Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изгрева на слънцето


Иво

Recommended Posts

:feel happy: ЗДРАВЕЙТЕ ФОРУМЦИ!!Поздравявам всички със магическия изгрев на 22.03.Честитя ви пролет и първа паневритмия.На всички желая много опитности,духовни постижения и пълноценни дни . и и много невероятни изгреви!А изгрева найстина беше ВЪЛШЕБЕН........ :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

:) Ми той изгревът на 21 март беше май по - вълшебен и чудесен :P щото беше пръв за тази пролет, а на 22 беше втоооори.И добре е да актуализираме буквара и да започнем да играем Паневритмията и на 21 март - иначе празнуваме два дена след... :1eye: някой ще каже, че важното е все пак че да празнуваме=практикуваме :D

Благодаря за добрите пожелания!

дай Боже всеки да съумее да осъществи именно неговата си жизнена програма в хармония с Божия план за него.Аум

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би и числото 22 не е без значение. От малкото прочетено по нумерология зная, че то е най-силното от числата, които не се редуцират по-нататък. Значи има и предава силен заряд на този, който се отвори да го приеме....

Честита пролет, макар че пак поваля снежец!

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:
И добре е да актуализираме буквара и да започнем да играем Паневритмията и на 21 март - иначе празнуваме два дена след...
Здравейте приятели!Благост , не знам за теб , но аз не бих искала да актуализирам "буквара",който Учителя ни е дал.Всяко нещо е на мястото си. Словото , което той е свалил чрез многобройните си лекции ,не бива да се променя дори и в една дума.Затова и преводите от стенографските бележки се извършват страшно внимателно.А много от приятелите предпочитат да четат словото ,което е издавано преди промяната в азбуката и по време на Учителя.Хубавото е че всеки сам решава за себе си.А иначе - изгрева всеки път е магически- няма значение дали го пресмяташ като първи , втооори и т.н... Телемах,случвало ли ти се е да виждаш сутрин при изгрева две слънца , или един лъч който е по- дълъг от другите и достига до теб?Мир, любов и хармония за всички. :thumbsup2:
Линк към коментар
Share on other sites

Изгревът на Слънцето ни дарява с Живот,Светлина, Топлина, Чистота, Радост, Настроение, Вдъхновение,Красота, Любов, Добрина! И това е всеки Божи ден. Чудесно е всичко по това време! Въздухът е свеж и чист, тревата е покрита с капчици роса- хиляди малки слънчица.

Забелязали ли сте колко красиви и мелодични са песните на птичките сутрин, когато изгрява Слънцето? Чуруликат , пеят , радват се,изпращат си любовни послания, кипят от живот!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... ако не приемаш божествената светлина и енергия съзнателно

Най-чистата Любов - тази която "всичко дава и не търси нищо в замяна".

Нея търсим и с нея се изпълваме, а после я раздаваме и на тези които срещаме.

Нали Слънцето е сърцето на Слънчевата система.

Наистина при всяко посрещане на изгрева се случва нещо различно и нещо ново се научава :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

А Слънцето е кървавочервено.

И запяват лудо птички, хорово приветстващи Новия Ден. Този птичи концерт!

Всяка сутрин моите лястовички ме будят точно минути преди изгрева. Те го усещат, когато е тъмно небето още. И ме будят... :)

Линк към коментар
Share on other sites

И хубаво е човек да може да го посреща често, и да се потапя в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Филма "Града на ангелите" :) много подходящо по темата.Изгрева над морето.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато посрещам първия слънчев лъч :),притихнала и сляла се с природата около себе си,винаги долавям дълбокия и тих глас на Духа,който дава Божествени откровения на моята душа :). Но, това е нещо което човек сам трябва да изпита защото думите са много бедни за да могат да го предадат. :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Сутрин преди и по време на изгрева на слънцето се чувства някаква мистика, каквато през останалата част на деня не усещам. Винаги съм го чувствал така мистично утрото, още от дете.

Линк към коментар
Share on other sites

При залез е още по-мистично, защото се усещаш нищожен.

Ако утрото ме повдига с величието си и ме прави новородена, залезът успява да ме притихне с нежността си и да ме смири.

И да ми дари надеждата, че красотата е вечна и винаги ще има изгрев утре...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм любител и на изгрева и на залеза! Едното не може без другото! Но сутринта енергията вървяла от слънцето към земята, а вечер обратно! :sorcerer:

Тези дни посрещам изгрева от балкона! Разкошно е! Неизразимо! Светло, чисто, силно, обично, истинско!!!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

И аз съм любител и на изгрева и на залеза! Едното не може без другото! Но сутринта енергията вървяла от слънцето към земята, а вечер обратно! :sorcerer:

Тези дни посрещам изгрева от балкона! Разкошно е! Неизразимо! Светло, чисто, силно, обично, истинско!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ето нещо по темата от "Евангелие на Любовта":

Наблюдавай сутрин изгрева на Слънцето и почувствай как то изпълва всички форми, всички същества с живот. Без него животът на Земята, а и в цялата Слънчева система, би бил невъзможен. Ето защо можем да твърдим, че на физическо поле Слънцето е Сърце на Живота, тъй както в духовен план Сърце на Живота е Бог. Слънцето е най-добрият символ за Великото Първоначало, за Жизнения Център – Бог. Затова изгревът на Слънцето е свещен момент за ученика на Бялото Братство. В изгрева на Слънцето той вижда изявата на Бога – раждането на новия ден, - а заедно с него в символичен план и ражданнето на новия ум, на новото сърце и на новата воля на човека; раждането на новото Божествено съзнание и на Новия Човек, който ще сътвори Новата култура – Културата на шестата раса, която ще се съгради на основата на трите Велики Принципа на Битието – Божията Любов, Мъдрост и Истина.

При изгрева на Слънцето се опитай да почувстваш как един лъч се спуска към твоя сърдечен център и те свързва с Него, с Източника на Живота. Почувствай как Той те изпълва с енергия, светлина и живот, с Любов, Мъдрост и Истина, с Върховна Радост и Благодарност. Кажи: “Господи, аз Те обичам, защото чрез Слънцето Ти изпълваш с живот всичко съществуващо, защото Ти изпълваш с живот и мен самия. Нека Твоята Любов, Мъдрост и Истина да потекат в мен. Нека така, както изгрява Слънцето, така, както се ражда Новият ден, така и Божественото дете – Христос да се роди в моята душа и в душите на всички същества!” Изпей някоя от слънчевите песни като чувстваш през цялото време тънката нишка, светлия лъч, който те свързва със Слънцето. И когато си тръгнеш от Молитвения връх, чувствай: “Моето Слънце Бог – Слънцето на моя живот - ме води”. И нека това чувство те завладее изцяло, във всеки миг от твоя живот – и когато работиш, и когато се храниш, и когато се веселиш, и когато твориш, а даже и когато спиш – усещай тази тънка нишка, този светъл лъч, който те свързва с Великото Разумно Начало, с Първоизточника на всички неща, и направлява твоя живот към все по-пълна и съвършена изява на Божественото.. Пред изгрева на Новия ден мисли за идеала на ученика, изпълнен с желание за неговата реализация: “Ученикът трябва да има сърце чисто като кристал, ум – светъл като Слънцено, душа – обширна като Вселената, дух – мощен като Бога и едно с Бога.” Пожелай с цялата си душа Мир и Любов на всички същества и слава на Бога и Неговите служители. Сега можеш да си тръгнеш обновен, пълен с жизнена сила и енергия, с нов живот и нова светлина, новороден, защото заедно с новото Слънце, всеки ден в теб изгрява и ново Божествено съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Приятели, понеже наближава пролетта, нека да събудим темата с още един изпитан от мен метод за посрещане на изгрева! Пък, който реши, може да опита. :)

Когато изгрява Слънцето – Сърцето на Живота, повдигам лявата си ръка към него. Тя е изпъната, а пръстите й сочат центъра на Слънцето. Дясната ръка е опъната симетрично назад. Произнасям: „Така както изгрява външното Слънце, така да изгрее и моето вътрешно Слънце!” Тогава усещам как вътрешното ми Слънце в областта на слънчевия сплит, сякаш се събужда (но това трябва да бъде действително, а не предизвикано от въображението усещане). След това преминавам от външно към вътрешно съзерцание, т.е. затваряйки очи, вътрешно съзерцавам образа на Слънцето, който се е отпечатал в съзнанието ми, докато съм съзерцавал в продължение на 2 – 3 минути външното Слънце. Опитвам се да задържа колкото е възможно по – продължително време този образ. Докато се случва това, усещам как се събуждат висшите ми мозъчни центрове в предната и горна част на главата (пак не трябва да бъде представа, а действително усещане!). Оставам 15 – 20 минути притихнал в мълчание, отворен, възприемчив, изпълнен с благодарност и готов за откровение свише (ако се даде такова).

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, понеже наближава пролетта, нека да събудим темата с още един изпитан от мен метод за посрещане на изгрева! Пък, който реши, може да опита. smile.gif

Когато изгрява Слънцето – Сърцето на Живота, повдигам лявата си ръка към него. Тя е изпъната, а пръстите й сочат центъра на Слънцето. Дясната ръка е опъната симетрично назад. Произнасям: „Така както изгрява външното Слънце, така да изгрее и моето вътрешно Слънце!” Тогава усещам как вътрешното ми Слънце в областта на слънчевия сплит, сякаш се събужда (но това трябва да бъде действително, а не предизвикано от въображението усещане). След това преминавам от външно към вътрешно съзерцание, т.е. затваряйки очи, вътрешно съзерцавам образа на Слънцето, който се е отпечатал в съзнанието ми, докато съм съзерцавал в продължение на 2 – 3 минути външното Слънце. Опитвам се да задържа колкото е възможно по – продължително време този образ. Докато се случва това, усещам как се събуждат висшите ми мозъчни центрове в предната и горна част на главата (пак не трябва да бъде представа, а действително усещане!). Оставам 15 – 20 минути притихнал в мълчание, отворен, възприемчив, изпълнен с благодарност и готов за откровение свише (ако се даде такова).

borislavil,много е интересно това,което си написал тук.

Този метод,който споделяш, от Учителя ли е даден ?В една от последните беседи тук "Гърбавата жена" имаше мисъл, за посрещане на слънцето с вдигната ръка.Не се уточнява коя ръка.Замислих се.Миналата пролет и лято,когато посрещах изгрева.,спонтанно го приветствувах с дясна ръка.По някакъв наичин това ми е по-естествено.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Миналата пролет и лято,когато посрещах изгрева.,спонтанно го приветствувах с дясна ръка.По някакъв наичин това ми е по-естествено.

Интересното е,че и при мен е така,винаги вдигам дясната си ръка :),често пъти и при молитва се случва това.

Поздрави за метода borislavil 60.gif ,определено ще го пробвам!

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми се струва по-естествено дясната ръка. Въпреки че, ако трябва да сме стриктни: лявата ръка приема, а дясната отдава. Така че ако желаем да приемем енергиите от Слънцето, лявата е по-подходяща. Но от друга страна, за да приемеш, трябва и да отдаваш. Ако си в бодро, свежо настроение, изпълнен с енергия, само да приемаш допълнително енергия не е съвсем добре. Вземаш от Слънцето и я отдаваш едновременно към света, към природата около себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...