Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2012


Zenda

Recommended Posts

Иво, това беше втория ми опит, за съжаление и двата до този път са неуспешни - първия път прекъснах на осмия ден, а този път още днес ме нападна зверски глад и след като изядох житото, ябълките, орехите и меда, изядох и салатата на детето :(

Но се надявам все някога да успея - първия път дори за осемте дни почувствах такава вътрешна промяна, че много ми се иска поне веднъж да мина целия режим. Може пък да го направя нещо като регулярен малък режим - един или два дни седмично, вероятно така ще ми е по-лесно. Успех на останалите! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сродна душа, 8 дни не е неуспех, а напротив - голям успех си е! Дори 5 дни режим си е добро пречистване. Според мен можеш спокойно да считаш, че си направила февруарския режим :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Щях и аз да това да пиша Zenda.

Srodna dusha, два пъти, си е много голям успех. :)

А дори и да си направиш някога разширен режим с повече плодове и салати, според мен пак е голяма крачка за старт.

1 пъти седмично по един ден също е супер!

Линк към коментар
Share on other sites

Постави си малки цели,всеки ден е успех,и така ден след ден....

Този режим започна много трудно за мен,аз нямам проблеми с глад,но енергиите са особени.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за пламъчетата подкрепа, които ми дадохте, те запалиха мека светлина в душата ми :) Сега се чувствам много по-добре! Може би наистина се хвърлих направо "в дълбокото".. Чувствах, че имам нужда от това, но заради нетърпението си не се подготвих добре. Затова сега ще започна отдалеко и наистина ще си поставям малки цели - един ден седмично жито и ще наблягам повече на зеленчуци и плодове, а когато се почувствам вътрешно готова ще направя целия режим. Или с други думи ще приложа по аналогия старото правило на петте П-та: "Прецизната Подготовка Предотвратява Посредственото Представяне" :) Прегръдки на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Съвършенство и максимализъм.Отпусни се,животът е чудесен.Започни пак утре за 1 ден.....

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, Розалина и Мария-София, за отговорите! Снощи си накиснах лимеца както Розалина писа, със студена вода. Сутринта му смених водата (не миришеше) и около 10 часа сутринта я изцедих - тогава беше започнал лекичко да намирисва, така че го сложих в хладилника. Зрънцата бяха по-твърди, но днес ми беше много вкусно (в комбинация с орехи и мед).

Ще ми се да опитам и с покълващ лимец, но за покълването не ми е съвсем ясно - както си е във водата ли покълва, или трябва след определено време да се отцеди и да се държи на стайна температура за още няколко часа?

Ето и наблюденията ми в края на втория ден: Вчера не усетих, че съм на режим, до късната вечер, когато много огладнях. Предполагам защото вечерях твърде рано, а и не се подготвих за режима (аз не ям месо, но трябваше поне да намаля храната). Днес като гледах лимеца, 100 грама ми се сториха страшно малко, но всъщност 50-те грама на обяд ме заситиха за 6 часа! Това за мен е удивително, имайки предвид колко много ядох в неделя <_< и изобщо, последно време имам голям апетит. Днес бях леко замаяна и получих съвсем леко главоболие, но работоспособността ми беше нормална. Като цяло се чувствам добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Лимеца покълва за 12ч във водата,ако се загледаш,ще видиш връхчето.

Сутринта си изпий водата,или полей цветята,не я изхвърляй.

Ако ти остане лимец за другия ден,просто му налей нова вода.На 2-рия ден кълна се вижда отчетливо.

Гладът ,ако го има,обикновено изчезва след 3-тия ден.

Всичките дискомфорти,които възникват ,се преодоляват лесно с топла вода с лимон и мед.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес направих друг опит: сутринта към 8.30-9 накиснах лимеца в топла вода (не повече от трийсет и няколко градуса) в една купа-термос и до 13ч. беше омекнал и хубав за ядене. Остатъкът пак накиснах с вода, но стайна температура и го сложих в хладилника (не съобразявайки, че лимецът е в термос и няма да се изстуди, поне не веднага). В 7 вечерта, когато се канех да вечерям, забелязах, че е започнал да покълва (видях тези бели кълнчета, за които споменахте)! Изобщо не очаквах и много се зарадвах! Мисля така да си го приготвям вече - от сутринта, а не от предната вечер.

Житената вода (първата) се опитах да я пия, но трябва да се насилвам, така че я дадох на цветята.

Дискомфорти нямам вече (само малко глад), а топла вода с мед и лимон си пия от началото и много ми помага и за глада, и е много приятна на вкус!

Линк към коментар
Share on other sites

Zenda, с теб сме :)

Радвам се да чуя, че се чувстваш добре. Аз сега си правя нещо като разширен режим. За първи път ми се случва да правя два режима преди началото на пролетта, един през февруари и един през март. Преди си мислех, че е малко прекалено това. Но сега усетих вътрешна нужда и реших да я последвам.... Да видим.

Всеки път обаче установявам едно и също нещо след режима. Важно е да променям/подобрявам културата си на хранене и начина на мислене, за да имам дълготраен ефект. Иначе един житен режим и после пълно връщане към стария начин на хранене/мислене, не е толкова ползотворно. Разбира се, това иска време, опити, нагласа... с малки стъпки и без насилване. Та опитвам :)

Линк към коментар
Share on other sites

При мен мартенския мина добре, даже доста добре, и главоболие нямах този път. Дано и другите житни режими да ми минават така, на останалите правещи го, пожелавам същото!

Линк към коментар
Share on other sites

И при мен мина добре, нищо че беше в разширен вариант - с няколко салати по време на режима и повече ябълки :)

Захранването обаче, както обикновено си е предизвикателство :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте:)Започнах житния режим на 04.07 от обяд поради доста натоварен график.Аз съм дизайнер и почти по цял ден не ми остава време за ядене.Принципно съм фен на суровоядството и се опитвам да спазвам елементарни принципи в яденето(които съм установила ,че ми влият добре).

До тук съм адски изненадана от две неща-липсата на глад още от ден номер 2 и свръх емоционалността ми.Естествено имах така наречените "лечебни кризи"- остра болка в главата,премаляване,виене на свят,болки в ставите (с тях принципно си имам проблеми)-но тогава не им отдадох голяма важност,защото ги отдадох на факта,че забравих да изям порцийката жито на обяд.Пия кафе (понеже работя почти до сутринта и спя много малко),но дори и кафето съм намалила значително.И вече не се чувствам като "парцал" от сутринта.ДРУГОТО,което ме притеснява е моята свръх чувствителност напоследък-смисъл доревава ми се ( за 2 дни 4ри пъти плаках).Което не знам дали е много нормално:) Още на ден 2 ми дойде цикълът(което за мен си беше чисто чудо,защото имах проблеми и няколко поредни месеца дори и с хапчета цикъл нямаше).ВЕЧЕРТА НА ДЕН 2, по цялото ми чело избиха пъпчици от типа на обрив,които отшумяха след 1 ден.Най -учудващото за мен дойде в работата ми- в един момент незнам от къде дойдоха тази идеи и това вдъхновение-творя като невидяла ,чак ме е страх да не си изхабя заряда от вдъхновение. житният режим почнах не толкова за някаква особена промяна в килограмите,колкото защото в момента имам чувството ,че живота ми се намира в тунел ,от който трябва да изляза.

Линк към коментар
Share on other sites

много благодаря.днес най-накрая почувствах всичко това,за което говорите тук-радост,живинка,едно спокойствие и лекота.Значително по-спокойна съм ,въпреки нервите гледам много ведро на нещата.Днес се усетих ИСТИНСКИ жива от много време насам.Благодаря на Господ за възможността ,която ми даде.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,отново:) преди два дни завърших успешно режимът и се чувствам прекрасно-силна ,здрава и някак душевно изцелена:) душата ми се пречисти,очите и лицето светнаха и имам и бонус изгубени сантиметри(6 см в ханша;6 см в талията и 4 см в бедрата) направо е невероятно -препоръчвам всеки да опита този лечебен процес :) Благодаря на Господ за това,че ме изцели!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Мария ,да се обзаложим ли за това кога ще получиш официален отговор? Въпреки желанието ми да се знае датата за Големия Житен режим /за чистене/ през 2013 до 22.09.2012 г ,,отговор до този момент няма.Явно за някои това е изключително сложен проблем..Но...според мен датата за начало на същинската част на режима може да е определи за 5 мин.

  Ръководителят на ОББ също знае за запитването ми.Навярно  е без значение,че някои трябва да планират годишния си отпуск.Вече получавам информация,че има членове на групи в нета,които искат  по време на режима да са си вкъщи.

  В нета вече има нагласа и настроение режимът да започне на 30.01.2013 г.,за да може по-голямата му част да е през февруари и Водолей.

  Ако получа някаква официална информация, ще я споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

Неофициалната информация е,че същинската част на Големия Житен режим ще започне от ...27.02.2013 г. Не съм изненадан.Явно държим да черпим енергии от ...Риби....А и къде остава изискването режимът да се прави през февруари?

За мен определянето на Голям Житен режим е формално //Кой е голям...?/.Има група ,която ще прави масов Житен режим и от 30.01.2013 г..Създадено е и събитие.Натрупан е опит от правене на режима през последните няколко години.Ако някой се интересува,може да се включи.Може би е време да се разбере кога условията са по-добри. Ще има и активно споделяне .Надявам се да има и тук,защото от опита се учим...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпреки ''препоръките'' за ''официален'' старт на големия Житен режим за чистене на 27.02.2013 г.,,братята и сестрите от част от братските групи или ще започнат същинската част от 30.01.2013 г.,или ще следват своя свободен избор/с двете дати/..В нета вече има поне 100 писмени''заявки'' за начало 30.01.2013 г..А до началото е още далеч /според българските традиции/.По-светските среди са ''твърдо'' за 30.01.2013 г. Те даже се учудват защо има колебания...

Нямам представа кой взема решение в ОББ  относно началото на режима,но са сигурни две неща;решението не е взето колективно/от Братския съвет/ и не са спазени препоръките и традициите за правене на режима през февруари.Ако е решено да се прави през март /основно/,то трябва да се заяви публично и целта на режима..Тя може да бъде смирение......

Не критикувам никого,Само представям фактите..

Пожелавам ви здраве,любов и много успешни Житни режими през 2013 г.!

Линк към коментар
Share on other sites

Да си призная честно лично аз предпочитам да правя житния режим без да казвам на никого кога точно и защо го правя - така ми е по-спокойно и резултати има. Също ми е по-спокойно и чисто, когато се съобразявам не с някаква "спусната" дата, а с личните си усещания - разбира се това си е само мое лично усещане и избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Много хора питат за ''официалната''дата. Опитват се да се включат в  някакво единство,обща вълна...Естествено,режими и начални дати има през цялата година.И всеки може сам да избере в зависимост от цели,вътрешен усет...

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Да, разбирам, опитвала съм се да си го обясня ... Може би вътрешният усет на хората, които желаят да се включат във вълната се "управлява" от по-висока йерархия. Според мен е достатъчно да има информация за най-благоприятните дни за житен режим и какъв смисъл носи започването и свършването в различните дни - това е ценен ориентир за личния избор на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Много приятели посочват за начална дата на  своя Голям Житен режим 30.01.2013 г..Предстои и Общо събрание на ОББ. Има вероятност и официалната дата за начало на режима да бъде променена.Но и това да не стане-Житният режим от 30.01.2013 г. ще е по-масов.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...