Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Моя близка роднина страда от коксартроза.Предлагат и операция,но тя се страхува,а болестта прогресивно напредва.Жената е на 55години,а вече е инвалид.Опитвала е много средства на алтернативната медицина - фитотерапия,акупунктура,балнеолечение.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Не зная това изобщо лекува ли се,защото моята баба преди 10 години започна да страда от тази болест,но тя се оперира !

Сега накуцва жената ,но е по-добре от колкото преди операцията.

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная това изобщо лекува ли се,защото моята баба преди 10 години започна да страда от тази болест,но тя се оперира !

Сега накуцва жената ,но е по-добре от колкото преди операцията.

Извинявай,не зная по каква причина не е излязъл целият текст!

Аз зададох и въпрос.Знаеш ли какви са причините за това заболяване,защото аз не мога да и отговоря,а тя се интересува.

Линк към коментар
Share on other sites

Не,не зная!

Ще говоря с баба ми и ще пиша в темата!

В нета защо не потърсиш?Трябва да има инфо за причините!

И Петър Димков и цитирах,и в нета търсих,моите отговори не я задоволяват.Тя е решила,че причината е от енергийно естество.Ако някой знае нещо по въпроса,моля да сподели!

На мен ми се иска тя час по-скоро да разреши този проблем, защото буквално срива живота си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Моя близка роднина страда от коксартроза.Предлагат и операция,но тя се страхува,а болестта прогресивно напредва.Жената е на 55години,а вече е инвалид.Опитвала е много средства на алтернативната медицина - фитотерапия,акупунктура,балнеолечение.

В хомеопатичната ми практика имам много такива случаи, които съм облекчавал, процеса се е забавял и дори спирал, но разбира се патологията не е обратима.

Операция и поставяне на изкуствена става? - да, но е скъпо, имам предвид качствена изкуствена става, а и ако пациентката има остеопороза, не е добра идея. А и обикновено на 10-тина години се налага да се сменя.

Линк към коментар
Share on other sites

Казват, че артрозите говорят за скованост на съзнанието. Отричане и избягване на промените, закостенялост на разбиранията. Нежелание за промяна, страх за промяна, страх от промяна на мислите.

При жените коксартрозата означава и закостенялост на разбирането за женственост и "дълга" на жената. Убеждение, че са "най-добрите майки, най-добрите жени" и ослепяване към реалността.

Сами разбирате, че болестта се проявява физически при възрастни хора и е много трудно те да променят разбирането си. Затова обикновено "патологията е необратима".

P.S. Може би цветолечението на д-р Бах би помогнало.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

По мои наблюдения, има и наследствен фактор, има и подлежащ Миазъм (хомеопатичен термин, има 10 Миазъма, които включват стотици възможни хомеопатични л-ва)

Да, Бах л-вата биха помогнали палиативно, въздействието на хомеопатичните л-ва е по-дълбоко.

Влияние за изхабяването, изтриването на надкостницата играе, както наднорменото тегло, така и работата, особено на село, където на крака се стои 10 -12 и повече часове. Особено при хора хиперактивни, които смятат, че никой друг не може да свърши работата по-добре от тях. Ние ги наричаме тип "Маратонци". Но те и да искат да "подвият крак", не могат, тъй като нямат млада отмяна. Младите бягат по градовете или учат. Не е като едно време, голямото семейство на чорбаджи Марко от "Под игото":

...В една майска вечер чорбаджи Марко вечеря с децата си. Трапезата е сложена, както обикновенно. Около бай Марко седят рояк деца. Той ги възпитава...

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

По мои

наблюдения, има и наследствен фактор, има и подлежащ Миазъм (хомеопатичен

термин, има 10 Миазъма, които включват стотици възможни хомеопатични

л-ва)Да, Бах л-вата биха помогнали палиативно, въздействието на

хомеопатичните л-ва е по-дълбоко.Влияние за изхабяването, изтриването на

надкостницата играе, както наднорменото тегло, така и работата, особено на село,

където на крака се стои 10 -12 и повече часове. Особено при хора хиперактивни,

които смятат, че никой друг не може да свърши работата по-добре от тях. Ние ги

наричаме тип "Маратонци". Но те и да искат да "подвият крак", не могат, тъй като

нямат млада отмяна. Младите бягат по градовете или учат. Не е като едно време,

голямото семейство на чорбаджи Марко от "Под игото":

Аз не бих противопоставял г-р Бах на хомеопатията или нещо друго, както и обратното.

А като говорим за хиперактивност, стигаме до още нещо в профила на хората с коксартроза. Те са били хиперактивни, за да се самозаблудят, че вътрешно са сковани и застинали, както и да компенсират по някакъв начин тоа. Както казах, изпълнявали са някакъв "дълг". Дори сега могат да разправят как са дали всичко, целия си живот за еди-кой си или еди-какво си. Обикновено това са фалшиви, чужди цели и идеали. Колкото повече изминава живота им и колкото повече усещат наближаването на края им, толко по-сковани стават, за да не си позволят да осъзнаят, че "хиперактивно" са изживели чужд живот.

Защо основно жени имат това? В нашето общество те предимно се впримчват в "дълга" да живеят чужди животи.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ще споделя с вас нещо относно коксартрозата (по-точно причините за нея).Може да ви се стори странно и дори смешно,но е факт.

В нашия вход живее човек(не уточнявам пола!)който винаги е обичал да подслушва чужди разговори и да извлича "полза" от това.С тиха стъпка се доближаваше до вратите и слушаше какво си говорят хората.След това донасяше в милицията и потриваше доволно ръчички.После започна да донася на "измамени"членове от семействата и т.н.

Един ден започна да усеща болки в единия крак.Оказа се коксартроза.Никога не е бил работяга,нито хиперактивен.Обикновен мързеливец.

Сега потропването на бастуна му се чува отдалеч.Болестта му пречи да се отдава на недотам невинната му слабост.

П.п. Наследствено обременяване с това заболяване няма!

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, не приемам тези обвинения, а и работата на лечителя е да възстановява здравето, на пациента, не да обсъжда характера му. :v:

Мога да ти кажа, че 90% от описаните от мен хиперактивни, са 100% свързани, погълнати от мисълта за семейството си, и правят всичко за добруванто му, забравяйки себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим,не приемам тези обвинения, а и работата на лечителя е да възстановява здравето,

на пациента, не да обсъжда характера му. Мога да ти кажа, че 90%

от описаните от мен хиперактивни, са 100% свързани, погълнати от мисълта за

семейството си, и правят всичко за добруванто му, забравяйки себе си!

Александър, не съм обвинявал, а и не бих имал право, тъй като ти се занимаваш сериозно с тези неща, не аз.

Аз не говоря толко за характера, колкото за вътрешния свят на човека.

Ето ти казваш най-важното: те действат забравяйки себе си.

А който забравя себе си, забравя и другите.

Който е забравил себе си и не знае какво точно му е нужно, как може да знае какво е нужно на другите?!

Естествено, когато става въпрос за наши близки, ние виждаме само страданието. Но това засилва не само тяхната илюзия, но и моята.

Сега ще кажа нещо, което може да те скандализира. Мисля, че не е хубаво да се изпитва съжаление към хората.

Съжалението поне при мен включва всички илюзии, страсти, страхове и т.н. Ако искам да помогна на някой, се опитвам да изляза от съжалението, да изляза от себе си, тъй като не моя е силата да помагам на другите.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим,не приемам тези обвинения, а и работата на лечителя е да възстановява здравето,

на пациента, не да обсъжда характера му. Мога да ти кажа, че 90%

от описаните от мен хиперактивни, са 100% свързани, погълнати от мисълта за

семейството си, и правят всичко за добруванто му, забравяйки себе си!

Александър, не съм обвинявал, а и не бих имал право, тъй като ти се занимаваш сериозно с тези неща, не аз.

Аз не говоря толко за характера, колкото за вътрешния свят на човека.

Ето ти казваш най-важното: те действат забравяйки себе си.

А който забравя себе си, забравя и другите.

Който е забравил себе си и не знае какво точно му е нужно, как може да знае какво е нужно на другите?!

Естествено, когато става въпрос за наши близки, ние виждаме само страданието. Но това засилва не само тяхната илюзия, но и моята.

Сега ще кажа нещо, което може да те скандализира. Мисля, че не е хубаво да се изпитва съжаление към хората.

Съжалението поне при мен включва всички илюзии, страсти, страхове и т.н. Ако искам да помогна на някой, се опитвам да изляза от съжалението, да изляза от себе си, тъй като не моя е силата да помагам на другите.

Разбирам те.

Само че, това което казах е половината истина, видимата половина!

Подсъзнателната идея е, че грижейки се за групата - семейството, приятелите, те подсъзнателно очакват същото и от тях, в случай на нужда. И ако не получат същото, което те са давали на другите, могат да изпаднат в силна депресия, отчаяние, самообвинение и самосъжаление. Да се почувстват самотни, отблъснати и ненужни.

Един типичен пример е самотният, ненужен и оставен "да си гледа старините" пенсионер.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Радостна съм за братовчедка ми,която тази седмица претърпя успешна операция.Надявам се възстановяването да протече по възможно най-бързия начин!:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Радостна съм за братовчедка ми,която тази седмица претърпя успешна операция.Надявам се възстановяването да протече по възможно най-бързия начин!:)

За съжаление сумата която е трябвало да заплати за изкуствената става никак не е малка.

Може би властимащите трябва да помислят дали лечението(включително оперативното) на заболяванията, предизвикващи инвалидност не трябва да се поемат изцяло от здравната каса?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Изкуствена тазобедрена става

Благодарение на тази операция моята братовчедка продължава живота си с Надежда и Вяра.За нея друг изход нямаше - за алтернативни методи беше твърде късно.

Понякога от страх или по други причини закъсняваме и стигаме до най-тежкото лечение.

Това коварно заболяване,хванато в самото начало е напълно лечимо със средствата на алтернативната медицина.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Темата за коксартрозата е много интересна.В моя род баба ми по бащина линия е с такова заболяване, вечно лекуваше с лекарства болките си .Сега е и с остеопороза и обездвижена на едно място 86 годишна.Обичаше кисели храни.В рода на майка ми също има подобен проблем.Сложен е живота!Да имаш болест, да не може да излезеш от омагьосания и кръг, да хрускаш хапчета като бонбонки, да правиш кристални отлагания по тялото.В менюто на моите близки съществува туршията, оцета, най- безумното на което се смеем с брат ми е да ядеш таратор с кисело мляко и да подправяш с 2-3 лъжици оцет.:3d_146: Може би тези безизходни положения сред близките ми ме мотивира да се храня здравословно.Дали ще прескоча генетичната си предразположеност, Божа работа!В САЩ навършилите 60 години се подлагат задължително на операция за смяна на тазобедрените стави, нови зъбни протези съчетано с психологическа подкрепа от специалист!

Линк към коментар
Share on other sites

pavletA,усетила си какво трябва да направиш за да избегнеш това тежко страдание - сменила си начина си на мислене и хранене.

Пък и съвсем не е задължително да имаш генетична предразположеност точно към коксартроза!

Според мен ако човек живее природосъобразно,ако е позитивен в мислите и добър в делата си, може да избегне доста от болестите наричани наследствени.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...