Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Възможно е венеца действително да е следствие на челюстната кост, обаче имам причини да се съмнявам в това.

Майка ми на петдесет и малко годишна възраст беше с точно същата диагноза, явно в още по-напреднала фаза, защото зъбите й заплашително се клатеха и зъболекарите очакваха най-много до месец-два да изпопадат. Самите зъби бяха (и още са :D ) здрави, равни, бели - като на холивудска звезда. И на нея изписаха курс с някакъв антибиотик, който не й помогна. След няколко седмици попадна на статия в списание, в което някакъв руснак беше описал благоприятните ефекти от жабуренето със зехтин (може и с друго растително олио).

Пред алтернативата на изкуствените зъби, тя реши да опита. Майка ми го прави в продължение на месец или дори 40 дни, 3 пъти на ден - сутрин веднага след събуждане, на обед преди хранене и вечер преди сън. Това едва ли е спомогнало някак на челюстната кост, обаче венците се възстановиха напълно и сега (вече на седемдесет и няколко години) майка ми си е със собствените зъби. Зехтинът (около 1 супена лъжица) се поема в устата и интензивно се жабури, като се стремим да преминава и между зъбите, в продължение на поне 10 минути или повече - колкото издържим, защото в устата неизбежно се отделя и слюнка. След това се изплюва и интензивно изплакваме няколко пъти устната кухина с леко топла вода или отвара от лайка. Тази процедура удивително добре почиства и зъбите, които в този период може по-рядко да се мият с четка и паста и е желателно четката да е мека, а движенията леки и насочени от венците към зъбите. Оказа се, че зехтинът чудесно почиства всичко - език, небце, подобрява се дъха, може да служи като профилактика на заболявания, предавани по въздушно-капков път, от типа на грип и др.п.; на майка ми тъкмо бяха започнали да се появяват старчески петна по ръцете - изчезнаха и не са се появили до ден днешен, изчезнаха и няколко брадавици ...

През тези 20 години тя няколко пъти е повтаряла процедурата, вече не толкова интензивно, примерно само сутрин и вечер или дори само сутрин преди закуска.

Успех!

П.П. След около седмица от началото на курса със зехтина евентуално може да се отиде на зъболекар, за почистване на зъбния камък, за да могат венците по-добре да прилепнат към зъбите. Оказва се, че и зъбния камък омеква от процедурата и много лесно се маха. На майка ми след 10-тина дни започна сам да се отлепва от зъбите и тя си го почисти сама с клечка за зъби :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Общо взето ефектът от биоцитрин(цитросепт) е подобен, като този, който Диана описва за зехтина. :thumbsup:Още тук за причината, която се смята за главния виновник за зъбния камък и парадонтозата и как действа биоцитринът за отстраняването на плаката.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Диагнозата за която говорите е доста стресираща за пациента и обикновено зъболекарите постъпват точно така както описвате. Стандартно предписват курс на лечение с антибиотика Rodojul, заедно със много витамини и минерали. През пролетта и есента задължително отново курс с антибиотика. Според мен, човек в това положение трябва да опита всичко възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана ,сърдечно ти благодаря за споделения опит :3d_046: .

Ще го "тествам" на всяка цена.

Въпреки ,че съм малко объркана,защото същото лечение по схема ,само че в продължение на половин година ,със задържане на растителна мазнина в устата и изплюването и след 10 мин. дядо ми успя да стопи увеличилата се многократно кост на големия пръст на крака ,което на първо чуване звучи невероятно ,но за мен е факт.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето ефектът от биоцитрин(цитросепт) е подобен, като този, който Диана описва за зехтина. :thumbsup:Още тук за причината, която се смята за главния виновник за зъбния камък и парадонтозата и как действа биоцитринът за отстраняването на плаката.

:hmmmmm: Механизмите са различни. Грейпфрутът действа противомикробно и разтварящо плаките, и аз предпочитам да го дъвча заедно със семената и люспите, от които и се правят екстрактите. След това обаче си изплаквам устата, защото дългия контакт с киселината може да навреди на емайла (подобно действа и лимонът, пак със семките и малко от бялото на вътрешната обвивка). Той има по-слабо противомикробно, но по-силно разтварящо действие и е още по-важно да се изплаква устата след това. Маслената баня на устната кухина (жабуренето) действа повече омекотяващо и отстранява маслено разтворимите отрови - на място и донякъде общо от организма. Ако се правят двете процедури, тпоследната да бъде след другото, защото мазнината ще попречи на грейпфрута или лимона да действат. Вътрешните фактори са безусловно още по-важни, защото натрупването на калций често произхожда от криворазбраната амбиция да се запазят зъбите чрез ядене на много сирене - то е едностранчиво богато на калций, но много бедно на магнезий. последният осигурява разтворимостта на калция, без която той се отлага като зъбен камък и/или като жлъчни/бъбречни камъни, шипове, "тапи" по хода на червата (запек), склеротични плаки в кръвоносните съдове и т.н. Употребявайте по-малко млечни продукти, по възможност главно суроватка или цвиг (течната фаза на млякото, където солите са по-лесно усвоими). Разбира се, ограничаването на концентираните захари и белите брашна е важно, както и яденето на повече зеленчук. :thumbsup1:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Информацията за грейпфрута е много важна за мен ,благодаря Добромир.

Това е единствения плод който консумирам зимата и то под формата на сок.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Да споделя нещо интересно.

В хода на търсенето на информация за пародонтозата и подбни проблеми със зъбите ,които водят до тяхната загуба,научих ,че основния проблем е наличието на страхове.Колкото по-дълбок е страха,колкото по -голяма част от съзнанието е обхванал,толкова по-големи са проблемите със зъбите.Когато липсват физически причини(като при мен,здрави зъби,здрав емайл)идва пародонтозата-падат здравите зъби.

Според информацията в момента човечеството е завладяно от страховете си и продължава да ги "произвежда",затова зъбния проблем нараства мълниеносно.Реших да проверя ,оказа се ,че от 10 мои познати трима са с парадонтоза и дори са изгубили зъби и то между 30 и 45 години.Познати аптекари споделиха ,че през послената година има изключително много клиенти с проблеми на венците(пародонтоза).А лечение има,само не знам ,защо зъболекарите не казват, а сътворяват поредния страх.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

И аз да споделя едно наблюдение :)

След житния режим ми спря кървенето на венците. Предполагам положителния ефект няма да се задържи прекалено дълго, защото все пак за 10 дена не може да се постигне кой знае какво прочистване на организма.

Линк към коментар
Share on other sites

А лечение има,само не знам ,защо зъболекарите не казват, а сътворяват поредния страх.

Eх, много ясно защо не казват зъболекарите - няма пациенти, няма пари!

Може би е добре да преминем известно време в другата крайност - както в Китай преди няколко стотин години, когато лекарят е получавал възнаграждение само докато пациентите му са здрави и не получава такова, докато не ги излекува. ;)

В крайна сметка нито една от двете крайности не е за предпочитане, истината е някъде посредата, но такова положение може да се реализира, само ако нивото на съзнание на лекари и пациенти е много по-високо от сегашното.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

И аз да споделя едно наблюдение :)

След житния режим ми спря кървенето на венците. Предполагам положителния ефект няма да се задържи прекалено дълго, защото все пак за 10 дена не може да се постигне кой знае какво прочистване на организма.

Защо се зареждаш с поредния страх?

Предположи обратното и си го повтаряй всеки ден! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте хора посветени на духовното и физическото изцеление,

Преди няколко дни се зарибих по темата за възстановяването на човека. Сега ще пробвам да се оттдам на лечебен глад с цел да не страдам от болести. Изчетох какви ли не неща и просто останах шокиран от тези чудеса извършвани с човешката воля.

С помощта на добре познати методи успях да се излекувам от стреса и главоболието.

В крайна сметка реших и аз да опиша своя проблем. Никъде не намерих как става възстановяването на зъби или по- точно регенерирането. Щом една болест може да се премахне току така като чудо, няма ли начин или тренировка за възрвъщане на една добра усмивка. Кариесите и зъбобола не са ли болест или спадат към нещо друго.

В смисъл ако се изпълни неща и хон зъбите ще са като нови.

Ако някой знае начин за справяне с този проблем да пише. Предварително благодаря на тези който ми дадат съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Таблица по книгата на д-р Далке "Агресията като шанс":

Съзъбие (дентура) и неговите болестни картини:

Брадичка- воля, инстинктивни сили.

Долна челюст- връзката ни със заобикалящия ни свят.

Горна челюст- вътрешните и по-висшите ни желания.

Лява половина- съответства на дясната мозъчна хемисфера и е нашата архетипно женска част (Ин), конплексното музическо и аналогично възприятие, нашите копнежи и чувства; миналото.

Дясна половина- лявата мозъчна хемисфера, логическият ум, архетипно мъжки (Ян) и взаимовръзките му с материалното и конкретното; бъдещето.

Проблеми: горе вдясно- трудности с нашите мечти и желания; долу вдясно- осъществяването им в реалността; горе вляво- проблеми в желанията, свързани със съществуването ни; долу вляво- липса на признание в семейството.

Голяма устна кухина- стеснителност; тясна- притеснение, възприемане на света като нещо, което ни ограничава и възпрепятства.

Горната челюст символизира духът, а долната- тялото. Следователно издадената долна челюст ни информира за поведението ни в конфликтни ситуации, а издадената горна- за прекомерно доминиране на духът над тялото.

Отворена захапка и уста- копнеж за симбиозни връзки и трудности при разграничаване от обкръжението и независимостта.

Дълбока захапка- интровертни хора.

Обратна захапка- проблем между дясната и лявата половина на мозъка.

Първи зъби (централни резци):

Ляв горен- майката и жената, Богинята.

Десен горен- бащата и мъжа, Бог.

Разстояние между зъбите- проблеми в хармонията между мъжката и женската ни страна. Следователно, конфликт в партньорските отношения. При застъпване- доминиране на едната половина и съответния архетип.

Долен десен- как възприемаме женствеността си (Анима) и как я осъществяваме.

Долен ляв- Анимус, т.е. мъжкия дял на душата ни.

Втори зъби (горни странични резци):

Ляв горен- изясняването ни с женския архетип, майката и майчиното. Издаден зъб- рано сме се пуснали от майката и “плуваме” сами.

Десен горен- самостоятелност и житейско поведение. Издаден- свободна изява, независимост от бащината фигура, търсене на конфликт с бащата.

Ако застъпват предните резци- доминиране на децата над родителите. Ако са назад- покорство пред възрастните. Малки зъби- агресията е потисната; миролюбие и добронамереност.

Трети зъби (кучешки):

Ляв горен- вътрешната нагласа спрямо коренните промени в живота.

Десен горен- отношението ни към света в ситуации на преход.

Ляв долен- как се изразяват вътрешните промени конкретно; ако е крив - склонност към бягство.

Десен долен- какво искаме да извършим в посока навън в живота; физическото ни развитие и тонус.

Ако долните застъпват горните- пробиваме си път по неправомерен начин.

В медицината: меридиана на черния дроб и жлъчката, проблеми в яйчниците и сексуалните желания. Горните- дихателни пътища, а долните- бъбреци и пикочен мехур.

Четвърти зъб (предкътници):

Като цяло предкътниците и кътниците са свързани с брака и партньорските отношения и показват дали можем да “мелим” заедно с друг.

Четвъртите зъби са свързани с егото и Аза.

Горен ляв- изразяване на нашите чувства и копнежи.

Долен ляв- доколко сме в състояние да покажем тези чувства и копнежи в обкръжението си и да ги разкрием.

Горен десен- как искаме да се представим навън, а долен десен- как осъществяваме плановете си в реалния свят.

Пети зъб (задни предкътници):

Нашата креативност, таланти, създаване на деца и отношения.

Ляв горен- кармата и задачите в този живот. Заложбите и талантите, смисъла на живота ни.

Десен горен- нашите желания за развитие в света, плановете ни, желанието за деца. (Ако е умъртвен или с коронка, следователно- аборти).

Ляв долен- как интегрираме енергията на майка си в нашата същност. Ако е извит навътре- имаме потискаща майка. Отговаря за раменете и проблемите с тях.

Десен долен- осъществяването на плановете ни и професионалните ни амбиции.

Шести зъб (предни кътници, т.е. молари):

Позицията, която заемаме в живота.

Ляв горен- ролята ни за изразяване на чувствата и усещанията ни.

Десен горен- общественото ни положение в света.

Ляв долен- колко се чувстваме обичани.

Десен долен- работата и проблемите в нея, а и темата за смъртта.

Долните молари са свързани с органите в долната част на корема (полови органи и тазобедрени стави).

Седми зъб (задни кътници):

Отношението ни към обкръжението; това, което проектираме в него и неговият отговор на това.

Ляв горен- как хармонираме с ближните си, емоционалните ни разочарования.

Десен горен- проблеми в работата и ежедневието.

Ляв долен- разочарованията от обещания или материалните загуби.

Десен долен- как реагираме на конфликти и като цяло какви са връзките ни.

Мъдреци:

Житейското ни поведение и мъдрост, склонност към мистицизъм, ниво на развитие, връзката с колективното несъзнавано.

Свързани са със сърцето.

-------------------------------------------------------------------------------

Кариес- “загниване”- недостиг на жизнена сила.

Зъбен камък- чувство на самота и барикада към нещо или някого.

Нощно скърцане със зъби- озлобление, неприемане на поражение, несъгласие.

Кървене на венците- чувствителност към разстройства и уязвимост на собственото доверие, загуба на вяра в себе си.

Възпаление на венците (гингивит)- конфликт на съответната тема.

Оголване на венците (парадонтоза)- примирение, отстъпление.

Клатене и падане на зъби- загуба на витална сила, импотентност по цялата сьответна линия.

Гранулом- натрупана агресия на съответното място, “бомба” и “буре с барут” към нещо.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

:) Да има доста истина в изброеното по- горе.

А аз понеже започнах освен психически и физически да се боря с проблема си -пародонтоза, научих доста интересни неща за физическото и протичане.

Бактериите които предизвикват пародонтозата живеят във венците и се стимулират от зъбния камък и плаката, в следствие на което те "изяждат" челюстната кост.Организма , за да се предпази произвежда антибактерии, които концентрира отново във венците , за да неутрализират първите.В тази борба на едните с другите обаче и двата вида- бактериите и антибактериите нанасят поражения на челюстната кост, която се смалява и предизвиква свиването на венеца, който се отлепя от зъбите. И така зъбките остават без костното си гнездо и без венечната обвивка и неизбежно забочват да падат в един момент.

Интересното е че след посещенията ми при пародонтолог , той отхвърли всички така бурно рекламирани пасти за зъби и води против пародонтоза.Лечение има и то не е никак приятно( за физическото лечение говоря), но го има. Съдействието на духовното лечение също е много важно , но е нужно много време , за да може болният да го осъзнае и да намери начин да го прилажи.Затова според мен като духовни същества със физически тела е много важно да не пренебрегваме едното или другото, за да имаме правилни и трайни резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да има доста истина в изброеното по- горе.

А аз понеже започнах освен психически и физически да се боря с проблема си -пародонтоза, научих доста интересни неща за физическото и протичане.

Бактериите които предизвикват пародонтозата живеят във венците и се стимулират от зъбния камък и плаката, в следствие на което те "изяждат" челюстната кост.Организма , за да се предпази произвежда антибактерии, които концентрира отново във венците , за да неутрализират първите.В тази борба на едните с другите обаче и двата вида- бактериите и антибактериите нанасят поражения на челюстната кост, която се смалява и предизвиква свиването на венеца, който се отлепя от зъбите. И така зъбките остават без костното си гнездо и без венечната обвивка и неизбежно забочват да падат в един момент.

Интересното е че след посещенията ми при пародонтолог , той отхвърли всички така бурно рекламирани пасти за зъби и води против пародонтоза.Лечение има и то не е никак приятно( за физическото лечение говоря), но го има. Съдействието на духовното лечение също е много важно , но е нужно много време , за да може болният да го осъзнае и да намери начин да го прилажи.Затова според мен като духовни същества със физически тела е много важно да не пренебрегваме едното или другото, за да имаме правилни и трайни резултати.

Диди, аз нямам идея дали още имам парадонтоза, но вече от близо две години не ми кървят венците.Не направих нищо особено, смених четката за зъби с много малка главичка и ползвам само soft.От заболекарски кабинет е!Има ги и в някои аптеки.Зъболекарката ни е семейна приятелка и ми е казала,че нищо не струват скъпите пасти.Аз ползвам блендамед по нейна препоръка.ААА и най важното, аз си миех зъбите по някакъв съвсем различен ,начин.Е показа ми как..отдолу и след това към венеца, много хубаво търкаш без да жалиш.

Преди ми бяха адски зачервени венците и дъха няма да казвам какъв беше... :lol:

Сега венците са ми розови!

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

Да разбира се и така се получава.Това с търкането без жал е така , когато е в начален стадии има ефект.Защото целта е чистата нова здрава тъкан на венеца да се съедини с почистения от плаката зъбен емайл. За съжаление има различни степени на пародонтозата и след определен момент вече се налага сериозно лечение.

Степента на пародонтозата се разбира много лесно с панорамна рентгенова снимка на челюстната кост, на която всеки има право веднъж в годината по здравна каса.Там се вижда най- добре степента на стапяне на костта.

Моите венци много отдавно не кървят, с дъха си нямам особен проблем от както преминах на различен режим на хранене, венците не са възпалени, защото просто вече са твърде отдръпнати.Но това не са реалните показатели за заболяването, а подвижността на зъбите и снимката.

Когато е в напреднала фаза обаче това се прави по агресивно с необходимите методи.

И това обаче има определен момент , ако започне падане на зъбите става все по- трудно, защото тогава просто няма вече гнездо в костта в която да се закрепи зъба.Но и за там има вариянт.

Когато човек има такъв проблем няма нужда от зъболекар , а от пародонтолог , това е нова специалност в денталната медицина, която за съжаление набира голяма скорост заради скоростното нарастване на този проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Didi_ts, аз да не взема да се похваля и ето......проблемите със зъбите започнаха. :lol: А Декември миналата година уж нямаше нищо, а сега един кариес, "случайно ми се отчупи парче от един вече пломбиран зъб.Сега ме чака едно "коронясване " и изглежда,че ще ми вадят другите два мъдреца.Интересното е , че този път тази година имах доста голям стрес или агресия проявявах вътрешно.Тормозех се за един проблем,който най-накрая се разреши и ето пак зъбите ми страдат.

Скоро имам час при зъболекарката ми, но дали мога междувременно да си помогна с гладуване 1-2 дена или повече?

Линк към коментар
Share on other sites

Дядо ми разказва, живя десет години в братска Ангола, как негрите си "мият" зъбите. По някое време сутрин, негърът отсича парче дърво/клонка колкото палецът си и започва да го дъвче, като не пропуска зъб. Дъвче го докато стане на четка и после масажира с нея венците си. Знаех това нещо от доста време и пред угрозата от зъболекър се сетих за него. Спрях да ползвам паста за зъби - мисля че промишлен продукт няма място в устата ми, търкам само с четкакта, взех да ям твърди ядки, които дъвча много. Сто грама сурови бадеми около един час ми отнемат на работа пред компа - занимание което чакам с удоволствие всеки ден. Понеже долу горе по това време откривах и гладуването, двата зъба които ме боляха, взеха да болят двойно, а после престанаха. Сега съм преоткрил дъвченето и мисля, че зъбите се развалят, защото не се ползват. Да се ядат твърди и сурови храни, мисля е разковничето. Правил съм експеримент, да броя дъвкателните движения на роднини и приятели - кара човек да се замисли.

Бъдете здрави и любознателни!

Линк към коментар
Share on other sites

Didi_ts, аз да не взема да се похваля и ето......проблемите със зъбите започнаха. :lol: А Декември миналата година уж нямаше нищо, а сега един кариес, "случайно ми се отчупи парче от един вече пломбиран зъб.Сега ме чака едно "коронясване " и изглежда,че ще ми вадят другите два мъдреца.Интересното е , че този път тази година имах доста голям стрес или агресия проявявах вътрешно.Тормозех се за един проблем,който най-накрая се разреши и ето пак зъбите ми страдат.

Скоро имам час при зъболекарката ми, но дали мога междувременно да си помогна с гладуване 1-2 дена или повече?

:) понякога така се получава, ама то не е за това ,че си се похвалил.

С гладуване зъби не се лекуват според мен.Но това си е според мен.

Когато баща ми ме запознаваше с йогата в моята тийнейджърска възраст , научих странен начин за миене на зъби.Една кафяна лъжичка олио и една щипка сол , смесваш ги и търкаш със сместа венците , зъбите.

Доста по- късно разбрах ефекта на всяка от съставките и смисъла на смесването им и въздействието им върху венеца и зъба.А моя дядо само със сол си търкаше венците и си отиде без да познае зъбобола.

Но истината е, че при всеки човек всичко е строго индивидуално.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Когато баща ми ме запознаваше с йогата в моята тийнейджърска възраст , научих странен начин за миене на зъби.Една кафяна лъжичка олио и една щипка сол , смесваш ги и търкаш със сместа венците , зъбите.

Доста по- късно разбрах ефекта на всяка от съставките и смисъла на смесването им и въздействието им върху венеца и зъба.А моя дядо само със сол си търкаше венците и си отиде без да познае зъбобола.

Но истината е, че при всеки човек всичко е строго индивидуално.

И би ли обяснила за смисъла и ефекта?!?

Линк към коментар
Share on other sites

"Издаден зъб- рано сме се пуснали от майката и “плуваме” сами.

Десен горен- самостоятелност и житейско поведение. Издаден- свободна изява, независимост от бащината фигура, търсене на конфликт с бащата.

Ако застъпват предните резци- доминиране на децата над родителите. Ако са назад- покорство пред възрастните."

Стана ми интересно за мнението а тези, които имат някакви наблюдения:

Значи ли, че ако направим изменения на захапката с брекети или шина, ще намалим и психо-емоционалния проблем?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам най-готините зъби на света. Обичам си зъбите. Нищо, че не са костни, ами са металокерамични, металопластмасови и всякакви други метали. Ами мои са си - платил съм си за тяй и продължавам да си плащам. Кой като мен.. нъц нъц, имам си метални зъбки! Супер са. Готини мостове, царски корони, в недалечно бъдеще се появяват розови картини на импланти. Това е чудесно. Без ирония. Защото мънкането не помага за поникването на здрави зъби, нито променя гена/ хромозомите, диктуващи на развалянето им отвътре. Наблюдавам хората, остаряването, което е повсеместна безжалостна присъда, разболяването, което нерядко го придружава. наблюдавам как ром с една ръка тътри количка и бърка с тази една ръка в кофите за смет. Наблюдавам красиво момиче на 20г. от малцинствата с тук таме стърчащи зъби, но с много ведрост, вяра в живота и самоприемане. Наблюдавам в същото време дълбоко депресирани мутреси, искащи с хипноза да облекчат болката си, налична въпреки тоновете пари, почивките на о-в Бали и джипа за 100 000 евро. Наблюдавам този шарен живот и смирено благодаря на зъболекарите. Макар че боли. Макар, че са далеч от психологията на общуването, нужна им при работата им. Макар, че не разрешават проблема, но само кърпят, при това грубо. Ако ги нямаше, щях да съм отдавна без зъби или заминал си от гангрена. Благодаря на медицината. Точно на съвременната, каквато е. Защото има огромно бъдеще, макар и да е грубичка засега. Благодаря на живота и шансовете. Благодаря на майка ми, която въпреки че ми е дала хромозомен набор за болни зъби и речева неплавност, ми е дала и ум и сърце! Благодаря на баща си за оптимизма му, който заживява все повече и в мен. Благодаря за възможността да благодаря!

Орлин, обикновен човек

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Орлин белият зъб или радостта от общуването с феята на зъбчетата

Тръгнах на зъбар! Няма как - боли! Интересно защо ми разчовърка и изпили не зъбите, които ме боляха, ами други - той знае, аз му вярвам. Или не знае, но аз му вярвам. Зъбарят е на 26, номче е, говори за гаджета, шегуваме се за циците на клиентките... Обаче момъкът "си оставя ръчичките" в устата ми. Повече от месец ме връща за тези две коронки, все не стават, пили още, докато тези зъбчета станаха като игли. Когато най-накрая след много болка цъвфам с две нови предни зъбчета, се оказва, че са доста по-високи от другите, стърчат, друг цвят са и веднага бият на очи, неравни са. Въобще, имидж на гражданин от факултето. Но, какво от това, платил съм само 500 лева, наистина малко е, я вижте в Европата или в Канада колко ще ви струват две-три короннки!?! То че си е мафия, мафия си е, защото зъбарският занаят изисква единствено добре усвоен мозъчен праксис, процедурна памет за поредица от движения, така наречената "точна ръка и око", което почти може да се усвои и от маймуна. Ама какви ти разговори, каква ти психология, бате - зяпваш млъкващо и без право на глас, като самата ситуация те вкарва в позицията на мазохист. А боли - адски! А оня се надвесил над тебе и прониква в този нервус тригенимус дето инервира зъбките, няма шега... и му харесва да си те боли, не случайно е избрал този занаят - садистичните импулси се леят невидимо. Няма равнопоставеност - ти мълчиш, той те наранява с причиняваната болка - при това каква болкаааа.... Пост травматичното разстройство е в кърпа вързано, при това подклаждано от антипсихологическите неумения на зъбо"лекаря". Мяма рапорт, няма хипноза, бате... "Сега ще те заболи много, но ще изтраеш!" или "Ако така мърдаш основата на езика, ще ти пробия бузата, ще умреш от болка и ще вадим зъбите!". ох, каква вина се вменява, боже... Нищо, че основата на езика си е неволева, поне при мен и си нямам представа накъде я мърда тялото ми. Но, чрез болка към прогрес - новият ми девиз след редовното посещение на зъболекар и неволното влизане в садо-мазо взаимоотношения на кошмарно грубо насилнически касапски доминиращ и доминиран, който има право да... мълчи... Е, едното зъбче се счупи три дни след това - нали беше изпилено като игла, какво да го държи? Но, няма значение, момчето трябва да се учи на някого, да греши и да трупа процедурната си памет, изисквана в добре платения му почти рекетьорски смучещ от болката му занаят. Е, разбирам го, и моят е подобен, нищо че при него се работи с ум и плащането е доста по-малко поради вулгаристанските разбирания на третосветници... В кабинета на зъбокасапина свири радио, което точно в моментите на пълно сливане с деветия кръг на адската болка продава нечий шампоан или рекламира шоуто на бате Азис. кабинетът е отворен, столът със зяпналия мен на три метра от вратата, а навън ромската общност продава какво ли не на пазара, сабачка лежи до вратата, някой току влиза при пиленето и пита нещо, а ръчичката на момчето мръдва изящно и се забива в красивия нерв. Ама някои работели зъбарство с хипноза, ама добре било музиката да е по-специална, ама било нужно според някои зъбярят да е добре с психологията на общуването поне и да може да резонира с клиента си. Е, това не по наш'те земи, бате. То и моят кабинет аз си знам колко е по изискванията, пари нема - та разбирам и трая за хубост. Е, то се получава така, че вместо хубост си плащаш, за да ти бъдат разбити зъбите, при това срещу много време, което също струва пари и много болка, която така травмира, че от оня ми ти зъбокабинет сякаш почват да се подават дяволски опашки.

Сега продължавам със зъбарите - много им се радвам как те третират като стока, сякаш зъбите ти нямат нищо общо с личността ти, но са просто добър начин за купуване на джипа на зъбомонтьора. Красиво е! Обичам зъбите си, обичам и зъбарите - живея за тях, работя за тях, служа им честно и съвестно. Дори си мисля защо моите клиенти да ми плащат на мен, няма смисъл. По-добре направо на сметката на зъбаря, скъсява се финансовият друм! Въобще, доволен съм, не се шегувам! правим каквото можем, а иначе сърдечно се чувстваме добре и гледаме отвисоко, извличайки опита на душата си! Ей такива весели веселости! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

О, Голям Брат! О, Бял Зъб! О, Мечик зъБаев!

:3d_161:

В Софе зъбари йог. Точка.

Там касапин. Точка.

Яхва автобус, идва Варна. Точка.

Тук води за ръчичка при зъбар. Точка.

Проблем реши. Точка.

Хау! Без точка.

Чебурашка Сан

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...