меча

10. Ас чаши

11. Кралица чаши

12. Паж меча

 

 

Единият контрапункт е Кралят, срещу желанието на Кралица меча да се осъществи, да изличи най-накрая тези 5 меча от полезрението си.

Не трябва да се върви по пътя на 5-те меча, към падението у Кралица чаши. Паж меча от своя страна доставя необходимата нотка на съмнение - дали нещата протичат правилно и темподобни. 2 чаши не могат да бъдат убежище.

 

Не е лошо и другите да се завръщат по-често към Келтския кръст. Макар, че да се завърнеш, означава да си го усвоил.

 

Имаш основна конструкция в този "кръст" и той почва със следните карти - Светът + 8 чаши + Кралица меча.

Което ще рече следното - все още осмисляш преживяно сериозно разочарование, от което не си е отърсила. Останалите са карти се делят на две: едните са осъзнато бягство от "провала", другите са желание за осмислянето му.

Последните 3 карти все едно ги няма, Келтският ти кръст е "канселиран" - той свършва преди да е почнало действието, поради вина на кралицата (меча).

Ако стане дума по-натам и за другите карти като части от пъзела, ще се намеся конкретно.

 

За да ти е по-лесно, раздели картите на 3 тройки от карти по 4. Получаваш 4 комбинации от по 3 карти. В зависимост от вътрешните звена, ще получиш още тройки по диагоналите и т.н. Ако искаш да видиш развитието на ситуация, по принцип говоря. Твоят КК приключва в 8-та карта, а именно в Пажа жезли.

 

Пак те улеснявам:

1/2 Светът/8 чаши - Кралица меча - Паж жезли (като вземеш за 1 карта Светът с 8 чаши, което прави Отшелникът, това е картата Сянка).

Продължаваш натам с Паж жезли и т.н.

 

И една друга насока за КК - Крал пентакли може да е условно ситуиран като карта на миналото, но не забравяй, че е 5-та поред карта :) Позициите са условни, важни са картите.

И ако се направи логичен анализ по хоризонталата, ще получиш Крал пентакли - Светът/8 чаши - Кралица меча. Другата тройка по диагонала нагоре е Светът/8 чаши - 6 меча - 5 меча ...

 

Т.е. човекът сам се отказва, дори и да си мисли, че не го прави (поради липса на самочувствие), заради последващата карта Паж жезли, чийто образ се явява самия той. Дори и седмата карта да е Кралица меча.

Има обяснение. Логично е всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Крал пентакли - Светът/8 чаши - Кралица меча

 

 

Да, всъщност има логика. На мен това ми прилича на 2 тежести, поставени на везните. Може би към момента натежава Крал пентакли, новата перспектива в практичен план минава през страховете на 9 меча, например. Или 8-те чаши. Разкъсване на личността между страхове и желания според мен е финалната фраза.

 

И сега, за да не пропусна възможността да дооформя темата, ще пусна още един келтски кръст, тематично свързан с предишния. Какво би следвало да се направи е въпросът.

 

1. 2 меча;

2. Слънцето - обърнато;

3. 3 жезли;

4. 9 чаши;

5. Кулата;

6. Крал меча;

7. 10 жезли;

8. Обесеният;

9. Рицар меча;

10. 5 жезли - обърната;

11. 4 пентакли;

12. Императрицата.

 

 

Има необходимост от преоценка на ситуацията (5-те жезли об., както и Слънцето об.). Обръщане към себе си, като вечния съвременен лайтмотив. По 2 меча, да се спре външното влияние. 3 жезли също в подобен контекст, по продължението на линията на 2 меча, но и нова посока. Кулата и Крал меча заедно формират пластовете, които трябва да се разчистят, струпаната шлака.

 

Аз подреждам келтския кръст така:

 

                                                12

                                                11

                           3                   10

                                                9

               5        1/2      6          8

          

                           4                   7

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моята комбинация е Келтски кръст. 

1.Отшелникът

2. Глупакът

3.Силата

4. 8 Жезли

5. 10 чаши

6. Асо Чаши

7. Висшата Жрица

8. 4 Меча

9.4 Чаши

10. 5 Меча

Тук става въпрос за мен самата, без конкретно зададен въпрос. Отшелникът ме описва много точно в момента, както и Глупакът... Силата и 8 Жезли - да, и тук отново картите показват истината...искам да приключа с това, което се занимавах през последните години...вложих много енергия и чувства. 10 Чаши и Асо Чаши...изглежда ми невероятно, дали са проективни? Не бих се определила като Висшата Жрица, но картите това показаха. 4 Меча, 4 Чаши и 5 Меча ( особено последната!) много ме затрудняват. Ще се радвам да ми помогнете! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...