Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

_Маги_, ако ги почувстваш, ги опитай. Само тогава ще разбереш дали това работи лично за теб или не.

 

Лично аз имам вътрешна съпротива да използвам Завета на цветните лъчи. Или не съм дорасъл, или не е за мен. И в двата случая нещата опират до вътрешеното чувство.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ще споделя само своите лични впечатления. Можете да четете Завета колкото искате без да усетите и постигате каквото и да било - това е книга, която започва да работи само ако наистина имаме нужда от нея и сме влезнали в нейните вибрации. В такъв момент човек има усещането, че Силата го е понесла с любов и грижа на ръцете си и лекува душата му. След това човек се усеща по-стабилен и защитен и може би още нещо - по-спокойно осъзнава и приема Божията воля за себе си и своя свят в момента. Утихва хаосът на личните мисли и желания и предположения, стопяват се всички "трябва" за себе си и света. Е, след този мощен психотерапевтичен ефект душата вече е в състояние да овладее ситуацията и да открие доброто в злото и изхода от "зазиданата стая".

Има доста какво да се каже и за влиянието на книгата отвъд психотерапевтичния и ефект, но засега не мога да споделя стабилен краен резултат по това... 

Аз лично нямам постижения с четене по някаква схема - по-скоро интуицията ми ме довежда до книгата (тя винаги стои на точно определено място в библиотеката ми). Чета според предназначението на отделните лъчи и начина, указан в послеслова. Прави ми впечатление, че са нужни няколко последователни сеанса, за да се стабилизира ефекта. 

Линк към коментар
Share on other sites

Един съвет, надявам се да го спазите -

Не изваждайте Завета от контекста на другата духовна работа - беседи, упражнения, паневритмия и т.н.

Ползвайте го паралелно с цялата система, наречена Учение. Той е помощно средство, но  не за всеки, а за учениците.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз смятам, че енергията на цветните лъчи, на космическите лъчи, е предназначена за всеки. Избрани няма! Всички сме подвластни на енергиите и всички можем да се ползваме от тях.

Що се отнася до това дали сме в духовния път, строго материално ориентираните хора също могат да бъдат духовни. Пример за това са всички онези жестове на благотворителност, които идват към духовните общества именно от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се сетих за уред за измерване на духовност. Може би всички биха били щастливи тогава. Ставаш сутрин, включваш уреда за измерване на духовност и вече знаеш точно колко духовен си днес.

Редактирано от Ashtoning
Линк към коментар
Share on other sites

Написаното от Креми е съвсем сериозно и точно. И аз се опитах да го напиша. Да, Заветът е даден на всички, но той е като автомобила - ако нямаме ключ за двигателя и шофьорски умения, не може да ни служи. Слава Богу, Заветът е обезопасен за случаи на неразумно и некомпетентно ползване - в резервоара няма и гориво. За да го ползваме, ще ни се наложи първо да усвоим уменията и закона за движение, после да сложим горивото и накрая да ни връчат ключа. Връчват го Отгоре. Аз самата не съм убедена, че имам ключ. Няколко пъти съм усещала, че се получава, но не винаги... 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Брат Христо Вътев:

Здравейте, мили приятели.
На днешния светъл празник, 12.07.2019г. сме подготвили специална изненада и подарък за вас.
Пускаме специален сайт за работа със Завета на цветните лъчи на светлината.
 
Домейнът на сайта е - https://zaveta.info/
 
По него работихме доста дълго и има уникални функции.
Тук ще изброя някои от основните неща по сайта.
Сайтът може да се ползва както от компютър, така и от всички телефони и други мобилни устройства.
На първата страница сме сложили текста от първото издание на Завета от 1912г. в стар правопис.
Най-отгоре има два бутона, от които можете да превключвате в стар и нов правопис.
Една от най-интересните функции на сайта е, че сме свързали всяко от изреченията от Завета с точната глава и място, от където е взето в Библията.
Всички изречения от Завета са общо 637 и когато се кликне на някое от тях, отдолу се отваря цялата глава от Библията и точното място, откъдето е взет цитата. В тези извадки сме свързали и всички беседи, където Учителя е говорил за въпросните цитати от Библията. Така сме направили връзка между Завета, Библията и беседите.
Също така сме вкарали и Библията от 1914г., по която е писан Завета – тези страници също могат да се видят като се кликне на изреченията от Завета - там има две бутончета: стар и нов правопис, като в „стар правопис“ се отваря картинка от Библията от 1914г.
На първия ред на сайта сме подредили цветовете, които се четат за всеки ден от седмицата, а по-отдолу са подредени по краските.
В сайта има аудио записи, както и чуждоезични версии на Завета. Също така, има и няколко клипа, свързани със Завета и приложение с обяснения как се чете.
Също така сме публикували и книгата на Антония Йорданова и Тренди за Завета - https://zaveta.info/rainbow.php
По сайта работихме няколко месеца и вярваме, че ще бъде полезен и ще помогне за ползването и употребата на Завета на цветните лъчи на светлината .
Благодаря на Учителя за тава богатство, което ни е завещал.
Благодаря и на всички приятели, които помагат и съдействат.
Поздрави.
Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...