Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Микровълновите печки - вредни ли са


Recommended Posts

Здравейте,

На ТАЗИ СТРАНИЦА можете да видите експеримент с растения, които са поливани с вода, която е преварявана на обикновен котлон и такава, която е била затопляна с микровълнова печка. Ще се удивите на резултатите.

Много щастие и много чиста и жива вода!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не ми трябват доказателства. Знам.Не бих допуснала в дома си да имам микровълнова печка, камо ли да "готвя" с нея.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Христос Воскресе!

Чувала съм противоречиви мнения, но професионалисти химици и други приятели специалисти аргументирано поддържат употребата и :D

Ползвам я рядко.Пуканките се пукат за 2-3 минути, картофите са просто чудесни. :P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

като ускоряват движението на атомите от което следва затоплянето. Аз я ползвам почти винаги, по- скоро за затопляне, много по пракктично и бързо е, но съм и приготвяла доста вкусотиики с нея. :D Не мисля че е чааааак толкова опасна, като се има впредвид всичко онова което консумираме и влиза в организма ни, имам много повече доверие на микрото, отколкото на това което се продава в магазините и ресторантите.

Всичко е въпрос на възприемане, за мен си е здарословно, един и същи резултат, но по бърз :P

:feel happy: Любов+Мир+Радост+Светлина :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Микровълнова печка - за и против

алтернатива

Четох преди време в една книга "Тайни проекти" ,за MW печки ,и там доста лоши неща пише за нея , та кажете някаква алтернатива пред старите котлони и парти-грила :) тези лъчевите стават ли ?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Миекровълните унищожават всичко което е "живот", и всеки който положи малко труд и се научи да вижда жизнеността - "аурата" (тук имам предвид много обобщено понятие за енергийното поле около всяко едно физишческо тяло независимо дали е одушевено или не)може да си направи експеримент с някакъв зеленчук например, който преди да постави в микровълновата печка има достатъчно жизнена и ярка "аура" и доре след 10-на секунди в микровълновата печка да я погледне пак, за да види "абстракцията" сбодливо-четинеста и черно-сива "аура", в която живота е по-малко и от труп в процес на разлагане, който сравен с влиянието на микровълните, направи си кипи от "живот"...

В началото микровълните са били използвани за създаване на оръжия, и всъщност, тяхната функция е точно такава- деструктивна.

Друг опит, който може да се направи е с вода- купете две шишета от 0,5литра минерална вода, и едното притоплете в микровълнова печка, след което замразете и двете шишета във фризера, като надпишете кое шише е било подложено на микровълни. По-нататък, след като замръзнат, наблюдавайте какви крлистали са се образували в двете шишета- за това обаче е нужен микроскоп- стават и тези, които са за деца, стига да има поне 100Х увеличение за добра видимост на водните кристали- резултатите всеки може да види директно...

Храната, която преминава през микровълни губи и малкото си енергийна стойност, и не внася в организма "жиизнена енергия", и всичко което се произвежда като резултат е това, че в човека се обрлазува "сметище"- в прекия, и в преносния смисъл на понятието...последствията от микровълновите печки вече са налице като проявена патология, но все още се плаща прескъпо за "мълчанието" на учените, чиито "усти" или биват купени, или затворени по другначин...

Линк към коментар
Share on other sites

Предимството на микровълновата печка е, че се запазват витамините

а сайта, на който се позовава "momo" е много съмнителен, тенденциозен и абсолютно ненаучен

Редактирано от Ваня
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Какъв е принципа на действие на микровълните? Те "затоплят" материята чрез енергията, която материята освобождава в процеса на нейната деструкция. Нито един витамин не може да бъде съхранен и запазен след съприкосновение с микровълни, защото микровълните имат малка дължина и голям интензитет така че "атакуват" материята на нивото на връзките, т.е. "пресищат" връзката, било тя атомна или молекулна, така че в крайна сметка тази връзка се обогатява енергийно, а от физиката знаем, че няма нищо по-нестабилно от система богата на енергия- тя е готова да взаимодейства и да се променя, така че- микровълнови печки има в изобилие, и опитите може всеки да си направи....но се иска и методика на работа.

Линк към коментар
Share on other sites

"Какъв е принципа на действие на микровълните? Те "затоплят" материята чрез енергията, която материята освобождава в процеса на нейната деструкция"

това въобще не е вярно

за принцина ва нагряване може да прочетете на различни езици - потърсете в google.com

нагряват се чрез трептене, както е и при топлинното загряване също

и прочетете повече за микровълните въобще

Цялото пространство ни е замърсено с микровълни

например компютрите, интернет се поддържа с микролъни със същата честота като тази на микровълновите печке - 2.4GHZ

да не говорим за вредата от мобилните телефони...

всеки елекроуред излъчва микровълни...

Микровълновата поне има защитна стена и вълните почти не излизат, както и НЕ ОСТАВАТ В ПРОДУКТА

Хубаво е човек да е осведомен, за да ен могат да го лъжат и манипулират

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е човек да е осведомен, за да не могат да го лъжат и манипулират

Точно така. Хубаво е, човек да бъде осведомен относно това, което му вреди :)

А на колко езици бих могла да открия "информация" относно микровълновите печки, ако ще и на "атлантски" не ме грее особено, защото най-малкото човек се досеща, че големите компании никога няма да изнесат информация, която да бъде отрицателна спрямо продукта, който предлагат. Смятам, че това е напълно логично. Нито подобно нещо биха твърдели съответните запалени консуматори на тези уреди.

И друго. Не става дума в случая дали вълните излизат от защитната стена на микровълновите, нито това дали "остават" в храната.

Въпросът е принципен - дали Нещо Остава въобще от жизнената енергия в продуктите, преминали през микровълнови.

А смятам, че за това всички могат да се убедят в нагледни резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Аз вярван на очите си- всяко нещо има "жизнено" поле, и според неговите характеристики специално хранителнвите "неща" имат определена стойност за човека- след микровълнова обработка просто няма такова жизнено поле- който и както иска да го приема, най-добрия вариант е да си купите очила за виждане на аурата (такива наиситна има, и с тях се отчита точно това "жизнено" поле)- но, така или иначе, никой не е длъжен да вярва в което и да е твърдение, без да го опита. Че микровълните не променят химическия състав е вярно, но химическия състав на диаманта и на графита е един и същ, но имат различна структура, а в структурата именно де крие "живота", и "енергийната стойност" на въглищата, и на диамантите...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

И светлината и топлината на слънцето представлява вълни- но те карат плодовете да узряват поради своите характеристики, а електромагнитните явления са навсякъде- те носят "паметта" на всичко, но не всички електромагнитни вълни са микровълни...Топлината на котлона е в инфрачервения спектър- голяма дължина на вълната, не прониква в дълбочина и не разрушава структурата, само обогатява енергийно "формата"- да речем един картоф...

Разликата между инфрачервените лъчи и микровълните е същата каквато е между киселини и основи- пораженията от киселини са повърхностни, и силно болезнени, докато основите действат коварно, в дълбочина, и без никаква болка понякога понякога, и щетите от основите са много по-огромни...

Линк към коментар
Share on other sites

не обичам спорове като този

и не ме карай да се повтарям, а вземи и прочети какви още източници на микровълни има покрай теб

и защо стоиш пред телевизора, пред компютъра, защо ползваш мобилен телефон, климатик, асансьор?

...но дори и да не ги ползваш, панела пропуска всичко...

Линк към коментар
Share on other sites

Ваня, явно сме доста задръстени :3d_104: ША прочетем щом казваш :3d_016:

Но не бих ти препоръчала да си отлгеждаш цветя с вода от микровълнова, не си и прави експеримент, много ги обичам...

Линк към коментар
Share on other sites

"да си отлгеждаш цветя с вода от микровълнова" :3d_146:

амчи микровълновата не пуска вода, аз си я точа от чешмата

храната се сварява, като се нагрява, а това става като се карат молекулите да трептят - принципа е един и същи в обикновената фурна и в микровълновата, само че втората е по-мощна и затова става по-бързо

но пък има защита, за да предпази нашето тяло

иначе ако искате яжте си чисто сурова храна, "неразцепена" :3d_146:

но нало после ензимите в стомаха ви ще разцепят всички молекули, за да се усвоят?

Линк към коментар
Share on other sites

иначе ако искате яжте си чисто сурова храна

Така правим. Ядем преобладаващо сурова храна. Плодове, зеленчуци, семена, и ядки.

Линк към коментар
Share on other sites

Електромогнитните вълни са всъщност светлотоплинните вибрации, както ви е известно на всички. А ние никога не се храним с чисто сурова храна - плодовете и зеленчуците, които приемаме в суров вид, са достатъчно дълго изложени на светлинно и топлинно въздействие от Слънцето и то не за миг, два, променяйки смъртоносно параметрите им с микровълни, както е при микровълновите фурни, а в продължение на месеци, при които естественатахрана за човека остава жива. Такива са темповете на природата, а иначе фокуси стават и за части от секундата. Има жива храна - няма жива храна. Ензимите в храносмилателната ни система ( които започват да се отделят още от устната лигавица ) са също вид електомагнетизъм. Всичко е електромагнитни вибрации. И всичко е подложено на трептения, както знаете. Но от значение за това, което попада в нас, е само съвместимостта на неговите трептения с нашите. Нищо друго. Т. е. съвместимостта на скоростта на трептене и дължината на вълната на това трептене. Защото то и на електрическия стол ако седнем, голямо трептене ще падне.

Обаче спорът наистина след време и то след още много малко - микро за параметрите на вселената време, ще отпадне. До тогава да се надяваме голям брой хора ще се хранят само със Слънчевата светлотоплина и микровълновите фалшименти ще са отдавна забравени, като една от глупостите на криворазбраната ни циливилизация.

Линк към коментар
Share on other sites

един експеримент ви предлагам

тъй като и аз още в началото като се появиха микровълновите, съм се интересувала и стигнах до извода, че витамините се запазват повече в сравнение с другата топлинна обработка, както и аромата и вкусовите качества

например започнах да си правя сладка в микровълновата

пробвайте и вие и сравнете

сладко от ягоди, (може и череши)с малко захар, вари се на периоди в микровълновата и после с престой да си пусне сока и плодовете се изваждат, като сока се сгъстява пак в микровълновата на части

пробвайте, запазва си цвета, аромата, вкуса и твърдостта на ягодите до известна степен

не може да се сравни с това сладко, което се вари на котлон докато сатне на пелте, и пръска

А знае се, че витамините се разрушават повече колкото по-продължителна е топлинната обработка

Линк към коментар
Share on other sites

храната се сварява, като се нагрява, а това става като се карат молекулите да трептят - принципа е един и същи в обикновената фурна и в микровълновата, само че втората е по-мощна и затова става по-бързо

но пък има защита, за да предпази нашето тяло

Ваня, извинявай, не искам да се заяждам с теб, но се изказваш прибързано и чисто теоретично..Всъщност пробвала ли си да готвиш досега? Защо не се опиташ да "изпечеш" хляб в микповълнова? Пробвай и ми сподели резултата. Принципът между обикновената фурна и микровълновата не е един и същ и само това твърдение показва липсата ти на опит. Защо просто не експериментираш. Сложи парче тесто и в двете и виж резултата. Или опитай да си затоплиш парче пица и на двете места.

Иначе на думи е лесно.

Опитай да видиш жизненото поле на растенията, животни, хората...Довери се на очите си и сама ще се увериш.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен не ми трябват микрвълнови за подобни цели, плодовете си ги хапвам на място и на време - т.е. току що откъснати от дървото им и според сезона. Сладка, компоти, захар и подобни от много години не консумирам. Но всеки да си прави микроекспериментите, полезни са за развитието.

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло съм чувала ,че микровълновите печки са и вредни,и полезни.Но незнам кое е повече :feel happy: В нашто семейство използваме микровълновата печка само за правене на пуканки,затопляне на закуски и печене на сандвичи.Никога не съм си поливала цветята с вода от микровълновата печка,но не смятам и да пробвам!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...