Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Призраци, духове, полтергайст


Recommended Posts

Здравейте!

Не разполагам с достатъчно свободно време - ето защо не мога да следя какво става във всички форуми в които участвам - над 10 са.

Бина, интересно име, като Сефирата (Сефирот, сфера), Бина(х) в Кабала. Сефирата на Божествената Душа е много противоречива по същност.

В професионалната си работа отказвам да се занимавам с посмъртни тета-явления.

За пръв път бях свидетел на проявите на дух, когато бях на 3-4 годишен.

Има Божи Дух, Седем Божии Духове, духове-Висши Разумни Същества, духове - души на преселили се Отвъд и т.н.

Четете Словото на Учителя и ще намерите отговор на въпросите си. Препоръчвам ви Бейнса Дуно "Учителят говори": "Дух", "Душа", а също Учителя - Петър Дънов "Завета на цветните лъчи на Светлината".

Нека не забравяме, че понятието Дух е философско по същност и има безброй трактовки, с които, ако тръгнем да се занимаваме - ще изпишем цяла книга :hypocrite: .

С удоволствие, Донка, ще споделя част от моя опит и наблюдения в парапсихологията, както и информация за нови научни разработки в областта на паранормалното.

Естествено, някои мои практически открития ще бъдат засекретени, т.е. те ще бъдат в пълния смисъл на думата "окултни".

Мисля, че е добре да отворя нова тема по парапсихология и окултизъм, където да се провеждат дискусии на тази тема, ако не възразявате.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

В момента съм в нас, където на гости ми е един приятел. До преди малко гледахме снимки от интернер на, които се виждат духове и образи на хора. Проблема идва, че тази седмица съм си сам в нас, а когато приятелят ми(разбирайте просто приятел ;) ) си тръгне оставам сам, а вече в главата ми е объркано и малко трудно ще се чувствам добре като при всеки малък шум ще си представям духове и тн :unsure::wacko: . Представям си как отварят вратата на тоалетната или пък на кухнята, как чувам стъпки и тн. Та като цяло проблема ми идва от там, че както вече споменах съм си сам в нас и като съм на компа сигурно ще си мисля как към гърба ми се приближава нещо....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Наскоро попаднах на един филм The Grudge 2 - малко призрачна история - мислех че е просто трилър но се оказа че филма е доста психо. Като гледах филма не смеех да си легна на тъмно. Все пак доста хора са виждали духове. Защо душите на тези хора не са в другия свят ами се мотаят измежду нас и защо ги виждаме понякога? Аз лично веднъж съм виждала такъв - една жена уж беше на балкона на хола когато бях в съседната стая погледнах през прозореца видях само женска ръка на балкона уж пушеше цигара имаше една преграда и не можах да видя жената само ръката и се едно беше седнала там - майка ми и баща ми ги нямаше а и майка ми не пуши - като отидох до хола нямаше никой на балкона. След това след известно време пак от съседната стаята погледнах през прозореца и пак видях тази ръка с цигарата и останових че това си е нашият балкон пак отидох и пак нямаше никой. Нямате си идея кво шубе ме хвана.

Някой от вас виждал ли е такива неща? Предполагам че тези духове не могат да ни навредят както във филмите. Попринцип ме е страх ако трябва да видя пак подобно нещо?

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Не се притеснявай, Гарванче! Нищо не може да ти навреди. И да видиш пак нещичко, не се страхувай. Има различни нещица на този свят, част от които и ние създаваме. :1eye: Не придавай емоционално значение на такива неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

На мен самата ми е супер чудно защо въпросните духове/ангели/други създания от чужди светове в повечето случаи човек с просто око не ги улавя, а биват уловени от камера, фороапарат или снимково устройство? Къде е логиката. Какво се цели с това? И защо само това е най-разпространеният начин?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Извинявам се за отклонението, но искам да ви попитам дали случайно няма да можете да ме насочите къде да потърся информация за подобни случаи.

През 2000 г. - август с мен се случиха поредица от странни събития, свързани с ... хора. Тези хора ме съзираха в далечината и сякаш се преобразяваха, и започваха да ми говорят.

При първия случай аз бях със слушалки и бях сигурна, че жената, която беше между другото с дете на ръцете, забелязва този факт. Когато се изравнихме, аз свалих слушалките, мислейки си, че желае да ме пита нещо конкретно. Първото нещо, което ми направи впечатление, бяха очите й - не изглеждаха нормално. Да не говорим, че гледаше и през мен, сякаш не може да фокусира върху обекти. Аз я попитах:"Да, кажете!" И тя ми отговори:" Ти знаеш!" Аз обясних, че не знам за какво говори. При което тя няколко пъти повтори, че аз знам. Не знам дали успявам да опиша с думи цялата ситуация, но аз започнах буквално да треперя. Просто се обърнах, казах, че не разбирам и продължих. След 3 м се обърнах да я погледна, стоеше си все така хипнотизирана и както стоеше, изведнъж се обърка и тръгна, сякаш нищо не е станало.

Вторият случай беше 1 седмица след първия, пак жена, пак с дете. Чакаше ме до университета. Поне така ми каза. Аз гледах невярващо и я попитах какво става. Тя съвсем спокойно ми отговори, че трябва да чуя каквото има да ми се казва. Пак беше като хипнотизирана. Пак гледаше през мен. Аз... избягах.

Третият случай беше кулминацията. Тогава вече искрено се уплаших. Пресичах улицата и се разминавам точно по средата с едно момиче. В момента, в който ме видя, тя изведнъж премина в горе описаното състояние и ми каза:"Трябва да говорим". И аз съответно казвам, не, тя настояваше, колите минаваха. Аз я помолих да пресече и тя каза, че само с мен ще го направи. Е, съгласих се и пресякох с нея. После започнах много целенасочено да обяснявам, че не желая да слушам, не искам да знам, каквото уж знам. Това момиче, стоящо и гледащо през мен, с една много странна усмивка, беше желязна, не помръдна и каза, че тя ще ми каже каквото има и след това, аз сама ще избера. И аз веднага попитах дали ще ме оставят на мира. Тя нищо, само леко се усмихна. Аз дълбоко въздъхнах и казах, че слушам. Изслушах я. След това я помолих да ме оставят на мира, защото много се страхувам. В момента, в който го казах, тя се "събуди". Просто започна да върви, мина покрай мен, пресече си и си продължи пътя. Все едно никога не сме си говорили.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

А разбра ли смисъла на казаното?

И щом не се е повторило повече, значи всичко е приключило.

Информация може да се намери на много места, но не знам до колко е достоверна.

Това обикновенно са много лични връзки, които след като изпълнят предназначението си изчезват и за идентичност на случаите не знам дали е добре да се говори.

Страшничко е наистина, имах подобно преживяване, но при мен беше чрез хора които знаеха какво правят и въпреки страха поне разбрах точния смисъл.

Понякога дори и във физически тела сме проводници на различни енергии или участваме в определен енергиен поток, от който в даден момент трябва да излезем. Този момент често е трудно да го разберем сами, затова ни го съобщават по различни начини.

Това което си видяла според мен не е ... най- общо казано... положителна енергия, но често това е начина да ни измъкнат от улавяне на отрицателната.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Аз смисъла го разбрах, защото всичко беше казано ясно,просто и без загадки.

Всъщност сега осъзнах още нещо.

Благодаря ти много за отговора. Благодаря и на shelter. На Иво също за мислите, които е постнал. Много ми помогнахте.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз вярвам в призраци,духове и полтергайст!Била съм свидетел на странни явления в къщата на баба ми и дядо ми.Когато съм разговаряла с хора от селото,всички са ме уверявали,че във всяка къща има подобни проявления.

Съществува и доста информация по въпроса,която доказва съществуването на призраците,духовете и полтергайст.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Преди 2 години съм писала в тази тема. Съвсем случайно я отварям днес, сега, в този момент.

За 2 години съм се развила по някакъв начин и виждам нещата под различен ъгъл.

Ако мога да обобщя нещата, бих казала, че започнах да се уча да се обичам. Да обичам хората около мен, да обичам животните и да обичам природата. Започнах да слушам. Да слушам себе си, хората около мен, животните и природата.

Искам да благодаря на всички за енергията, която сте изпращали към мен, за да ми помогнете да намеря себе си и за моето израстване и да ви уверя, че аз ще изпращам същата към вас, в моите мисли и моите сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

beyond_the_grave_a_brief_history_of_spirit_photography_2.jpgbeyond_the_grave_a_brief_history_of_spirit_photography.jpg

Това не доказва призраци Имах един фотоапарат който не беше много във ред Когата снимах нещо не превърташе лентата и следващата снимка се заснемаше върху предната и се получаваше същия ефект Иначе не вярвам във призраци те съществуват само във въображението на хората

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, ама тоя твоя фотоапарат не е като този, дето е снимал хиляда осемстотин и емнайста.. :D

Да така е:

Първите фотографии са били направени през 1826 от Жозеф Нисефор Ниепс чрез използване на дървена кутия, направена от Чарлз и Винсент Шевалие в Париж. Ниепс създава първата снимка, базирайки се на откритието на Йохан Хенрих Шулц (1724), че смес от сребро и варовик потъмнява на слънчева светлина. Това е било раждането на фотографията, въпреки че самите апарати (камера обскура) са познати на човечеството много години преди това, но дотогава проектираният образ не е можело да се запазва.

През 1839 г. на пазара се появява първият фотоапарат (дагеротип), създаден от Луи Дагер.

Процесът на проявяване на плаките е изобретен от Фредерик Скот Аркер през 1850-та година и позволява процесът на експонация да бъде сериозно намален, но е било нужно фотографите да подготвят плаките на място, което е изисквало винаги да има тъмна стая наблизо. Независимо от тези трудности, този процес на снимане е станал много разпространен. Били са изобретени фотоапарати, позволяващи процесът на нанасяне на светочувствителния слой и проявяването да се извършват в самия апарат.

Върху тези медни плаки е можело да се снима неколкократно Така новата снимка може да се отпечата върху старата и да се получи ефекта на "духове " във снимката Забележи че позата на сниманите е една и съща и на "духовете " също Няма никаква мистерия Просто недобре почистена плака

Линк към коментар
Share on other sites

Аз вярвам в тях, защото съм ги виждала.

Когато бях на 11 години ги видях на небето, бяха много и се движеха доста хаотично, трудно различавах образите им. Открой се само фигурата на една жена с дълга рокля и коса.

Линк към коментар
Share on other sites

TreliKardia извинявай нищо лично но сигурна ли си че не си видяла онези прожектори дето шарят вечер във небето Все пак си била на 11 може да си се заблудила

Линк към коментар
Share on other sites

Беше през деня и нямаше грам облаче нито някакъв летящ обект на небето. Добре помня какво видях и не съм се заблудила. Всъщност това продължи 2-3 дни след това, така че няма как да съм се заблуждавала 3-4 дни подред.

Редактирано от TreliKardia
Линк към коментар
Share on other sites

Органът който най много ни лъже е окото Виждаме това което искаме да видим

Беше през деня и нямаше грам облаче нито някакъв летящ обект на небето. Добре помня какво видях и не съм се заблудила. Всъщност това продължи 2-3 дни след това, така че няма как да съм се заблуждавала 3-4 дни подред.

Органът който най много ни лъже е окото Виждаме това което искаме да видим Спри да вярваш че има призраци и никога няма да виждаш такива

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Случвало ли ви се е докато сте сами и както си е тихо и спокойно в стаята, изведнъж отнякъде да чуете потропване? Еднократно почукване. Дали не се дължи на невидимо присъствие? Като се замислям, нямам спомен да ми се е случвало докато има поне още един човек в стаята, а само бидейки сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...