Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Всемирното Братство


Иво

Recommended Posts

Братството и братята (сигурно и сестрите :) ) за нас са БОГ. Поне посоката към Него!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой настоява, че религиозната реалност съществува сама по себе си, независимо от човешката психика, може да се отговори на този човек само със следния въпрос: "Кой казва това, ако не човешката психика?" Независимо какво твърдим, никога не можем да излезем от съществуването на психиката - защото се съдържаме в нея и тя е единственото средство, чрез което можем да схванем реалността.

Линк към коментар
Share on other sites

Богомилите са нещо много повече от продължители на манихеите :thumbsup:

Зависи какво се разбира под манихейство :thumbsup:

:3d_146:

Със сигурност ние познаваме по-добре и никога достатъчно делото на богомилите, но имаме ли основа да преценим това на манихеите? Обаче имайки предвид, че те са съседни брънки от една верига... Още повече, ако някои от нас се мислят за, или се опитват да бъдат брънки от същата...

Аз съм на мнение, че и най-големите самоизявяващи и самозаявяващи се познавачи на богомилството са далеч от обхватност в погледа си върху тяхната дейност и разностранен принос за света като цяло, или по-конкретни части от него. Пък за манихейството съвсем...

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм на мнение, че и най-големите самоизявяващи и самозаявяващи се познавачи на богомилството са далеч от обхватност в погледа си върху тяхната дейност и разностранен принос за света като цяло, или по-конкретни части от него. Пък за манихейството съвсем...

Те ще стават все повече и повече, напук на само завиждащите и критикуващи персони <_<

Линк към коментар
Share on other sites

"There is One Brotherhood, the human brotherhood

which unites the children of earth

indiscriminately in the Fatherhood of God"

Ами подписа на Станимир е достатъчен за мен .

Братството между всички хора е вътре в сърцата им . :3d_053::3d_049::3d_047::3d_064: Ако ние допуснем в сърцето си

други братя /човеци/ ние сме част от това братство.

:3d_044: затова се казва този човек има голямо сърце , много хора има в неговото сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...