Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За радиестезията


Recommended Posts

Здравейте! Някой може ли да ми подскаже къде във София мога да си закупя махало (и да е такъв вид че да има възможност да се поставя т.нар "свидетел" във него)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте! Някой може ли да ми подскаже къде във София мога да си закупя махало (и да е такъв вид че да има възможност да се поставя т.нар "свидетел" във него)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Моето съм си го купила от Елрид.

http://elrid.cult.bg/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Названието “Радиестезия”/Radiestesia/ е дадено от основоположника на физикалната радиестезия – френския учен радио–физик професор Луи Тюрен (живял в края на 19-ти и средата на 20-ти век).Във буквален превод означава “усещане на излъчвания”.Това е съставна дума “радиус-излъчване” и “естерис-усещам,приемам”.Наименованията,с които е известна по света са различни:

-радиестезия,pendule,radiestesie,radiesthezie,лозоходство

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, купих си махало и се уча да работя с него. Установих, че когато го държа с дясната си ръка получавам отговори и "Да" и "Не", когато го държа с лявата се върти само в обратна на часовниковата стрелка посока и на очевидно положителен и на очевидно отрицателен отговор. Можете ли да ми кажете, защо е така?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, купих си махало и се уча да работя с него. Установих, че когато го държа с дясната си ръка получавам отговори и "Да" и "Не", когато го държа с лявата се върти само в обратна на часовниковата стрелка посока и на очевидно положителен и на очевидно отрицателен отговор. Можете ли да ми кажете, защо е така?

Да, защото с едната ръка получаваме, а с другата даваме. Всичко, включително и информацията.

Ако вие по принцип не сте левичарка, защо искате да ползвате махалото за получаване на отговори и с лявата си ръка?

Линк към коментар
Share on other sites

Aко махалото е метално или изработено от кристал, преди да започнете да го ползвате, е добре да се почисти от натрупаната в него енергия/информация. Както и периодичното му почистване след това и съхраняване на определни места.

След това е нужно да се настрои за Вас. Мисля, че и за двете дейности има инфо в тази или други теми, свързани с радиестезията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

От древени времена хората си служат с махало или багета. В България особено популярно е търсенето на вода например именно по този начин.

"Всичко в природата излъчва и приема вълни" е основния постулат в радиестезията.

Радиестезията се дели на два основни вида: физикална и ментална. В началото на миналия век френския учен Луи Тюрен прави изключително интересни и уникални разкрития, които дават голям тласък на тази наука. В България един от пионерите е Стоян Бъчваров, който издава книгата "Радиестезия за всекиго".

За какво и как помага радиестезията?

Имате ли опит с използването на радиестезията в ежедневието си?

Някой може ли да сподели интересен свой опит или наблюдение?

Има ли добри специалисти радиестезисти в България?

Купих си кристално махало от един сайт- www.hiromantiaanaliz.com . Изпратиха ми подарък книга с различни методи в радиестезията:

  • създавате енергийна защита;


  • откривате изгубени или откраднати вещи;


  • откривате отвлечени или изчезнали хора по карта;


  • откривате вода, полезни изкопаеми, археологични находки, съкровища и др. по карта, снимка или на открито;


  • предсказвате със Свещената решетка на келтите;


  • предсказвате с азбучна таблица и цифри;


  • правите прогнози в хазарта и откривате печеливши числа в тото, лото игри и др.


  • контактувате с любимо лице от разстояние;


  • контактувате с любимото си домашно животно;


  • изследвате предишните си съществувания /животи/;


  • откривате геопатогенни зони;


  • справяте с безсънието и патологичните изменения в организма ви;


Мисля, че тази книга може да отговори на повечето запитвания във форума относно радиестезията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен!

С радиестезия и биолокация се занимавам професионално от шест години, а непрофесионално - откакто се помня. Като дете ползвах какво ли не - кламери, ключове, фиби, пръстени... всичко в радиус от километър :D

Естествено, впоследствие се наложи да изкарам и курсове. Не за друго, а заради необходимия сертификат за работа.

Навремето през 90-те години, и г-жа Мандажиева започна с курсове в МЕИ-Варна, но те имаха повече стойност не като обучение по радиестезия, а заради психотронните ескперименти, които се правеха и заради генераторите, които се изобретяваха от местни инженери.

Безспоро, тритомникът й е отличен наръчник за начинаещи. За по-напреднали - препоръчвам и книгите на Людмила Пучко. В тях има отлични таблици и карти, които могат да се ползват при диагностика. Разбира се, всеки може и сам да си изработи таблица по списък от показатели. Не, че не могат и наум да се задават въпроси, но таблиците улесняват повече - особено при здравна диагностика.

Можеш да си настроиш, например, и определен вътрешен орган за локация. Именно това е идеомоторната биолокация. Само е нужно да си предпазлив. Защото, ако например развиеш прекален сърцетуп - може да си докараш аритмия.

От съображения за сигурност се използват махалото/батегите като посредник.

Често срещани реакции, когато изградим връзка с махалото или багетите е да ги чувстваме, едва ли не, като друг наш орган.

И това не зависи от сплавите, от които са направени, а от създадената връзка и навик.

Впоследствие, усещанията са факт, дори и без наличието на уред, а тялото се настройва да ги лови от самосебе си.

Аз ползвам няколко махала, с различна структура, форма и произход - и с всички го има момента на предаването и прихващането.

Старая се да контролирам сигналите и да ги "включвам" само при нужда, т.к. е доста неприятно постоянно да си с чувството за "бръкнал в контакта". :D

Линк към коментар
Share on other sites

Не би следвало да има разлика с коя ръка работите, annalazarova5.

Аз лично използвам предимно лявата, въпреки, че не съм левичар.

В началото работех с дясната, но след време прехвърлих махалото в другата ръка, тъй като си водя записки през цялото време.

Най-важното е да изключите логиката - тогава въртенето на махалото ще бъде според установката, която сте му направила. А с коя ръка ще го държите е без значение.

Също така е важно не от какво е изработено, а да го усещате като свое. Случвало се е да ползвам налично колие, пръстен, дори часовник и резултатите отново са били търсените.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз пък да ви кажа си купих махалце!

Ама не иска да ме слуша...

Направих му всичко необходими настройки, как си трябва докато го настройвах с монети си отговаряше правилно. Веденага след 'настройката' като спрях да питам еднакви ли са монетите по стойност, по големина, по тежина и т.н. (отговаряше си правилно) започнах да си питам други неща смисъл, помолих приятелки да си намислят едно число от 1 до 5 и взех да проверявам кое е, питах махалцето.. И ми даде грешни отговори на всяка приятелка... Пак УЖ направих втора настройка при монетите пак същото (отговаря си правилно) когато пак тръгна нещо различно да питам, търся и etc. не ми казва истината...

В мен ли е проблема не знам как да питам ли или е нещо друго?

Махалцето е месингово не е много тежко, едно от най-леките е....

Линк към коментар
Share on other sites

В мен ли е проблема не знам как да питам ли или е нещо друго?

Махалцето е месингово не е много тежко, едно от най-леките е....

Energy, може би следва още малко да се поупражнявате върху неодушевени предмети. Както вече съм споделяла, при работата с махало е от изключителна важност да не позволяваме на съзнанието ни да "дърпа конците". Дали махалото е леко или тежко - няма значение. Важното е то да ви е удобно.

Когато работим с хора, а нямаме необходимия опит, е трудно да блокираме потока на техните мисли и да контролираме собствените си. Ако приятелката ви си мисли за конкретна цифра, а в стаята (или където се намирате) присъстват други хора - това може да доведе до объркване. Дори да сте на "четири очи" и човекът до вас да се е концентрирал върху задачката, а вие не сте достатъчно съсредоточена - отново имаме грешен резултат, респективно е и при обратната ситуация. А при работа с хора, които са ни близки, е по-трудно да потиснем "логичността" на отговора.

Ето защо, предлагам да вземете тесте карти, да ги разбъркате хубаво и да се упражнявате в определянето на цвета им, без да го виждате. Започнете с упражнението "червено - черно", а на по-късен етап - "купа, спатия...". Имайте предвид, че придобиването на тези умения отнема не малко време, така че бъдете търпелива и толерантна към себе си.

Искам да ви обнадеждя, че ако усвоите първата крачка от по-горното упражнение (червено-черно), вече ще можете да работите спокойно с махалото и да получавате отговор на въпроси от типа на - "ще вали ли на 1 септември", "ще ми се обади ли Ани днес", "излъга ли ме Митко, когато каза, че...". Когато имате добри резултати с последващата втора стъпка (купа, пика...), то ще можете да получавате много по-изчерпателна информация - "на 1 септември ще вали сутринта, но не и следобед", "Ани ще ми се обади в 16.17 ч.", "Митко ме излъга за ..., защото..., но каза истината за ..." и т.н.

Едно уточнение, при хората, при които са добре развити извънсетивните възприятия, тоест, имат телепатични или телеестезични заложби, би следвало първите крачки в работата с махало да се правят с участието на друг човек, защото принципа на получаване на информация при тях е различен.

Желая ви успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Energy, може би следва още малко да се поупражнявате върху неодушевени предмети. Както вече съм споделяла, при работата с махало е от изключителна важност да не позволяваме на съзнанието ни да "дърпа конците". Дали махалото е леко или тежко - няма значение. Важното е то да ви е удобно.

Когато работим с хора, а нямаме необходимия опит, е трудно да блокираме потока на техните мисли и да контролираме собствените си. Ако приятелката ви си мисли за конкретна цифра, а в стаята (или където се намирате) присъстват други хора - това може да доведе до объркване. Дори да сте на "четири очи" и човекът до вас да се е концентрирал върху задачката, а вие не сте достатъчно съсредоточена - отново имаме грешен резултат, респективно е и при обратната ситуация. А при работа с хора, които са ни близки, е по-трудно да потиснем "логичността" на отговора.

...

Здравей Anaid !

Доста компетентно мнение, в смисъл личи си, че изследваш и се занимаваш с махало от доста време...

Би ли пояснила повече около подчертаните изрази по горе...Доколкото разбирам те са сходни, в смисъл трябва оператора с махалото да е съсредоточен, да контролира мислите си, да не допуска влияние на чужди мисли на хората около себе си...

Апропо, ако оператора е сам, съсредоточен е и контролира собствените си мисли, има ли възможност да му въздействат чужди мисли и да се получи грешна прогноза ?

До каква степен на познаваемост ти лично си стигала в подобна "спокойна" обстановка? (за прогнози не касаещи личности,...примера с картите, прогноза за времето, които даваш)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Никола, трябва да ви призная, че първоначално правех прогнозите си без махало, тъй като имам добри телеестезични заложби. Но не ми се отразяваха особено благоприятно, в смисъл, усещанията на човека срещу мен (или чрез снимката с която работех) директно се прехвърляха отгоре ми, независимо дали ставаше дума за емоционално или физическо пренапрежение. Това означаваше също така, че не съм достатъчно "изолирана" - с други думи съзнанието и подсъзнанието са в едновременна и непрекъсната надпревара за надмощие.

Инструментът (махалото) ми помагаше да изпадам по-лесно в трансово състояние, тоест да притъпявам съзнанието и да предоставям на подсъзнанието ролята на "водач". В началото обаче, блокирайки пътя на телеестезичните прояви, се отключиха телепатичните. Те са леко подвеждащи, особено когато трябва да направим прогноза за дадени отношения, например. Защото ловим желанието на ответната страна, а не реалната ситуация, която предстои. Или студент, желаещ да му се падне конкретен въпрос, ни го "подава" и ако не сме достатъчно вглъбени е лесно да се подведем.

Относно собствените ни мисли - понякога, когато искаме да получим отговор на даден въпрос, предварително имаме логично обяснение какво би следвало да се случи. Или имаме емоция, която не сме преодоляли и тя само чака удобния повод да се появи отново на "хоризонта". Ето защо е важно да блокираме този или тези потоци и да черпим директно от подсъзнанието.

Резонен е въпросът ви може ли дори когато е сам, човек да улови погрешна вълна. Да, възможно е. Особено ако лицето, на което искате да помогнете със съвет, очаква обаждането ви. Също така, ако желаете да разберете резултат от конкурсен изпит, например, можете да се "подключите" към създадена от някого мисъл-форма и отново да получите невярна информация. Капани има в изобилно количество във всяка сфера.

Относно "До каква степен на познаваемост ти лично си стигала в подобна "спокойна" обстановка? (за прогнози не касаещи личности,...примера с картите, прогноза за времето, които даваш)" ще бъда откровена. Предвид, че съм човек и нищо човешко не ми е чуждо, когато съм била емоционално спокойна или съм овладявала същите - резултатите не са падали под 75%. В противен случай се е стигало и до 35-40% познаваемост, което е слаб резултат. Пиша в минало време, защото в момента не се налага да държа махало, за да ползвам изградените "пътища".

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Благодаря Anaid за откровеният отговор!

И надявам се, че няма да те притесня, ако попитам във връзка с това:

...

Пиша в минало време, защото в момента не се налага да държа махало, за да ползвам изградените "пътища".

В сегашно време как стоят нещата? Каква методика ползуваш?

Надявам се, че не е проблем да разкажеш и за резултати, опитности, и изводи които си си направила в тази насока...

Благодаря ти предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Като прочетох какво се пише в тази тема и реших, че трябва да напиша и аз нещо и да споделя своя опит и моите размишления през годините!

За първи път се запознах с радиестезията при Иван Йотов от Варна! След това изкарах курс по физикална радиестезия при Георги Атанасов и Димитър Ников – 1992г. в София. В началото започнах доста ентусиазирано и поемах всичко, което ми се кажеше от по-опитните от мен, без много да мисля, но с течение на годините си отговарях на все повече въпроси, които не разбирах.

Разбрах, че човек трябва да се отдалечи малко от нещата и да погледне от друг ъгъл на всичко, за да си види грешките! И като видях, колко далеч съм от Истината, спрях да се занимавам с тази дейност!

Първо, искам да кажа на всички начинаещи радиестезисти, че истинската радиестезия е физикална и че основата й е дадена от Луи Тюрен! Затова, който иска сериозно да се занимава, трябва да прочете всичките томове на Л.Тюрен и то по няколко пъти! И ако тази материя не му допада, ако не я разбира, по-добре е да не се занимава с радиестезия, защото може да навреди на себе, а и на другите!

При физикалната радиестезия се правят различни измервания и въз основа на това се правят изводи! А не се пита махалото, какъв изпит ще ти се падне или - той дали ме обича и др. от сорта, защото това е несериозно!? Махалото не ти отговаря, а ти сам си отговаряш в този случай!?

То и при физикалното измерване може да се сгреши, но това е верния път! А това, че някои контактуват с любимото си куче или с любимия си човек от разстояние, чрез махалото...Що после не се обадят да питат човека дали знае за този разговор! Всъщност подобен род контакти са много опасни, защото някои по-свръхсетивни може да изпаднат в спиритизъм и някое духче да ги разиграва, както си иска...!

Радиестезията се основава на приемане и отдаване на вълни, следователно махалата трябва да се правят от материал, който добре отдава и приема вълни, като дуралуминий, месинг и др., а не от дърво!

А какво да кажа за това:

Само е нужно да си предпазлив. Защото, ако например развиеш прекален сърцетуп - може да си докараш аритмия.

От съображения за сигурност се използват махалото/батегите като посредник.

Няма да коментирам на дълбоко, но ще кажа, че махалото не може да бъде поредник! То е детектор, който усилва сигналите и нищо повече, а защита трябва всеки да си прави чрез разл. методи и да не разчита, че махалото ще го пази.

Който мисли, че чрез махалото ще стане ясновидец се самозаблуждава! Изобщо какво значи 25-30% познаваемост? То всеки човек има 50% познаваемост, а даже и Ванга нямаше повече от 84%! Какво да кажем за всички останали опити... Пак казвам, че принципа на радиестезията е различен от идеята да станем ясновидци, чрез махалото, като му задаваме въпроси!?

Всичко това го споделям от собственния си опит, защото искам да ви предпазя от някои опасности, които късно се забелязват!

А за всички, които следват Учението и Учителя и се занимават с радиестезия ще кажа, че дълго време търсих в беседите нещо свързано с радиестезията, но не намерих нищо! В 1-2 беседи се споменава за търсене на вода и толкова! Но никъде не се споменава като метод, който да използваме! И никъде в спомените на учениците не съм срещал да се говори за радиестезия! Вероятно Учителя е знаел, че това е опасно и не е за всеки! Помислете върху това!

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Г-н Колев, ивинявайте, но не мога да се съглася с Вас - по няколко причини:

1. Моите уважения към трудовете на проф. Тюрен и научните му експерименти. Но, те са поредното субективно изложение на личен опит, виждания и такава книга всеки инженер може да издаде. Има съвременни, далеч по-компетентни научни разработки и точни източници, в които не се правят примеси с несериозни понятия като "аури, чакри, вихри... и подобни".

2. Радиестезията отдавна не е в сферата на мистификацията и халюцинациите. Ако на някого му се привиждат зли обсебващи духове - то причината не е в махалото/багетите, а в собствената му глава и суеверие.

Отричането и страхът от нещо, са също толкова вредни, колкото и пристрастяването. Атрибутите на пси-информацията следва да се приемат единствено и само като средство за получаване на информация - нищо повече. Тук спадат всякакви методи и практики за получаване на информация.

3. Далече съм от убеждението, че има човек който може да твърди, че познава всяка дума от Словото на Учителя. Както и няма жив свидетел на това, какво точно Той е говорил извън тях. Затова, подобни Ваши "компетенции" за познаване на Словото Му - звучат меко казано високопарно и обидно. Не приписвайте на Учителя неща, които не е казал и не е отричал!

Учителят никога не е бил против разиването на извънсетивните човешки възприятия и способности, но винаги е подчертавал, че това са съпътстващи умения, които се придобиват по пътя на нашето развитие и не бива да се смятат за самоцел и върхово постижение.

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, аз не съм г-н Колев, а просто един от приятелите на портала! Съжалявам, че си се почувствала засегната, не съм искал да те обидя. Аз просто изказах моето мнение по въпроса и то на базата на личния ми опит.

Аз не отричам менталната радиестезия, но там е много по-лесно да се сгреши, а виждам, че хората масово се стремят към това, защото е по-лесно! Но и както казах - по-опасно! Опасността идва и от това, че си вкарваме много невярна информация в главата и с течение на времето много неща ги приемаме, като истина!

Никога не съм твърдял, че познамам всяка дума от словото на Учителя! Просто казвам, че аз не съм срещал нищо по въпроса! Но, ако някой е попадал на нещо, моля да го сподели!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също не можах да разбера по какъв именно начин радиестезията може да навреди? Изпадането в спиритизъм ... - това не може ли да стане и по много други начини, а точно при работа с махало за първи път чувам. :o

Но както и да е ... явно не съм компетентна.

Обаче тук пишат много учили, знаещи и можещи - бихте ли ми обяснили защо махалото трябвало да бъде от добре проводящ електромагнитни вълни материал?

Аз имам две, които нямат грам проводящ материал в себе си, но резултатите са добри (след последните няколко поста по тази тема, реших да направя теста на Anaid с картите, за да имам нещо като статистика - е, моите уважения към г-н Тюрен, ама самоделно махалце от корк с пластмасово ушенце за памучен конец дава 100% познаваемост на каро, купа, пика, трефа :) ).

И въобще махалото или каквото и да било друго приспособление става излишно след време. Защото тези приспособления са наистина едни посредници, едни патерици, които помагат в началото; а могат да се ползват и след това, в разни специфични ситуации - когато човека (по една или друга причина) не е "притихнал", за да "чува" информацията в себе си, когато е в среда, която не му позволява да "притихне" лесно и т.н.

П.П. Мне, не съм се изразила добре, може да не е излишно след време, може да е излишно от самото начало ... сетих се за наблюденията си върху новите деца :) . Някои от тях просто виждат, знаят и им се струва, че е естествено, че всички го могат.

Струва ми се скоро ще отпаднат много предразсъдъци и табута... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Колев, как ще се засегна - нали сме тук, за да споделяме и обсъждаме именно личните си знания и опит. :D

Нека и аз да уточня нещо: Напълно съм съгласна, че при използването на менталната радиестезия или на идеомоторната биолокация - могат да се допуснат съществени грешки и разминавания. Това е така, по простата причина, че няма нищо строго предопределено нито в живота на човека, нито по принцип и винаги има възможност за свободен избор и промяна в събитийният план.

От друга страна, грешките стават именно и когато не успем да изолираме мислите и чуствата си.

Знаеш, че цялата информация за всичко - е заложена в самите нас. Махалото, или който и да е метод, са просто средство за нейното получаване. Нужно е обаче, да се отсява същинската обективна информация от личните ни субективни мисли и чуства. Няма как да сме точни, ако не ги изолираме и не сме безпристрастни.

Диана, нямам какво да добавя след поредното ти точно мнение и нагледни примери :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Опасноста от обсебване при работата с махало е реална и аз бях свидетел на такъв случай. Радиестезиста изпадна в състояние, като при автоматичното писане, само че първо търсеше буквите с махалото и после ги записваше и се осъществи контакт!? Изписваше цели изречения...Свързани, но след направената проверка се установи, че са неверни! Незнам това точно какво явление е, но определено имаше негативни последствия!

Обаче най-реалната опасност е когато се измерват отрицателните геопатогенни влияния или се прави медицинска диагностика! Трудно се прави непробиваема защита! Луи Тюрен описва много случаи на хора, които дълги години са се занимавали с търсене на подземни водни течения и в последствие са се разболяли от тежки болести, въпреки че са имали специални "катализатори", които да неутрализират тези влияния!

Линк към коментар
Share on other sites

Забелязал съм, че много радиестезисти се стремят да направят някакви подобни неутрализатори на вредните излъчвания и повечето мислят, че са успяли, но след време се разбира, че всъщност са се заблуждавали! Малцина са наистина успелите!

Редактирано от Колев
Линк към коментар
Share on other sites

Колев, това което казваш за "страничните реакции" - може да се случи на всеки, не само на радиестезист. Може да стане и при циганката в подлеза, която хвърля боб.

На хиляда случая, все ще има и процент от такива, които "изперкват" - но, причините не са в това, с което се занимават, а в тяхното неумение да го правят професионално, морално и в слабостите /дефектите/ на собствената им физика и психика. Винаги като се поразровим в примерите за подобни хора - лъсват всичките им психични болестни проблеми и предразположеността им към тях. Примери има много, особено и при наши родни "феномени".

Относно геопатогенните зони.. чакай сега! Също е строго индивидуално. Защото всички сме подложени на тяхното влияние, навсякъде - дори и в жилищата си. Но, например на живущите в един блок, не на всеки ще му се отрази това. Както и няма двама души на които по един и същи начин да се отразява една и съща консумирана храна или вода. И причините отново не са в храната или водата - а в приемника им.

За какви "защити" ми говориш? Има ли смисъл да се кичим с "катализатори, неутрализатори, стимулатори.. " и други такива, след като ни е даден най-мощният щит в лицето на собстеното ни съзнание!? Сам знаеш, че няма смисъл.

Човек сам може да си навреди или помогне - чрез собствените си мисли.

Учителят също неведнъж е давал примера за еднаквото действие и на лекарството, и на чашата вода - стига да използваме силата на мисълта си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , всички:)

отдавна не съм писала , но с интерес чета темите.

в никакъв случай не съм специалист , каквито виждам има доказани тук, просто ще споделя моя скромен опит.

1. при мен никога не е било от значение какво ще използвам като махало - ставаше с мънисто , верижка , конец с гумичка или просто някаква тежест. Трябваше само да го настроя за "да" и "не" за минутка.

Отначало също си мислех, че му влияя със своите очаквания или желания и почти никога не задавах въпроси свързани с мен, след това се оказа ,че просто съм "проводник на информацията".

Изпробвала съм го в различни ситуации, включително и да се "откриват" проблеми в сграда , стая , автомобил на разстояние, без да познавам физически конкретната ситуация.

По- късно махалото ми се стори бавен и утежнен вариант , обвързан с много доуточняващи въпроси и налучкващи отговори, затова просто използвах интуицията си и се ориентирах на принципа " харесва ми" -"не ми харесва " без да се опитвам да намеря логическо обяснение. След време съм проверявала взетите решения или намерените отговори и в повечето случаи са се оказвали най- добрите или правилните. Не мога да говоря за % на грешки , защото никога не съм си поставяла радиестезията или "гаданието" за цел .

2. когато за пръв път взех багети - бяха огънати метални пръчки поставени в тръбички за да се даде свобода на движенията им , без да се контролират от ръцете на човек. тогава те така бързо се завъртяха в ръцете ми ,че просто ме удариха по носа и тогава повярвах. След време съм използвама огънаи лозови пръчки или просто дървени пръчки и пак реагираха. не съм стигала до професионално търсене като уточнявам метри на дълбочина, водно количество и др.

Също смятам ,че тези инструменти трябва да помогнат на човек да настрои и да "чува" най-финия инструмент - интуицията си.

Поздрав на всички и благодаря на форума ,че ви има :))

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...