Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

Мента, босилек, салвия, зелен чай, и някакъв гръден на аркадия, а и шипка....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мента, босилек, салвия, зелен чай, и някакъв гръден на аркадия, а и шипка....

Има ли промяна в състоянието ти?

adelaida, съвсем практично ще споделя какво бих "направила" :) /може част от "това" да е полезно и за теб, като се има предвид, че сме родени на една и съща дата - като шега и не толкова :)/:

~ първия ден само на топла вода, с резенчета лимон и лъжичка акациев мед;

~ 3 до 5 дни след това, на пресен фреш - сигурно имаш сокоизтисквачка у вас; бих включила и сок от нар /в момента съм на такъв сок и уверявам те ~ вълшебен вкус :sorcerer: /

~ следва съвсем внимателно захранване

~ описаната седмица бих се постарала да осигуря спокойствие /отпуска, релакс, топлина и тишина/; бих останала сама със себе си + аромолампа за терапия с аромати - можеш да се консултираш в аптеката, кои действат отпускащо на бронхите и на дишането като цяло/;

~ за лекуване обливане с портокалови лъчи - четене на стиховете на портокалената светлина. Бих искала и да благодаря от сърце на човека, който ми подари "Завета на цветните лъчи на светлината" - Благодаря!

* и на свой ред ще даря на следващия, който има нужда...

Редактирано от Milena
Линк към коментар
Share on other sites

Мента, босилек, салвия, зелен чай, и някакъв гръден на аркадия, а и шипка....

Има ли промяна в състоянието ти?

adelaida, съвсем практично ще споделя какво бих "направила" :) /може част от "това" да е полезно и за теб, като се има предвид, че сме родени на една и съща дата - като шега и не толкова :)/:

~ първия ден само на топла вода, с резенчета лимон и лъжичка акациев мед;

~ 3 до 5 дни след това, на пресен фреш - сигурно имаш сокоизтисквачка у вас; бих включила и сок от нар /в момента съм на такъв сок и уверявам те ~ вълшебен вкус :sorcerer: /

~ следва съвсем внимателно захранване

~ описаната седмица бих се постарала да осигуря спокойствие /отпуска, релакс, топлина и тишина/; бих останала сама със себе си + аромолампа за терапия с аромати - можеш да се консултираш в аптеката, кои действат отпускащо на бронхите и на дишането като цяло/;

~ за лекуване обливане с портокалови лъчи - четене на стиховете на портокалената светлина. Бих искала и да благодаря от сърце на човека, който ми подари "Завета на цветните лъчи на светлината" - Благодаря!

* и на свой ред ще даря на следващия, който има нужда...

Мерси от душа и сърце, за отпуск и релакс не мога и да си помисля в момента, но надявам се след 15-ти да си наваксам, и аз работя където и ти и знаеш каква лудница е.....И между другото съм вече по-добре, но съм много изтощена.....

Имам тази вълшебна "Библиика"-, зная за какво говорите.

Поздрави и Благодаря ти, приятелко!

Опитай Drosera 30 Сн в три поредни дни по 5 гранули сутрин. Успех!!! :)

Мерси, това ще помогне и на другите които четат тук.

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

А мен ме карат да отида на снимка, че скритите пневмонии не се чували на слушалки...

Линк към коментар
Share on other sites

adelaida,на мен много ми помогна Тавипек билкови дражета,които действат отхрачващо.Доста силно действие имат.

Но ако има снимка е по добре,за разлика от теб на мен днес ми казаха ,(понеже от 40 дена вече си имам една повишена телесна темп.и няма причина за нея,поне от това което са ми прегледали),че няма да оздравея,защото просто нямам диагноза :),сменят ми едни антибиотици ,които спрях и да пия вече и минах на най-добрия природен антибиотик -спиртен екстракт от прополис ,може да се взема и профилактично ,хубаво е да се приготви в домашни условия.

Линк към коментар
Share on other sites

adelaida,на мен много ми помогна Тавипек билкови дражета,които действат отхрачващо.Доста силно действие имат.

Но ако има снимка е по добре,за разлика от теб на мен днес ми казаха ,(понеже от 40 дена вече си имам една повишена телесна темп.и няма причина за нея,поне от това което са ми прегледали),че няма да оздравея,защото просто нямам диагноза :),сменят ми едни антибиотици ,които спрях и да пия вече и минах на най-добрия природен антибиотик -спиртен екстракт от прополис ,може да се взема и профилактично ,хубаво е да се приготви в домашни условия.

Ох, Диди към нас явно лекарите не са благосклонни...т.е. няма май добри диагностици като Д-р Хаус :3d_144:

Аз не обичам да ходя по лекари честно казано и рядко прибягвам, но вече виждам че не съм добре и тръгвам и пак нищо за сега...само дето си втълпявам че съм вече ОК и си вярвам, но не е така...Иначе за прополиса зная, аз не съм спирала да го пия, имам си и знам че е истински, защото живея с пчелари, дано на теб ти помогне.

Иначе за температурата незная-лоша е да я влачиш...моята майка преди години беше така и то с години наред и диагноза нямаше.....

Иначе причините може да са много: Нервна почва и какво ли още не. Дано се оправиш, стискам палци.

Ясно е че ще се оправим, не се знае кога обаче :3d_146: а аз искам да е по скоро.

Благодаря и на Добромир!

Линк към коментар
Share on other sites

"настинка"- каква болест е това? Как се хваща настинка?

Има ли лек за "загрявка"- предполага се, че също както при изгаряне/измръзване, температурата може да е болестотворен факто- та, загрявката има ли начин да се лекува, или да продължавам с търсенето на лек?

Линк към коментар
Share on other sites

"настинка"- каква болест е това? Как се хваща настинка?

Има ли лек за "загрявка"- предполага се, че също както при изгаряне/измръзване, температурата може да е болестотворен факто- та, загрявката има ли начин да се лекува, или да продължавам с търсенето на лек?

:3d_047::3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Защото ако за някои студът е проблем, за мен горещинета се явява такъв...студен душ или вана, или най-добре като японците- леденостуден водопад и под него страдащите от "загрявка" се охлаждат...

Затова сигурно ми харесва Сибир...защото единствената възможност да "прихванеш" "загрявка" е ако прекалиш с излежаването върху руската печка...

Всъщност, човек е много по-адаптивен по отношение на ниските и отрицателните температури, отколкото към високите, така че дори и от гледна точка на физиологията, "настинка" е понятие възникнало без никакви основания...

Линк към коментар
Share on other sites

Сушене на мокри платове в Тибет снм.№1

Сушене на мокри платове в Тибет снм.№2

Научни изследвания върху йогистски техники за дишане

Медитативни техники под падащата вода на водопад снм.№1

Медитативни техники под падащата вода на водопад снм.№2

Медитативни техники под падащата вода на водопад снм.№3

Медитативни техники под падащата вода на водопад снм.№4

Да му е студено на човек е крайност, дисбаланс.

Да му е топло на човек е крайност, дисбаланс.

Истинските адепти еднакво добре приемат различните външни условия и са далеч от/извън тяхната власт. Станали са пълни господари на телата си.

В случая с темата за "настинката", най-вероятно пишем за така наречената "настинка" - с други думи: начална форма на грип.

Настинката е свързана с липсата на качествен обмен на енергията вън и вътре в човека. Прекаленото охлаждане на тялото води до така наречената настинка. Охлаждане не би могло да бъде осъществено ако в тялото физическите, енергийните процеси протичат нормално, ако не е нарушен обмена, по една или по друга причина.

Причини безброй. Дори само една неизправна мисъл може да бъде начало за нарушаване на обмен, погледнато от страна на микрокосмосът ни.

"Прави правете пътищата Божи!"

Мислене, чувстване, дела (дишане, хранене, пиене на течности, чуване, виждане, подушване, вкусване, говорене, действия с телесните крайници...), това са все плодове, които чавек може да приеме или да раздаде.

"По плодовете ще ги познаете."

Като за начало за една от гловните роли за топлообмена в организма отговарят белите дробове и по-точно топлообмена зависи в голяма степен от дишането. Дишането е пряко свързано и с изпотяването (охлаждане, поради риска от телесно прегряване). В традиционата китайска медицина дишането и белите дробове се изразяват чрез първоелемента метал, който е пряко свързан с всичките останали четири първоелемента. Металът като първоелемент поражда и подхранва първоелемента вода, който пък е свързан с пикочно-отделителната система и бъбреците.

По клетките на тялото се разнасят хранитени вещества, вода и кислород. Кислородът е горивния материял. Горенето, във вид на химическа реакция, е за да може да се осъществи разпад и абсорбиране на хранителните в-ва. Ако до клетката не достигат от горните, то тя заболява.

Като чести първи симптоми се явават охлаждането, втрисането, треската и настинката.

Слабата клетка е податлива, тя е като слаба крепост - всяка войска може да я превземе.

Дишането е особен и основен процес. Човешкия живот започва с дишането.

На правилното дишане може да попречат хиляди неща, като например: стрес, яд, гняв, страх, грижа..., общо взето при тези е видна липсата на разумност и осъзнато присъствие.

и т.н., и т.н.

Чудо е формата на проява на Духа, чудо е Живота.

Бъдете здрави, Приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, човек е много по-адаптивен по отношение на ниските и отрицателните температури, отколкото към високите, така че дори и от гледна точка на физиологията, "настинка" е понятие възникнало без никакви основания...

:3d_146: То и много други термини, ако ги погледнеш откъм по-преките им значения, са твърде не на място... В действителност, този термин е възникнал от наблюденията, че много хора след простудяване се разболяват, а че не самата простуда причинява "настинката" - това и до днес мнозина не знаят. Все пак има и вярно зърно в тая работа с простудяването и то е, че незакалените организми се предразполагат към болести, когато са на студено, поради това, че именно тогава се дава излаз на съществуващите и от преди задръствания в тялото...

Линк към коментар
Share on other sites

Т.е. самата "настинка" е нещо, което възниква от: причинители на възпаление- вируси, бактерии и дрл, неправилно хранене, неправилно спане, неправилно дишане.

Лично на мен температури над 18 градуса- навън или в помещение, не са ми приятни, в помещение дори предпочитам около 5 градуса- в спалнята, и около 15-16 във "всекидневната"...но, явно повечето хора предпочитат топлото. Топлото не ме разболява, не ми пречи на работоспособността- тъкмо обратното дори, аз обичам да работя през лятото, в най-голямата жега, защото пък в такава жега не мога да почивам пълноценно. Не съм адепт и не бих могъл да бъда такъв в градската среда в която живея, и професията която все още практикувам "функционира" като система напълно противоположна на функциите присъщи на адептите...но живеем в ХХІ век...X Men-факторите са налице..така че, кой знае....винаги сме на една крачка от мутациите...

Но, преди това да се случи, има много което можем да научим например за студената вода...

Защо топлата вода не се препоръчва при неврози например? Лечебен се оказва леденостудения душ- от енергийна гледна точка има просто обяснение.

Освен това, след няколко хиляди опита, лично аз установих, че ледено студената вода измива по-добре от топлата- който не вярва, нека да провери. Да си вземе антибактериален сапун, да си мие ръцете с топла вода, и следз това да си взема посявки, а на следващия ден да си мие ръцете със студена вода и да си взема посявки след това. На работа имам възможност да си вземам посявки след всяко измиване на ръцете за операция. Но, още преди микробите да бъдат открити, древните са знаели, че студената вода има тези качества, не само по отношение на бактериите, а и на по-фин план.

Топлата вода има приложение, но само за вътрешна употреба. Позволявам си да твърдя, че топлата вода с която повечето хора се къпят, ги разболява...

Освен това е феноменално потенето по време на леден душ...

Всъщност, основното на което наблягам е водата. Ние малко познаваме нейните лечебни и почистващи свойства, да не кажа че съвсем нищо не знаем, но има вече "раздвижване" по този въпрос из целия свят...

В писанието (библията) на много места можем да срещнем думата вода, но значението й едва ли познаваме...Ако вземем четирите алхимични елемента на сътворението, но не от таблицата на Менделеев, а техните езотерични аналози, които всъщност представляват основната "маса" в т.нар. Материа магика- водород, кислород, въглерод и азот, и ако следваме стъпка по стъпка описаните в Битие стъпки на Сътворението, ще стигнем до много простички, но изключително важни изводи относно принципи, които само си мислим че познаваме....

Линк към коментар
Share on other sites

"Как?" е най-точния въпрос според мен.

644886_orig.jpg

Също и:

УПРАЖНЕНИЕ

Прав, гръбначния стълб изправен.

1. Вдишване през лявата ноздра (дясната затворена) - броим до 4.

2. Задържане на въздуха, броим до 16, двете ноздри затворени.

3. Издишваме през дясната ноздра и броим до 8 (лявата затворена).

4. Вдишване през дясната ноздра (лявата затворена) - броим до 4.

5. Задържане на въздуха, броим до 16, двете ноздри затворени.

6. Издишваме през лявата ноздра и броим до 8 (дясната затворена).

Целия цикъл 1-2-3-4-5-6 може да се повтори 5-6 пъти без прекъсване, сутрин и вечер.

Същото упражнение би могло да се ползва и без разлика във времетраенето на задържането в двете позиции - с пълни и с празни дробове.

Може дишането да се прави равностранно и без пауза между вдишването и издишването. Такова дишане в йога се нарича "слято", "затворено в кръг" дишане, т.е. без интервал, пауза, задържане между вдишването и издишването, а те самите да са равни по времетраене.

Когато вдишваме броим до седем и непосредствено след това започваме да броим до седем издишвайки.

Хубаво е дишането да бъде наблюдавано като процес. С този метод е постигнал просветление самия Сиддхартха Гаутама Буда. Ето четири техники за медитативно дишане:

1. Лъчезарна, това изживяване може да бъде разкрито между два дъха. След влизането на дъха (долу) и точно преди възвръщането му (нагоре)- благодатта.

2. Докато дъхът се измества отдолу нагоре и отново, когато дъхът се извива отгоре надолу - чрез тези две измествания, ОСЪЗНАЙ.

3. Или - вдишването и издишването се слеят - в този момент докосни празния, пълен с енергия център.

4. Или - когато дъхът е целият навън, от само себе си спрял, или пък целият вътре долу и спрял - в тази Вселенска пауза малкото "аз" изчезва. Това е трудно само за нечистите.

източник: Виджняна Бхайрава Тантра

"Само действието е твое право, никога плодовете му. Нека никога плодовете от действието да не бъдат твой мотив и никога не преставай да действаш. Работи в името на Бога, изостави всички егоистични желания. Не се засягай от успех или неуспех. Живей дейно, хармонично и умерено."

източник: Бхагавадгита

“ Сър, аз намирам, че не постигам никакъв напредък в медитацията си. Никога нито чувам, нито виждам нещо.” – каза един ученик. Учителят възрази: Търси Бога заради Него Самия! Най-висшето божествено познание е блаженството, което човек чувства да се издига от непостижимите глъбини на собственото му сърце. Не се стреми към видения, чудни явления или фантастични преживявания. Пътят към Бога не е някакъв цирк!”

...

“Зная, че дори да не притежавах нищо друго, във всеки от вас виждам приятел, който би направил всичко за мен. И вие знаете, че в мое лице имате приятел, който ви помага по всички възможни начини. Ние виждаме Бог в другите. Това е най-хубавото отношение, което може да бъде дадено на хората.”

...

“Бог ни изпитва по всички възможни начини – каза учителят. Той само проверява нашите слабости, за да ги опознаем и превърнем в добродетели. Той ни изпраща изпитания, които изглеждат непоносими; понякога Той почти ни отблъсква от себе си. Но мъдрият търсещ Бога казва: “Господи, аз искам само Теб. Нищо не може да ме спре при моето търсене. Моля се с цялото си сърце: никога не ми изпращай изпитанието – да забравя Теб.””

...

“Не – отговори учителят. Някои хора са по-малко просветлени от други, не защото Бог не проявява своята милост, а защото повечето хора не позволяват през тях да се прояви Божията вездесъща светлина. Всички Негови деца, ако отстранят мрачната завеса на егоизма, могат в пълна степен да отразят лъчите на Неговото Всезнание.”

...

“Защо има толкова много страдания по света?” – попита един ученик. Учителят отговори:

“Страданието има много причини. Не на последно място то трябва да предпази човека от това да се обучава върху другите твърде много, а върху себе твърде малко. Накрая болката го поставя пред въпроса: “Няма ли някакъв закон за причината и следствието в моя живот? Не са ли моите неприятности резултат от погрешното ми мислене?””

...

“Бог избира онези, който Го избират.”

източник: "Казано от Йогананда" Парамаханса Йогананда

Линк към коментар
Share on other sites

"Как?" е най-точния въпрос според мен.

Ники, благодаря!

* ето този вариант "ползвам":

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

...

“Защо има толкова много страдания по света?” – попита един ученик. Учителят отговори:

“Страданието има много причини. Не на последно място то трябва да предпази човека от това да се обучава върху другите твърде много, а върху себе твърде малко.

Да, а върху себе си твърде малко...

Линк към коментар
Share on other sites

...

“Защо има толкова много страдания по света?” – попита един ученик. Учителят отговори:

“Страданието има много причини. Не на последно място то трябва да предпази човека от това да се обучава върху другите твърде много, а върху себе твърде малко.

"Хората страдат толкова много, защото не умеят да прощават." Ванга

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

интересни неща казвате за "мръзненето". Аз впрочем не съм толкова зависима от топлината. Живея в Германия и почти не пускам парното, освен ако някой не е на гости и не му стане студено. Цялата ни къща е почти неотоплявана и подозирам, че като ни върнат сметката за парното, ще станем богати :thumbsup2: . И все пак как ще обясните тенденцията на жените да мръзнат? Дори и китайската медицина препоръчва на жените да не ядат така наречената "студена храна" през зимата, защото жената по природа има склонност да натрупва студ.

Линк към коментар
Share on other sites

Има външен и вътрешен студ от гледна точка на традиционното китайско учение за меридианите и енергията. Няма да разглеждам какво и как причинява студът - външен или вътрешен. Свойствата на студа са две- да "свива" и да "дърпа"

Горещината също може да бъде вътрешна и външна, като основните й свойства са "издига нагоре", "разширява встрани", като патогенното влияние на горещината се проявява при наличието на фактор "влага". Горещо и влажно- двата пропуска за болестите...

Жените по правило са по-адаптивни, в здравословно отношение по много причини жената е много по-устойчива от мъжа спрямо влиянието на различните болестни фактори- жената е енергийно много по-устойчива и с по-ниско енергийно ниво спрямо мъжа. Ниското ниво на енергията по правило гарантира стабилността на една енергийна система.

При жените няма склонност да натрупват студ.- По-ниското енергийно ниво е предпоставка за това, че при добро здраве жените се отличават с естествено по-ниска температура от мъжете, поради което чувствителността на жената към външния студ е по-голямо, но нямаме натрупване на студ. Устройството от анатомична гледна точка е такова, че при жените имаме изразено натрупване на мастна тъкан под кожата, и в много малка степен натрупване около вътрешните органи (сърце, бъбреци, оментум и др.) докато при мъжете натрупването на мастната тъкан е дълбоко между мускулните групи, и по вътрешните органи, от което произхождат редица физиологични различия в хомеостазата.

Прави впечатление, че възрастните хора- и мъже, и жени, са еднакво чувствителни към студ, което се свързва с промените настъпващи по време на климакса и в двата пола.

Студът и горещината обаче винаги си вървят с факторите влага и сухота. Различните съчетания имат различни прояви. Сухо и горещо се понася в много по-широк диапазон, отколкото горещо и влажно, същото се отнася и до студа- сухо и студено се понася в много по-голям диапазон отколкото студено и влажно, но това е вярно само ако ги разглеждаме като външни фактори- съвсем обратното е когато ги разглеждаме като вътрешни фактори.

Естествено както влагата, така и сухотата биват вътрешни и външни. Влагата отвън е убиец, но влагата отвътре е необходима, сухотата отвън е хубаво нещо, но сухотата отвътре е винаги убиец...

Балансът не е в борбата на противоположностите, а в тяхното единство, защото само в едно денонощие, ако проследим активността в енергийните меридиани и проявите от страна на организма- физиологичните, емоционалните, менталните, ще отокрием, че много от явленията не се вписват в проявите на нито един от 12-те меридиана, а протичат по меридиани с нетипичен ход и разположение- не знам защо са ги нарекли "чудесни"- нищо не им е чудно, освен че възникват най-често като патологични енергийни вериги, сключвайки редица порочни енергийни кръгове, чрез които се поддържат определени болестни състояния или възникнали вече болести- остри или хронични.

Линк към коментар
Share on other sites

жената е енергийно много по-устойчива и с по-ниско енергийно ниво спрямо мъжа.

Ъъъъъ, какво ни е енергийното ниво на жените? :thumbsup2: Я да се позанимаем с малко дефиниране на понятия. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Китайците не дефинират понятия, те твърдят, при това най-често твърденията им нямат нищо общо с логичното мислене, но отвсякъде са си факти.

Приятни занимания с дефинирането. Енергийното ниво осезаема величина- достъпна за точно анализиране без нито един помощен инструмент освен в случай на ползване на спектралните цветове за калибриране - сетивно, или за интерпретиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Повчето жени които познава са опредеелено доста по зиморначави от мъжете и предпочитат по - топлото.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...