Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За билколечението


Recommended Posts

Простено,макар и да няма нужда от извинение! А цитатите не дават отговор на въпроса ми, те се отнасят за растенията и особено за тези, с които се храним, но не и за билките. Това са цитати, които излагат само факти, но не показват отношение. Но сега се спирам да търся такова изобщо, защото Учителят сякаш никъде не дава отношение. Плюс това се отклонявам много от темата. Тоя въпрос бях задала, само защото в главата ми се върти все една мисъл, която бях прочела някога, някъде, от Учителя, че билките трябва да се прибягва до билки само в краен случай.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Простено,макар и да няма нужда от извинение! А цитатите не дават отговор на въпроса ми, те се отнасят за растенията и особено за тези, с които се храним, но не и за билките. Това са цитати, които излагат само факти, но не показват отношение. Но сега се спирам да търся такова изобщо, защото Учителят сякаш никъде не дава отношение. Плюс това се отклонявам много от темата. Тоя въпрос бях задала, само защото в главата ми се върти все една мисъл, която бях прочела някога, някъде, от Учителя, че билките трябва да се прибягва до билки само в краен случай.

Поздрави!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А цитатите не дават отговор на въпроса ми, те се отнасят за растенията и особено за тези, с които се храним, но не и за билките. Това са цитати, които излагат само факти, но не показват отношение. Но сега се спирам да търся такова изобщо, защото Учителят сякаш никъде не дава отношение. Плюс това се отклонявам много от темата. Тоя въпрос бях задала, само защото в главата ми се върти все една мисъл, която бях прочела някога, някъде, от Учителя, че билките трябва да се прибягва до билки само в краен случай.

Поздрави!

Бобаля, билките не са ли растения...? Всъщност, всяко растение, което може да лекува, е билка!

Пак ще ти дам цитати, част от тях вече бяха дадени от Донка и granat1 в предишен пост:

Има растения, които лекуват и най-опасните и мъчноизлечими болести. Който не ги познава, страда. Затова казваме, че хората страдат поради своето невежество. Изучавайте растенията и техните лечебни свойства. Има лечебни растения, които заместват най-видните хирурзи - стига да знаете кои са и как да ги използувате, ще можете да си помагате.

Изучавайте магическата сила на растенията. Те имат скрити огромни сили. Може да се лекувате с техните листа, корени, цветове, но ако не ги разбирате, те причиняват нещастия, без да искат.

През май и юни, в хубави слънчеви дни сутрин рано събирайте билки, сушете ги и после ги поставете в стъклени буркани, запушени, да постоят още малко на слънце, една мъничка незначителна тревица или цветенце при нужда са най-добрите лекари.

Вземете си малко равнец, пийте малко и ще ви мине кашлицата. Лятно време събирайте всинца равнец, всеки вкъщи да си има набран равнец - бял и жълт, та който не може да се лекува с волята си, да пие тия треви. После да имате от синята тинтява. Наберете си, те са магнетически растения, които помагат. Наберете си още мащерка, зелени листа от ягоди, и те са лечебни. Наберете си и от дребна лайкучка. Ще си имате цяла аптека стъкленички. И тия листа и цветове, като ги затворите в шишенца с похлупачки, турете ги на слънце да се пекат, да приемат още енергия от Слънцето. Не ги туряйте на влажни места.

Цитатите са от " Книга за здравето" и ако това според теб не е отношение, а са само факти, не знам какво точно търсиш!

Светъл ден!

Редактирано от Колев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:v: Здравейте, приятели!

Някой знае ли нещо за приложението и действието на ДИКРАСИНа - на лечителя Димитър Кръстев

:)

Ами малко билки в солна киселина. В преходните години той успя да си направи всякакви реклами и после да открие аптека и да издава вестник. В крайна сметка само някои от пацентите със ставни, съдови и простудни болести получават известно подобрение, като същото и повече може да се постигне и с други средства - билки, етерични масла, физиотерапия - и то без да има опасности от странични ефекти :feel happy:

Относно "Дикрасин" - мой познат получи трайна депигментация на големи кожни участъци вследствие на употребата на този препарат при безуспешен опит да излекува ставни проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...