Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синузит - природни и алтернативни методи за лечение


Recommended Posts

Поздравления, Пела!

Полезна си за себе си и за другите.

Твоите постове днес повдигнаха духа ми и направиха деня по-светъл!

:3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много ефикасно и природно средство е да мажете ноздрите от вътре с пчелен мед.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, TaniaV,

Мисля, че първо трябва да изясниш каква е причината за появата им - изкривена носова преграда или синузит, хрема, най-честата е алергичен ринит. За последните бих ти препоръчала екстракт от грейпфрут. Вносният се казва Цитросепт. Разфасованото в БГ е Биоцитрин и е на 1/2 цена.

Линк към коментар
Share on other sites

Синузит е.Пия цитросепт вътрешно и си слагам мед в ноздрите.По-добре съм но искам да се махне полипа само с това.Но дали е възможно ?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ами да попитам аз имам синузит и полипи за да махна синузита трябва да махна полипито мисля,полипито се маха само с операция? Няма ли някакъв друг начин да се махне или ако ми се махне синузита полипито ще се махне също?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да попитам аз имам синузит и полипи за да махна синузита трябва да махна полипито мисля,полипито се маха само с операция? Няма ли някакъв друг начин да се махне или ако ми се махне синузита полипито ще се махне също?

:rolleyes: На много хора и след опериране на няколко пъти им израстват пак полипите. На първо място трябва да се види за скрита хранителна алергия, например към казеина на кравето мляко. Според едно изследване, до 80% от полипите, а и самите синуити се дължат на подобни причини. От моята практика има няколко оправяния без операция, а други се оперираха и после проведоха комплексна програма с диета, билки, етерични масла и др. - и вече доста години нямат връщане на полипите. Разбира се, на много други не им достигна воля или доверие да опитат; за някои от тях знам, че вече 4,5 или 6 пъти се оперират... тяхна воля. :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не мисля дали имам алергия,дядо ми има,баща ми няма , аз нямам , на бащами са правили операция на полипи ама каза че след 2 г пак така , така че какво да направя че да го махна без операция или нещо такова?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте.

Искам да благодаря на всички, написали своите мнения и препоръки. Тази тема беше от голяма помощ за мен за разбиране на проблема.

По повод гнева искам да цитирам една китайска пословица:

"По-лесно е да преместиш планината и да измениш хода на реката, отколкото да промениш нрава на човек."

Според Масару Емото всички емоции имат своите еквиваленти с противоположни честоти. На всяко негативно чувство съответства точно противоположно позитивно чувство, което го неутрализира.

"гняв - доброта"

Надявам се да съм бил полезен.

Редактирано от lambri
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте.

Аз съм Мишела от Велико Търново. Преди няколко дена (3-4 дена) останових, че имам синузит. Тогава си спомних, че баба ми ми казваше, че морската краставичка го лекува. Отидох миналия ден при нея, тъй като в градината ги отглежда, капнах си 2 капки във всяка ноздра, или поне се предполагаше, че са ми ги капнали както трябва, но никакво действие. Вчера пак отидох и този път ми капнаха по 1 капка в ноздра, но усетих че добре ми ги капнаха. Почва се едно кихане, ама кихане - гледайте да кихате само през устата, за да се задържи максимално сока на морскате краставичка в носа ви, когато решите, че не издържате повече изкихайте се през носа. Другото което, много е важно някой друг да направи цялата тази процедура с капването, защо може да се напръскате в очите докато се опитвате да си капнете в носа, за това когато започвате вземете две носни кърпички и ги сложете на очите за по-сигурно. Последствията могат да бъдат много лоши. Та... след като си капнах от това нещо, лееелееее... тече, ама тече ли гной, все едно съм пуснала чешмата леко да си тече :D За това си сложих на възглавницата една кърпа, за да ми е по лесно. При гответе се за една безсънна нощ, но синузитът почти изчезна (ЗА 1 ДЕН :thumbsup2::3d_069: ) УСПЕХ НА ВСИЧКИ В БОРБАТА СРЕЩУ СИНУЗИТА, СЕГА РАЗБИРАМ, ЧЕ Е НАЙ- ГАДНО ОТ ВСИЧКОООООО....

ето как изглежда морската краставичка - онова зеленото в ъгъла е то http://www.zdravnitza.com/images/custom/Im...stavichka-1.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

От народната медицина: слага се малка бучка краве масло в едната ноздра и се лежи, докато маслото се разтопи и навлезе в цялата ноздра.

Може и да се капват капки сок от червен лук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз страдам от години от етмоноидален синуит

признавам си много съм немърлива относно здравето си

но сега реших да се заема сериозно с този проблем

пробвах с меда вече втори ден-много пари,но ефекта е много добър

От утре ако намеря пресен хрян на пазара ше пробвам и това

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте.Искам да попитам дали можете да ми дадете повече информация за синузита предизвикан от алергия.Какво представлява ,може ли да се лекува и как ако може да се намали секрецията от носа?

Добромир, може би сте запознат по въпроса, ако може да се свържете с мен по пощата.Нуждая се от помощ.

Моят email e razvetka@abv.bg

БЛАГОДАРЯ

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм и предполагал, че синузит може да има човек и заради проблеми. И аз съм чувал че полипи само оперативно се отстраняват. На мен ми помогна Назодрен, екстракт от циклама. Личната лекарка ми го. Още първия ден имаше ефект. Също така увеличава защитните механизми на организма. Също си правя и промивки с вода почти всеки ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ефикасно и природно средство е да мажете ноздрите от вътре с пчелен мед.

Много помага.

Също и дъвченето на пчелни килийки като дъвка, продължително и често прочиства синусите трайно. Но подобрението се забелязва поне след месец.

Някои казват, че по този начин са се избавили напълно от синузит.

Линк към коментар
Share on other sites

Като дете имах трета сливица - оперираха ме на три години и половина. Тогава започнах често да боледувам от гърло и уши. Впоследствие, записаха ме на плуване. Зима и лято ходех с мокра коса - и си докарах и синузит. В много тежка форма - целогодишен гейзер, който нямаше спиране. Помня, че ми правиха някакви нагревки в тогавашната Транспортна болница-Варна, вкъщи ме мазаха с какво ли не, слагаха ми торбички с пясък, смърках разтворена морска сол, правиха ми и два пъти пункция за пречистване.... и нищо.

Тогава майка ми (без да знам) чула за уринотерапията и решила да пробва. Излъга ме, че трябва да правим някакви изследвания за лаборатория, а после и че "ето ти едно лекарство в това шишенце, дето ще си слагаш тампони в ноздрите, ще смъркаш и ще духаш нослето, докато се изчисти и така цял ден... и на другия ден пак, и на по-другия, докато се изчисти напълно".. Правих го, час през час - за два дни всичко спря. После, след няколко месеца - пак се появи и пак го повторихме. Вторият път вече знаех какво е "лекарството". Тогава бях на 12 години. Изчезна напълно и никога повече този проблем не се появи.

Впоследтвие, казвала съм "лекарството" на приятели - и който го е приложил, отървал се е от проблема. Като при всеки продължителността на лечението е различна - важното е да се прави до пълно изчистване.

Това е моят опит.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте преди няколко години и аз имах проблеми със синусите.Една сестра ми каза рецепта ,която била казана на друга сестра от Учителя и аз я приложих ,оказа се много ефикасна за мен.Казвала съм я на много приятели, които имат подобни проблеми и също са имали ефект.

Ще я споделя надявам се да е полезна .

Взема се 1част -да кажем 50мл.камфороф спирт и се смесва със 2 части- 100мл. зехтин в едно шишенце.

разклаща се добре става бяло като мляко и със тази смес се мажат ноздрите от вътре със тампончета (за уши) ,това предизвиква кихавица определено но така се поизчиства и след ден два нещата отшумяват.

Радвам се ако бъда полезна на някого:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Рецептата за синузит е изпратена на мейла, подаден в личен профил.Желая бързо и трайно оздравяване.

Много Ви моля да ми пратите и на мен рецептата за синузита.

Всъщност се чудех защо не я публикувате към всички.

Все пак тя не е нещо нередно, нали? :)

Благодаря Ви предварително!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

има едни природни таблетки Цефагрейн 6.80лв струват срещу синузита ,иначе баба ми днес ми даде една по-ефикасна рецепта срещу по- тежките форми на заболяването :1 лъжица брашно + 1 лж. прясно смлян черен пипер и люта ракия се смесват докато не стане на каша ,след това кожата над веждите се намазва с олио и кашата след това се маже върху олиото за да не изгори кожата и се завързва със забрадка като между забрадката и кашата може да се постави и хартия по избор.Процедурата се прави 1-2 седмици докато не се постигне пълно прочистване всяка вечер преди лягане и на сутринта се маха ,доколкото разбрах пари много но трябва да се държи за да има ефект

Линк към коментар
Share on other sites

Аз вече съм по-добре. а спането с нещо на главата може да се издържи само ако спиш на 5градуса примерно. Подобен компрес съм си правила с брашно, смлян синап и оцет. Мажеш кашицата и стоиш към 15минути само. Синапа много гори.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Лекувам се от 25 години само с инхалации с босилек.

Дали е хронично или не, не мога да кажа. Челото, " в областа на третото око" ми е слабо място. Астрологично- асцедента ми е на 6 гр. в Овен.Не съм имала проблеми с бащата, той ми беше повече приятел, отколкото родител.

 

Алергични реакции до сега не съм имала. Причините за възпаленията са от простуда, независимо на коя част от тялото са. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...