Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

Зачервено гърло, течящ нос, кашлица са някои от основните симптоми при простудяване или грип?

Какъв опит имате в лекуването на настинката или грипа? Как се справяте с него и какво бихте препоръчали на другите? Колко дълго ви държи?

Ясно е че не питам за антибиотици :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има една рецепта за настинка още при първите симптоми.

Изцедети сокът на 2 лимона и добавете мед. Пие се бавно, за около час.

Може да повторите на следващия ден. Ударната доза витамин С действа безотказно ако започнете веднага. :thumbsup:

Друго много важно е психологическата нагласа. Ако започнете да си повтаряте, че се разболявате, това неминуимо ще се случи. Просто помнете, че от вас зависи здравето ви и ще усетите подобрение ;)

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм така! Пия кисело мляко, и много сокове и чай, за да не се обезводня! Не пия лекарства. Ще ти мине след седем дни! :unsure: За хремата, кърпички с аромат на мента. А да, и много лимон, но аз без мед го взимам. Оздравявай! Повтаряй си, не съм болен, не съм болен! И като си повярваш, ще си ок! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:))) от доста години блокирам развитието на настинка или грип с едно просто лекарство - Солпадеин / съдържа кофеин, кодеин и парацетамол/ на мен досега са ми били достатъчни 4 таблетки през 6 часа :)) независимо колко тежко е състоянието ми :)обикновено заспивам :))и на следващия ден съм като нова :))

и децата си лекувам с това:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

От 4 години използвам хомеопатичен препарат - парагрип. Още при първите симптоми на неразположение, вземам по 2 на час. Комбинирам ги с таблетки за дезинфекция на устната кухина - обикновено прополисови и напоследък исламинт. Пия много билкови чайове и особено ми помага бъз. Разбира се задължителни са витамин С, мед, лимони и в никакъв случай месо! Дори през първите 10 часа е желателно да не се консумира друга храна освен плодове.

Ако съм изтървала първите 3-4 часа, разтварям аспирин с витамин С или фервекс. С него добре се комбинира гореща вана или просто гореща баня с морска сол за краката преди лягане. За хремата напоследък се появиха хомеопатични спрейове, от които съм доволна.

Разбира се тялото трябва да получава допълнителна топлина, защото изразходва енергия за да се бори с инфекцията.

Наистина е полезно да си повтаряш, че не си болен, но още по-добре действа да "заредиш" полето си с любов към всичко и всички, и особено към онези органи и клетки от тялото си, които са пострадали най-силно и които се борят с атаката на вируса. :feel happy: Опитай се да благодариш на вирусите, че проверяват и каляват имунната ти система :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Това е метода който аз използвам.

Кофа гореща вода колкото можете да търпите слагате вътре едра сол.Когато водата поизстине доливам още гореща и така поне половин един час, междувременно си пийвам чайче билков планински може да вземете едно аспиринче. :thumbsup:

Никога не съм обичала да ходя по лекари и болници и "да чукна на дърво" както се казва не ми се е налагало :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

ако е настинка, важно е за се загрее организма с топла вода, след което си правя масаж със сусамово масло, то също загрява и чисти от токсини.

Ако е грип е по-сложно, но на скоро пробвах Цитросепт, много са силни и ефикасни, нищо че са супер горчиви, полето на действие е доста широко.

Един ден спя през целия ден и съм готова.

Вода със сол за носа, или сусамово масло с малко камфор, борово масло или др.етерично масло.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
:dancing yes: Французите казват, че за любовта и хремата няма лек - те си отиват сами.Бих добавила, че някои неща помагат това да стане по-бързо.Например според китайската медицина студът влизал в тялото през гърба и краката/от собствен опит всеки от нас го знае/.За краката е всеизвестен метода на лечение - гореща вода, по възможност с шепа морска сол.Но внимание!!!Процедурата не трябва да превишава 20 минути, в противен случай в организма настъпвали обратни процеси : той упорито ще опитва да се охлади! За гърба се препоръчват масажи с масла и топли дрехи.Ако имате упорита кашлица, която както се казва "слиза надолу", сложете въху парче плат мед и поръсете със сода бикарбонат.С този компрес покривате гърдите.Ако на сутринта компресът е почти сух, без много следи от меда, значи вечерта процедурата трябва да се повтори.
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на вси4ки!! Знаете, 4е ле4ението е разли4но при грип и настинка. Ако сме простудени съвсем успешно решение дава хомеопати4ното лекарство "Aconit" потенция 30, през 2 часа по 3 гранули под езика. В пове4ето слу4аи три приема са достатъ4ни, ако сме резгирали бързо. Заедно с това използваме "Хустагил" на крем за разтривка, гореща вода за краката с морска сол (както знаете), след което слагате най-топлите и меки чорапи и дрехи, 100 одеала :1eye: и като запо4не едно потене, преобли4ане, потене, преобличане и така хем сте изгонили студа, хем сте изкарали токсини, хем сте отслабнали :thumbsup1:

"Хустагил" може да се ползва за понамазване на гърлото (отвън :) ) и съвсем леко носа и синусите. Кремът съдържа евкалиптово масло (казвам го ако някой не го харесва). Изто4ник на витамини за нас са капсулите "Зелена енергия" с водорасли.

А за грипа използваме хомеопати4ни лекарства според симптомите и много те4ности, умерена температура в стаята, редовно проветряване и малко храна, без месо.

Цитросепт много помага и при нас :)

Ако боледувате - нека е с усмивка :thumbsup2:

Поздрави - Веси

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Гост_Ани_*

Ако сте настинали направете следното:1. пийте горещ чай ;2.накиснете си краката в лиген с топла вода и сол;3.пийте аналгин,асперин;4.облечете се добре; 5.избягвайте контакт с болни .Ако не помогнат тези 5 съвета,потърсете вашия личен лекар!!!!

:angel: Успех !

Линк към коментар
Share on other sites

Настинка,ето как:

-очистително,

-пълен глад и гореща вода колкото може повече,може да се добави и сок от лимон,

-дебели дрехи и бягане или интензивни физически упражнения,

-по-често топли душове,

-солени бани с гореща вода на краката,

-топли чувства на обич към всички и всичко,

-положителни мисли към всички и всичко,

-автонастройка:"аз вече съм по-добре,утре ще бъда напълно здрав,ето,вече започнах да оздравявам"или нещо от този род,без да участвува частицата "не"

например"не съм болен".

Така за 24 часа човек може да се излекува напълно без помощта на лекарства,пробвано.На следващия ден варени картофи или картофена супа.

Без частички"не",без хреми и настинки! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Браво ! :) Всичко е много хубаво.. само малко разминаване имам с

Повтаряй си, не съм болен, не съм болен!

Чувал съм, че подсъзнанието изпуска малки частици, та като си повтаряш това се едно си повтаряш, че си болен :))) По-добър вариант е да си казваш - Здрав съм. При това спокойно, без емоция, сякаш е факт - то Е факт.

Методът на Силва също ми изглежда добър. Тук мисля, че беше писано за него.. накратко : броите от 100 до 0 бавно (минавате в т.н. :работно състояние: ) и после визулизираш/преживяваш ала бала своето напълно хармонично, здраво и силно тяло.. или каквото пожелаеш. Успех на грипавите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Браво ! :) Всичко е много хубаво.. само малко разминаване имам с

Чувал съм, че подсъзнанието изпуска малки частици, та като си повтаряш това се едно си повтаряш, че си болен :))) По-добър вариант е да си казваш - Здрав съм. При това спокойно, без емоция, сякаш е факт - то Е факт.

Методът на Силва също ми изглежда добър. Тук мисля, че беше писано за него.. накратко : броите от 100 до 0 бавно (минавате в т.н. :работно състояние: ) и после визулизираш/преживяваш ала бала своето напълно хармонично, здраво и силно тяло.. или каквото пожелаеш. Успех на грипавите.

«Който изтърпи докрай, той ще спасен да бъде.» Размишлявайте върху думата «търпение» и извлечете дълбокия смисъл, който се крие в нея. В българският език тази дума е много силна. Всяка дума крие в себе си известна сила. Ако концентрирате вниманието си върху дадена дума, вашият мозък ще се свърже със силата, която е вложена в нея, и ще изпитате едно ободряване или отпадане според характера на думата. Има думи, които веднъж изговорени, човек втори път не може да ги произнесе. Защо? Те оказват  вредно влияние върху човешкия мозък; те го разслабват. Запример, ако няколко пъти произнесе думите «ще се разболея», човек ще изпита тяхното лошо действие върху организма си, и няма да мине много време, той може да се разболее. И обратно: ако някой туберкулозен повтаря няколко пъти на ден думите «ще оздравея», той наистина ще оздравее. Как лекуват днес туберкулозните? Турят ги на легло, да не се движат нито наляво, нито надясно, хранят ги на особен режим и нищо повече. Не, нека оставят болния свободен, ако иска да лежи, да лежи, ако иска да се разхожда, да се разхожда, но да започне да произнася много пъти на ден думите «ще оздравея», като постепенно увеличава и стигне до 1000-2000 пъти на ден: първия ден да произнесе тия думи сто пъти;  втория ден 120 пъти; третия ден 150 пъти и т.н., докато дойде до хиляда или две хиляди пъти. Ака може да се лекува всяка болест, всяко обезсърчение. По този начин тежката, тъмна атмосфера около болния се разведрява, става светла, приятна, и той от ден на ден се усеща все по-добре, по-разположен. Тогава всички здравии хора ще почнат да посещават този човек. Докато е бил болен, почти всички са го избягвали.Защо? Защото всеки човек се стреми към красивото, приятното в живота.

Синове на възкресението, стр. 68-69,изд. 1998

:sorcerer:
Линк към коментар
Share on other sites

Първото и най-важно нещо наистина е автосугестията за здраве.

Иначе препоръчвам да се пие гореща вода (това е и универсалното лекарство, дадено от Учителя), разбира се много чай и по възможност да се намали консумирането на храна. Най-доброто лекарство обаче е добруването! Направете някому добро преди, по време и след настинката. Задължително направете някакво добро след като се излекувате. Нарича се "Лепта за Бога".

За хремата има един прекласен цяр и той е топла вода със сол - слага се последователно в ноздрите - изчиства всичко и си като новороден! Няма нужда и от капки за нос, когато човек има търпение да го прави често.

Едно от важните неща е настинката да се атакува още когато е усетена! Режете въжето докато е късо!

Линк към коментар
Share on other sites

:)

На мен много ми помагат дихателните упражнения, дадени от Учителя- вдишване през едната ноздра и издишване през другата със задържане, пиене на много чай,а освен това и когато си поставя двете ръце пред носа и дишам продължително време в тях. Но основното е, да бъда положително настроена и уверена, че по този начин ще си помогна,т.е. да повярвам в собствените си възможности за справяне с всякакви здравословни проблеми, а и не само... :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Личният ми съвет е:

Няколко чаши гореща вода, меда и прополиса са задължителни, чай, варени картофи за температурата, всички знаем за оцета евентуално ако не спада и повече плодове съдържащи витамин С или витамин С от аптиката и евенуално нещо хомеопатично и не на последно място разбира се - ЛЮБОВ и грижа. :angel::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Аз лекувам настинка така:

1.Пия Ферфекс/на прахчета/ и витамин С

2.Ям повечко плодове и зеленчуци

3.Пия чай

4.Обличам се по-дебеличко

5.Топя си краката във вода със сол

6.Смучам хапчета или бонбони за гърло

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно е излишно дори от конвенционална гледна точка при всяка настинка за се пият температуропонижаващи лекарства - аспирин, фервекс и др., да не говорим за антибиотиците. Повечето настинки минават бързо от почивка - вкл. на храносмилането, т.е. сокове, зеленчукови супи и билкови чаеве - заедно с изпотяващи процедури и масажи - специално точковите при съответни познания са много ефективни. При отявлени инфекциозни процеси могат да се включат малко лютиви зеленчуци, грейпфрути и да се прилага вътрешно и външно сребърна вода. Има и различни хомеопатични средства, но те следва да се прененяват индивидуално. Важно е да се премахне запекът, ако има такъв, връзката с "настинките" е просто невероятна. Например, на мой познат здравото дете стигна до операция на ухото след като имаше 10 дни запек и родителите от заетост не му обърнаха внимание. (Получи възпаление на целите дихателни пътища, плюс гнойно на ушите...) Когато храносмилателната система на отделя достатъчно, другите лигавици се претоварват и...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

На мене ми помага формулата: "Бог живее в мене и аз живея в Бога, а в Бога никакви болести няма. Затова аз трябва да бъда здрав и съм здрав."

Добре е да си я казваме винаги, не само когато не се чувстваме съвсем добре.

Бъдете здрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пробвайте салата от настъргани на ситно черна ряпа +моркови+зехтин+цял лимон. Яжте по една чаена чаша преди основното ядене и няма да познавате болното гърло и хремата.

Желая здраве и търпение!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Настинка,ето как:

-очистително,

-пълен глад и гореща вода колкото може повече,може да се добави и сок от лимон,

И моята рецепта е като на Силвия, но ако е силна настинката с висока температура - сън 24ч, без никакви физически усилия, тялото и без това има достатъчно работа да се пребори с болестта и се поти, като изхвърля ненужното. През следващото денонощие малко пасирана картофена супа и на третия ден - здраве :)

Ако обаче на третия ден не се почувствате добре, потърсете лекар. Може да е вирусна или бактериална инфекция, с прекалена увереност в собствените сили си докарах 1 м-ц в болница.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз ям лук и чесън. Лимон с мед. Пия чай от лайка, от мащерка, от липа. Хрускам витамин C(от по 100мг), полепва по гърлото, действа противовъзпалително и отхрачващо. Бабата на моя приятелка и казала да хруска тези хапченца и така да си излекува кашлицата.

Вземам си нишадър. С мокър пръст топя в нишадъра и си слагам навътре на езика.

А като бях малка по заръка на майка ми всеки път, когато се почувствам леко неразположена и настинала си правех гаргара с ракия, ракия в носа, нишадър.

Беше ми направила и едно сокче. Сок от лук с мед. Носа ми беше запушен, не можех да дишам. За малко да повърна от комбинацията, но моментално ми се отпуши носа.

Редовно ни(мен и брат ми) разтриваше с ракия, компреси със свинска мас на гърдите и на гърлото и спяхме увити със шал на врата. Правеше ни и още компреси с разни семена, но трябва да я питам какво точно беше.

За кашлица пиехме накиснато ленено семе.

А кисненето в гореща вода и сол беше най-безобидното и лечение(стига да не е висока температурата).

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Някои от народните средства са много добри, други вече са остарели, тъй като природната медицина (научната, не просто народната) разполага с по-добри, ефективни и безопасни средства. В случая от изброените неща повечето са хубави; аз обаче отдавна не препоръчвам мас дори и външно. Също така слагането на сол в горещата вода може да е полезно при обезводняване, но при простуда идеята е и друга - да се изхвърлят отровите, а солта пречи на това. По-добре е повече течности, но без сол, така ще има и да се изхвърли, и да остане. Що се касае до вит. С - в умерени дози няма особени рискове да се пие, но не и да се дъвче - като всяка киселина в концентриран вид и той може да развали зъбите. При нишадъра зависи пак от дозировката, гаргарата с него дезинфекцира, но отново върху зъбите ефектът може да е негативен, той се разпада с отделяне на солна киселина... то и затова се препоръчва при бъбречни камъни - както тях евентуално разтваря, така и зъбния емайл...:)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Миналата седмица бях болна. Според мисли от беседи на Учителя когато си болен, ако е силна мисълта ти и си повтаряш постоянно, че си здрав ще оздравееш много по-бързо. И наистина - обикновено като настина 1-2 седмици се чувствам много зле. Бях много хремава и цяла нощ не можех да спя и цяла нощ си повтарях че съм напълно здрава. На сутринта ставам и единственото което беше останало от настинката беше лека хрема и няколко херпеса.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...