Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Болница Токуда в София


Recommended Posts

Здравейте,

Заинтригувана съм от Вашия отговор, най - сетне да чуя една логична мисъл от лекар, че последната една година не ми се бе случвало...

Е, да...все пак и Вие си оставате част от една руска рулетка на българското здравеопазване, точно толкова, колкото и ние пациентите.

Що се отнася до Токуда....аз също съм се оперирала там (за тези, които се интересуват от условията в болницата). Условията като леглова база и пр. са много добри. Но както и на тях им казах: "болница и на луната да построят те са си същите стари познайници от Пирогов и сие...но в японски престилки".

За да бъда докрай откровена, благодарна съм на д-р Кондов за професионализма и добре свършената работа. Ако някой реши да се подложи на операция при него в Неврохирургия, определено няма от какво да се безпокои...

И за да не ви отегчавам повече, искам да добавя, че всички ние трябва мнооого да се замислим, за този порочен кръг, който ни грози всеки път, когато опрем до здравните проблеми. Лекарите, първо, са свикнали да ги гледаме все едно са богове и хич да не задаваме въпроси; претупват ни като пържола на скара и после кой от където...Ние пък като обчо стадо се носим и нито четем и се интересуваме за здравето си, нито пък си и търсим правата....Аз дълго съм живяла извън България и сигурно за това ми прави такова впечатление тази практика. Много се ядосвам, защото установих, че тук, за да ти обърнат внимание и да не те "претупватШ трябва да викаш, да станеш половин лекар, за да не те прецакат с поредната грешна диагноза и калпави хапове...

Пожелавам на всички от здраве да не се отърват....че човек се поболява повече от ходене по лекари, отколко от самото заболяване!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В края на ноември месец др.Златков ме оперира.Имах проблеми в левия максиларен синус.Всичко мина супер успешно и невероятно безболезнено.Ако имате проблеми с ушите си,носа или гърлото,това е ДОКТОРА,към когото трябва да се обърнете.Гарантирам Ви,че ще останете много доволни от професионализма му и отличното му отношение към пациентите.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е, че има ДОКТОРИ и доктори все пак. :thumbsup1:

Аз също съм възхитена от УНГ-Д-р Тодоров, в "ИСУЛ" или "Царица Йоанна"

Линк към коментар
Share on other sites

Това реклама на д-р Златков ли е ? Няма лошо де нека се знае за свестните лекари но в този форум има тема за болницата и може там да споделиш :))

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!След Нова година ми се налага да посетя болница Токуда за коронарна ангиография.Проблема е,че не знаем дали там приема проф.Финков!Интересува ме дали някой може да ни каже дали ще ни се направи това изследване и дали някой е правил такова в билница Токуда.Много се радвам,че все пак в нашата малка и изстрадала държавица има такова лечебно заведение! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моите впечатления са много пресни и бих казала, че треперя от яд дори в момента. Съпругът ми бе приет снощи по спешност във Военно медицинска академия и веднага му направиха операция за отстраняване на апендикса. Това се случи поради следните обстоятелства : от месец се оплакваше, че го боли корем, придружено с температура. След като личния лекар не успя да постави някаква адекватна диагноза, изчакахме да намери талон / бабичките отдавна са "изпукали" всички налични талони/ и решихме да отиде в прехвалената Токуда. От там се върна изключително недоволен от прегледа, разказа как д-р ЦОНЕВ го притупал набързо и без много много изследвания му поставил диагноза " съмнение за средиземноморска болест" и му назначил изследване "туморен маркер", предписал му " колхецин" или нещо подобно.Отрекъл да има данни за възпален апендицит. Седмица по късно, т.е вчера, съпругът ми започва отново да се присвива от болка и пак с температура . След дълги увещания личния лекар склони и го изпрати във ВМА, където го оперираха на момента. Оказва се силно възпален апендицит и се изразяват , че предписаното му от ЦОНЕВ лекарство е отрова , а диагнозата смешна. Аз , без да имам медицинско образование, знам , че след спукване на апендицита може да се стигне до сепсис и от там до фатален край. Затова реших, че е добре да ви споделя мнението си за ТОКУДА - :thumb down::thumb down::3d_156:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Монетата винаги има две страни. Нормално е в едно болнично заведение да има различни лекари и мисля, че не е редно да се прави цялостна оценка на болничното заведение от контакти с 1 лекар. Аз самата мога да споделя личното си мнение като пациент на Токуда - служителите с които съм имала допирателни точки са изключително любезни като отношение, обясняват всичко с най малки пдробности за да ти стане ясно от интервенциите. Смятам, че и хигиената в болница "Токуда" е на доста високо ниво в сравнение с останалите български болници. Вярно, че не работят изцяло със здравната каса, но пък всяко нещо си има цена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може би в сравнение с другите ни болници е невероятна,но определено славата й надвишава многократно възможностите й!

Редактирано от krisi8
Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко дни моята майка беше на лечение там няколко дни. Аз лично от лекуващата лекарка в гастроентрологията съм доволна, както и от условията. В сравнение с другите болници в Сф и страната мисля, че държи ниво за сего. Относно цените зависи дали ползваш нещо от Здравната каса или не. майка ми е освободена от такси, но иначе се плаща 50,00 лв. първоначална такса още при постъпване.

Линк към коментар
Share on other sites

За Новата 2008 година съм с нова клапа!!!Не мога да Не споделя радостта си и голямата си благодарност

със всички,които четат за Болница Токуда!!!

Казвам се Мила Генова и преди 7 години бях оперирана от д-р Димитър Николов-кардиохирург в клиниката на проф.Чирков.През всичките тези седем години поне по един път в годината съм имала нужда от медицински съвет и съм звънила наличния телефон на д-р Николов.Никога този телефон не беше изключен,а отсреща се обаждаше топлия му глас и разговора неприключваше,докато проблема ми не беше решен.Тази година трябваше да бъда оперирана втори път. Потърсих д-р Николов,защото му имам безкрайно доверие и единствено на него бих поверила живота си, защото бях сигурна, че ще извърши операцията перфектно, както първия път. От него разбрах, че е в Токуда болница. Записах се и отидох. Преглед, коронарография и.... операция. Операция, която се оказа доста сложна, часове труд за спасяване на живота ми и възможност да продължа да живея без мъките, болките, задушаванията.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Темата е да се споделят мнения за лекарите работещи в тази болница, както и впечатления за самата болница. Благодарности изказвайте към лекарите си, тази тема няма подобно предназначение.

Линк към коментар
Share on other sites

За Новата 2008 година съм с нова клапа!!!Не мога да Не споделя радостта си и голямата си благодарност

със всички,които четат за Болница Токуда!!!

Казвам се Мила Генова и преди 7 години бях оперирана от д-р Димитър Николов-кардиохирург в клиниката на проф.Чирков.През всичките тези седем години поне по един път в годината съм имала нужда от медицински съвет и съм звънила наличния телефон на д-р Николов.Никога този телефон не беше изключен,а отсреща се обаждаше топлия му глас и разговора неприключваше,докато проблема ми не беше решен.Тази година трябваше да бъда оперирана втори път. Потърсих д-р Николов,защото му имам безкрайно доверие и единствено на него бих поверила живота си, защото бях сигурна, че ще извърши операцията перфектно, както първия път. От него разбрах, че е в Токуда болница. Записах се и отидох. Преглед, коронарография и.... операция. Операция, която се оказа доста сложна, часове труд за спасяване на живота ми и възможност да продължа да живея без мъките, болките, задушаванията.

Браво! Много се радвам като чета подобни мнения. Много. И на Вас също!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте приятели,

Аз съм нов член, и много съжалявам, че участието си във форума ще започна с неприятен отзив от обслужването в болница Токуда. На 12.03.2008 година се наложи с майка ми да посетим въпросната болница и останахме много разочаровани. Имахме запазени часове при д-р Асен Петров - началник отделение " Гастроентерелогия ". Какво беше нашето разочарование, когато при описание на нашите заболявания, той написа всичко на конпютъра , провери ни езика, дали е обложен и ни прегледа чрез опипване корема. Майка ми беше със силни болни в жлъчката, само я опипа жлъчката и нищо повече. Дори не и изписа и лекарства. Да не говорим, че при посещението в същия ден и кардиолога д-р Дамянова, бечучастието беше същото. Сестрата ни направи кардиограми, измери ни кръвното налягане, а докторката само ни преслуша и това беше.Каза ни, че пулс до 100 удара в минута е нещо нормално, и да продължаваме да си пием лекарствата за високото кръвно и ни изпрати по живо и по здраво. Ни е не сме от София, а сме от провинцията и може би решиха, че не си заслужава за такива обикновенни и провинциални хора да се отделя каквото и да е внимание, а може би и защото никой не ни протежираше. Останахме много разочаровани, защото всеки е отишъл при тях с надежда за помощ, никой не е отишъл там за да види прочутатат японска болница, и да се разходи за удоволствие. Пълно бездушие, пълно безразличие, пълно безхаберие. Защо така господа доктори... не си мислете, че като работите в тази болница вече сте хванали господ за шлифера и сте венчани за тези места. За мен прегледите в приемните отделения за като на конвейр, един да мине друг да дойде. Не говоря за лекарите, които работят в отделенията, за там нямам никакъв поглед, може би там е съвсем различно. къде е тази модерна апаратура, последен вик на техниката, след като човек с болки, не си направиха труда, поне да го погледнат на ехограф, какво става и за какво иде реч. Ни е отидойме там, защото където живеем е същото бездушие и апатия, и се надявахме на по-голямо внимание и най - вече КОМПЕТЕНТНОСТ И ПОМОЩ. Жалко, много жалко, явно в нашата България, ако ще и ОТ ЛУНАТА ДА ДОЙДАТ И ДА ПОСТРОЯТ БОЛНИЦА, АКО РАБОТЯТ ТАКИВА ЛЕКАРИ, ВСЕ ЕДНО Е НИЩО..................Не спестих имената на лекарите, защото и други хора нуждаещи се като нас , да имат в предвит като ходят във " ВЕЛИКАТА БОЛНИЦА ТОКУДА " за прегледи да знаят какво ги очаква и да изискват, защото никой НЕ ПОЛУЧАВА НИЩО БЕЗПЛАТНО И НИКОЙ НЕ ХОДИ ПО БОЛНИЦИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ. :angry:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

С интерес прочетох всички мнения за болница Токуда, а имам и по-стари впечатления от разказа на мой колега посетил болницата преди време. Неговото впечатление беше отлично и не скъпеше похвалите и суперлативите за отношението към пациентите.

Пиша това защото искам да получа някакви предварителни сведения за отделението по Урология. Мой близък има проблем с камъни в бъбреците и се интересуваме за някакви оценки от хора посещавали болницата с подобен проблем- доколко ефективно е разбиването, колко време се остава там и какво усеща пациента при тази процедура?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

здравейте,съвсем нов участник съм във форума и се регистрирах сама за да кажа на всички колко съм щастлива от факта че попаднах в "Токуда".Обслужването е на ниво,лекарите са невероятни.Бях в отделението по лицево челюстна и пластична хирургия,имах туморно образование на врата под челюстта.Вече го няма,за една седмица всичко свърши,няма я подутината от две години.толкова съм щаслива че просто незнам как да опиша радостта си

ако мога да помогна на някой с това което изживях да се свърже с мен

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

На 17.12.2008 бях за трети път на преглед Вв болница "Токуда" - Кардиология, радвам се че има толкова лъчезарни и земни млади хора там. Искам да пожелая много здраве и усмивки на лекуващия си лекар, късмет в личния си и професионален живот и европейска заплата. Габрово. :3d_081:

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Здравейте,

аз съм нов потребител във форума,регистрирах се специално за задам въпрос към останалите учасници.На сина ми му предстои операция,беше му поставен заключващ пирон на дясната ръка по спешност в Пловдив.Сега трябва да бъде изваден.Насочи ли сме се към Токуда,главно заради добрите отзиви за базата и разбира се доброто отношение,но нямаме информация за екипите които работят в ортопедия.

Ако някой има лични вречетления,или може да ми даде някаква информация,ще съм му много благодарна да я сподели.

Педварително благодаря!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Искам на всички да разкажа за трите си сърдечни операции извършени от екипа на Д-р Димитър Николов oт Токуда болница-София.Никога няма да забравя професионализма на тия лекари!!!Имах чувството,че съм оперирана в чужбина...Голяма част от живота ми е минал по болници с майка ми,след това с мен,но никъде не срещнах такова обгрижване,такова мило отношение от страна на целия персонал-от сестри до хирурзи.Чувах само" Как си миличка? Браво Мила!Ти си герой!!!А ГЕРОИТЕ бяха те.В реанимация,след третата си операция имах възможността да наблюдавам как всички са около пациентите,непрекъснато върви апаратура,която те обдишва ли, не знам как точно се казва,да се разгърне белия дроб,ренген,ехограф.Монитори следят кръвтото ти налягане,пулса,състоянието на сърцето.

На петият ден от операцията получих сърдечен арест,мисля,че това беше клиничната смърт,защото виждах картини,но съм била следена от монитори,защото веднага,като"корпус за бързо реагиране"са влезли в стаята лекари,сестри и ме върнаха отново на "бял свят".Наложи се да ми се постави постоянен елекростимулатор/пейсмейкър/.И този път имах възможност да наблюдавам лекаря,защото бях с местна упойка.Д-рБорисов-един изключително прецизен лекар!Подготовката за манипулацията беше истински ритуал!!!Бях виждала по филмите, как хирурзите преди операция измиват ръцете си,но тук...всичко се извършваше толкова старателно с 4 различни препарата,сложиха му ръкавици,очила,престилка.Истински ритуал...бях сигурна,че така прецизно ще постави и пейсмекъра ми.Наскоро бях на контролен преглед при него,постави ми холтер,след 24часа го разчете на компютъра,ксерографира разчетката и така интелигентно подредена ми я подаде,да я предам на кардиолозите в моя град.

Ако ви предложат каквато и да е манипулация,не се страхувайте,екипа в Кардиология и кардиохирургия в Токуда болница София,обстановката,обгрижване,апаратура,ко

нсумативи и ...хигиена-всичко е на много високо ниво,такова каквото трябва да е на всякъде.Срещнах се с болницата от моите мечти.На 60 години съм,имаше и много по-възрасти от мен.Колкото пъти да ми се наложи,без страх ще отида пак,защото спечелиха доверието ми с огромния си професионализъм!!!Мога да пиша за толкова много впечатления от болницата...Само искам да ви кажа как перфектно е завършена външно операцията-все пак това са три отваряния на гръден кош.Един елегантен белег,който вече след шестия месец почти не личи.Дано това,което ви разказах стигне до по-вече нуждаещи се да продължат живота си.С уважение и поклон пред СПАСИТЕЛИТЕ ми!!!Г-жа Мила Генова-гр.Велико Търново.

Редактирано от Mila Genova
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

здравейте,

утре ще ходя на погребение на свако ми, който се лекува в Токуда...

Незнам какво да ви кажа, цялата здравна система в българия е толкова сбъркана че не ми се разсъждава дори по темата. Първо отиде в Александровска, защото там знаем че са добри специалистите. Прегледаха го в едното отделение и му казаха, че има цироза на черният дроб, която обаче може да се излекува. Но трябва да постъпи в гастроенетерология. Отидохме там и ни върнаха защото нямал право 1 месец след като е лежал в едно отделение да лежи в друго. Казаха да почакаме 20 и няколко дена преди да го приемат и през това време да си пие едни лекарства.

Него обаче го болеше и беше наложително да се направи нещо. Тогава решихме да го заведем в Токуда.. уж много модерна болнижа, уж много добра.

Беше приет на момента в Токуда с хубавите стаи и хилядите му други удобства. От там казаха че почват да му правят всички изследвания отначало. 20 дена му правиха изследвания и само искаха пари, така до момента в който казаха - ами трябва да го оперираме, за да сме сигурни какво му има. Платихме операцията и всички следоперативни разходи. Първоначално беше добре, възстановяваше се добре, докторите казаха че се оправя и след 1 седмица ще го изпишат.

Но на 3тиа ден след операцията както беше добре, една вечер почна да повръща кръв приеха го в интензивното и на другия ден почина.

Човека е на 45 години.. 1 месец преди да се разболее беше здрав като биг, преди да влзе в тая болница му беше единствено подут корема.

Докторите казаха че починал, защото имал тежак рак. Преди това в александровка ни увериха, че няма рак, а само цироза.

Вие сами си правете изводите, аз в тая болница и за профилактични прегледи няма да вляза.

Наистина оборудването им е страхотно, стаите и т.н. Само че докторите им не стават. Свако ми го оперира някакъв македонец (Проф. Владимир Димов ), дето незнаеше български... уж бил професор. После от друга болница, негови колеги ми казаха че не е никакъв професор.

PS. случайно пуснах един search за тоя професор - http://www.segabg.com/online/new/articlene...070900040000705 , оказа се е бил разследван за злоупотреби с длъжността. ето ги какви са професионалистите на токуда

Редактирано от g_ishkitiev
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

zdraveite!ot skoro se registrirah,za da kaja na vsi4ki,kolko sam 6tastliva ot fakta,4e se lekuvah v tokuda.napravih dve operatsii v otdelenie u6i nos garlo.neveroiaten ekip ot profesionalisti!hiliadi blagodarnosti kam dr.kulev.edin strahoten 4ovek.stra6no inteligenten i o4arovatelen maj.

do izbora na tazi bolnitsa se stigna sled kato biah obikolila o6te 5 takiva v sofia.poviarvaite mi,nikade ne sre6nah tolkova vnimatelni i 4uvstvitelni hora.imenno zatova izbrora mi se spria na tokuda.dlagodaria im ot vse sarce za vsi4ko koeto davat ot sebe si.pojelavam na tselia persional v tova otdelenie da badat jivi i zdravi.da prodaljavat po sa6tia na4in da rabotiat savestno i otgovorno.

здравейте!от скоро се регистрирах,за да кажа на всички,колко сам щастлива от факта,че се лекувах в токуда.направих две операции в отделение уши нос гърло.невероятен екип от професионалисти!хиляди благодарности към др.кулев.един страхотен човек.страшно интелигентен и очарователен май.

до избора на тази болница се стигна след като бях обиколила още 5 такива в софия.повярвайте ми,никъде не срешнах толкова внимателни и чувствителни хора.именно затова изброра ми се спря на токуда.длагодаря им от все сърце за всичко което дават от себе си.пожелавам на целия персионал в това отделение да бъдат живи и здрави.да продължават по същия начин да работят съвестно и отговорно.

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте,

утре ще ходя на погребение на свако ми, който се лекува в Токуда...

Незнам какво да ви кажа, цялата здравна система в българия е толкова сбъркана че не ми се разсъждава дори по темата. Първо отиде в Александровска, защото там знаем че са добри специалистите. Прегледаха го в едното отделение и му казаха, че има цироза на черният дроб, която обаче може да се излекува. Но трябва да постъпи в гастроенетерология. Отидохме там и ни върнаха защото нямал право 1 месец след като е лежал в едно отделение да лежи в друго. Казаха да почакаме 20 и няколко дена преди да го приемат и през това време да си пие едни лекарства.

Него обаче го болеше и беше наложително да се направи нещо. Тогава решихме да го заведем в Токуда.. уж много модерна болнижа, уж много добра.

Беше приет на момента в Токуда с хубавите стаи и хилядите му други удобства. От там казаха че почват да му правят всички изследвания отначало. 20 дена му правиха изследвания и само искаха пари, така до момента в който казаха - ами трябва да го оперираме, за да сме сигурни какво му има. Платихме операцията и всички следоперативни разходи. Първоначално беше добре, възстановяваше се добре, докторите казаха че се оправя и след 1 седмица ще го изпишат.

Но на 3тиа ден след операцията както беше добре, една вечер почна да повръща кръв приеха го в интензивното и на другия ден почина.

Човека е на 45 години.. 1 месец преди да се разболее беше здрав като биг, преди да влзе в тая болница му беше единствено подут корема.

Докторите казаха че починал, защото имал тежак рак. Преди това в александровка ни увериха, че няма рак, а само цироза.

Вие сами си правете изводите, аз в тая болница и за профилактични прегледи няма да вляза.

Наистина оборудването им е страхотно, стаите и т.н. Само че докторите им не стават. Свако ми го оперира някакъв македонец (Проф. Владимир Димов ), дето незнаеше български... уж бил професор. После от друга болница, негови колеги ми казаха че не е никакъв професор.

PS. случайно пуснах един search за тоя професор - http://www.segabg.com/online/new/articlene...070900040000705 , оказа се е бил разследван за злоупотреби с длъжността. ето ги какви са професионалистите на токуда

ВСИЧКИ СА ТАКИВА, не е само в токуда. И на мен не ми се говори на тема лекари, по същата причина: баща ми и майка ми починаха по същия начин...да, сбъркани са...нещо повече: те са безчовечни, повечето от тях. Господ да ги съди. Не е лесно да се забрави, знам това. Но нека се опитаме да не ги съдим: всичко се връща на тоя свят :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"и в долината на тъмната сянка ако ходя..."

извинете ме за нескопосаната перифраза, но мисля, че се сещате за кой псалм става дума.

ако искате мнение от "кухнята" , то е свързано с горния "цитат".

уважаеми пациенти, не ни обвинявайте - вие сте само пациенти. а ние можем и да сме пациенти, и да сме здравни работници.

наистина, вашите очаквания са свързани именно с думичката "суперлативи" . които суперлативи обаче не са "създадени" (както се прави афиш, да речем) от работещите в болницата. (не става само за Токуда дума). аз съм работила и в други болници и моето лично мнение е, че тук работният ентусиазъм още не е умрял.

а за това кой как лекува - не забравяйте - вие се лекувате, ние ви помагаме в това. така, че радостта и благодарността от добрите резултати трябва да отправите към вас самите!

с пожелание за истински здраве и любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...