Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Болница Токуда в София


Recommended Posts

Здравейте приятели!

Искам да попитам някой от Вас знае ли нещо за откритата края на миналата година японска болница Токуда?

От гледна точка на специалисти, заплащане, внимание, лечения и пр.....

Много ще съм Ви благодарна ако имате някаква информация и я споделите тук. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Посетих болницата. Проектът е огромен - 1000 легла, но още не са започнали да работят както трябва - все пак болницата я откриха в началото на декември. За прегледи и диагностика са готови. Но болничното лечение още не е организирано навсякъде, чакат техника. Някои от апаратите са единствени за страната.

Мога да ти кажа как е за кардиологията - завежда се от д-р Петров, който идва от Св. Екатерина и е един от добрите кардиолози в страната. Някои от коронарографиите, които се правят, ги извършва само той.

За останалите лекари не знам. Мненията са много противоречиви. Тези, които не са поканени да отидат, казват, че болницата не е на ниво откъм специалисти. Но е факт, че болшинството отиват с цели екипи - както д-р Петров отиде с екип от 12 човека със стаж, врели и кипели в кардиологията.

Във форума на бг.мама прочетох и за някои гинеколози, които са с екипите си. Можеш и там да потърсиш.

Хубава идея е, че ако имаш нужда от платени услуги да можеш да сключиш договор с техния здравно осигурителен фонд и да плащаш по-нататък, ако сега нямаш възможност. Но не знам дали е финализирано.

Дано тази инфо ти помогне.

И най-вече - бъди здрава!

Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка с детето си беше там миналата седмица и е възхитена от обстановка, внимание и грижи. Работят със здравната каса.

Това е, което зная

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви много, става въпрос за един от най-близките ми хора, аз също чух добри слухове, но ще видим.Да се надяваме само на добро! :):thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Разглеждала съм снимки от болницата и мисля, че беше крайно време и в България да се появи болнично заведение с нормална обстановка. Да се надяваме, че ще работят със здравната каса.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз говорих с едно момиче което е било на преглед там и ми каза че обстановката е невероятна все едно не си в болница и отношението на лекаря също било страхотно...

Интересувах се защото трябваше да водя майка си там на лекар .....бяха ни я препоръчали, работят със здравната каса със сигурност и мисля че ще става все по добра, стига само и да дръпнат и добри специалисти и навярно ще говорим за нещо наистина Европейско. ДАЙ Боже. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Искам да споделя с участниците във форума пълното си разочарование от посещението си в болница ТОКУДА.Заведе ме нуждата и болката,която нося в себе си вече пета година,записах се,пропътувах стотици километри,за да бъда прегледана в толкова актуалната днес болница!На 10 септември в уреченият час чаках пред урологичен кабинет за преглед от зав.отделението.Дойде лекарят,покани ме да седна,говорихме,показвах и разказвах историята си на заболяването и след не по-вече от десетина минути докторът ми каза:"В сряда идваш,в четвъртък оперираме".Обясни ми тарифите за плащане на операцията и това беше всичко!В голямото си притеснение и голямото си очакване,аз си излязох толкова разочарована,че не си спомням дали казах и довиждане?!Пък и за какво да му го кажа,аз спазих моите правила като пациент,а той неговите-не.Г-н докторът въобще не ме прегледа,разглеждах апаратурата и се надявах,но уви,не мога да се успокоя,не мога да си представя,че може да има професионалисти в най-човешката професия,които да допускат не човешко отношение!Самата аз съм здравен работник вече 27 години,болестта ми е предизвикана от лекарска грешка и продължава от лекарско недобросъвестно отношение!Може другите лекари да са перфектни и съжалявам,ако по някъкъв начин ги засягам,но истината за мен беше такава,каквато ви я разказах

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам ти, защото дори и в тази болница просто се продава някакъв продукт. И там има хора, които се смятат за много добри в своята професия, но са само търговци в случая. Няма го сърцето... И това е страшното... Навсякъде се сблъскваме с това за съжаление. Бездушието ни завладява, но ми се иска да вярвам, че това ще е за добро... За да се осъзнаем, да се събудим и разберем, че без обич и разбиране голите знания не струват... :feel happy::thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Разглеждала съм снимки от болницата и мисля, че беше крайно време и в България да се появи болнично заведение с нормална обстановка. Да се надяваме, че ще работят със здравната каса.

днес и в тази сфера не е важна опаковката а съдържанието

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да споделя с участниците във форума пълното си разочарование от посещението си в болница ТОКУДА.Заведе ме нуждата и болката,която нося в себе си вече пета година,записах се,пропътувах стотици километри,за да бъда прегледана в толкова актуалната днес болница!На 10 септември в уреченият час чаках пред урологичен кабинет за преглед от зав.отделението.Дойде лекарят,покани ме да седна,говорихме,показвах и разказвах историята си на заболяването и след не по-вече от десетина минути докторът ми каза:"В сряда идваш,в четвъртък оперираме".Обясни ми тарифите за плащане на операцията и това беше всичко!В голямото си притеснение и голямото си очакване,аз си излязох толкова разочарована,че не си спомням дали казах и довиждане?!Пък и за какво да му го кажа,аз спазих моите правила като пациент,а той неговите-не.Г-н докторът въобще не ме прегледа,разглеждах апаратурата и се надявах,но уви,не мога да се успокоя,не мога да си представя,че може да има професионалисти в най-човешката професия,които да допускат не човешко отношение!Самата аз съм здравен работник вече 27 години,болестта ми е предизвикана от лекарска грешка и продължава от лекарско недобросъвестно отношение!Може другите лекари да са перфектни и съжалявам,ако по някъкъв начин ги засягам,но истината за мен беше такава,каквато ви я разказах

Здравейте! Аз съм се лекувал в болница Токуда. И съм с прекрасни впечатления и то лично от д-р Калоян Давидов и целия му екип. миналата година имах урологичен проблем. В продължение на на 6 месеца обикалях много болници и светила в медицината - нищо. Никой не искаше да ме поеме. В София само съм ходила в три от престижните болници. Някой ми каза да опитам в Токуда. И не съжалявам, а напротив - благодарна съм на д-р Давидов. Защото той единствен се зае с мен. В действителност много бързо ме насочи към операция. Но при мен и друго решение нямаше. Моя съпруг бе шокиран, защото както ви казах месеци наред обикаляхме "престижните" болници в столицата и др. градове. Оперираха ме и бързо ме изправиха на крака. А когато бях в реанимация отваряйки очи винаги имаше някой при мен - д-р Давидов, д-р Мирчов, анестизиолога, сестра, която трепереш над мен. Обстановката е невероятна и премерено луксозна - човек се чувства обгрижван. Винаги можеш да извикаш сестрата или лекуващия лекар. Така, че отговора ми е насочен към Горан - довери се д-р Давидов. Имаше различни случаи. Имаше и много мъже които лекуваха простата. Но щом ти е препоръчал операция явно това е единствения вариант. Пожелавам ти успех! Аз се радвам, че открих тази болница и най-вече този млад и амбициозен екип, които се раздават и помагат на хората да се възстановят!

Линк към коментар
Share on other sites

Зная, че това е единствената болница в България където можеш след раждането да си сам в стая с всичко необходимо. Скоро в един окултен вестник видях, че лансират и лекари /лечители/ тоест не само с медицинското си образование а и с другите си способноси да работят там. Това не е лично проверена информация а от близки и преса...но все пак да я споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Разглеждала съм снимки от болницата и мисля, че беше крайно време и в България да се появи болнично заведение с нормална обстановка. Да се надяваме, че ще работят със здравната каса.

днес и в тази сфера не е важна опаковката а съдържанието

Здравейте,пациенти на Токуда!На сайта на болницата ми се отваря само началната.Пък и там ще има само реклама,естествено,затова кажете има ли добър ДЕТСКИ НЕВРОЛОГ и кой е той?!Споделете вашата гледна точка,моля!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз ще споделя моето разочарование от тази болница.Дъщеря ми след като забременя се ориентира за наблюдение и раждане в тази болница,защото чухме много суперлативи.Оказа се обаче,че всичко е реклама.Единственото нещо от което се възхищавам е идеалната чистота.Всичко друго е побългарено.Раждането беше "секцио".Още първия ден започна да вдига субфебрилна температура.Било от гърдите.Трябва да се изцежда.Купете помпа за 82 лева.Изследвания на бебето 300 лева.Секцио 1000лв и още други по-дребни плащания.А тя е здравно осигурена.С високо кръвно,дори преди да роди беше в болницата за лечение на високото кръвно.Обаче се оказа ,че секциото е по желание и трябва да си плати.Хубаво-платихме.Изписаха я с температура.Казаха, че може да се къпе,защото лепенката на раната е водоустайчива.Обадихме се на лекарката,която направи секцио да питаме за температурата,оказа се че не може да ни изслуша.да отидем на 10-тия ден за махане на конците.И какво се оказа,че вместо водоустойчива лепенка са сложили обикновена и от мокренето раната се е инфектирала.Сега 14 дни антибиотик за 100 лева,да си купува стерилни марли по 1.20 всяка,за да си прави превръзки.И естествено да отбие бебето.Какво стана от лекарската грешка.Това е в Токуда.

И продължавам-сега ходиме в "Пирогов" да оправят раната.Та като писах,че всичко е побългарено,защо го пиша.Оказва се,че веднага след операцията трябвало да се направи тридневно третиране с антибиотик,за да не се получат постоперативни инфекции,както се получи при дъщеря ми,защото са спестили антибиотика.А първите три дни още няма кърма и не е опасно за бебето.Сега вече трябва да спре да го кърми и вместо 3 дни ще взима 14 дни антибиотик.Всичко е за да спестиме.Същото беше и когато влезе за лечение на високото кръвно.Правеха венозни вливания с трентал и още нещо доста скъпо лекарство.трябваше да се правят 5 дни,но след първото вливане получи тежка хипотония и спряха вливанията,пуснаха я да се прибере в къщи,но казаха,че я водят че е в болницата още и я помолиха да не пътува никъде.Хайде сетете се какво става със скъпите вливания,които уж продължаваха да и правят.Водиха я че е в болница 10 дни.И за това според мен не японец,извънземен да направи болница в България за 1 месец ще бъде опорочено.Иначе идеята на японеца е чудесна,а още по-чудесно щеше да бъде ако и персонала беше от японци.Шапка му свалям на японеца,но горко му с българския персонал.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 12-13 години, когато здравната "реформа" се преориентира по паричния - капиталистически нечовешки, безсърдечен, адски и просто кошмарен модел на западната търговска медицина, просто не можах да го повярвам. Ей Богу, в понятийната ми система нямаше такъв модел на "лекуване", няма и сега и никога няма да има. Това, че държавните ни заплати са по 250 лева, а едно раждане идва 2000 лева, това не е ли абсурд? А че трябва да си купуваш марлите и помпите и да си плащащ едно стандартно секцио по 1000 лева, като реалната му стойност е един час работа на доктор и сестра - тоест не повече от 100 лева, заедно с оборудването и пр.? А това, че ако се налага трансплантация на орган и някоя "болница" изисква 200 000 евро - това какво освен дяволщина пълна е? Органите често не са купени от болницата, а са взети от самоубийци и пр. - нима струват 200 000 евро или нима работата на този "експерт" реално струва повече от тази на Учителя или социалния работник или свещенника или PR, HR или журналиста или коя да е друга професия? Ами не струва - но понеже става дума за животеца - и се получава пълно откровено мародерство, законо-утвърдена мафия, кожодерство (и е малко да се каже така)...

За въпросната болница - би била японска ако в нея специалистите са японци, както и ако работи по японската законодателна и здравна система! Сега освен името и - друго какво и е японското?

Не обвинявам докторите - има ги всякакви между тях, както и във всяка друга професия. Но обвинявам системата, която определя такова положение - това не е човешка система. Това е казано метафорично - диаболична система, функционираща в опозиция на всички хумани космически принципи - грозно! Да - такава е и в Щатите, от където копираме такъв варварски модел... А защо не вземем Канадския модел например - там е както беше преди тук в комунизма (В Канада поситивното и от комунизма и от капитализма е съчетано в много хармонична система) - данъците покриват здравните грижи. Извън задълженията си докторите пак могат да работят "на частно", но в официалните болници е безплатно обслужването - и не само в държавните, но и в частните болници - ако си жител на държавата говоря!

Зад такъв ключов въпрос като здравеопазването стои цялата ментална насоченост на нацията, моралът и, етиката и, излъчването и, целите и, приоритетите и ценностната и система! Каквото е сега положението - това е гавра с принципите на целокупния живот!

Пожелавам ви да бъдете здрави, за да не попадате в ръчичките на безскрупулните търговци на лекарската индустрия и стоящата зад тях още по-безскрупулна законово - здравна система! :thumbsup2:

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Много добре казано Орлине...

Има много какво да се допълни, обаче това е форум за Токуда и няма да разводнявам форума...

Поздрави на всички... и бъдете здрави... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавам по темата "Токуда".Орлин е прав относно "здравната реформа".Но темата е Токуда болница.Още впечатления.Както писах предишни дни дъщеря ми роди там.Има проблем с раната след секциото.Всъщност вина за проблема има опериращия лекар.Получен е голям хематом ,който не е отстранен по време на операцията.И сега пие силни антибиотици и за съжаление изхвърля кърмата и храни бебето с адаптирано мляко.Но още нещо.На 10-ия ден трябва да занесе бебето на преглед.Трябва да се обади на централната регистратура,но там служителките си водят лични разговори и никой не обръща внимание,че майка с бебе на ръце чака на гишето.Дъщеря ми изчаква и когато разбира,че няма скоро да и обърнат внимание най-любезно ги моли да продължат личните си разговори след като я обслужат.И знаете ли какво и отговарят-"ами ще чакате да си проведем разговора".На въпроса на дъщеря ми дали и тук личните разговори са по-важни от пациентите,отговорът е "да по-важни са ще чакате".

Ето това е толкова прехвалената Токуда.И там по-голям брой от лекарите не работят със здравната каса.Не желаят и никой не може да ги задължи.Е защо да плащам в Токуда.Ще платя в Пирогов.Там са по-добри специалисти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте всички,

Съвсем нов потребител съм в този форум.

И аз искам да си изкажа мнението за болница Токуда и то няколко месеца след Вашите писма.

Днес баща ми напусна тази болница - жив и здрав. Нямам думи, с които да изкажа благодарността си към екипите на неврологията и неврохирургията. Това са екипите на д-р Стайков и д-р Кондов. Имат златни ръце, златни сърца и човешко отношение. Живота ме е сблъсквал с много болници, но това, което видях в Токуда, я там бяхме 20 дена, го няма никъде в България. Невероятна обстановка, невероятна чистота, невероятно отношение и грижа за пациента. Когато се налага си плащаш, но ползваш и здравната каса. Когато си плащаш знаеш за какво точно плащаш и плащаш на касата на болницата. Лекарите в отделенията изобщо не ги интересува платено ли си или не, стар ли си или млад, министър ли си или просяк. Те ценят пациента. Те са великолепни.

Дни преди да постъпим в Токуда, баща ми беше изписан с грешна диагноза от Пирогов. Там лежа 5 дена също в неврологията. Там си платихме около 800 лева и въпреки това са ни взели и здравната пътека. Там го оставиха на един аналгин, в кочина, с пълзящи хлебарки по леглата и главите на болните, с насрана тоалетна - една за целия етаж и всички болни - мъже и жени. Там в Пирогов те посрещат сякаш си виновен и те изписват със смъртна присъда, ако не си платиш подобаващо на някой.

Три дена след изписването от там баща ми изпадна в безсъзнание. Бърза помощ дойде и си отиде, защото не сме били спешни. Тогава отидохме в Токуда. Случайно решихме да пробваме там. Нищо незнаехме за болницата, освен че е много добра.

Знаете ли какво се казва бързина? Приеха го веднага въпреки, че е на 76 години. Струпаха се около него всички лекари, обсъждаха. Качиха го в отделението и след часове имаха точната и пълна диагноза. Започнаха да го лекуват, въпреки, че той почти беше умрял. Имаше малка надежда, но лекарите в Токуда се бориха. След 3 дена борба, татко беше вън от опасност. Спаси го д-р Стайков и екипа му. Седмица след това го преместиха в неврохирургията, защото неможеше без мозъчна операция. Благодарение на златните ръце на д-р Кондов татко сега си е както преди и вече у дома, без опасност за живота.

В тази болница всичко е такова, каквото никога не сте си представяли - чисто,тихо, спокойно, сигурно. Имаш сигурност, че хората, които работят там знаят какво правят и го правят от душа и сърце, а не за пари. В тази болница има ЛЕКАРИ-ХОРА. Разбирате ли?

Преди да попаднем там, мразех държавата си, защото бях безсилна, защото знаех, че диагнозата на Пирогов е грешна, но незнаех истинската и нямаше кой да ми я каже.

Сега вече знам - в България, в София има една единствена болница - ТОКУДА.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Съвсем нов потребител съм в този форум.

И аз искам да си изкажа мнението за болница Токуда и то няколко месеца след Вашите писма.

Днес баща ми напусна тази болница - жив и здрав. Нямам думи, с които да изкажа благодарността си към екипите на неврологията и неврохирургията. Това са екипите на д-р Стайков и д-р Кондов. Имат златни ръце, златни сърца и човешко отношение. Живота ме е сблъсквал с много болници, но това, което видях в Токуда, я там бяхме 20 дена, го няма никъде в България. Невероятна обстановка, невероятна чистота, невероятно отношение и грижа за пациента. Когато се налага си плащаш, но ползваш и здравната каса. Когато си плащаш знаеш за какво точно плащаш и плащаш на касата на болницата. Лекарите в отделенията изобщо не ги интересува платено ли си или не, стар ли си или млад, министър ли си или просяк. Те ценят пациента. Те са великолепни.

Дни преди да постъпим в Токуда, баща ми беше изписан с грешна диагноза от Пирогов. Там лежа 5 дена също в неврологията. Там си платихме около 800 лева и въпреки това са ни взели и здравната пътека. Там го оставиха на един аналгин, в кочина, с пълзящи хлебарки по леглата и главите на болните, с насрана тоалетна - една за целия етаж и всички болни - мъже и жени. Там в Пирогов те посрещат сякаш си виновен и те изписват със смъртна присъда, ако не си платиш подобаващо на някой.

Три дена след изписването от там баща ми изпадна в безсъзнание. Бърза помощ дойде и си отиде, защото не сме били спешни. Тогава отидохме в Токуда. Случайно решихме да пробваме там. Нищо незнаехме за болницата, освен че е много добра.

Знаете ли какво се казва бързина? Приеха го веднага въпреки, че е на 76 години. Струпаха се около него всички лекари, обсъждаха. Качиха го в отделението и след часове имаха точната и пълна диагноза. Започнаха да го лекуват, въпреки, че той почти беше умрял. Имаше малка надежда, но лекарите в Токуда се бориха. След 3 дена борба, татко беше вън от опасност. Спаси го д-р Стайков и екипа му. Седмица след това го преместиха в неврохирургията, защото неможеше без мозъчна операция. Благодарение на златните ръце на д-р Кондов татко сега си е както преди и вече у дома, без опасност за живота.

В тази болница всичко е такова, каквото никога не сте си представяли - чисто,тихо, спокойно, сигурно. Имаш сигурност, че хората, които работят там знаят какво правят и го правят от душа и сърце, а не за пари. В тази болница има ЛЕКАРИ-ХОРА. Разбирате ли?

Преди да попаднем там, мразех държавата си, защото бях безсилна, защото знаех, че диагнозата на Пирогов е грешна, но незнаех истинската и нямаше кой да ми я каже.

Сега вече знам - в България, в София има една единствена болница - ТОКУДА.

Браво!

Да се чуват все повече такива неща!

Линк към коментар
Share on other sites

Още една надежда, че нещата в страната ни може би вървят към оправяне.

Дай Боже все такива неща да се чуват!!!

И дано всяко подобно начинание дори не само в сферата на болниците но и въобще да се запазват и да вървят към добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Една малка част от парите, които се влагат в болници като Токуда могат - отговорно го твърдя - да бъдат стотици пъти по-полезни за здравето на хората, ако се вложат, но мъдро, в здравно образование, профилактика и природолечение. Ако не се вложат мъдро, дори и тези области да станат приоритетни, резултатите пак ще са незначителни. Не може да се остава на нивото на жълтите вестници, а да искаме достоверна здравна информация...

Линк към коментар
Share on other sites

Една малка част от парите, които се влагат в болници като Токуда могат - отговорно го твърдя - да бъдат стотици пъти по-полезни за здравето на хората, ако се вложат, но мъдро, в здравно образование, профилактика и природолечение. Ако не се вложат мъдро, дори и тези области да станат приоритетни, резултатите пак ще са незначителни. Не може да се остава на нивото на жълтите вестници, а да искаме достоверна здравна информация...

Да така е, но все още не всички са готови за подобни неща, а докато се пробудим нека има такива болници като Токуда....

Иначе замислете се колко пари са хвърлени за "Островът на изкушението" да речем и колко деца биха били по -добре ако парите се дадат на тях....

Линк към коментар
Share on other sites

Една малка част от парите, които се влагат в болници като Токуда могат - отговорно го твърдя - да бъдат стотици пъти по-полезни за здравето на хората, ако се вложат, но мъдро, в здравно образование, профилактика и природолечение. Ако не се вложат мъдро, дори и тези области да станат приоритетни, резултатите пак ще са незначителни. Не може да се остава на нивото на жълтите вестници, а да искаме достоверна здравна информация...

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

И аз твърдя същото... Отговорно...

Дано има сериозна промяна в това отношение през следващите 10-ина години...

Иначе замислете се колко пари са хвърлени за "Островът на изкушението" да речем и колко деца биха били по -добре ако парите се дадат на тях....

...защото за по-голямата част от света са важни парите, не хората и живота... Така е и със здравето и всичко човешко...

Поздрави

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Който е доволен от "Токуда" да се лекува там. Аз ,след като направиха некадърно секциото на дъщеря ми,не бих стъпила там.Корупцията е жестока.На 10-ия ден след операцията,която описах подробно предишните влизания,при контролния преглед лекарката,която я оперира каза,че е много добре,а нея я лекува лекар от "Пирогов" за възпаление на раната,вследствие непочистен хематом при операцията.За това има и снимка от ехограф.Наглостта на лекарката при контролния преглед беше неописуема.Нямало нищо на раната.Отидохме и на преглед в "Майчин дом". И там потвърдиха мнението на пироговския лекар.Там даже взеха конец от раната и останаха изумени от долнопробното качество на конците с, които са я шили.Раждането струваше 1300 лева.Щом нямат качествени конци да ни бяха казали да си купим.Сега месеци наред ще ходи да махат конците,които започват да излизат.Отвратена съм от тази болница и по точно от родилното.Бих искала да направя съдебен иск за финансови и морални щети срещу тази лекарка.Ако някой знае какъв е начина,моля да ми даде съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз така и до ден днешен не знам какво представлява "качество" относно конците- всичко е въпрос на поносимост...Най-добриште конци и до ден днешен си остават копринените- те са с най-голяма поносимост, но вече не се произвеждат по една или друга причина...

Като прочета някъде "некадърно" направена операция, или ако чуя "некадърно" направена операция, освен да ми стане смешно, друго не ми остава...

Когато правя операции, които принципно са асептични- т.е. това, което оперирам не е свързано с възпалително заболяване, не назначавам антибиотици, рядко дори назначавам следоперативно аналгетик- няма нужда от това, но не винаги е това, което ми се иска..

За да възникне възпалително усложнение след операция- да се възпали раната и т.н., в почти всички случаи, които съм разследвал- да, разследване е точната дума, защото се водят за вътреболнични инфекции, най-често стигам до неща като стерилност на бельото и инструментариума- има цял стерилизационен блок, всички барабани се стерилизират там с все бельо и т.н., пускат в барабаните едни тест-лентички, които "гарантират" стерилността уж, но не винаги това е така...

Освен това, сами по себе си бактериите или вирусите не могат да предизвикат възпаление- факт..който все още не се преподава в медицинските университети...защото фармацефтичната мафия няма изгода от това...

Не правя оперативния план аз, но съм отделил достатъчно време за да изследвам пациентите, които оперирам, в какъв ден се оперират, в какво положение е била луната и най-често знам, че оперативното лечение за някой ще е съпътствано с усложнения, защото просто днешните хирурзи правят операциите си на ръба на безумието от гладна точка на астрологията например, но засега няма нищо което да задължава някой хирург да се съобразява с лунните дни и т.н. Всъщност, зависи много и от това, дали хирургът и пациентът му са енергийно съвместими- въпрос на съвсем проста, достъпна и точна преценка, но подобна процедура също нито се изучава, нито някой задължава хирурзите да я познават. Операциите ми са спорезд план, който се прави от началниците, така че по подразбиране е това, на пациента да е насрочена планова операция в неподходящ ден, но когато съм се опитвал да променя товаа така, че да мога да оперирам някой в подходящо време- операциите минават успешно, дори и да са тежки с доста голям риск, просто се понасят от пациентите добре, изписвам ги след ден-два, до четири-пет дни след операцията...но, тези, които се водят "спешни" най-често са активирали една поредица от негативни "програми", така че и гениален хирург, изпълнил операцията безупречно, може да се сблъска с всякакви усложнения и смърт на пациента, който е оперирал по спешност....

А по отношение на секциото- това е операция, която в над 90% от случаите у нас, се прави излишно. Показанията за секцио са съвсем малко, и са в две групи- от страна на плода- 5 показания, и от страна на родилката- около 10-15, и всички от показанията представляват изключително тежки състояния, при които раждане per viam naturalis би било невъзможно...както и да е, както се казва- не ми влиза в работата секциото, както и раждането..но хирургията си има едни и същи принципи независимо от областта и специалността, в която се практикува.

А за това, колко струва хирургичния труд...има си разчети и таблици, които са направени според БДС, но тоава не са изчисленията на здравната каса- те нямат и до ден днешен формула по която да се изчисли посочената цена, но ако се калкулират цените без да се ползва "магията" на здравната каса, една съвсем рутинна операция, при това- и съвсем "дребна", като апикална остеотомия- да се оперира върха на корена на един зъб, като целта на операцията е да се отстрани върха на корена заедно с гранулома, за един зъб струва по разчетите на БДС около 200-220 лева в момента, а една най-обикновена инцизия+дренаж на гнойник в ожбластта на лицето чрез кожен достъп струва около 200лева- това е само цената на самата операция- тя се извършва следно за време от около 30 минути- може и по-малко време да отнеме, може и повече...но в ден днешен, тези цени са за здравно неосигурени хора, както и там, не се работи по договор със здравната каса....Там, където се работи със здравната каса, вече не познавам лекари, които да имат някаква законова мотивация да работят с желание и да оперират с желание, състрадание и с хуманитарни подбуди; пациентът е "пътник" по клинична пътека, и има "канон"- всичко което е описано в "канона" е представлява три диагностични процедури, и лечебни процедури- оперативни или неоперативни, които според цените с които са оценени, и най-вече като си получиш фиша за заплатата, освен да извършваш с толкова вдъхновение колкото се полага на поточна линия в консервен комбинат, всичко друго е доказано вредно за здравето на тези, които лекуват- освен ако някой не е изкукал напълно...

Така че, ако описания случай се беше случил да речем в "Пирогов", или в "Майчин дом", ако беше потърсена помощ на друго място, вкл. и в тази болница "Токуда", принципа, който се спазва е този- да хвърляш камъните в чуждата градина- така е навсякъде, и досега не ми е известно място, където този принцип да не съществува-"о...те там са некадърни, тук при нас това не се случва" или нещо подобно...

Засега и хирурзите, и пациентите ходят по тънък лед, който като се пропука, следва взаимна размяна на "некадърност" и това е...

Корените на хирургията като лечителски метод са със здрава основа от гледна точка на езотериката и природните закони, но в ден днешен не е така- т.нар. "съвременна медицина", която все още практикувам, се основана на закони на ръба на глупостта и невежеството...

Като пример, в древношумерското законодателство има писан закон, в който се упоменава, че хирург, извършил неуспешно операция на катаракта (перде) с медни инструменти, се наказва с ...отсичане на кутрето на "водещата" ръка- в хиромантията малкия пръст се нарича още меркуриев пръст, а Меркурий е свързан с много неща, включително и с лечителството...и при все това, съвсем малко са били онези хирурзи, които са загубили кутретата си, защото принципите на лечение и лечителство не са такива, каквито са в ден днешен- тогава както пациента е имал право да избира към кой лекар да се обърне, така и лекарят е имал правото да избира кой пациент да лекува- днес п ринципът е опорочен, така че лично за себе си съм направил избора, да не участвам в порочна система, дори и хирургията да ми харесва и да я практикувам все още с мотиви, които не са свързани със заплащане и т.н., но няма маловажни неща- по отношение на здравето (моето, и това на другите), няма маловажни неща- всичко има значение, и след като системата е устроена така, че да вреди умишлено и на тези, които се лекуват, и на тези които лекуват, всеки с малко разум и осъзнаване на лечителсдтвото като явление, с удоволствие би изхвърлил и дипломите си, и титлите си в коша за боклук- най-голямата диплома я издава Природата, и тя е винаги окачена на видно място- като погледнеш към такъв човек, той няма нужда да си показва "дипломите"- те просто се виждат от тези, които наистина са пожелали да бъдат здрави- за другите измеренията са други, и вижданията са други- цени, условия, и прочие...Здравето е безценно, и няма цена, която да е съизмерима с него.

Линк към коментар
Share on other sites

голямата диплома я издава Природата, и тя е винаги окачена на видно място

...

измеренията са други, и вижданията са други

:feel happy:icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...