Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества. Епохата на Водолея.


Mindfield

Recommended Posts

:) Христос Воскресе! Здравей, Инатари и добра среща по темата!

Обичният ни форум е винаги в съзнателно развитие и всяко мнение + настроение си е по своему чудесно :D щото сме частички мааалки от Светлината! Променяме се всички тук :hypocrite: забележимо е!Благодаря ви, приятели, че сме заедно!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"В мистичните глъбини на творението навлизаме в неизяснените понятия за смисъла и мисията на жената. Необятен е нейният свят, велики са възможностите й! Както Любовта е силата, която дава форма и дреха на идеите, които носи Мъдростта, така и жената облича във форма идеята на зародиша. Женският принцип е облякъл природата в чудните й дрехи; той е изявлението на скритата красота в недрата на творческия принцип.

Как чудно се изявява животът чрез жената! Тя е вестителката в храма на живота, тя е пазителката на свещения огън, който е символ на вечната любов в Творението. Каква чистота и живот носи тя на земята и с каква дълбока почит трябва да се отнасят към нея!

Жената, свързана така силно с живота, чува и разбира гласа на Твореца и го изявява на света. Тя е била непрестанен съветник на мъжа и това е нейното призвание — да облече в мисъл-форма смисъла на живота и да ги изяви на мъжа, който ги реализира със здравата си ръка.

Издигането на човечеството зависи от издигането на жената-дева, жената-майка, жената — духовен съветник на мъжа. В новата култура, която иде на Земята, на мъжа и на жената ще се гледа като на души — изявление на Бога. Тогава няма да бъдем ни мъж, ни жена. Новата култура ще бъде култура на Любовта, в която жената ще изпълни върховната си роля като неин изявител."

Цитат от статията за Жената и нейната роля в ерата на Водолея.

Все пак ще ми се всички да прочетат това. :thumbsup2::harhar::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Положението, в което се намира съвременното общество, аз уподобявам на положението на гъсеницата, която се храни с листа. Но настанал е периодът, когато тази гъсеница трябва да се превърне в пеперуда. Как ще се храни тогава? - Вече няма да се храни с листа, а ще се учи на изкуството да си направи крилца, за да хвръкне и вади сокове из цветовете. Съвременното общество по закона на еволюцията минава от едно състояние в друго. Не мислете, че вие ще живеете така постарому. Не, Господ ви е лишил вече от листата - така е писано в Божествения закон. Бог не позволява вече да се храните с листа, когато е настанал за вас периодът на пеперудите - да хвърчите и събирате сокове, когато вече трябва да употребите своя хобот. С други думи казано, хората трябва да се научат да обичат.

Това Учение носи Новата култура, която ще създаде и Новата раса, за която съвременното човечество даже няма представа. Хората, които ще дойдат, ще бъдат велики във всяко отношение: по Добродетели, по Справедливост, по Любов, по Мъдрост, по Истина. Вие ще отворите къщите си за тях, ще стоите без страх пред тях, няма да има нужда да ви пазят стражари и войски; те няма да ви натрапят насилствено своите убеждения; та няма да има и сегашните противоречия. Нова култура ще бъде тогава. Едни от вас ще се удостоят да влязат в тази Култура, а други ще останат в положението на гъсеници, ако ходят още с този ум. С това не ви укорявам, но ви казвам да знаете, че туй е един велик закон, който Природата прилага безпощадно, защото тя в своите действия е напълно справедлива. Когато постави човека в известна фаза на развитие, тя иска резултати и няма тя да го чака, а той трябва нея да чака."

из Космичната обич

"Бих желал всички да ви поздравя с тази Нова култура като нейни членове, да й служите с радост - да бъдете носители и работници на Космичната Обич. Само така един народ ще може добре да завърши своята мисия. Само така България ще може да се повдигне като народ и държава. Бъдете уверени, че ако възприемете Космичната Обич, всичко ще се разреши във ваша полза. С България няма да стане нищо лошо, промените ще станат без катастрофи и катаклизми. Новото ще дойде, ще има преливане на енергия от нечистото гърне в друго - чистото. И ние, като хора на Новата култура, ще заживеем без омраза, без злоба. Обичта и Любовта нека бъдат двете пътеводни звезди, които да направляват нашия живот на Земята."

Съборна беседа от Учителя,

държана на 24 август 1919 година във Велико Търново

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Хубави цитати! Нека докато четем разни пророчества за Новата Епоха не забравяме кои са главните действащи лица.

За Водолея (на английски).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Едни от вас ще се удостоят да влязат в тази Култура, а други ще останат в положението на гъсеници, ако ходят още с този ум.

А с гъсениците какво ще стане? :3d_168:

Имат ли някакви шансове? :3d_148:

Линк към коментар
Share on other sites

:sleeping: обич + разбиране + човешка безстрашливост ....не могат да ни Спасят + туй че ти не се страхуваш от Нещо - не значи че то няма да те убие само защото съм усмихната :sleeping: още нещо се сещам по темата...има човеци, които не са избрани от Бога...техен символ е Исав - първородния син на Исаак и Ревека...дето се отказва от "Вечното" заради паница леща :sleeping: Римляни 9:13 и Евреи 12: 16 - 17.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

още нещо се сещам по темата...има човеци, които не са избрани от Бога...техен символ е Исав - първородния син на Исаак и Ревека...дето се отказва от "Вечното" заради паница леща , Римляни 9:13 и Евреи 12: 16 - 17.

Все пак не мие ясно кое е първо и кое второ: :rolleyes:

Господ не е избрал Исав и Исав се отказва от "Вечното" заради паница леща , защото по принцип си е създаден такъв или Господ не е избрал Исав защото Исав се е отказал "Вечното" заради паница леща? :hmmmmm:

Изобщо този проблем с предопределеността е много сложен и много стресиращ. Мисля, че е заложен при калвинистите.

Много ми е трудно да приема, че има хора на които още преди да бъдат създадени в битието, като монади да кажем или как там се казва, не знам, им е заложена вечната погибел. Това се отнася не само за хората, а за всички творения.

Някои са ми казвали, че да разсъждавам на такива теми е все едно кучето ми да се чуди как се решават диференциални уравнения например. Но докато кучето ми изобщо не зависи от уравненията, то аз твърде много завися от това дали съм избрана от Бога или не. И струва ми се много жестоко човек да сметне себе си за избран, а някой друг - не.

Изобщо този въпрос е много сложен. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е трудно да приема, че има хора на които още преди да бъдат създадени в битието, като монади да кажем или как там се казва, не знам, им е заложена вечната погибел. Това се отнася не само за хората, а за всички творения.

Ами, недей! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite: добре е че живеем в разнообразие + Природата обича разнообразието + мен никак не ме вълнува дали съм избрана или не съм избрана от Бога + има пет девици с пълни масленици и още пет девици с празни масленици + .едните не дават от маслото си на другите + ей Богу къде ще ги командироват след този им "отказ" да споделят "маслото си" с другите + но именно те посрещат Младоженеца :dancing yes: умът е голям майстор в усложняването + стресирането :sleeping: питам се що трябва да има първо и второ :whistling: важен е крайния резултат, който е символичен + указващ за моето поведение - да не забравям/продавам/предавам вечния стремеж / надежда заради временни/преходни стойности :rolleyes::thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite:...никак не ме вълнува дали съм избрана или не съм избрана от Бога

...има пет девици с пълни масленици и още пет девици с празни масленици

трябва да сме с пълни масленици, а проблемът идва от сравнението

моето поведение - да не забравям/продавам/предавам вечния стремеж / надежда заради временни/преходни стойности

:thumbsup: :thumbsup:

virginsua0.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

умът е голям майстор в усложняването + стресирането
Живеем във физически свят, за добро или зло :hypocrite: и умът е главният ни инструмент.

питам се що трябва да има първо и второ важен е крайния резултат, който е символичен + указващ за моето поведение - да не забравям/продавам/предавам вечния стремеж / надежда заради временни/преходни стойности

Крайният резултат зависи от това кое е първо и кое е второ. Отговорът ти на въпроса ми за това дали има предопределение или не, е красив, но неточен <_<

мен никак не ме вълнува дали съм избрана или не съм избрана от Бога

Ако не те вълнува, не би писала за него. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

още нещо се сещам по темата...има човеци, които не са избрани от Бога...техен символ е Исав - първородния син на Исаак и Ревека...дето се отказва от "Вечното" заради паница леща , Римляни 9:13 и Евреи 12: 16 - 17.

има хора на които още преди да бъдат създадени в битието, като монади ...им е заложена вечната погибел

:thumb down:

Исав сме също, както и Монадата. Да се осъзнаеш като Монада трябва да бъде първият глад в човека.

твърде много завися от това дали съм избрана от Бога или не. И струва ми се много жестоко човек да сметне себе си за избран, а някой друг - не.

Божието Царство насила се взема.

Аз съм също за :thumbsup:

Изобщо този въпрос е много сложен. :hmmmmm:

Не чак толкова колкото се смята :)

Но който не се е намерил, не може да се загуби.

Линк към коментар
Share on other sites

Исав сме също, както и Монадата. Да се осъзнаеш като Монада трябва да бъде първият глад в човека.

Валентине, това как да го разбирам? Че носим в себе си едновремено и Исав, с мерака си за паницата леща и монадата / Божията искра, със стремежа си към Вечното, към Първоисточника? Ако това си имал предвид, то много ми харесва. Значи имаме ИЗБОР :sorcerer: , защото обратното е нещо много лошо <_< .

Линк към коментар
Share on other sites

Исав сме също, както и Монадата. Да се осъзнаеш като Монада трябва да бъде първият глад в човека.

Валентине, това как да го разбирам? Че носим в себе си едновремено и Исав, с мерака си за паницата леща и монадата / Божията искра, със стремежа си към Вечното, към Първоисточника? Ако това си имал предвид, то много ми харесва. Значи имаме ИЗБОР :sorcerer:

Да :sorcerer: Но смъртта прави "снимка" - и по нея ни правят паспорта за оттатък.

Там изборът вече е направен.

И тогава - "Да бъде според вярата ви" Господ Исус Христос

Благословението на Всевишния е във всеки един момент.

Докато можем да го вземем.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Вальо, благодаря за разумните и неразумните девици :thumbsup1: Бина, изразяването на отношение не изисква задължително "вълнение" + опитвам се само да разсъждавам + работя със заложените добродетели + реализирам според възможностите си + темата за избран - неизбран действително не ме вълнува + приемам обаче че може да виждаш по ясно и ти благодаря + за зависимостта на крайният резултат от подредбата на първо и второ за твоя ум е така няма спор + за ума мога само да споделя, че зависи кога и кой е преобладаващ: естествен - индивидуален + личен - природен + разумен - морален.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вратите се отвориха. Децата радостно се втурнаха навън.

- Детска му работа.

- Още са малки - разбират само от игри.

- Ех, безгрижен живот! А ние...

... Времето минава неусетно. Всички са унесени от разговора. А детските смехове продължават да се чуват зад широко отворените врати.

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро - да станем като децата! Имаме нужда и от опитностите на възрастния, и от невинността на детето! :3d_118::yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Идва едно коренно прочистване. Идва голям огън. Вие ще бъдете свидетели на това нещо, ще го проверите. Сегашните хора ги е страх от революции, опасността обаче не е в революциите, опасността не е в болшевиките, нито в богатите, нито във войните, нито в безверниците. Идва едно раздвижване на Земята, от което и бедните и богатите ще хвърчат във въздуха, ще бъдат затрупани под пепелите."

Беинса Дуно

"Българската душа"

Модераторска бележка: Моля посочете източник на цитата!

Редактирано от Буболече
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами нея - Епохата на Водолея - всеки си я носи в себе си и кога ще започне да си я изживява е личен негов избор.

Въздействието на космичните лъчи, злоупотребата с които подхранваше фанатизма и сепаратизма затихва. Появяват се нови възможности за установяване на ред и законност, както и на хармоничност в отношенията между хората. Това не е пророчество, а настоящето в голяма степен показва, че тези влияния вече се усещат от човечеството. Как ще се възползваме от благоприятните условия зависи единствено от нас хората и никакви "пророци на злото" не могат да бъдат от значение.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Откровение за седемте посвещения

Идва нов момент в историята на цивилизацията. Науката, религията, рационализмът и мистиката, логиката и интуицията трябва да си подадат ръка и заедно да разкрият вселенските тайни- скритите сили във всеки човек и неговите неподозирани възможности за реализация на стремежа му към Доброто, Любовта и Светлината.

...............

Само този, който е осъзнал, че е част от цялото; че е душа и дух в ментално единение с останалите души; че всички произхождаме от Един Център, само той е достоен..........Пробудените да разширят съзнанието си, като овладеят егоизма си, за да служат пълноценно на обществото....Само тогава, когато всеки добие свой собствен опит, духовната наука ще се изпълни с повече светлина, която да огрее повече души.

Настъпва нов период за индивидуално вътрешно просветление- период на езотерично посвещение.

Вашата страна е избрана първа да разпространи модела за езотерично посвещение. Този модел представлява една програма за индивидуално самообучение. Тя включва натрупване на знания по литература, самовъзпитание, промяна на начина на живот, овладяване на агресията, проявена в действия, думи и мисли, което е етап от самоусъвършенстването. Като резултат- развиване на духовни дарби и достигане до Мъдростта.

Нека програмата да заинтересува повече хора, търсещи пътя. И когато между тях се окажат учени-практици(медици, физици, техници), както и учени-теоретици(философи, теософи и феноменолози), тогава ще настъпи времето на най-важните открития за доказване същността на човека, истината за духовните светове, енергийната връзка между световете и разумната природа на Вселената. Много тайни ще станат явни и всички ще се учудят от досегашната си заблуда.

................

В бъдеще ще се променят ценностните стремежи. Идеалът за развиване на нови качества ще измести идеала за материални придобивки. И това ще доведе до оцеляване на цивилизацията. Земята е на кръстопът. Тя трябва да мине на по-високи нива и психическата енергия, която я е обвила, да се издигне на по-високи вибрации. Това е един болезнен процес с родилни мъки, при който Земята, както всяка друга родилка, е подложена на риск, преди да роди своето дете.

Мариана Везнева-"Езотерично посвещение"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...