Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ефект от Житния Режим. Какъв резултат имате?


Иво

Recommended Posts

точно така се случва - чистене.

Важен е стремежът към чистота - правиш 1 опит, два, три ...и неусетно се получава :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ефектите при мен са чудесни! Благодаря на форумниците за виртуалната подкрепа. Най-трудни ми бяха първите три дни. След това накрая по някое време се почувствах като преживно някакво си и вместо да се самоизнасиля и продължа, което щеше да даде обратен ефект след приключването (много храна), захраних в последните два дни. Та, ефектите:

- Плътен допир с радостната свободна воля! Хранителният нагон е много ядрен и работата с него и обуздаването му има централна полза за цялостната психика. Това са го знаели духовните ученици през всички векове, но важното е, че чрез житния режим до това освобождаване и развиване на свободната воля можем да се допрем и ние. Чувствах радостната си воля като ледоразбивач всред ледовете на лакомията си. Преди време щях да я практикувам с насилието на ината - което съм и правил, а резултатът по време на режима е бил самоизтезание, а след това прехранване като компенсация от изтласкването, потискането на нагона. Сега наистина се радвах на страстта си за храна - обичах я! Осъзнах, че в основата и стои един страх. Страх от липсата на Любов и Щастие! Направих връзка с онова щастие, което не зависи от нищо външно и го пуснах обичливо към страха в основата на страстта! Така страстта се сублимира, трансформира се до чистата енергия на свободната воля! Но вече наистина свободна воля, а не потискащ инат, който съм приемал за такава!

- Париране и на другите страстни навици и желания. В основата на когницията ни дали сублимираш хранителната страст или сексуалната и т.н. - за мозъка ни голяма разлика няма - случват се в едни и същи негови зони. Та - свободната воля се настани и в други домейни! А свободата е нещо чудесно! Освобождава се сила, бодрост, интелект и спокойствие - именно от обикването и сублимацията на неспокойствието на страха зад страстта!

- Възвръщане на нормален вкус - осъзнаваш как в бисквитената торта, шоколада или в чийз кейка няма кой знае каква естественост ... :) А вкусът се връща към нормалното и простичкото и го оценява!

- Възнамерих един или дори два дни от седмицата да бъда на режим - къде житен, къде на фрешове и плодове и салати, къде на вода. Защото с този последния житен режим практически "напипах" ключа към работата със страстта - и ми хареса! Чудесно е!

Благодаря за съобщното правене на режима и подкрепата на форума!

Орлин :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Тазгодишния житен режим беше едно много добро и приятно преживяване в пълния смисъл на думата.Чебурашка беше споделила в една друга тема,че не и се иска да свършва.Аз се усещах по същия начин.Храната като количество ме задоволяваше напълно и нямах позиви на глад ии други негативни преживявания във физическо отношение.Понеже не ми е за пръв път да правя режима,но за пръв път се чувствувам по този начин ,отдавам това на по-голямата дисциплина,която си самоналожих и на предварителната мотивация към всяка от храните.Т.е постарах се да последвам това,което Учителят ни казва за храненето и ние четем в беседите.

Убедих се,че мисълта е наистина велика сила и човек може да постигне всичко,което желае ,ако успее да мисли,да чувствува и да постъпва правилно.

Например преди години съм правила режима ,както се изразява Орлин -на инат.Ядях житото,но не го усещах вкусно и тази мисъл беше тогава в главата ми.Ефекта беше,че се чувствувах по-често гладна.За разнообразие,смесвах храните,та да си наместя вкуса.Така съм го правила преди години.В началото.Пак имаше ефект,но си беше изпитание на физическо ниво.

Тази година беше различно.Ям си житцето ,а в главата ми едни визуализации на житни масиви преди жътва.И ми беше вкусно и добре.Та всичко е въпрос на нагласа драги съфорумци.

Техническите подробности за режима споделих преди дни в блога си.

Бъдете здрави всички.Поздрави

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Тази година направих житния режим за пръв път,без предварителна подготовка-днес реших ,утре го започнах....от любопитство и желание за духовен растеж...Не можах да издържа обаче 10дни,щото смъкнах доста кг /от 48 надолу ми е доста зле/...Чувствах се свежа,всичко,което си пожелаех се случваше:sorcerer:,осезанието ми се изостри/за мое съжаление/, кожата ми значително се освежи,сега усещам и виждам,че косата ми се е сгъстила...Но най-важно за мен беше, че успях да изчистя някои злотворни клетки от тялото си ,които след режима отново се появиха в изследванията ми...може би щях да успея,ако бях продължила режима до край....Ще повторя/дори лекарката ми каза да направя това -про кауза!,след като предположих причината / :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...