Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиромантия


Recommended Posts

Здравейте,

някои може ли да ми каже какво означава кръст на линията на живота. Надявам се да не е нещо лошо, защото много ме безпокои това dry.gif ... ще се радвам ако някои се отзове на въпроса ми! Мерси предварително

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имам едно питане към участниците във форума...Наскоро установих,че с един приател имаме абсолютно еднакви линии на ръцете!Ниакои знае ли какво означава товa

 Ако са абсолютно еднакви което е почни невъзможно обърни се към Светлана Тилкова - Алена може би не трябва да имате никакви интимни отношения.Иначе означава че имате сходни кармични уроци.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички. Много интересен форум е това за хиромантията.Имам няколко въпроса дано можете да ми отговорите. На дясната си ръка имам множество кръстчета, тройно разклонена сатурнова линия, тройно разклонена в края си линия на сърцето. На лявата имам бемка на палеца върху хълма на юпитер и върху линията на ума. Може ли някой да ми разтълкува какво означава това? :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте, всички!

Може би мястото за моя въпрос не е тук(или ще ви изглеждам луда), но съм много объркана от както забелязах и не знам къде точно трябва да задам въпроса си....И понеже е свързано с ръце ....

Та случва ми се нещо интересно още от малка действах успокоително на моята баба, когато я държах за ръка и не само на нея а на много други близки хора... но сега има нещо друго когато хвана за ръка някого усещам някакво не знам как да го обясня някаква тръпка,напрежение(различно не знам точно как да опиша), но това не е с всички хора и при някой го чувствам много по-силно отколкото при други хора... какво трябва да значи това ? Или аз си въобразявам нещо ? Но ми е много странно, защо става така :?

съжалявам за дългия пост... за някой може и да е глупав но ми е много интересно...

Благодаря ви за вниманието :)

Линк към коментар
Share on other sites

:-)))

Затова ли имаш такъв ник....

Здравей и ти - всичко ти е нормално; някои хора повече възприемат твоята чувствителност, както и ти тяхната.

Освен това, се намираш в особен пеириод от живота си и тази твоя способност е на приливи и отливи; магнетизмът ти е силен, със същият успех би могла и да хипнотизираш... Или да запалиш огън. Не стой близо до електричество във всички негови измерения по време на такива изблици...

Дотук добре, останалото е окултизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Лол тва за огъня и електричеството защо :o амм за ника не аз щото много обичам си играя с огън и затва така зеха да ме базикат и се чудех как да се пиша и реших така.... мерси адски много за отговора {}

А тва нещо не разбрах ...

"със същият успех би могла и да хипнотизираш... Или да запалиш огън."

иии кое останало "Дотук добре, останалото е окултизъм."

сорри за многото въпроси ама наистина съм леко объркана.. Благодаря ти за отоговорите.{}{}

Редактирано от piromanka
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Здравейте

Искам да попитам някой случайно знае ли какво означава когато на дясната ми длан,под кутрето или така наречения хълм на перкурий имам една малка кафява бемка.Това ознаца ли нещо?Моля някой ако има информация по този въпрос ми отговори. :)

Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,

Преди малко отворих тема за френологията. Тъй като хиромантията/хирологията е също част от т.нар езотерични науки, реших да отворя тема и за нея. Същите въпроси за размисъл.

Наука ли е хиромантията?

Работи ли?

Вашите наблюдения?

Как се прави хиромантичен анализ? Какво се гледа първо?

Можем да направим примерен анализ на някоя ръка, кой доколкото разбира. Със скенер мисля, че ще стане. :P

Чел съм, че за да е вярно едно предсказание (или психогологичен профил) трябва да е написано едновременно на ръката (хирология), главата(френология) и лицето(физиогномика).

Иво. :D

Изпращам ви цитати от един много добър по хиромантия - www.hiromantiaanaliz.com . Купих си и книгата по хиромантия на Таня Тсиолакиду, мисля че това е най-подробната и най-разяснителна книга по хиромантия. В нея има описание и тълкуване на повече от 23 линии, намиращи се на човешката ръка! /чували ли сте подобно нещо/. Всичко свързано с дерматоглифика, хирогномия, хирология, нокти, пръсти, симианска-маймунска линия и още толкова много нечувани линии и знаци, можете да намерите там. Доколкото знам в момента книгата е изчерпана, но следващия тираж се очаква през месец юли. Горещо ви я препоръчвам.

Ръцете ни са огледало на миналото, настоящето и бъдещето. Всичко което ни е дадено по рождение, всичко което ни се случва, и всичко което постигаме и придобиваме в живота си, е отпечатано върху тях. Всяка една длан е нещо ново, нещо различно, една затворена книга, която можем да разлистим само с помоща на хиромантията.

В зависимост от събитията и случките, за кратък период от време, знаците се появяват и изчезват. Като се има предвид тяхното предсказващо или предупреждаващо значение, е необходимо да им се обърне особено внимание. Присъщо за знаците е да се появяват и на двете ръце, но те преобладават, и по-често се променят при активната ръка. Необходимо е да се вземе под внимание общото впечатление от ръката, повтарящите се, или отличаващите се знаци, тяхното положение, зависимост и значение. Едни и същи знаци в зависимост от местоположението си могат да имат различен смисъл. Всички линии и знаци оказват влияние върху човека и неговия живот. Ако дадени събития и преживявания в живота на личността се повтарят, тогава характерните им линии и знаци също ще се повтарят, или ще бъдат по-фрапиращи на вид.

Хирологичния анализ ще Ви помогне да намерите Вашите потенциални пътища - настоящите Ви силни и слаби страни. Чрез него ще можете да опознаете себе си, стига да оставите дланите Ви да Ви поведат към бъдещето, предсказвайки го чрез Вашите собствени заложби по рождение, желания, чувства и потребности.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това какво може да значи, ако въобще значи нещо ? На венериния хълм на лявата ръка имам поне три малки хълмчета, като мазолчета са, плътно едно до друго са.На лявата ръка са три основни, подредени са така че ако се прекара линия между тях ще се получи триъгълник, освен тях като че ли има и други, но ми се струват като зачатъци на хълмчета. По - скоро са пет на брой хълмчетата, но трябва под определен ъгъл да ги гледам, за да ги видя добре. На дясната ръка нямам хълмчета, но като че ли имам нещо като зачатъци на такива хълмчета .

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет!

Регистрирах се тук именно заради тази тема. Бих искал да покажа снимка на лявата си ръка, защото има нещо странно и рядко срещано. Забележете броя на свивките на малкия пръст и линията под средния и безименния. Какво означават?

Снимката е обработена с HDR филтър с цел по-добро изпъкване на линиите!

DSC01052_fhdr.jpg

Редактирано от Avgvstvs
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Avgvstvs ,наистина много интересна ръка. Между Хиромантия, Френология и Астрология има много тясна връзка. Те са различни гледни точки към едно и също нещо.

Тази линия над Линията на сърцето се нарича Венерин пояс, не всеки я има. При теб е къса и права, а не извита. Би трябвало да показва плахост и колебливост, но в същото време и човек, който много добре умее да разбира чувствата на останалите.

Ако следиш ръката си ще забележиш, че линиите се променят, появяват се нови, някои избледняват.

А за кутрето за сега нямам коментар, направо ме хвърли в тъч с него. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен!

Не се занимавам много с хиромантия, но от общата си представа бих посъветвала Аугустус да подаде инфо за възрастта си ( може би и пола). Също - дали си леворък(а).

Линиите се разглеждат в своята взаимовръзка, не изолирано, също и във връзка с изминалото време ( и предстоящото такова). Надявам се овечето информация да помогне на всички, които проявяват интерес.

Линиите на кутрето са редки, но някъде съм чела за тези пръстени.

Линк към коментар
Share on other sites

Avgvstvs , стана ми много интересно, щом е така нестандартна и необичайна първата фаланга на кутрето, което отразява меркурианските енергии, имаш ли някакви по-специфични проблеми и таланти? Меркурий управлява доста неща, ще изброя най-важните. Как си с говоренето,четенето, писането, комуникациите въобще. Имаш ли трудности да се изразяваш и да те разберат или пък подчертано дар слово, писателски талант? Меркурий управлява и движението, кратките пътувания, винаги е забързан и прави по няколко неща едновременно. Нещо по-особено в училищния период и с образованието? За връзката и общото начало на езотеричните науки нямам съмнения. До колко можем да я открием и усетим тази връзка, отделен въпрос.

Би трябвало да се отличаваш "от общата маса" и то точно с някоя от Меркурианските характеристики, така поне предполагам. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Благодаря за отговорите!

Атлантида, всичко което каза е истина - плахост и колебливост, така е, пазя нещо! До такава степен го пазя, че това се е обърнало на видимо безчувствие и труднодостъпност. По принцип разбирам хората и винаги гледам да помагам с каквото мога, като в повечето случай загърбвам себе си и моето съществуване. По-специфични проблеми - да речем, че цял живот търпя шамари и удъри от живота и системата. Винаги съм там, където ще падна, но абсолютно винаги съумявам да извлека положителното и градивното от негативното. Таланти - не съм опитвал да се самооткривам до такава степен - да пея, да рисувам. По-скоро ми се отдава писането на словоизлияния, излагането на въображението ми чрез помощта на photoshop и анг. език.

Нямам трудност да се изразявам правилно, дори напротив. Винаги съм на лидерската позиция, което вече ми се отразява дразнещо, в смисъл такъв всяко нещо да зависи от теб, ти да взимаш решенията кое, как, защо и по какъв начин.

В училищния период - в ОУ, края на седми клас, майка ми умря. Приех го изключително леко, даже бях започнал сам да се плаша за себе си, че не съм способен на обич и пр. чувства. С течение на времето разбрах, че владея изкуството на прикриването и реално никога не показвам слабостите си пред когото и да било.

Отличавам се от масата до такава степен, че все съм сам. Опитвам се да си го обяснявам с факта, че "ние сме сами от рождението си, сами живеем, сами асимилираме и накрая сами умираме". В крайна сметка не можеш да чуваш през чуждите уши, не можеш да виждаш през чуждите очи, не можеш да чувстваш през чуждото тяло.

Ако имаш още въпроси, ще се радвам да ти отговоря. А също така ще се радвам ако успееш да ми кажеш и докажеш, че греша и че няма да съм вечно сам, че ми писна вече, а надеждата остава!

Късметче, аз съм момче, на 22 години, издухал-благомер, домашар заради раковата ми природа и гледам да съм аутсайдър. Използвам само дясната си ръка за абсолютно всичко. Лявата ми е слаба.

videlinka, единствено дете съм. Нямам нито братя, нито и сестри.

Ето и дясната ръка ... ако е от значение:

DSC01061_fhdr.jpg

Редактирано от Avgvstvs
Линк към коментар
Share on other sites

Аугустус, съжалявам, но не можах да намеря инфо за странната сгъвка. Странно, защото знам, че съм чела някъде, дори картинки имаше ( е , не точно такава :) твоята наистина е рядка). Ако попадна пак на това, няма да забравя да пиша.

Иначе в моите книги пише (нямам практически стаж), че ти е заложен още растеж като лидер. Така че - не се дърпай :) .

Рачешката природа е особена - и сред много хора пак ще се чувстваш недоразбран, но най-голямо удовлетворение ще имаш, когато даваш. Прави го, нищо, че не е модерно напоследък. Това също е начин да не си сам.

Опит имам в друга насока - ако на практика се захванеш да променяш характера си - с постъпки - линиите на ръцете се променят. Дори на лявата, която уж е на съдбата и там всичко е предначертано. Така че каквото не ти харесва - коригирай с действия.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, дясната ръка е по-актуална, щом си десничар. :)

И на нея обаче има линия на Венера, за която важи казаното от Атлантида, което и ти потвърди. Това, че прикриваш/не изразяваш чувствата си, може би е резултат(защитен механизъм) именно на тази висока чувствителност и емоционалност.

Лявата ръка е интересна, не само с кутрето. Виждам и една линия, долу до китката, от страната на кутрето (линия на интуицията), макар че може и да греша, защото не такава е била целта на снимката, както и една огромна и добре очертана на лявата ръка "писателска" вилица - това сочи не непременно писателска дейност, а по-скоро творческа, добро въображение, интересни идеи. На дясната - линията долу липсва съвсем, а вилицата е ... да кажем в латентно състояние. Но щом ги имаш на лявата ръка - това си е потенциал, с такива заложби си дошъл и ако искаш - можеш да ги развиеш! За теб е важно да си по-настоятелен в тази област (виждам, че средния пръст е леко извит към безименния) и средния пръст е по-близо до безименния, което сочи желание да се занимаваш с нещо, свързано с изкуствата - успех! (за това благоприятства и линията на венера - къде, ако не в изкуството човек може свободно и спокойно да изрази емоциите си)

За долната фаланга на кутрето с тази допълнителна сгъвка - трудно ми е да преценя, за пръв път виждам. При теб общо погледнато най-дълги са вторите фаланги на пръстите (с изключение на кутрето - не обичаш писането, писателската дейност) - т.е човек на ума, на интелекта, последните фаланги нито са дълги, нито по-удебелени спрямо другите, така че чисто материалното може би не те привлича особено, а тази допълнителна гънка още повече намалява размера на фалангата ... :blink::hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора! Ще опитам да опозная себе си по-добре.

Само държа да добавя, че кривотата на пръстите се получи в следствие дългогодишната работа на компютър, като в частност бързото писане на клавиатурата. От 6 годишен съм пред компютър и ето резултатите.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Регистрирах се тук именно заради тази тема. Бих искал да покажа снимка на лявата си ръка, защото има нещо странно и рядко срещано. Забележете броя на свивките на малкия пръст и линията под средния и безименния. Какво означават?

...

Снимката е обработена с HDR филтър с цел по-добро изпъкване на линиите!

Много добре си се сетил да обработиш снимките с този филтър, явно те бива в правенето на снимки. При обикновена сниимка на дланта линиите няма да се виждат достатъчно. Може би ще пиша допълнително по въпроса за допълнителната линия на кутрето.

Моя гледна точка към тази тема споделих ТУК и надявам се, че нямаш нищо против.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

В крайна сметка не можеш да чуваш през чуждите уши, не можеш да виждаш през чуждите очи, не можеш да чувстваш през чуждото тяло.

Ако имаш още въпроси, ще се радвам да ти отговоря. А също така ще се радвам ако успееш да ми кажеш и докажеш, че греша и че няма да съм вечно сам, че ми писна вече, а надеждата остава!

Здравей,Августус :3d_011:

Не разбирам от хиромантия нищо,но ако искаш си качи данните в някоя от астрологичните теми или задай хорарен въпрос,но за последното е добре да е след 30.09.Да видим астрологично дали ти е "писано"да бъдеш сам или не :3d_075: ,макар,че свободната воля и тя е мн важна. :3d_060: Желая ти късмет

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте. Много хубаво форумче сте направили за което благодаря първо :) . А ето го и първият ми пост . Видях ,че тук доста хора разбират от науката хиромантия та да ви попитам . На лявата ръка ,която се смята ,че се написани нещата от рождението ми имам едно червено - розово петно точно в средата на ръката тоест на дланта . Някой може ли да ми каже какво значи това. От малка си го имам и го гледам и по другги ръце на хора не съм го срещала. Не е белег ,а е по рождение там .

Ще пробвам сега да видя със скенера дали ще мога да си щракна ръката пък да кажат тук професионалистите :rolleyes: . На дясната пък ръка на кутрето най горе по средата ми се появи бемка от вътрешната страна на ръката е пак . Това може ли да се тълкува по някакъв начин. Много странно ми е там да ми се появи бемка .

И да попитам ако издокарам снимка някаква читава на ръката ми някой ще се пробва ли да ми гледа :lol: . Ще ми е интересно .

Редактирано от papita
Линк към коментар
Share on other sites

Eто я и ръката и това петно за което говоря http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...c02f8cb01b9d/2g

Ако я уголемите се вижда още по-добре с paint . Ще се радвам да чуя отзиви и коментари . Това е лявата ръка .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...