Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

ще бъда благодарна на всеки,който ми отговори.

Преди три дни получих лека болка пред ухото/точно пред горния край на ушната мида.След три часа ме заболя и малко под това място.На следващата сутри цялото това място до под меката част на ухото бяха леко подути и с болки.

Отидох при DG.P.и той ме прати на инфекционист,защото се съмнява за заушка./аз сам на 54 г./

Цпециалиста ми каза,че е запушване на сл.жлези и да правя само загреваещ компрес,за да се отпушат.Направих компрес и след два часа вече бях подута и отекла /пред ухото и надолу към врата/ с тъпи болки.Днес е неделя и продължавам с компресите.Промяна няма.

Има ли разлика между запушване на сл.жлези и заушка и каква е тя?

Какво мога да предприема?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ще бъда благодарна на всеки,който ми отговори.

Преди три дни получих лека болка пред ухото/точно пред горния край на ушната мида.След три часа ме заболя и малко под това място.На следващата сутри цялото това място до под меката част на ухото бяха леко подути и с болки.

Отидох при DG.P.и той ме прати на инфекционист,защото се съмнява за заушка./аз сам на 54 г./

Цпециалиста ми каза,че е запушване на сл.жлези и да правя само загреваещ компрес,за да се отпушат.Направих компрес и след два часа вече бях подута и отекла /пред ухото и надолу към врата/ с тъпи болки.Днес е неделя и продължавам с компресите.Промяна няма.

Има ли разлика между запушване на сл.жлези и заушка и каква е тя?

Какво мога да предприема?

Аз имах запушени жлези и винаги когато се хранех, се подувах като хамстер, защото те не можеха да отделят слюнка за сдъвкването. Особено болезнено при кисели храни. По това се различава заушката и запушени жлези.

Топли компреси помагат, но аз си оправих моите с много силни масажи - натискане, докато каналчетата се отпушат и всичко изтече в устата. Мно-о-о-о-го неприятно и болезнено! (Извинявам се, ако някой "по-чувствителен" го чете!)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...