Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

Аз обикновено избягвам хапчетата или най-много щом усетя още веднага взимам нещо хомеопатично-изпивам няколка чаши гореща вода, медец и витамин С. Зная от Учителя че не е хубаво да се яде много, най-много варени картовки или посна супичка.Включвам и един масаж и чай и общо взето в това е моето лечение, също пия и спиртов извлек на прополис и си повтарям някои молитви и мисли. :3d_035:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не трябва ли първо да се обърнем към Бог !?

Аз си повтарям формулата : Господи , изпълни ме с външно и вътрешно здраве !

Помага ми !

Чувствате се по-добре нали !

Благодаря Ти !

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте, когато човек е болен от настинки,грип и т.н. е хубаво няколко дни да остане на топла вода.Това го казва УЧИТЕЛЯ.Топлата вода чисти организма от шлаката.Едновременно с това се правят парни бани и ако е слънчево е хубаво да се отварят прозорците да влиза свеж въздух/а още по-добре е да се разхожда човек на вън/.УЧИТЕЛЯ е казвал които е болен от простуда,грип да се качи на някои връх и ще оздравее.В това има много истина защото тялото се изпотява,диша чист въздух и очите се къпят в красота което може да ви звучи тъпо но това също помага.Щом тялото боледува значи се е натоварило повече от колкото може да носи/физически и психически/.Трябва му чист въздух, проста храна и спокойствие.Още мога да допълня че е хубаво да се наблюдава тялото как реагира в даден момент.Ако ви е много топло се охлаждаите /но това не означава да стоите на течение/а щом ви е студено се затопляите.Кисненето в топла вода е много хубав метод за испотяване като преди това сте изпили няколко чаши топла вода за да може да се засили чистенето.Останете няколко дни на сокове /наи добре фрешове/от плодове и зеленчуци.След тези дни започнете да се захранвате като малките деца /не е случаино това при тях това е което трябва да се научим от децата/като наи подходяща е картофената крем супа.Тя е една от наи щадящите супи тъи като не е смес от много продукти.Колкото е по опростено менюто на човек толкова по рядко ще е боледуванет/казвам щадящо но не в смисъл ГЛАДУВАНЕ а в смисъл на по опростено приготвяне на ястията/.Много цярове има от наще баби които са страхотни и трябва да ги помним защото в простотата си хората са били прави.

Наи важното е всеки да си намери неговото правилно лечение. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Настинка,ето как:

-очистително,

-пълен глад и гореща вода колкото може повече,може да се добави и сок от лимон,

-дебели дрехи и бягане или интензивни физически упражнения,

-по-често топли душове,

-солени бани с гореща вода на краката,

-топли чувства на обич към всички и всичко,

-положителни мисли към всички и всичко,

-автонастройка:"аз вече съм по-добре,утре ще бъда напълно здрав,ето,вече започнах да оздравявам"или нещо от този род,без да участвува частицата "не"

например"не съм болен".

Така за 24 часа човек може да се излекува напълно без помощта на лекарства,пробвано.На следващия ден варени картофи или картофена супа.

Без частички"не",без хреми и настинки! :)

здравейте ! четох някъде ,че когато искаме да оздравеем трябва около 10 минути на ден да си представяме как се разтопяват всички вируси и бактерии и отиват право във земята. А също така си правим някакво утвърждение, като например : АЗ СЪМ ЗДРАВ !!! важно е да си казваме положителни утвърждения ,защото умът подсъзнателно запаметява последната дума ! трябва да казваме АЗ СЪМ ЗДРАВ

Грешно е да казваме : аз не съм болен

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, настинали и здрави хора! :feel happy:

Определено съм съгласна,че положителните мисли влияят за по-бързото възстановяване.Утвърдителното изречение:Аз съм здрава!-лично го използвам всеки път напоследък и мисля,че ми помага.Има и друго такова:Утре ще съм по-добре от днес!Сигурно всеки би могъл да си измисли много още такива,важното е да си вярва.

Аз много често настивам,такава съм от дете.Даже от приема на антибиотици станах алергична почти към всички.Сега не пия от тях.Минава ми само с витамини,чай и мед.И знаете ли какво забелязвам, настинките ми са все по-леки,даже гриповете ги карам без или с много ниски температури.

Имах приятелка, която казваше:"Болестта с лекарства си отива за три дни, а без за седем."

А аз сега ви казвам:Болестите са все по-рядко и по-леки,ако не пиеш лекарства.Пожелавам на всички да са здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте...

Аз не съм много на ти с настинките - за 7-8 години съм ги срещал 2 или 3 пъти...

И то в последните една - две години... Пия извлек от чесън и общо взето за няколко часа, след като имам симптоми те си отиват...

Поздрави...

P.S. А най-хубаво е да се чувстваме добре и да се усмихваме постоянно - няма как да настинем....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Отдавна съм забравила какво е това, а също и какво е месо. Но пък много добре знам какво е лимонов сок, вегетариански супички, плодове, мед, ядки, жито.

Настинките ме посещаваха до към 5-тата година след като станах вегетарианка и после изчезнаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Зачервено гърло, течящ нос, кашлица са някои от основните симптоми при простудяване или грип?

Какъв опит имате в лекуването на настинката или грипа? Как се справяте с него и какво бихте препоръчали на другите? Колко дълго ви държи?

Ясно е че не питам за антибиотици
:blink:

Пия чайче от босилек
:)
.

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако сте хремави или простудени, изложете гърба си на юг, към слънчевите лъчи. Те лекуват всички болести."
:thumbsup2:

източник:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Зачервено гърло, течящ нос, кашлица са някои от основните симптоми при простудяване или грип?

Какъв опит имате в лекуването на настинката или грипа? Как се справяте с него и какво бихте препоръчали на другите? Колко дълго ви държи?

Ясно е че не питам за антибиотици :blink:

Здравей,Иво по-малко ще се сърдиш ,по-малко ще се дразниш,по-малко ще влазяш в конфликти и няма да се простудяваш и грип няма да те лови.Пробваи аз съм го изпитал перфектна рецептае и си върши работата.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Творецът ни е надарил със Жизнена Сила, която има готов план за действие, например при ?#8220;рип:

точка 1-ва от този план е загуба на апетит, за да не се хаби излишна биоенергия за смилане на храната.

точка 2-ра е втрисането, чиято цел е възможно най-бързо вдигане на висока температура, която е една прекрасна защитна реакция, тъй като само високата температура може да забави и дори спре развитието на вирусите, докато от едно до три денонощия Жизнената Сила изработи Специфичния имунен отговор, чрез който единствено могат да бъдат унищожени вирусите!

Без дадения ни от Твореца Специфичен имунен отговор и в най-модерната Американска клиника са безпомощни срещу вирусите.

И наистина, в Европейския съюз е прието до температура 39 - 39.5С да не се дават температуропонижаващи, когато няма основателна причина за това, у нас все още се приема като граница температура до 37.5 - 38С.

Така че, най-важното е да не пречим на Жизнената ни Сила да разгърне своя план за действие, като особено погрешно е да воюваме срещу температурата с температуро-понижаващи, защото понижавайки температурата, даваме "зелена светлина" на вирусите да се развихрят.

Редактирано от Сашо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Тази седмица се тръшнах от някаква зверска настинка, която започна с болки в гърлото, премина през гадене и свърши с хрема зверска главоболие , голяма отпадналост и болки в гърдите-лечението беше следното-пиене на гореща вода и горещи чайове едновременно с нагряване на краката със сол във водата, компрес си направих на гърдите две пъти с мед и да ви кажа кашлицата поутихна, а болките в гърдите също. Сънят и почивката просто бяха неизбежни защото не можех да стана, ядях само ангелска супечка няколко дни или крем супа от картофки и моркови и вече съм доста по-добре.

Забравих да кажа и за пления прополис-спиртов разтвор, много помага, а ми казаха и нещо друго за кашлица-ванилия се разбърква с пчелен мед и се смучи, много облекчава!

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

Има данни, че в пъти по-добре действа магнезиева ксол, вместо обикновена, в определени форми магнезият минава и през кожата и действа широкоспектърно полезно, докато натрият, както е известно, не е полезен в големи дози...

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги когато съм бил грипав,хремав прилагам върхо себе си следната рецепта:- в 100г гореща вода 1л.кафяна сол разтварям добре и после с капкомера по 2 капки в всяка ноздра.След това изпивам 9 чайя горещи без захар.И всичко приключва това е рецепта от Петър Дънов за която съм му благодарян много така,че всеки може да я изпробва без да се притеснява.

Линк към коментар
Share on other sites

Гореща вана, хубаво червено вино и отпускаща музика.

Следващия път ще пробвам...

Да видя дали се съчетава приятното с полезното...:)

Поздрави...

Линк към коментар
Share on other sites

Творецът ни е надарил със Жизнена Сила, която има готов план за действие, например при ?#8220;рип:

точка 1-ва от този план е загуба на апетит, за да не се хаби излишна биоенергия за смилане на храната.

точка 2-ра е втрисането, чиято цел е възможно най-бързо вдигане на висока температура, която е една прекрасна защитна реакция, тъй като само високата температура може да забави и дори спре развитието на вирусите, докато от едно до три денонощия Жизнената Сила изработи Специфичния имунен отговор, чрез който единствено могат да бъдат унищожени вирусите!

Без дадения ни от Твореца Специфичен имунен отговор и в най-модерната Американска клиника са безпомощни срещу вирусите.

И наистина, в Европейския съюз е прието до температура 39 - 39.5С да не се дават температуропонижаващи, когато няма основателна причина за това, у нас все още се приема като граница температура до 37.5 - 38С.

Така че, най-важното е да не пречим на Жизнената ни Сила да разгърне своя план за действие, като особено погрешно е да воюваме срещу температурата с температуро-понижаващи, защото понижавайки температурата, даваме "зелена светлина" на вирусите да се развихрят.

Прав си Сашко.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Приятели, моля ви кажете нещо за лечение на кашлица.

Вече от 1 месец кашлям като магаренце...

Не обичам да пия лекарства и естествено в началото се лекувах само с чай, гореща вода, компреси от мед и пр., но...тя е много затормозяваща. Пих антибиотик по лекраско предписание и нямаше ефект. Вие какво ще кажете.! :3d_077::3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

Вече от 1 месец кашлям като магаренце...

Би ли могла да бъде "алергична кашлица"? - суха, дразнеща; помисли дали няма "нещо", което да я провокира /все пак цял месец е дълъг период от време/

Билки: мащерка, подбел; от меда - акациевият.

Линк към коментар
Share on other sites

Еми какво да кажа, като антибиотика ви го изнисаха и с противоалергично, намаля съвсем малко, да много е суха, дълбока и дразнеща..пия тези билки...

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос е на цялостна концепция; антибиотиците с редки изключения изобщоне са добър избор при обичайните инфекции на дихателните пътища... Добре е да съм запознат с повече подробности не само във връзка със сегашното състояние, но и на общото ти здраве и ако желаеш мога на лични да взема отношение...

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, моля ви кажете нещо за лечение на кашлица.

Вече от 1 месец кашлям като магаренце...

Не обичам да пия лекарства и естествено в началото се лекувах само с чай, гореща вода, компреси от мед и пр., но...тя е много затормозяваща. Пих антибиотик по лекраско предписание и нямаше ефект. Вие какво ще кажете.! :3d_077::3d_168:

Няма "нещо" за лечение на кашлица... В случая това е следствие на здравословен проблем...

Лекува се винаги причината, за да има реален резултат... Не следствието...

Първо трябва да се разбере каква е причината за кашлицата...

Чак тогава може да се реши проблема... Ако не си наясно и искаш да си помогнеш - пиши...

Поздрави

P.S. С антибиотика по принцип си сбъркала... Мое лично мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

Еми какво да кажа, като антибиотика ви го изнисаха и с противоалергично, намаля съвсем малко, да много е суха, дълбока и дразнеща..пия тези билки...

какви "билки" пиеш ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...