Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

Понеже от няколко месеца правя опити с планетните часове, не мога да не забележа пряката им връзка с цветовете на Завета. Първият планетен час определя планетата и цвета за деня, и те общо взето съвпадат с тези от метода на Завета. Това, на което искам да обърна внимание, е дали използването на Завета в първия или осмия планетен час на деня е най-силно. Или например дали е подходящо сините лъчи да се четат в планетния час на Юпитер, когато денят не е четвъртък. От моя опит още не мога да твърдя тези неща, но най-малко първият планетен час, до час след изгрева на Слънцето, ми се струва силен за използване на Завета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Който развръзва седемте

печата.

Отваря седемте очи,

Прораствува седемте рогове,

Държи седемте църкви,

Образува седемте звезди,

Запаля седемте светилника,

Освещава седемте дни,

Разпровожда седемте духове,

съединява всичко в едно цяло,

образува Божественото съзвучие

на големите и малки светове,

разпределя определените блага,

води към Божественото Сърд-

це на Любовьта. Оживява и

създава, произвожда и ражда,

обогатява и украсява, милва и

утешава, благославя и озарява.

Весели всичко живо, осветява и

умъдрява. Събира знанието,

прави да прозябнува всичката

Божия любовь, мъдрость и

истина.

източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Препоръчано ми беше да работя със "Завета на цветните лъчи" като част от терапията, която правя. Само едно нещо никога не ми е било много ясно за тази книжка - как точно се ползва. Изобщо не ми е чужда мисълта за повтаряне на определени формули или молитви, и молитвеникът на Дънов ми е винаги под ръка, но определено правя това, когато чувствам, че формулите се "енергизират", докато ги изричам. Става някак си естествено. А с молитвеника, тъй като много фрази са извадени от контекст, се получава малко "какофония" на моменти. Отделни пасажи се енергизират, други не. Губя нишката.

Някой ползва ли тази книга и може ли да сподели опит? Възможно е книгата да не е точно моето нещо, но идеята да работя целенасочено с определени лъчи ми се струва добра.

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki, моето мнение е, че е добре да се ръководим от препоръките в книжката, но всеки за себе си да намери лъчите, които му трябват в определен момент.

Иначе има много сила в това, което ни е дал Учителя. :yinyang::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Хм. Книжката ми е в Берлин. А в електронната версия, с която разполагам на компютъра си, препоръките са изрязани. Ще трябва май да отложа, докато се прибера.

Интересни са ми въпреки това и препоръките от самите хора, които ползват книгата. Ще се позачета в тази тема - сега, когато знам, че я има :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Toва е популярният вариант:

„Аз ще ви дам отделни наставления кой ден на коя краска съответства, та да знаете в кой ден до каква да прибягвате, за да се упражнявате: понеделник – зелена, вторник – червена, сряда – жълта, четвъртък – синя, петък – розова или светло синя, събота – виолетова, неделя – портокалена.“ – По протоколи на Димитър Голов

Понеделник: Зелен цвят

Страници: 1–7; 22-29; 48 – „Светлите лъчи” и 53-55; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 4; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Вторник: Червен цвят

Страници: 1-7; 8-11; 48 – „Светлите лъчи” и 48-49; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 1, първо изречение; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Сряда: Жълт цвят

Страници: 1-7; 18-21; 48 – „Светлите лъчи” и 51-53; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 3; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Четвъртък: Син цвят

Страници: 1-7; 30-32; 48 – „Светлите лъчи” и 55-56; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 5; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Петък: Розов или светло син цвят

Страници: 1-7; 12-14; 48 – „Светлите лъчи” и 49; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 1, второ и трето изречения; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Събота: Виолетов цвят

Страници: 1-7; 33-34; 48 – „Светлите лъчи” и 56-57; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 6; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Неделя: Портокалов цвят

Страници: 1-7; 15-17; 48 – „Светлите лъчи” и 49-51; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 2; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

В Завета има още два цвята: аметистов и диамантов. На Събора през 1914г. Учителя казва, че с тях e хубаво да работим в неделя.

Аметистов цвят:

Страници: 1-7; 35-39; 48 – „Светлите лъчи” и 57; 60 – „Белия лъч”, Седемте духове” и номер 7; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”;

Диамантово-беля цвят:

Страници: 1-7; 40-47; 48 – „Светлите лъчи” и 58-59; 60 – „Белия лъч”, „Седемте духове” и номер 8; 61 – „Светъл” и „Заповедта на Учителя”.

Според нуждата, която имаме за нас или за ближните ни.

„Тук нека отбележа, че пак можем и при помагане на другите да си служим с краските.” Схемата за четене при нужда за себе си или за другите е предадена от Боян Боев по следния начин: „По-първо се прочитат стиховете на „Светлите лъчи” от с.48 – „Отец на Светлините” – до червените лъчи. След това се продължава четенето на стиховете, които са ви нужни за момента.” Ето няколко примера:

За здраве: Портокалов цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”; 15-17; 49-51; 60 – номер 2;

За успех и освежаване, при недоимък, сиромашия и др.: Зелен цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”; 22-29; 53-55; 60 – номер 4;

За да можем да обичаме, за активност, за посаждане в духовния живот и др.: Червен цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”, 8-11; 48-49; 60 – номер 1, първо изречение;

За развитие на ума: Жълт цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”, 18-21; 51-53; 60 – номер 3;

При маловерие, за да разбираме истината, хубавото: Син цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”, 30-32, 55-56, 60 – номер 5;

За възстановяване на мира в нас: Розов цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”, 12-14; 49; 60 - номер 1, второ и трето изречения;

Интересно е да знаем, че например при излишък на портокаловия цвят в нас се развива страх, на зеления – скъперничество, черезмерни желания и т.н. Друго, с което трябва да се съобразим, е, че Учителя казва, че с виолетовия, аметистовия и диамантово-белия цвят по-трудно се работи, като с последните два можем да работим, когато се почувстваме готови за това.

Има причини да се мисли, че в схемата дадена по дни не се четат „Светлите лъчи” /с.48/, „Белия лъч” /с.60/, „Седемте духове” /с.60/ и "Светъл" /с.61/, защото няма подобно обяснение от Учителя на Съборите през 1912г. и 1914г., когато се говори специално за "Завета". Преди 2-3 години писах до ръководството на ОББ, защото това е важно, но те не ми отговориха, но наскоро говорих и с Константин Златев, който каза, че ако се открие нещо ще ми пише. Възможно е да не се знае откъде идва традицията да се чете по познатия начин. Но, много е вероятно и в разговор Учителя да е казал, че те /по-горе изброените/ се четат, просто трябва да се проучи въпроса в беседите и записките на учениците. Аз все още опитвам по двата начина и не мога да кажа. Но истината е, че бих предпочела да се проучи въпроса според казаното от Учителя.

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей Ирена,

много подробно и ясно описано, а и намерих време най-после да изчета всичко останало в тази тема, но все пак ми остават две неизяснени неща:

Как се работи с Белия лъч и ако той се брои към диамантено-белия, защо имат различни имена?

Продължавам да се чудя на това, което пишете за Духа на живота. Приемате го като продължение на червената краска във вторник ли?

Благодаря за разясненията.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ирена,

много подробно и ясно описано, а и намерих време най-после да изчета всичко останало в тази тема, но все пак ми остават две неизяснени неща:

Как се работи с Белия лъч и ако той се брои към диамантено-белия, защо имат различни имена?

Продължавам да се чудя на това, което пишете за Духа на живота. Приемате го като продължение на червената краска във вторник ли?

Благодаря за разясненията.

Здравей, "azbuki"!

Toва, което бих могла да кажа e, че така се чете, а не "защо" така се чете :) . Относно дискусиите за розовия и червения цвят аз не ги поддържам, защото за мен те нямат смисъл - това са си разсъждения, а всеки от нас си има в изобилие от тях :):) .

Току-що видях, че в заглавието на темата пише "специалне метод за вътрешна работа". Според мен, това не е достатъчно точно казано /и това не е критика към никого, а опит да си изясним точно и вярно нещата без да има значение кой ги казва/и ще си позволя да обясня защо: Школата, която създава Учителя не е просто духовна школа, а Божествена школа, затова и методите, които дава за вътрешна работа имат силата да ни свържат с Бога. Та това, което мога да кажа е, че този метод е Божествен метод за работа. Нали всички знаем, че има 3 свята - физически, духовен и Божествен? Затова трябва бъдем много внимателни с "новото", което ни открива един "нов" свят за нас - защото Господ е огън всепояждащ /за този, който си играе с огъня/ и благословение, за онзи, който разбира. Та, този метод е на вид простичък, но върши чудеса. Тъй като Царството Божие вътре в нас е, то чудесата са в нас, затова съм съгласна, че този метод е специален.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересуваше ме не отговорът на въпроса "защо" по принцип, който за всеки си е различен, а ти например кога четеш Духа на живота и как и кога четеш белите лъчи. Би ли споделила?

П.П. Не мисля, че е добре нещата да се правят без разбиране. Всеки човек е желателно да си развие собствено разбиране, което да прилага, в каквото и да прави. Споделянето на опит с другите дава идеи и затова е полезно. Но човек е добре да прави само това, в което сам е убеден и за което си е изградил разбиране. Не механично.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Интересуваше ме не отговорът на въпроса "защо" по принцип, който за всеки си е различен, а ти например кога четеш Духа на живота и как и кога четеш белите лъчи. Би ли споделила?

П.П. Не мисля, че е добре нещата да се правят без разбиране. Всеки човек е желателно да си развие собствено разбиране, което да прилага, в каквото и да прави. Споделянето на опит с другите дава идеи и затова е полезно. Но човек е добре да прави само това, в което сам е убеден и за което си е изградил разбиране. Не механично.

Съжалявам, че не съм те разбрала добре! Сега ще споделя опита си: "Духът на живота" - розовата краска, чета в петък, а с диамантените-бели лъчи работя, когато сметна, че съм готова да устоя на всичко с дух на кротост и смирение. Защото те /тези лъчи/ са много силни - нали това е самия Дух Христов? "Аzbuki" нали знаеш, че Учителя казва, че има краски, за които трябва да сме готови и препоръчва да се работи основно с петте краски /и розовата/, дори с шестата - виолетовата е по-трудно да се работи. Така, че се състезавам със себе си :D

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

Интересуваше ме не отговорът на въпроса "защо" по принцип, който за всеки си е различен, а ти например кога четеш Духа на живота и как и кога четеш белите лъчи. Би ли споделила?

П.П. Не мисля, че е добре нещата да се правят без разбиране. Всеки човек е желателно да си развие собствено разбиране, което да прилага, в каквото и да прави. Споделянето на опит с другите дава идеи и затова е полезно. Но човек е добре да прави само това, в което сам е убеден и за което си е изградил разбиране. Не механично.

Съжалявам, че не съм те разбрала добре! Сега ще споделя опита си: "Духът на живота" - розовата краска, чета в петък, а с диамантените-бели лъчи работя, когато сметна, че съм готова да устоя на всичко с дух на кротост и смирение. Защото те /тези лъчи/ са много силни - нали това е самия Дух Христов? "Аzbuki" нали знаеш, че Учителя казва, че има краски, за които трябва да сме готови и препоръчва да се работи основно с петте краски /и розовата/, дори с шестата - виолетовата е по-трудно да се работи. Така, че се състезавам със себе си :D

Добре, засега имам два варианта: Духът на Живота във вторник или в петък, съответно червено или розово. Ще видим кое ще ми легне по-добре на сърцето.

Въпросът за диамантените и белите лъчи беше по-скоро дали Учитлят е имал пред вид едно и също. На стр. 40 започват диамантовите бели лъчи, после на стр. 58-59 и 60 пише само бели лъчи. Тематиката е подобна, но тъй като книгата сега я опознавам по-подробно, ми се иска да събера информация.

Работата със Словото и със Свещените Звуци е заложена у всички нас, но в различна степен развита. При мен това винаги е бил акцентът за сметка например на визията. Не е добре човек да си слага граници и да казва какво може и какво не - най-малкото това разсъждение да не идва от ума, който там не може да вникне. Словото е живо, когато го оживяваме при самото изчитане. Това е донякъде и вибрация, която не мога да опиша. За тази цел е необходимо разбиране на много нива едновременно - тогава именно чрез речта се събират всички планове на едно (Vergegenwärtigung е думата на немски), чрез Живото Слово те стават сега и творят чудеса.

Не знам дали някой ме разбира. Трудно ми е да изразявам тези неща изобщо. За някои няма и думи. Словото има сила само в това, което оживяваме сега.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали някой ме разбира. Трудно ми е да изразявам тези неща изобщо. За някои няма и думи. Словото има сила само в това, което оживяваме сега.

"azbuki", може и да те разбираме, може и да не те разбираме, но не това е важното в случая, а да се знае, да се показва пътя, по който всеки човек да може да стигне до истинските постижения и преживявания, защото което е истинско, то е за всичките души и то няма нужда да се обяснява - Божественото е еднакво за всички хора, казва Учителя. Впрочем, това е единствената причина поради която толкова много държа на чисотата на методите, дадени от Учителя или иначе казано на правилното им прилагане, т.е. така както той ги е дал, за да имаме истински резултати и затова съм против много-многото философстване преди да сме се ползвали от тях правилно.

Линк към коментар
Share on other sites

Методът е нещо външно, което се променя. Това вътрешното, неизказуемото, в него е истината. Не е философстване, разбира се, а духовна опитност. Дали с този "метод", дали с друг, дали с метод, създаден от нас, важното е да присъства Духът.

Линк към коментар
Share on other sites

Методът е нещо външно, което се променя. Това вътрешното, неизказуемото, в него е истината. Не е философстване, разбира се, а духовна опитност. Дали с този "метод", дали с друг, дали с метод, създаден от нас, важното е да присъства Духът.

Но нали тъкмо затова е Божествената Школа - да ни даде методи, начини, средства, за да ни свърже /в момента не мога да преценя дали това е точната дума/ с Божествения Дух? Тогава не би могло да се каже, че метода е просто нещо външно. Именно затова Завета има огромна сила за онзи, който работи духовно с него, както и другите методи - окултната музика, 6-те упражнения, паневритмията и т.н. Не случайно, когато Учителя е раздавал Завета е искал обещание да се пази. Но, както казвал Соломон от много приказки полза няма. :)

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

Ирена, опитвам се само да кажа, че методите са различни, но Пътят един. Има стари методи, има и нови. Има различни, и винаги ще е така. Вкопчването във формата затваря очите за развитието. Това е така, защото всяка форма е преходна и рано или късно има нужда да бъде променена, за да се обнови. Така е в нашия свят на формите.

С това не отричам важността на спазването на метода според указанията на Учителя, само посочвам една възможна грешка, която правят хората. И за това ни е предупредил и Учителят. Молитва със свои думи и с Любов е по-добре от "правилна" молитва без Любов.

Методите се пазят, за да не се профанизират, но онова са били други времена със съвсем други реалности. Необходимостите в днешно време са други и много ограничения са отпаднали. Има си причини за това, но не ми се задълбава.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно нещо, което не мога да си обясня задоволително: „Червените лъчи“ под „Духът на Любовта“ и липсата на цвят под „Духът на Живота“. Логично е „Червените лъчи“ (и планетата Марс) да бъде под „Духът на живота“, където са ключовите думи „Мощ“, „Победа“ и „Превъзмогване“, а под „Духът на Любовта“ да бъде „Розовите лъчи“ (Венера/Нептун) и ключовите думи „Любов“, „Прощение“ и „Утешение“. Това се потвърждава и от текста под „Отец на светлините“. Интересно е също, че под „Плодът на Духът“ червеният и розовият цвят са заедно, а също че в музиката „до“ се свързва с червения цвят, а „до“ от втора октава - с розовия цвят.

Здравей, Огняне!

Здравейте всички!

Не разбирам кое толкова не е ясно, след като е казано ясно "прави така и така", "чети така и така"?!

Червените Лъчи и Духът на Любовта.

Червените Лъчи се отнасят към първа чакра - "Египет" или "Земя", "Камък", "Пръст", "Гроб". Там се намира привързаноста на човек към материята и живота в третото измерение.

Когато "Булото на Мая" или Илюзията ни е превзела и ни кара да си мислим, че живота, който в момента живеем е реален и че друго не съществува, то ние сме в ролята на Египтянина, на материалистта. Тогава за нас друга реалност не съществува. Слепец е този и глух и ням и...

Първа чакра е пряко свързана с четвърта /сърцето/, колкото и парадоксално да звучи.

"Където е богатствато ви там ще бъде и сърцето ви." Т. е. на където си отправил погледа си на там ще работи и сърцето ти.

Защо първа чакра се характиризира с Духът на Любовта?

Защото само чрез Божията Любов човека може да се обърне към Отца си и да повдигне "Булото на Мая".

"От Египет ще повикам Сина Си."

"И когато Бъда Аз въздигната от Земята, ще привлека всички при Себе Си."

Материалистът обича Земята /материята, заблуден е от Илюзията, заслепен е и не вижда, спи и не е Буден/

Будния обича Небето /Бога/.

Както казва Кристиян: "Чакрите са като скачени съдове."

Първа чакра е скачен съд на четвърта чакра, а четвърта на седма чакра.

Първа чакра отговаря за костната система и космите у човека, както и за физическото тяло като цяло. Един от архетипите и в Библията е Св. Апостол Петър /къмък/. Върху първа чакра, върху тази основа, се гради цялата Църква, целия Храм /тялото/.

Древната китайска медицина и индийската традиция много говорят за Кундалини и основа на гръбначния стълб, в която основа се намира и сакралната кост, която е най-устойчивата човешка кост от цялата скелетна система. Там в тази кост е единствената съвършенна клетка в човешкия организъм. Тя се води и първата клетка на човешкия ембрион и зародиш.

Китайците я отнасят към бъбреците, за които казват, че са първичните органи и че в тях се таи наследствената енергия и днк, както и въпросната сексуална енергия или по известна като змията на Кундалини.

Когато в първа чакра бъде внесена Божествена Любов, тогава и човек се обръща към Бога.

Това е Духът на Любовта, който прави това.

"Духове, провождани да слугуват на тия, които ще наследуват Спасение."

Духът на Живота.

Духът на Живота се грижи и събужда точно и само онази първична клетка в сакралната област, което носи и събуждане на Кундалини и раждането и появата на вътрешнотелесния живот и преживявания, носи и дава началото на истинския, на реалния живот, който "отваря нови врати" и който разбулва Илюзията на Мая.

Характеризира се с розовия цвят, горния нюанс на червеното, "до" от горната гама и осмия ден след първите Седем дни на Сътворението. Новото начало. Седем Чакри, Седем Цвята, Седем Църкви, Седем Тела, Седем Светилника, Седем... едно и също нещо.

Учителя е подредил по чудесен начин книжката и е съставил прекрасен метод, под ръководството на Светия Дух и на Христа, поради което да намерим Спасение за себе си и да познаем Бога.

След Розовата Краска следва Портокалената, която се отнася до втора чакра - Духът на Обещанието, Насладата от Съществуването и Благодарността от това.

В китайските книги е познато като " долен Дан Тян" склада за живителна енергия /Ци, Чи, Ки, Прана при индийците, ...

В индииските пранаями се води като долно дишане, което носи енергия и пълни тялото със здраве, масажирайки вътрешните органи, което подобрява кръвообръщението в областта.

и т.н., и т.н.

Бъдете здрави и спазвайте препоръките на Великите Учители!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Завета на Цветните лъчи на Светлината е даден на Учителя от Христос и предаден на следовниците в словестна форма.

Но във фототипното издание на трета страница има три много интересни графики.Кълбото с криле,кръста в елипси и шестоъгълника с лъчи.

Това е много концентриран вид знание предаден ни от Учителя в графична форма.Свещената геометрия изписва във форма словото,чувствата и мисълта и ни дарява с ново знание.

Как да разчетем тези три графики?

Някой има ли усещане за тях?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!За всички,които се интересуват,"Заветът на Цветните Лъчи на Светлината"вече може да се изтегли от страниците на Портала и то във варианта с методиката на работа,който се препоръчва.

Заветът на Цветните лъчи на Светлината

Аз имам въпрос към по-опитните в работата със "Завета...":Какво означават инициалите на стр.3?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!За всички,които се интересуват,"Заветът на Цветните Лъчи на Светлината"вече може да се изтегли от страниците на Портала и то във варианта с методиката на работа,който се препоръчва.

Заветът на Цветните лъчи на Светлината

Аз имам въпрос към по-опитните в работата със "Завета...":Какво означават инициалите на стр.3?

Моля конкретизирай. Какво точно визираш под "инициалите на стр.3"?

Линк към коментар
Share on other sites

Написано е в обясненията ,че това са трите духа,които работят във Всемира.Аз мисля ,че е светата троица-Отца/горе/,Сина-/долу вляво/ и Светия дух/долу вдясно/.

Това е още една задачка оставена ни от Учителя за разгадаване и осмисляне,според мен.

Може би трябва да отворим отделна тема за загатнатите места в Учението.

Светъл ден.

Дамян.

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам човек, който като примижи с очите вижда цветовете на дъгата. Той ми разправяше, че са много светли и ефирни. Прочетох Завета. Там се споменава, че трябва да се използват светлите тонове на цветовете, а тъмните имат негативно въздействие.

Чудни доказателства ми дава Бог за силата в думите на Учителя - Сашо ми разправяше как веднъж от цветовете изскочил образът на Христос.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...84865&st=45

49 пост.

Линк към коментар
Share on other sites

За успех и освежаване, при недоимък, сиромашия и др.: Зелен цвят

По страници: 48 – „Светлите лъчи”; 22-29; 53-55; 60 – номер 4;

Когато прочетох за втори път зелените лъчи се разревах от умиление. На следващия ден приятел ми предложи прекрасна нова работа.

В моят свят изпълнен със любов се случват чудеса. Благодарен съм на Бог за всичко това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Интересуваше ме не отговорът на въпроса "защо" по принцип, който за всеки си е различен, а ти например кога четеш Духа на живота и как и кога четеш белите лъчи. Би ли споделила?

П.П. Не мисля, че е добре нещата да се правят без разбиране. Всеки човек е желателно да си развие собствено разбиране, което да прилага, в каквото и да прави. Споделянето на опит с другите дава идеи и затова е полезно. Но човек е добре да прави само това, в което сам е убеден и за което си е изградил разбиране. Не механично.

Съжалявам, че не съм те разбрала добре! Сега ще споделя опита си: "Духът на живота" - розовата краска, чета в петък, а с диамантените-бели лъчи работя, когато сметна, че съм готова да устоя на всичко с дух на кротост и смирение. Защото те /тези лъчи/ са много силни - нали това е самия Дух Христов? "Аzbuki" нали знаеш, че Учителя казва, че има краски, за които трябва да сме готови и препоръчва да се работи основно с петте краски /и розовата/, дори с шестата - виолетовата е по-трудно да се работи. Така, че се състезавам със себе си :D

Aз вече четя диамантено белите лъчи заедно с розовите (в петък), защото имах видение на чуднокрасиви бяло-розови кристали. Видях също и много символи, "мозайки", богати на цветове, преливащи и движещи се, "танцуващи". Част от тях разпознах в Книгата на Друнвало Мелхизедек "Древната тайна на цветето на живота", том 2.

На всички , четящи "Завета", подарявам ви това стихотворение, което "в миг на вдъхновение написах":

Стихове нежни,

целувки потайни,

цвете с красиви криле.

Символно вплетени

цветни мозайки,

шепнещо нежно небе.

Розова благост,

Христово дихание,

силен и мощен Духът.

Танцуващи символи,

нежно стенание,

чуден е Божият път.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам въпрос към по-опитните в работата със "Завета...":Какво означават инициалите на стр.3?

Здравей Моника,

Предполагам, че говориш за съкращението : В.щ.С.П.Р.н.Г.И.Х.С.Б. 15.а.Т.

И аз скоро разбрах дешифровката му :

Вечно ще съм предан раб на Господа, Исуса Христа, Син Божий 15 август Търново

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...