Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Пиша, защото имам нужда от съвет. Имам детенце на три годинки, което от скоро ходи на детска градина и не спира да боледува. Искам да се обърна към класическата хомеопатия заради начина по който действа - да помогне на организма да се справи сам. Моля, препоръчайте ми добър специалист в София!

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Пиша, защото имам нужда от съвет. Имам детенце на три годинки, което от скоро ходи на детска градина и не спира да боледува. Искам да се обърна към класическата хомеопатия заради начина по който действа - да помогне на организма да се справи сам. Моля, препоръчайте ми добър специалист в София!

Благодаря!

Здравейте! Поздравявам Ви за решението и Ви пожелавам успех, който не се съмнявам скоро ще дойде. Пращам Ви на "Лични съобщения".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,приветствам ви за хубавата тема и ви моля за помощ .

Синът ми ,който е на 3 години има хронично възпалена трета сливица . Убедена съм че хомеопатията може да ни помогне за да не се стига до операция и понеже от скоро живеем в Ямбол бих искала да ви помоля за координати на добър класически хомеопат в Ямбол или Сливен .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от известно време си мисля да се обърна към хомеопатията като вариант на лечение, но досега не съм го пробвала.

Имам проблем с хронична хрема, за която получавам от различни лекари хиляди различни версии- най-честата е хроничен синуит. Секрецията е доста обилна, независимо дали е лято или зима. Не е алергична, правени са ми тестове. Старнното е, че не смятат за необходимо да се направи микробиологично изследване, за да се види конкретния причинител, а всеки път ми се изписват широкоспектърни антибиотици, от които нямам никаква полза. Дори напротив, натресоха ми кандидозна инфекция, с която трудно се справям. Има ли някакъв вариант за хомеопатично лечение за моя случай?

Другият ми въпрос е свързан с един продукт, за който четох наскоро, но тъй като не съм наясно с хомеопатията, не знам дали може да се причисли към нея. Става дума за нещо като хранителна добавка, която е с фитоестрогени и при прием, спомага за правилната секреция на женските хормони в организма при евентуален дисбаланс. Можете ли да ме насочите към такъв вариант на хомеопатичен продукт?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,приветствам ви за хубавата тема и ви моля за помощ .

Синът ми ,който е на 3 години има хронично възпалена трета сливица . Убедена съм че хомеопатията може да ни помогне за да не се стига до операция и понеже от скоро живеем в Ямбол бих искала да ви помоля за координати на добър класически хомеопат в Ямбол или Сливен .

Здравейте Ваня,

Имате основание да предпочетете излекуване пред опериране.

Изпращам Ви координати на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ThinkExist,

Широкоспектърни антибиотици се изписват у нас, защото е по-лесния начин, но в цивилизованите страни - като правило само след антибиограма.

Друг въпрос е, че според Председателя на СЗО /Световната здравна организация/: "Светът е на крачка от криза в здравеопазването, защото антибиотиците вече не действат"

- само напишете в Гугъл: "СЗО Антибиотици" и вижте http://zdrave.log.bg...ticle_id=131404

На въпроса Ви, има ли някакъв вариант за хомеопатично лечение за моя случай, отговора е да, има.

По втория въпрос, хормоналната система е изключително деликатна и всяка външна био-химическа намеса е като влизане на мечка в бижутерски магазин. За разлика от тях, подходящото индивидуално подбрано хомеопатично лекарство, дава само огромен обем информация на жизнената сила и тя сама взема решение въз основа и на тази информация по пътя към самооздравяване.

Така че разликата м-у хомеопатично лекарство и хранителни добавки /билки, алопатични л-ва/ е огромна и няма база за сравнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за отговора!

Бихте ли ме насочили към добър хомеопат (в гр. Пловдив), към който мога да се обърна?

Да, изпращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам следния проблем - склонна съм да образувам липоми, предимно по краката. Пробвала съм различни методи, но безуспешно, дори на два пъти ми ги махаха оперативно, но след това се появиха нови. Дали е възможно този проблем да се лекува с хомеопатия и ако да, бихте ли ми посочили координати на класически хомеопат в Пловдив.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам следния проблем - склонна съм да образувам липоми, предимно по краката. Пробвала съм различни методи, но безуспешно, дори на два пъти ми ги махаха оперативно, но след това се появиха нови. Дали е възможно този проблем да се лекува с хомеопатия и ако да, бихте ли ми посочили координати на класически хомеопат в Пловдив.

Здравейте,

Както сама се уверихте, при оперативна намеса обикновено следва рецидив, докато при хомеопатично повлияване, такъв няма. Пращам Ви на Лични координати за Пловдив.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

От март месец имам поставена диагноза Тереодит на Хашимото (беше открито съвсем случаино на рутинен преглед). Преди 2 месеца хормоните ми бяха в норма, но нивата на ТАТ и МАТ антитела бяха силно завишено - ТАТ 400 при граница 115, МАТ 102 при граница 30. Консултирах се с хомеопат и започнах да приемам препарати. Направих си отново изследване миналата седмица и резултатите ме объркаха. ТАТ 414, МАТ 62. Но ТСХ хормона ми е 7,9 при референтна стойност 4! При тези резултати всеки ендокринолог би ми предписал лекарства. Днес се консултирах с една дама, хомеопат, която ми беше горещо препоръчана. Тя ми направи нови препарати, които да приемам. Аз съм малко притеснена от последните изследвания и обмислиям дали да се консултирам с ендокринолог, но тази дама хомеопат, твърди че е възможно кръвната ми картина да е объркана от солите и препаратите, които все още приемам. Според нея е по-добре да приемам в продължение на 27 дни препаратите, които ми даде днес и да изчакам 3 седмици след спиране на препаратите, преди следващите изследвания на хормоните. Опитах се да наметя някаква информация в интернет за това как хомеопатията влияе на кръвната картина и така попаднах тук. Въпросът ми е дали е възможно ли е хомеопатичните препарати, които приемам да са повлиали на нивoто на ТСХ и дали да приемам хомеопатия още месец или да започна да "помагам на жлезата" с хапчета, както казват ендокринолозите. Също така ще оценя ако можете да ми препоръчате добър хомеопат.

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Вие говорите за ТАТ и МАТ и кръвни картини, а това е следствието, последиците от заболяването. По принцип, при класическата хомеопатия, ние се опитваме да открием и лекуваме Причината и тогава настъпва пълно излекуване.

Конкретно за Хашимото, това е тежко автоимунно заболяване и трябва да имате доверие и спокойствие в лекуващите Ви лекари и хомеопат. Конкретно не бих могъл да кажа повече, тъй като не познавам конкретния случай. Приемате ли Ел-тироксин?

Желая Ви успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

Благодаря Ви за бързия отговор.

Не приемам никакви лекарства тъй като при последния ми преглед преди 2 месеца хормоните ми бяха в норма. Опитвам се да бъда спокойна и да имам доверие в хомеопата, с който се консултирах. Притеснението ми идва от това, ще всеки лекар от традиционата медицина, би ми изписал лекарства при резултатите от последното изследване, което направих миналата седмица. Според хомеопата обаче, не се налага да започвам прием на лекарства, тъй като резултатите вероятно са повлияни от шуслеровите соли, които приемах, и ми препоръчва да направия нов приеам на хомеопатични препарати за 27 дни. Просто исках да се консултирам с Вас, дали има данни за това, че приемът на хомеопатия може да се отрази на исзледванията и по някакъв начин резултатите да са невалидни. Обяснението на моята лекарка хомеопат, е че организмът се изчиства чрез кръвта и трябва такива изследвания да се направят 2 - 3 седмици след приема на хомеопатични препарати.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,искам да попитам възможно ли е предозиране при прием 20дни по 20капки Аконит 200ц.Понеже не се чувствам добре и имам съмнение че е от потенцията на лекарството.Ще се радвам,ако ми дадете отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам възможно ли е предозиране при прием 20дни по 20капки Аконит 200ц.Понеже не се чувствам добре и имам съмнение че е от потенцията на лекарството.Ще се радвам,ако ми дадете отговор.

и на последък ми се появиха някакви натрапливи мелодий в главата,които ме измъчват постоянно и се притеснявам дали не се дължи на Аконита.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,искам да попитам възможно ли е предозиране при прием 20дни по 20капки Аконит 200ц.Понеже не се чувствам добре и имам съмнение че е от потенцията на лекарството.Ще се радвам,ако ми дадете отговор.

и на последък ми се появиха някакви натрапливи мелодий в главата,които ме измъчват постоянно и се притеснявам дали не се дължи на Аконита.

 

 

  Това което сте направила, е доказване на хомеопатично лекарство, особено при потенция 200! За да доказвате симптомите на някое хомеопатично приготвено лекарство, трябва да го приемате 10, 20 дни по 10-20 капки на ден и тогава започвате да доказвате отделни симптоми на лекарството или направо цели групи от симптоми, с всичките произтичащи от това неблагоприятни последици. Добрата новина е, че това не води до патологични промени, но пък усещането е доста неприятно и това ще продължи дълго, докато не потърсите помощта на специалист класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да попитам за съвет. Какво се прави в случай, че хомеопатията не ми помага година и половина след започване на лечението? Трябва ли отново да сменям лечителя, или просто този вид лечение не е за мен? 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да попитам за съвет. Какво се прави в случай, че хомеопатията не ми помага година и половина след започване на лечението? Трябва ли отново да сменям лечителя, или просто този вид лечение не е за мен? 

 

  Не познавам случая, но докато няма необратими патологични промени, надежда за лечение с хомеопатия е налице. Година и половина без подобрение е доста дълъг срок, така че да си направите правилният извод дали да смените лечителя или не...

Линк към коментар
Share on other sites

Затова вметнах думата "отново" . Колко лечителя трябва да сменя, за да намеря точния? Загубих година и половина в лутане насам-натам. И ето ме пак прикована на леглото вкъщи, бездействаща по цял ден.

Редактирано от Goddess
Линк към коментар
Share on other sites

Затова вметнах думата "отново" . Колко лечителя трябва да сменя, за да намеря точния? Загубих година и половина в лутане насам-натам. И ето ме пак прикована на леглото вкъщи, бездействаща по цял ден.

 

Разбирам Ви. Вижте повече тук:  Как да разпознаем добрия хомеопат?

              

                                          http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

имам следното питане към Вас, възможно ли е хомеопатията да помогне при повтарящи се ранни (6-7 г.с.) спонтанни аборти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

имам следното питане към Вас, възможно ли е хомеопатията да помогне при повтарящи се ранни (6-7 г.с.) спонтанни аборти.

 

  Здравейте,

 

Да, по принцип може и познавам такива случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте Александър,

имам следното питане към Вас, възможно ли е хомеопатията да помогне при повтарящи се ранни (6-7 г.с.) спонтанни аборти.

 

  Здравейте,

 

Да, по принцип може и познавам такива случаи.

 

Ще съм благодарен, ако ми изпратиш координати за връзка с теб на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...