Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паневритмия – къде я играете?


Recommended Posts

Здравейте и от мен!

Една година след първия ми въпрос за паневритмията, ето ме и мен - вече научена и играеща! Искрени благодарности на Людмила Червенкова за това, че ме научи да играя. Тя е най-прекрасния учител!

Аз играя паневритмия засега само на Витоша, всяка неделя. Невероятно изживяване е! Сякаш рая е дошъл на земята! Няма друго нещо в живота ми, което да ме кара да се чувствам толкова щастлива!

Всяка неделя ходя там и имам предложение до всички, които ходят. Тъй като сега паневритмията там се играе от 9ч, а слънцето по това време вече напича дори и на Витоша, предлагам да бъде от малко по-рано - от 8 или 8.30ч. Разбира се, не очаквам всички вкупом да се съгласят и веднага да променят часа, но с напредване на лятото според мен това е неизбежно.

Ами това е скъпи приятели. Дерзайте! Питайте, научавайте, играйте, споделяйте! :3d_146:

-----------------------------

Господи, да възрасне в мен Божественото

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мари,

как мога да стигна с градският транспорт/маршрутка до мястото

където се играе паневритмия на Витоша?

поздрави

Здравей Еси,

Не знам от къде точно тръгваш, но в даден момент трябва да се качиш на автобус 67 и да слезеш на последната му спирка в Симеоново. Също може и автобус 98, но трябва да слезеш на същата спирка(последна за авт.67) - мисля, че е на две спирки преди последната на 98. С маршрутка не знам как се стига.

Като стигнеш значи на последната спирка на 67 към 7.15-7.30ч. оттам доста хора тръгват по една стръмна уличка към Витоша и общо взето 95% от тях отиват на паневритмия, така че няма да ти е трудно да намериш поляната. :thumbsup:

Поздрави,

Мария

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest irenastoyanova

Паневритмия се играе и на полянка /около нея има борова гора/ над кв. Горна Баня, гр.София три пъти седмично - сряда, петък и неделя. До края на юли се събираме в 6.00 часа на последната спирка на автобус 260 и маршрутка 33, а от месец август до 22 септември - половин час преди изгрев слънце. НО: ние играем по описанията на упражненията в оригиналните източници - специалната "литература по въпроса", книгите за паневритмията от 1938г., 1941г. и 1942г. и съзнателно спазваме "правилата" за изпълнението й. В случай на интерс към тази новина нашия имейл е: paneurhythmy@gmail.com i truepanurhythmy@yahoo.com

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest irenastoyanova

Играе ли се в Бургас? Къде точно? В колко часа?

Здравейте!

Вижте списъка, в който са изброени местата за игра на паневритмия в BG, приложен e на първа страница в този сайт, в рубриката "Новини".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Здравейте приятели на Паневритмията.

От 26 Юли до 2 Август във градчето Виктор,Монтана,САЩ и по точно в китното място"Krassota"/да ... "Красота",както го четете и чувате на български/,трима българи участвахме на летен духовен сбор.Имаше хора от САЩ,Общество"Идеал"-Канада,и наша милост.

Това беше едно многоизмерно изживявване за нас-във времето,музиката,словото,пространството,хо

рата-едно място където звучеше една седмица музиката на Учителя и се изучаваше с помощта на Жил-диригента на Хор "ВЕРА"-Канада.Много дълбоко,с много братска всеотдайност от негова страна.Просто бяхме удивени как силата на Учението ,излязло от България през "далечната" 1937 г. чрез брат Михаил Иванов,стоше пред нас и ни беше

толкова близко.Текстовете на песните са с някои "стари" варианти на думи като-вера,нема,...Припевите на някои песни,вместо в минор,са в мажор.

Огънят на Словото тук гори и то със голяма сила.Повярвайте,брат Михаил Иванов си е свършил много добре работата,дадена му от Учителя.А за това ние малко знаехме.

Беше интересно пък за тях,надявам се,изучаването на "Слънчеви лъчи" и "Пентаграм",които те досега в Канада не бяха играли.

Друго интересно-след "Квадрат" те пак си възстановяват позициите-мъжът отдясно,жената отляво,защото мъжът трябвало да пази винаги жената.

Аз мисля,че нашето обяснение е-1.Инволюция-мъжът отдясно 2. Еволюция-жената отдясно.

Играхме Паневритмия на музика,изпълнена от различни краища на света,накрая на живо от 2 цигулки и чело.

Необикновенно хубава и вкусна кухня,готвеха сестрите,а ние помагахме.Винаги напоена с много песни и декорирана с любов.

Много молитви преди ядене, на няколко езика,като се започваше на български.Бяхме постоянно молени да изказваме текстове на български,за да ги чуят

как звучат в "оригинал", а на Жил любимата му фраза след това бе"Ето чувате ли,българският език е МУЗИКА".

Скъпи братя и сестри,ФИР ФЮР ФЕН ТАО БИ АУМЕН.

БЕЗ СТРАХ В ТЪМНИНАТА.

Учението е по живо от всякога досега.То пулсира около земята с потенциал,резониращ в геометрична прогресия.

Нека живее крепко в сърцата ни,а те пък ще му притурят друга прогресия,така че няма връщане назад.

ЧИСТОТА И КРАСОТА в нас,в душите ни.

ЧИСТОТА И КРАСОТА около нас.

Добавям линк,където ако имате време да видите частица от това наше преживяване.

http://paneurhythmy.us/photos.shtml

клик на :Life in Krassota

МИР,ЛЮБОВ,СВЕТЛИНА.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели на Паневритмията.

От 26 Юли до 2 Август във градчето Виктор,Монтана,САЩ и по точно в китното място"Krassota"/да ... "Красота",както го четете и чувате на български/,трима българи участвахме на летен духовен сбор.Имаше хора от САЩ,Общество"Идеал"-Канада,и наша милост.

Това беше едно многоизмерно изживявване за нас-във времето,музиката,словото,пространството,хо

рата-едно място където звучеше една седмица музиката на Учителя и се изучаваше с помощта на Жил-диригента на Хор "ВЕРА"-Канада.Много дълбоко,с много братска всеотдайност от негова страна.Просто бяхме удивени как силата на Учението ,излязло от България през "далечната" 1937 г. чрез брат Михаил Иванов,стоше пред нас и ни беше

толкова близко.Текстовете на песните са с някои "стари" варианти на думи като-вера,нема,...Припевите на някои песни,вместо в минор,са в мажор.

Огънят на Словото тук гори и то със голяма сила.Повярвайте,брат Михаил Иванов си е свършил много добре работата,дадена му от Учителя.А за това ние малко знаехме.

Беше интересно пък за тях,надявам се,изучаването на "Слънчеви лъчи" и "Пентаграм",които те досега в Канада не бяха играли.

Друго интересно-след "Квадрат" те пак си възстановяват позициите-мъжът отдясно,жената отляво,защото мъжът трябвало да пази винаги жената.

Аз мисля,че нашето обяснение е-1.Инволюция-мъжът отдясно 2. Еволюция-жената отдясно.

Играхме Паневритмия на музика,изпълнена от различни краища на света,накрая на живо от 2 цигулки и чело.

Необикновенно хубава и вкусна кухня,готвеха сестрите,а ние помагахме.Винаги напоена с много песни и декорирана с любов.

Много молитви преди ядене, на няколко езика,като се започваше на български.Бяхме постоянно молени да изказваме текстове на български,за да ги чуят

как звучат в "оригинал", а на Жил любимата му фраза след това бе"Ето чувате ли,българският език е МУЗИКА".

Скъпи братя и сестри,ФИР ФЮР ФЕН ТАО БИ АУМЕН.

БЕЗ СТРАХ В ТЪМНИНАТА.

Учението е по живо от всякога досега.То пулсира около земята с потенциал,резониращ в геометрична прогресия.

Нека живее крепко в сърцата ни,а те пък ще му притурят друга прогресия,така че няма връщане назад.

ЧИСТОТА И КРАСОТА в нас,в душите ни.

ЧИСТОТА И КРАСОТА около нас.

Добавям линк,където ако имате време да видите частица от това наше преживяване.

http://paneurhythmy.us/photos.shtml

клик на :Life in Krassota

МИР,ЛЮБОВ,СВЕТЛИНА.

Драги Дамян,

това което разказвате е много вдъхновено и хубаво, но едно нещо наистина ме смути. Не зная защо толкова се настоява жената да е от лявата страна, а мъжа - от дясната, когато в паневритмията ние сме души. В нея работим със силите на доброто и истината, на любовта и мъдростта - най-общо казано - съответстващи на лявата и дясната страна в човека. Така че не е ли по-добре да се редуват местата - един ден човек да играе от ляво, а на другия - от дясно? А пък аз понякога зная от какво имам потребност и си избирам от коя страна да играя точно в този ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Светъл ден,Ирина.

Паневритмията е една необятност и коннретност,или както се казва за местоположението на БОГ-" с център-навсякъде,и периферия-никъде".Аз я възприемам като едно велико творческо колективно преливане на добродетелни флуиди-между индивида,като вътрешен колектив,двойката-мъж,жена,и кръга от индивиди и двойки.

Това е един необятен вихър на множество енергийни "торнадота",които трябва да се познават,владеят и котролират.

Така че общата вихърна вълна да е в синхрон с разумните градивни сили в природата.Ако ние не сме разумни и градивни по време на танца-ние вредим на себе си,партньора си,на цялата група,на България,на света,на Вселената.

Напълно споделям мислите ти,че ние сме души в Паневритмията,разумни.Коментара ми бе само като едно от обясненията за позицията-мъж отляво,жена отдясно.На женската /ИН/енергия и е отредена водеща роля по време на Еволюцията ни.

Всъщност това са енергии,а не полове.Ако двойката се споразумее кой в този момент да е отдясно,значи те образуват една хармонична цялост,която ще осъществава по голям синхрон до края на танца,ако не е моментно

хрумване.Като се има впредвид,че време на танца не се приказва,то този преход наистина трябва да е много плавен и естествен,без гласни въпроси или още по-малко спорове.

Знаеш ли,в "Красота"имаше едно момиче Ирина от Калифорния,с която обсъждахме същата тема.

/Можеш да я познаеш сред снимките-късо подстригана,кестенява коса,бял панталон/

Интересно "съвпадение".Сигурно темата е важна.

Мир и Светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

Друго интересно-след "Квадрат" те пак си възстановяват позициите-мъжът отдясно,жената отляво,защото мъжът трябвало да пази винаги жената.

Аз мисля,че нашето обяснение е-1.Инволюция-мъжът отдясно 2. Еволюция-жената отдясно.

Драги Дамян,

това което разказвате е много вдъхновено и хубаво, но едно нещо наистина ме смути. Не зная защо толкова се настоява жената да е от лявата страна, а мъжа - от дясната, когато в паневритмията ние сме души. В нея работим със силите на доброто и истината, на любовта и мъдростта - най-общо казано - съответстващи на лявата и дясната страна в човека. Така че не е ли по-добре да се редуват местата - един ден човек да играе от ляво, а на другия - от дясно? А пък аз понякога зная от какво имам потребност и си избирам от коя страна да играя точно в този ден.

И още нещо, нали мъж и жена не са просто признаците "пол", а принципи. Никъде в литературата за паневритмията не се казва от коя страна да застане мъжа и от коя - жената.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: здравейте, обични съфорумци + моля ви кажете ако имате инфо + играе ли се Паневритмия в Атина + пишете ми и на лични + благодаря предварително :hypocrite:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: здравейте, обични съфорумци + моля ви кажете ако имате инфо + играе ли се Паневритмия в Атина + пишете ми и на лични + благодаря предварително :hypocrite:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Здравей Благост.

Даниела от ВТУ"Св.св. Кирил и Методий" и нейни колеги от Института по Паневритмия в България са изнасяли научни доклади на тази тема в Атина.

Някъде съм срещал из нет-а за хора с интерес там, но не съм ги съхранил като инфо.

Ето ти линк за нея.

http://www.uni-vt.bg/1/ndefault.asp?p=user...=436&cpage=

Дано ти помогне да намериш сродни души.В чужбина е много ценно това,знам го.Живея в Чикаго от 3 години и с много труд,постоянство и божия помощ

успяваме да се събираме.Но винаги имаме чудесни преживявания на полянката с кръга на Паневритмията.Има вече и Американци,които играят с нас.

Направихме си сайт

http://paneurhythmy.us/photos.shtml

и вече 3-ма човека ни откриха чрез него и са редовни на поляната всяка неделя.

Така че, с много Любов и Труд успехите не закъсняват.

Успехи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:v: Здравей, Дамян + БлагоДаря ти + срещнах сродни души + космическият ритъм предстои :v:

:v: Верен + Истинен + Чист + Благ винаги бъди !

Верен в Любовта + Истинен в Мъдростта + Чист в Истината + Благ в Правдата ! Амин

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

От 3 години се играе Паневритмия и в Пазарджик. Място - острова на Пазарджик, до езерото. Това лято се е играело всеки ден от 6ч.

Здравейте!

Много бих искала да играя паневритмия,но за съжаление в нашият малък град /Ловеч/няма достатъчно желаещи,за да се формира група от начинаещи.И така

от години само чета и гледам без да мога да направя нещо на практика.Работата с която се занимавам в момента е доста ангажираща и време за пътуване

почти не ми остава...Какво бих могла да направя в този случай?

Светлина и полет на всички!!!

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше още някой във форума от Ловеч, който питаше дали в Ловеч се играе Паневритмия. Мисля, че беше Cveta80. Ставате две :thumbsup2: Ако съберете оше 3-4 човека става за игра.

В Шумен винаги се е играло на платото над града. Даже по снимките от средата на 90-те години е имало повече хора, отколкото сега, по 40 човека дори в сняг на 22 март също са играли.

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмия в Ловеч?

има ли,къде ....?

Здравейте всички вие!

Аз отпреди 7 месеца се завърнах в родния си град Ловеч след 7 години отсъствие заедно с новородената си дъщеричка.Много бих искала да се свържа с хора от братсвото тук и да разбера играе ли се тук Паневритмия.По стечение на обстоятелствата не съм играла много отдавна,но и много имам нужда от това.Предварително благодаря за съдействието :3d_043:

Здравей и аз съм от Ловеч :thumbsup2: и от скоро съм в този форум,ще се радвам ако успеем да осъществим връзка и си още в града.Работя във фотостудио Alex казвам се Деница.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

В София къде се играе? Извинявам се ако го пише някъде

Линк към коментар
Share on other sites

В София се играе до Телевизионната кула в парка, в Южния парк, и в Младост. Тук пише: http://www.paneurhythmia.org/where-do-we-play/

В Добрич не съм чувал да има група и следователно не се играе.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли къде и кога се играе в Мадрид и може ли да ми даде номер за връзка с братята от Мадрид? Благодаря и Светъл Ден!

Бележка от администратора: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой знае ли къде и кога се играе в Мадрид и може ли да ми даде номер за връзка с братята от Мадрид? Благодаря и Светъл Ден!

В друг сайт намерих отговор на запитването: ;)

Здравейте, ние сме група последователи на Учителя, играем Паневритмия всяка неделя от 11ч. в парка Moncloa в Мадрид. Тел. 66 000 91 68

Посочено е името Ивелин Иванов.

Хм, това май е Иво от Шумен, но е заминал за Испания преди аз да познавам групата, така че само са ми говорили за него и за това колко е бил отдаден. Похвално!

Бележка от администратора: Моля използвайте кирилица!

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Браво,Максим ! Поздравления,че си открил телефона. Аз зная ,че Иво е в групата от Мадрид.Той премина през трудни житейски моменти /огромен обем физическа работа/, но явно вече е добре.Радвам се за него и затова , че заедно с духовни приятели, намират време да се събират да играят Паневритмия и да разпространяват Учението В Испания.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за информацията Максим, да наистина Иво е от Шумен, както и повечето от групата. :)

Бележка от администратора: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...