Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

Здравейте!

Ще пиша тук, а не в таро за начинаещи, защото правих подредба Келстки кръст. Въпросът ми беше как ще развият събитията до края на годината в службата ми. Случиха се някои промени на ниво шефове и в момента въобще не ме устройва сегашното положение и мисля за напускане. Но другата фирма, в която смятам да кандидатствам за работа не знам до колко е финансово стабилна в момента и това ме притеснява. Ето и картите:

1- 2пентакли

2- 8чаши

3- Паж пентакли

4- Кралица меч + Колелото+ Кралица жезли

5- 9меча+9чаши

6- Слънцето+Императрицата

7- 2меча

8- Обесения+8жезли+Рицар меч

9- Сила+Страшния съд

10- Глупака

като направих подредбата поставих на някои позиции още карти, затова съм ги добавила с "+"

Страшния съд ме плаши. Още повече, днес поисках съвет от картите, как да постъпя в ситуацията, дали да напусна и да се преместя в другата фирма или да продължа да работя за тази.

При разбъркването изпадна Страшния съд.

Моля, помагайте!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1- 2пентакли

2- 8чаши

3- Паж пентакли

4- Кралица меч + Колелото+ Кралица жезли

5- 9меча+9чаши

6- Слънцето+Императрицата

7- 2меча

8- Обесения+8жезли+Рицар меч

9- Сила+Страшния съд

10- Глупака

Страшния съд ме плаши. Още повече, днес поисках съвет от картите, как да постъпя в ситуацията, дали да напусна и да се преместя в другата фирма или да продължа да работя за тази.

При разбъркването изпадна Страшния съд.

issa, картите ясно показват промените ,за които споменаваш (2пентакли) и неудобството ,което те ти причиняват(8 чаши).Донякъде работата на другото място те ентусиазира или поне като идея, може и да научиш нещо повече там.Дотук е всичко ,което ти е известно.Дори си мисля ,че в тази другата фирма би се чувствала по на мястото си предвид опита ,който си натрупала вече.Мисля ,че имаш нужда от повече динамика и активност и новото място е там ,където може да го имаш това (кралица меч,колело,кралица жезли).Притесненията ти идват от това,че си създала една комфортна среда за себе си там ,където работиш сега и дори успяваш да си затвориш очите за някои неща и ти е дори още по-добре ,но не се безпокой с присъствието на Страшния съд промяната неизбежно ще дойде до теб и ще я преживееш сега или друг път зависи от теб ,но ще се случи ,ще ти се наложи да го приемеш и преживееш( Силата Страшен съд).В този смисъл конкретната нова работа е добро начало или поне има този потенциал да се развие като отлична възможност за развитие и разширение ( паж пентакли) императрица,слънце ).НО :) 2 меча на 7ма не показва твоето решение,твоето участие в ситуацията ,може би е заради това,че все още мислиш как да постъпиш Обесеният и 2те карти след него(явно те е притеснил) те са по-скоро иззраз на собствените ти страхове ,планове ,афект и пр. Силата ,Страшният съд и Глупакът е това ,което е отговора.Действай ,не се поддавай на страховете от това колко ще е трудно и от какво ще се лишиш ,това са дребни страхове ,а за да стигнеш до Глупакът ти предстои известен дискомфорт и винаги е по-добре да поемеш този избор докато все още имаш думата самата ти. Бъди спокойна ,ще се справиш и ще постигнеш това към което се стремиш ,но трябва да се действа ,а тук все още всичко е по принцип и това ме притеснява в тези карти.При всички случаи ти предстоят големи промени дори и да не се случат утре :) Ти вече имаш ли деца?

Линк към коментар
Share on other sites

1- 2пентакли

2- 8чаши

3- Паж пентакли

4- Кралица меч + Колелото+ Кралица жезли

5- 9меча+9чаши

6- Слънцето+Императрицата

7- 2меча

8- Обесения+8жезли+Рицар меч

9- Сила+Страшния съд

10- Глупака

Страшния съд ме плаши. Още повече, днес поисках съвет от картите, как да постъпя в ситуацията, дали да напусна и да се преместя в другата фирма или да продължа да работя за тази.

При разбъркването изпадна Страшния съд.

issa, картите ясно показват промените ,за които споменаваш (2пентакли) и неудобството ,което те ти причиняват(8 чаши).Донякъде работата на другото място те ентусиазира или поне като идея, може и да научиш нещо повече там.Дотук е всичко ,което ти е известно.Дори си мисля ,че в тази другата фирма би се чувствала по на мястото си предвид опита ,който си натрупала вече.Мисля ,че имаш нужда от повече динамика и активност и новото място е там ,където може да го имаш това (кралица меч,колело,кралица жезли).Притесненията ти идват от това,че си създала една комфортна среда за себе си там ,където работиш сега и дори успяваш да си затвориш очите за някои неща и ти е дори още по-добре ,но не се безпокой с присъствието на Страшния съд промяната неизбежно ще дойде до теб и ще я преживееш сега или друг път зависи от теб ,но ще се случи ,ще ти се наложи да го приемеш и преживееш( Силата Страшен съд).В този смисъл конкретната нова работа е добро начало или поне има този потенциал да се развие като отлична възможност за развитие и разширение ( паж пентакли) императрица,слънце ).НО :) 2 меча на 7ма не показва твоето решение,твоето участие в ситуацията ,може би е заради това,че все още мислиш как да постъпиш Обесеният и 2те карти след него(явно те е притеснил) те са по-скоро иззраз на собствените ти страхове ,планове ,афект и пр. Силата ,Страшният съд и Глупакът е това ,което е отговора.Действай ,не се поддавай на страховете от това колко ще е трудно и от какво ще се лишиш ,това са дребни страхове ,а за да стигнеш до Глупакът ти предстои известен дискомфорт и винаги е по-добре да поемеш този избор докато все още имаш думата самата ти. Бъди спокойна ,ще се справиш и ще постигнеш това към което се стремиш ,но трябва да се действа ,а тук все още всичко е по принцип и това ме притеснява в тези карти.При всички случаи ти предстоят големи промени дори и да не се случат утре :) Ти вече имаш ли деца?

Много ти благодаря!

Имам две деца:), не знам защо ме питаш, може би си видяла нещо в картите :)

И точно зариди тях в момента се колебая да сменя работата си. Но май ще трябва да взема решение. След като така или иначе ще има промяна е безмислено да отлагам и затова ще рискувам.Пък дано да е за добро:)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам две деца:), не знам защо ме питаш, може би си видяла нещо в картите :)

И точно зариди тях в момента се колебая да сменя работата си. Но май ще трябва да взема решение. След като така или иначе ще има промяна е безмислено да отлагам и затова ще рискувам.Пък дано да е за добро:)

Да ,видях нещо докато ти гледах картите и ми хареса ,че мислиш като и майка когато вземаш това решение.Глупака като последна карта е доста добре,но все още нищо конкретно няма за евентуалната нова работа.Когато напреднат събитията и имаш реално предложение просто попитай картите пак.А относно това дали ще е успешна промяната ,няма по-голяма гаранция за успех от това човек да е в синхрон с тенденциите в живота си.Когато идва раздяла да е готов да я прегърне ,а когато се задава нов период да му се отдаде. Успех!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, радвам се че форума вече работи!

Момичета, всички вие сте страхотни и аз искрено ви се възхищавам на умението ви да работите с Таро! Дано и аз някога да достигна нивото ви. Има толкова много самозвани "тароведи", които размахват имената и "уменията" си в общественото пространство, но има и много хора, които са изпатили от техните "гадателски възможности". Моя близка е една от тях и знам какво означава за един човек да бъде излъган в надеждите и очакванията си. Хора, които в даден момент имат нужда от съвет- попадат при някой самозванец и само защото гледа с Таро, приемат за чиста монета всичко, което им казва и то за немалко пари. Брутално е!

Затова смятам, че този форум начело с Мона, е изключително необходим!

Сега да помоля пак за помощ. Моя близка приятелка е прекъснала връзката си с един мъж и то от доста време. Не са се разделили със скандали, но не поддържат отношения. Тя обаче е решила да поднови по контакта си с него и всъщност въпросът ми беше: Как ще се развият отношенията им след това? Направи подредбата Келтси кръст и това са картите, които се паднаха, като на някои от тях слагах допълнителни.

1- 7жезли+Отшелника

2- 4пентакли+5жезли

3- 5пентакли+5меча+Висшата жрица

4- Справедливост+Света

5- Паж меч

6- 3чаши+10меча+Кралица пентакли

7- Кулата+Императрицата+Паж жезли

8- Колелото+9жезли+Крал меч

9- 6жезли+2меча

10- Страшния съд+8пентакли+7меча

Спрод мен, тя е решила да действа и ще го направи /7жезли/, 5пентакли и 5меча- може би тя знае, че няма шанс, че нещата са непоправими

от Паж меч си мисля, има недоизяснени неща между тях , но Кулата, Колелото, Страшния съд накрая ме плашат. Притеснявам се да не остане много и дълбоко наранена.

Линк към коментар
Share on other sites

Спрод мен, тя е решила да действа и ще го направи /7жезли/, 5пентакли и 5меча- може би тя знае, че няма шанс, че нещата са непоправими

от Паж меч си мисля, има недоизяснени неща между тях , но Кулата, Колелото, Страшния съд накрая ме плашат. Притеснявам се да не остане много и дълбоко наранена.

1- 7жезли

2- 4пентакли

3- 5пентакли+5меча

4- Справедливост+Света

5- Паж меч

6- 3чаши+10меча+Кралица пентакли

7- Кулата+Императрицата+Паж жезли

8- Колелото+9жезли+Крал меч

9- 6жезли+2меча

10- Страшния съд+8пентакли+7меча

Здравей, оставих само картите, които счетох за важни.

Въпреки усилията ни да помогнем на други хора, ако ние се затрудняваме с големите гледания, нека не го правим, защото понякога, количеството информация, ни идва вповече. Виждам многго грешки при тълкуването на тази, всъщност, не толкова сложна, подредба. Слагала си и по 2 карти допълнително, но те не променят основното значение на първата карта, особено ако тя е Кулата, както е в този случай на 7 позиция. Тази позиция е ключова и знакова - защо?

Тя определя човека, за когото се пита и в каква роля е в дадената ситуация, как неговото битие отразява случващото се, още повече, че Кулата е карта, която засяга всички сфери на битието ни. Това, от своя страна, никак не се връзва със 7 жезли - желание да победиш, заради егото си - 4 пентакли, т.е. да запазиш статуквото, въпреки всичко - това поне личи от поведението на този човек, но Колелото на съдбата на 8 позиция, говори друго - времето за това не е дошло. Прекрасно е, че си сложила допълнителна карта до Колелото и това е 9 жезли - тази жена се страхува и очаква лошо развитие на събитията и то чрез трето лице - Паж жезли. И знае, че няма особена подкрепа за действията си.

Другият контрапункт е 9-та позиция: тя се надява, но има нереалистични очаквания. В Келтският кръст здрава спойка трябва да имма между 3-та, 6-та, 7-ма, 9-та и 10-та позиция, за да има добро развитие на дадена ситуация и за да може да се каже - ок, да, това е възможно.

Другото интересно нещо е 5 пентакли на 3-та позиция: измъчена любов, дори бих казала, почти нереализирана и още нещо, което прозира - страх от загуба - дамата е имала доста болезнен опит досега, но пък е с властен характер, който лесно "се не дава " - 5 меча. Изобщо, две петици, една до друга, не вещаят нищо добро, особено когато няма Голям Аркан, който да ги заземи или един Рицар Пентакли или Кралица Пентакли.

Финалът е ясен: преоценка на всичко досега и жесток шамар от миналото. Дано, след това има Пробуждане, казвам дано, щото много хора, на които се падне Страшният съд като послание, се застопоряват още повече и отхвърлят всякаква промяна.

Освен това, в тази подредба имаме: 4 големи Аркана - Справедливостта (тя е имала подобен опит и отпреди), Кулата, Колелото на съдбата и Страшния съд; имаме само една карта от боя мечове и то Паж меча - тук няма активно и борбено действие, две карти от боя жезли - 7 жезли и 6 жезли (напомпани мускули и надежда за победа, но ...) две карти от боя пентакли, освен 4-та и 5-та: една от най-потискащите, една карта от боя чаши - 3 чаши, на 6-та позиция. Тук изброявам само първите паднали се карти.

Изводът е: не й е мястото там, вече има друг хор и тя няма нито позицията, нито силата да се бори на този етап. Никъде няма двроцова карта на другия човек, няма индикация и за любов, нито от нейна, нито от другата страна - всъщност, тя знае ли какво иска? Няма дворцови карти, освен един паж, но той е по-скоро състояние и не указва конкретен човек, а ситуация на изчакване. И всъщност, си мисля друго, че тази жена има различни въпроси да разрешава, не любовни. Има проблеми със себе си, както повечето от нас, но от този Келтски кръст, аз не виждам нищо титанично, нито героично, нито фатално: рано или късно всички се изправяме срещу себе си и е нужно да проявим мъжество и отговорност и то за нас самите, не за някой друг.

Ако имаш въпроси, пиши, ще се радвам. Келтският кръст е много разпространен, но е непознат като методика за тълкуване и затруднява дори и най-добрите в Таро :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Мона!

Разбира се приемам критиките ти, че се захващам с такава подредба, въпреки че нямам никакъв опит. То затова и закъсах и както ти споменаваш допуснах много грешки при тълкуването. Специално за този случай зададох въпроса:какво е означавала тя за него преди и изтеглих 3карти-

Рицар чаши+Слънцето+3жезли и извадих долната карта-Папата.

И вместо да продължа с три карти да попитам какво би означавала тя и след нейните действия, не знам защо реших да правя тази подредба. Продължавам от сега нататък само с три карти, за да не оплитам. smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Мона!

Разбира се приемам критиките ти, че се захващам с такава подредба, въпреки че нямам никакъв опит. То затова и закъсах и както ти споменаваш допуснах много грешки при тълкуването. Специално за този случай зададох въпроса:какво е означавала тя за него преди и изтеглих 3карти-

Рицар чаши+Слънцето+3жезли и извадих долната карта-Папата.

И вместо да продължа с три карти да попитам какво би означавала тя и след нейните действия, не знам защо реших да правя тази подредба. Продължавам от сега нататък само с три карти, за да не оплитам. smile.gif

Напротив, напротив, захващай се, но почни с основните карти, допълнителните ги остави за след време. Не трябва да се бърза изобщо с Таро: аз например, почнах да разбирам добре Келтският кръст и само за 5 минути да се ориентирам в ситуацията, едва на петата година, откакто започнах да се занимавам с картите Таро :)

Важното е да се научиш да знаеш къде да акцентираш, във всяка една подредба има по-натоварени карти и позиции от други. Изкуството на гадаенето с Таро е да се научим да улавяме "тежките зони", "ключовите моменти" и да тълкуваме картите като съчетания, а не отделно.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Бих се радвала на вашето мнение относно келтски кръст, който си наредих преди няколко дена. Въпросът е свързан с образование- наскоро започнах да уча магистратура. Как ще потръгнат нещата с това, ще се справя ли (питам защото, поради други (външни) обстоятелства, още в началото някак се разминах с всичко.

Картите са:

1- Клоелото на съдбата

2- 7 мечове

3- 10 мечове

4- 4 мечове

5- Страшния съд

6- 4 чаши

7- Асо жезли

8- Асо мечове

9- Дявола

10- Императора

Аз виждам застой и невъзможност (от моя страна) да поема нещата в свои ръце (в момента), бягане от отговорност, безсилие или по-скоро апатия, но и желание да се преодолее това. Последните карти ме затрудняват и притесняват като комбинация...

Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Боже, ти какво си се отчаяла. Я горе главата :) Ти самата мислиш, че не можеш да се справиш, а не че обстоятелствата те подтискат и ти доказват, че наистина не можеш! Такава ти е настройката. Имаш минал провал някакъв! Чесно казано мисля и че не ти е до това. Не ти се занимава понякога и си малко променлива относно това. Имаш натиск от вън, хора, събития. Нещо те притиска тебе!

Дай си воля. Не се натискай така! Дишай

Линк към коментар
Share on other sites

Боже, ти какво си се отчаяла. Я горе главата :) Ти самата мислиш, че не можеш да се справиш, а не че обстоятелствата те подтискат и ти доказват, че наистина не можеш! Такава ти е настройката. Имаш минал провал някакъв! Чесно казано мисля и че не ти е до това. Не ти се занимава понякога и си малко променлива относно това. Имаш натиск от вън, хора, събития. Нещо те притиска тебе!

Дай си воля. Не се натискай така! Дишай

Абсолютно права си, Деяна! Благодаря ти за отговора, беше събуждащо да прочета това, което си написала.

Провал в миналото има, но не е свързан с образованието ми, затова нарекох проблемните обстоятелства "външни". Може би точно те не ми позволяват да дишам...

3d_105.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте! Първо Честита Нова година на всички във форум Таро! Пожелавам ви много здраве, щастие и късмет! 3d_115.gif

Отдавна не бях изваждала картите си, но днес си наредих един Келтски кръст. Като цяло ми е ясен, имам няколко немного ясни комбинации. Пускам го, защото ще се радвам да изкажете мнение и да видим дали интерпретациите ще съвпаднат. Въпросът е "Какво е бъдещето" на една връзка?

1. Страшен съд

2. Луната

3. 5 меча - какво се знае, какво си мислят двамата

4. 3 меча, Колелото - какво чувстват

5. 9 жезли + 4 меча - минало

6. Крал пентакли + Кралица чаши - бъдеще

7. 6 чаши + Рицар мечове

8. 5 чаши

9. 3 жезли

10. 10 меча + 7 меча + 10 пентакли

Това, което виждам аз е, че тази връзка си е един Страшен съд, времето е едно голямо изпитание и тревогата, която Луната носи е дали и какво ще остане след това изпитание, дали връзката ще оцелее след всички трудности. Имайки предвид, че Страшният съд е голям аркан този труден период ще продължава още дълго.

Това, което мислят двамата души е, че са безсилни да променят нещата помежду си за момента, т.е. сега те просто носят последиците от старите си избори и може би таят известно съжаление за тях.

Това, което чувстват е болката от невъзможността, пред която съдбата ги е изправила. Сега не е моментът тези двама души да са заедно истински.

За 5. позиция имам много колебания - свързвам я по някакъв начин с време за подготовка, време, в което раните зарастват и човек събира сили, време за много размисъл и малко действие - понеже единият човек в тази връзка съм аз, тази комбинация ми напомня на времето, в което съм сама - когато моят приятел отново си замине след малкото време, което сме прекарали заедно .

6. Крал пентакли е той, така го виждам - отговаря на неговата същност, кралицата не зная дали съм аз...

7. Тази е другата неясна комбинация - спомени, минало, но какво точно...

8 5 чаши е продължение на 5 меча, 3 меча, 6 чаши

9. поглед напред във времето, защото за нас почти няма "сега". Единствено чакаме онзи благоприятен момент, когато ще имаме свободата да сме, където и както пожелаем.

10. За да достигнем до 10 пентакли общо взето ще минем през ада...

Поздрави от мен

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Първо Честита Нова година на всички във форум Таро! Пожелавам ви много здраве, щастие и късмет! 3d_115.gif

Отдавна не бях изваждала картите си, но днес си наредих един Келтски кръст. Като цяло ми е ясен, имам няколко немного ясни комбинации. Пускам го, защото ще се радвам да изкажете мнение и да видим дали интерпретациите ще съвпаднат. Въпросът е "Какво е бъдещето" на една връзка?

1. Страшен съд

2. Луната

3. 5 меча - какво се знае, какво си мислят двамата

4. 3 меча, Колелото - какво чувстват

5. 9 жезли + 4 меча - минало

6. Крал пентакли + Кралица чаши - бъдеще

7. 6 чаши + Рицар мечове

8. 5 чаши

9. 3 жезли

10. 10 меча + 7 меча + 10 пентакли

Това, което виждам аз е, че тази връзка си е един Страшен съд, времето е едно голямо изпитание и тревогата, която Луната носи е дали и какво ще остане след това изпитание, дали връзката ще оцелее след всички трудности. Имайки предвид, че Страшният съд е голям аркан този труден период ще продължава още дълго.

Това, което мислят двамата души е, че са безсилни да променят нещата помежду си за момента, т.е. сега те просто носят последиците от старите си избори и може би таят известно съжаление за тях.

Това, което чувстват е болката от невъзможността, пред която съдбата ги е изправила. Сега не е моментът тези двама души да са заедно истински.

За 5. позиция имам много колебания - свързвам я по някакъв начин с време за подготовка, време, в което раните зарастват и човек събира сили, време за много размисъл и малко действие - понеже единият човек в тази връзка съм аз, тази комбинация ми напомня на времето, в което съм сама - когато моят приятел отново си замине след малкото време, което сме прекарали заедно .

6. Крал пентакли е той, така го виждам - отговаря на неговата същност, кралицата не зная дали съм аз...

7. Тази е другата неясна комбинация - спомени, минало, но какво точно...

8 5 чаши е продължение на 5 меча, 3 меча, 6 чаши

9. поглед напред във времето, защото за нас почти няма "сега". Единствено чакаме онзи благоприятен момент, когато ще имаме свободата да сме, където и както пожелаем.

10. За да достигнем до 10 пентакли общо взето ще минем през ада...

Поздрави от мен

Честита да бъде Новата година и за теб! :) Нека имаш повече поводи да си щастлива и усмихната! :)

Относно картите ти - аз виждам една тотална самота и неяснота - не е сега времето да се вземат крайни решения и да се действа, всичко се отлага и потъва в нищото. Усилията дотук са били напразни, напразни в смисъл, че обстоятелствата не позволяват да се осъществят намеренията ви и всичко е като едно безкрайно блъскане в стена, за това съдя от 9 жезли и 4 меча.

Безсилието и гнева, както и обстоятелството, че за момента нищо не може да се направи (всичките мечове), водят до апатия, емоционалност, нестбилност, прекалено, но неясни надежди (всичките чаши). 6 чаши с Рицар меча пък е синтез на твоето отношение и на двете бои - сантименталните ти чувства с гнева от тяхната невъзможност, хубавите спомени и тяхната недостижимост. Кралят пентакли с Кралица чаши за мен е олицетворение на неговата емоционалност, тоест тук кралицата не е конкретен човек, а израз на емоционалния мъж, който иска да построи въздушните кули на бъдещето, или да потъне напълно в миналото.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Първо Честита Нова година на всички във форум Таро! Пожелавам ви много здраве, щастие и късмет! 3d_115.gif

Отдавна не бях изваждала картите си, но днес си наредих един Келтски кръст. Като цяло ми е ясен, имам няколко немного ясни комбинации. Пускам го, защото ще се радвам да изкажете мнение и да видим дали интерпретациите ще съвпаднат. Въпросът е "Какво е бъдещето" на една връзка?

1. Страшен съд

2. Луната

3. 5 меча - какво се знае, какво си мислят двамата

4. 3 меча, Колелото - какво чувстват

5. 9 жезли + 4 меча - минало

6. Крал пентакли + Кралица чаши - бъдеще

7. 6 чаши + Рицар мечове

8. 5 чаши

9. 3 жезли

10. 10 меча + 7 меча + 10 пентакли

Това, което виждам аз е, че тази връзка си е един Страшен съд, времето е едно голямо изпитание и тревогата, която Луната носи е дали и какво ще остане след това изпитание, дали връзката ще оцелее след всички трудности. Имайки предвид, че Страшният съд е голям аркан този труден период ще продължава още дълго.

Това, което мислят двамата души е, че са безсилни да променят нещата помежду си за момента, т.е. сега те просто носят последиците от старите си избори и може би таят известно съжаление за тях.

Това, което чувстват е болката от невъзможността, пред която съдбата ги е изправила. Сега не е моментът тези двама души да са заедно истински.

За 5. позиция имам много колебания - свързвам я по някакъв начин с време за подготовка, време, в което раните зарастват и човек събира сили, време за много размисъл и малко действие - понеже единият човек в тази връзка съм аз, тази комбинация ми напомня на времето, в което съм сама - когато моят приятел отново си замине след малкото време, което сме прекарали заедно .

6. Крал пентакли е той, така го виждам - отговаря на неговата същност, кралицата не зная дали съм аз...

7. Тази е другата неясна комбинация - спомени, минало, но какво точно...

8 5 чаши е продължение на 5 меча, 3 меча, 6 чаши

9. поглед напред във времето, защото за нас почти няма "сега". Единствено чакаме онзи благоприятен момент, когато ще имаме свободата да сме, където и както пожелаем.

10. За да достигнем до 10 пентакли общо взето ще минем през ада...

Поздрави от мен

Честита да бъде Новата година и за теб! :) Нека имаш повече поводи да си щастлива и усмихната! :)

Относно картите ти - аз виждам една тотална самота и неяснота - не е сега времето да се вземат крайни решения и да се действа, всичко се отлага и потъва в нищото. Усилията дотук са били напразни, напразни в смисъл, че обстоятелствата не позволяват да се осъществят намеренията ви и всичко е като едно безкрайно блъскане в стена, за това съдя от 9 жезли и 4 меча.

Безсилието и гнева, както и обстоятелството, че за момента нищо не може да се направи (всичките мечове), водят до апатия, емоционалност, нестбилност, прекалено, но неясни надежди (всичките чаши). 6 чаши с Рицар меча пък е синтез на твоето отношение и на двете бои - сантименталните ти чувства с гнева от тяхната невъзможност, хубавите спомени и тяхната недостижимост. Кралят пентакли с Кралица чаши за мен е олицетворение на неговата емоционалност, тоест тук кралицата не е конкретен човек, а израз на емоционалния мъж, който иска да построи въздушните кули на бъдещето, или да потъне напълно в миналото.

В скоро време комуникацията между вас си остава само отдалеч. Картите на 10 позиция не дават според мен категоричен отговор какво ще се случи, засега това са само планове за някаква бъдеща събитийност, надежда за сигурност и стабилност на фона на цялото отчаяние.

Изчакай известно време нещата да се поуспокоят, гледай си пак, твоят Келтски кръст не дава според мен конкретни отговори за бъдещето, а само поглед върху сегашната ситуация и надеждите тя да се оправи.

Желая ти успех, независимо какво се случва! :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна не бях изваждала картите си, но днес си наредих един Келтски кръст. Като цяло ми е ясен, имам няколко немного ясни комбинации. Пускам го, защото ще се радвам да изкажете мнение и да видим дали интерпретациите ще съвпаднат. Въпросът е "Какво е бъдещето" на една връзка?

1. Страшен съд

2. Луната

3. 5 меча - какво се знае, какво си мислят двамата

4. 3 меча, Колелото - какво чувстват

5. 9 жезли + 4 меча - минало

6. Крал пентакли + Кралица чаши - бъдеще

7. 6 чаши + Рицар мечове

8. 5 чаши

9. 3 жезли

10. 10 меча + 7 меча + 10 пентакли

Здравей:). На няколко пъти 4 меча ми изникваше, пред погледа, на няколко карти. Според мен сега преминаваш през Страшния съд. Неудовлетворена си от ситуацията, страдаш, мъчиш се, но нищо не можеш да направиш. Времето е сякаш спряло.

Съдейки от 7-мата позиция, която олицетворява теб, си мисля, че ти мислиш за миналото, съсредоточила си се там, и ти не искаш да скъсаш с него, гневиш си се.

Какво е бъдещето Ви, не мисля, че има такова, поне не сега. Имаш много мечове и то такива, които не показват разрешаване на ситуацията, според мен. Също си мисля, че се самовглъбяваш, луташ се, мислиш си най-лошото. Изобщо гледаш на цялата ситуация, като много тежка. Ненавиждаш я, защото знаеш, че тя те отделя от него.

Аз не бих тълкувала 10 пентакли, при условие, че първата карта е 10 меча.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, момичета за отговорите!

Нещата не са толкова зле, колкото ти ги виждаш, Жур. Аз изобщо не мисля да се разделям с този човек, защото той ме прави много щастлива, въпреки, че не можем да сме заедно през повечето време от годината. Преминавам през Страшен съд, да, в смисъл на голямо изпитание, но съм повече щастлива, отколкото страдаща и мъчеща се. Тревогата ми идва от това, че голяма част от връзката ни ще премине далеч един от друг и не знам какво ще е останало от нея след това. Просто не искам да се окаже, че всичко е било напразно, защото е много трудно.

Не мисля, че нямам бъдеще с този човек, аз нямам настояще с него. И аз чувствам този Келтски кръст силно неопределен и съм съгласна с Lifetime, че това е огледало на сегашното състояние.

Особено съм съгласна с тези твои думи, в тях има голяма доза истинност:

6 чаши с Рицар меча пък е синтез на твоето отношение и на двете бои - сантименталните ти чувства с гнева от тяхната невъзможност, хубавите спомени и тяхната недостижимост. Кралят пентакли с Кралица чаши за мен е олицетворение на неговата емоционалност, тоест тук кралицата не е конкретен човек, а израз на емоционалния мъж, който иска да построи въздушните кули на бъдещето, или да потъне напълно в миналото.

В скоро време комуникацията между вас си остава само отдалеч. Картите на 10 позиция не дават според мен категоричен отговор какво ще се случи, засега това са само планове за някаква бъдеща събитийност, надежда за сигурност и стабилност на фона на цялото отчаяние.

Благодаря и за хубавите ти думи! Да ти се връща тъпкано 3d_048.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ще вметна и аз нещо, но няма да обсъждам изцяло Келтският кръст на baby.

Страшният съд е инвестиция напред в годините, но за която инвестиция, се вземат решения днес. И няма жив човек, който да каже това за добро ли е или за лошо; обикновено е за лошо - плаща се твърде късно и обикновено се плаща със самосъжаления за ненавременно взети решения. Не искам да плаша никого - просто е факт. Можем да си мислим, че нещо е ок, но то не е - от гледна точка на бъдещето.

Притеснява ме Страшният съд и Луната, нищо друго, но то е достатъчно. И правя следната връзка аз: Страшен съд - Луната - 10 меча.

Моят съвет е - направи си Висшата жрица и гледането за влюбените в темата Картите Таро и любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Страшният съд е инвестиция, когато е заложено духовно израстване иначе си е описаното вече плащане

Въпросът е дали искаш да минеш през 10 меча и 7 меча, за да заминеш на 10 пентакли? пожелавам да в временен показател този келтски кръст..

Линк към коментар
Share on other sites

Страшният съд е инвестиция напред в годините, но за която инвестиция, се вземат решения днес. И няма жив човек, който да каже това за добро ли е или за лошо; обикновено е за лошо - плаща се твърде късно и обикновено се плаща със самосъжаления за ненавременно взети решения.

Благодаря, Мона. Има много смисъл в това, което казваш. Ще изживея това, не се страхувам от онова, което ще стане. Дори всичко да се окаже напразно, не е болка за умиране, ще продължа напред :)

Блг и на теб, Вятър.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте мили дами и За много години!

И аз със започването на новата година се замислих за промяна, не че през старата не промених доста неща, но идеята да направя нещо свое все повече ме завладява. Малък, но свой бизнес :) Наредих си Келтският кръст, който ми се видя подходящ за въпроса и поставих срок до 2 год.- голям е срокът признавам, но и въпросът ми изисква време. Ето какво се подреди :

1.Паж чаши

2.Светът

3.Отшелникът + Ас жезли

4.Кралица жезли

5.7 жезли

6.4 меча + 7 меча

7. 9 жезли + Крал пентакли

8.Паж жезли + 5 чаши

9. Умереност + 10 жезли

10. Глупакът + Обесеният

Слагах допълнителни карти на някои от позицийте.Като цяло картината ми е ясна - вижда се желанието, търсенето на блестящата идея и разбира се страхът от риска. Причината да ви занимавам със себе си е 10 позиция......двуумя се между 1-во Отприщване и понасяне по течението, т.е. нещо като да си събрал кураж, който ти е липсвал и да си обзет от авантюризъм, но без да имаш очаквания. И 2-ро Ново начало, което никога няма да се състои, т.е.няма да се осъществи поривът на жезлите. Обесеният дали не е спирачката в колелото или е сигнал, че започна ли начинанието светът ми ще се преобърне. Хм.........инересни са ми вашите мнения :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Привет на всички.От доста време не съм писала тук,въпреки ,че ви чета редовно.Имам нужда от помоща ви.Въпросът е до къде ще стигнат отношенията ми с един човек

1.Смисълът на проблема-Слънце

2.Странични обстоятелства-5М

3.Това, за което мисля-4Ч

4.Това ,което чувствам-ПажП

5.Причина за възникване на обстоятелствата-5Ч

6.Тенденции за развитие-Справедливост+Императрица

7.Гледната ми точка-Кула

8.Гледната точка на другите-10М

9.Това ,което чакам или се опасявам-7Ч+3П

10.Перспективи и резултати-РицарЧ+7Ж+КралицаП

Ето моето мнение,натъманено както ми харесва

Мисля си ,че няма надежда,въпреки появата на силни чувства и то в начален етап на по-тесни отношения,тотално заслепена и безсилна пред обстоятелствата.Нищо друго не ме вълнува,освен появата на новото в живота ми-има големи промени ,сриване на съществуващия начин на живот.Има последствия и дълго задържани емоции и чувства,които избухват в един момент.Очакванията-желанията са повече от въможностите,мечта за нов период в живота.Развитието-справедливо възнаграждение,вземане на обективни решения.Резултатът...борба за любовта

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички.От доста време не съм писала тук,въпреки ,че ви чета редовно.Имам нужда от помоща ви.Въпросът е до къде ще стигнат отношенията ми с един човек

1.Смисълът на проблема-Слънце

2.Странични обстоятелства-5М

3.Това, за което мисля-4Ч

4.Това ,което чувствам-ПажП

5.Причина за възникване на обстоятелствата-5Ч

6.Тенденции за развитие-Справедливост+Императрица

7.Гледната ми точка-Кула

8.Гледната точка на другите-10М

9.Това ,което чакам или се опасявам-7Ч+3П

10.Перспективи и резултати-РицарЧ+7Ж+КралицаП

Ето моето мнение,натъманено както ми харесва

Мисля си ,че няма надежда,въпреки появата на силни чувства и то в начален етап на по-тесни отношения,тотално заслепена и безсилна пред обстоятелствата.Нищо друго не ме вълнува,освен появата на новото в живота ми-има големи промени ,сриване на съществуващия начин на живот.Има последствия и дълго задържани емоции и чувства,които избухват в един момент.Очакванията-желанията са повече от въможностите,мечта за нов период в живота.Развитието-справедливо възнаграждение,вземане на обективни решения.Резултатът...борба за любовта

Здравей. Пишиsmile.gif.

Защо не опиташ с три картиsmile.gif. Е, ако искаш разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей. Пишиsmile.gif.

Защо не опиташ с три картиsmile.gif. Е, ако искаш разбира се.

Хахаха това щях да питам и аз :D

Келтският ти кръст не е особено обстоятелствен. Или пък самата ситуация е такава. Наистина, хвърли си три карти и ги пусни, много повече информация ще донесат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Пускам един изключително ясен ако мога така да го нарека, Келтски кръст. Двойките са много ясно изразени и изобщо всяка карта е тясно свързана с другата. За първи път виждам такава силна връзка между картите. Въпреки, че повечето хора не използват Келтския кръст за подобни въпроси, реших да попитам какво най-силно вълнува този човек в момента, т.е. за какво най-много мисли. Сметнах, че по този начин най-добре ще видя мислите, чувствата, намеренията на този мъж като цяло. Вижда се и историята и ако искате можете да споделите какво мислите вие. Ще се радвам.

1. Влюбените

2. Паж Пентакли

3. 5 жезли

4. 8 меча

5. Кралица Пентакли

6. Кулата

7. Асо Мечове

8. 8 чаши

9. Справедливост

10. Отшелник

Мъж и жена са разделени и веднага го виждаме от Кралица Пентакли, Кулата и 8 чаши. Влюбените и Паж Пентакли според мен говорят за това, че мъжа се двоуми дали да поднови отношенията или не. 5 жезли и 8 меча са тоталната неяснота. Не знае какво да прави. Не знае как да действа. Чувства се безсилен до някаква степен. В резултат на това идва желанието за Асо Меча и Справедливостта, като начина е Отшелника, т.е. иска яснота и правилна преценка върху ситуацията. Сякаш измерва плюсовете и минусите на тази връзка. Обръща се навътре към себе си за да открие отговорите и да прецени какво да прави за напред.

Заради Паж Пентакли съм склонна да си мисля, че ще реши да поднови връзката си с тази жена.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...