Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Закуска от плодове - полезна или вредна ?


vomaf

Recommended Posts

Много ми е интересен този въпрос. Ще се радвам да споделите мнението си :thumbsup:

От осем години закусвам сутрин, зиме и лете, плодове + билков чай с мед, след като през 1999практикувах лечебен глад по метода на Лидия Ковачева. Не съм се интересувала научно доколко е полезно или вредно. За мене е важно, че така се чувствам по-добре и не мога вече да си представя друг вид закуска.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами поне може да се спазва несмесването на сладки и кисели плодове (има например едни таблички в книжките по разделно хранене).

А при някои плодове действително е много полезно да се консумират отделно - например пъпешите.

Освен това е хубаво всеки да се провери кой каква физическа конституция има и да яде тези плодове, които му се отразяват най-добре.

При някои заболявания на храносмилателната система (например гастрит) едва ли е полезно да се консумират плодове на закуска - по-добре ще е във формата на сокове....

Линк към коментар
Share on other sites

Има разни системи на несмесване, някои от които дават почти невъзможни съвети, едва ли не сутрин ядеш само ябълка, на обяд круша, а вечер слива... Практиката ме е убедила, че ако няма специални противопоказания, сладки и кисели плодове се понасят сравинтелно добре; същото важи и за различните ядки и семена. Зависи обаче и от количеството - 200 г плод или пресен сок от него, плюс 20 г ядки са достатъчна закуска за повечето хора; ако са необходими натурални добавки към това те трябва да са преценени индивидуално.

Линк към коментар
Share on other sites

Закуска от плодове - полезна или вредна ?

Полезна естествено...

Всичко от плодове е такова...

Освен ракията... :)

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз смятам,че закуската трябва да е по-засищаща и по-здравословно ще бъде ако вечерята е плодове

И вечеря с плодове... :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Полезна, ако организмът ти го приема.

При някои хора, сред които съм и аз, плодовете и чаят на гладно дразнят стомаха и засилват перисталтиката - започва такова къркорене и бълбукане, че по-добре без закуска :)

Линк към коментар
Share on other sites

Полезна, ако организмът ти го приема.

При някои хора, сред които съм и аз, плодовете и чаят на гладно дразнят стомаха и засилват перисталтиката - започва такова къркорене и бълбукане, че по-добре без закуска :)

Вероятно имаш проблем със стомаха...

Поздрави

P.S. А перисталтиката е хубаво нещо...

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, мисля че са по-точно плодовите киселини които действат така (и то не при всички)... Има плодове с по-малко такива киселини - диня, манго, пъпеш, банани, ябълки "златна превъзходна", мандарини...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

:sleeping:

Полезна, ако организмът ти го приема.

При някои хора, сред които съм и аз, плодовете и чаят на гладно дразнят стомаха и засилват перисталтиката - започва такова къркорене и бълбукане, че по-добре без закуска :)

Аз например имам проблем , когато изям една круша на гладен стомах, такива болки ме почват,че трябва веднага да хапна едно парченце хляб. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...