Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За вярата


Recommended Posts

Ох, тази книжка е "леко" трудна за намиране!

Някой да знае книжарница в Пловдив, откъдето мога да си купя "Завета на цветните лъчи"?

Има десетки други книги, но не и това, което търся :)

Блгодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти!

Има я в "Спиралата" - Дънов, Петър - Завета на цветните лъчи

Можеш да си я "свалиш" и да си я принтираш при желание, иначе ще си я четеш само от компютъра.

Поздрави!

:smarty::):smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Кирау,

Не ти препоръчвам да ползваш това електронно издание, което Синева е посочил. В него липсват обясненията, а те са ключа за ползване и разбиране на книжката. Освен това има някои изменения/осъвременявания спрямо фототипното издание, които лично аз не смятам за подходящи.

Сред учениците на Учителя тази книжка се смята за свещенна и е много специален вътрешен метод за духовна работа. Най-добре е ако я потърсиш от друго място, а още по-добре е ако може да се срещнеш с някой запознат на живо и да ти обясни малко повече за нея.

Ако имаш въпроси, моля пиши ми на ЛС.

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината - тема от форумите

Все пак темата е за вярата, да не я отклоняваме...

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Макар и да прозвучи твърде клиширано и банално- Вярата е една от сестричките на Надеждата и Любовта... :)

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, благодаря!

И извинете за отклонението. :D

Относно вярата....

Вярата в Господа е това, което ни прави Човеци сред хората. И само тя е важна, защото вярата, че можем да излъчваме Любовта и тя да се излъчва в нас кара самата Любов да съществува.

Ако се изразих правилно....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Вярата може да е заблуда, вярата може да е и висше познание, което не се опира на знание.Вярата може да е фанатизъм или приемане.За вярата не е нужно знание.За да имаш вяра ти трябва всичкото достъпно знание.

Вярата прави човека цялостен, а да си цялостен значи да си свят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вярата , надеждата , любовта са наистина сестри . Едната без дръгата не може . Вяра без любов , никаква вяра не е според мен , любов без вяра и надежда , никаква любов не е , надежда без вяра и любов също е някакси празна от смисъл .

Вярата , надеждата и любовта са най- важните неща в живота ни . Те са си напълно свързани като проявления на светия дух .

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

ако на някой му притрябва повече вяра -

препоръчвам следната книга, която може да се изтегли от интернет:

"Необикновеният живот на Учителя Петър Дънов" - от Влад Пашов

Става дума за Живота на Учителя,

и чудесата Mу, немалко от които подобни на тези правени от баба Ванга..

Баба ми също е разправяла подобни неща за Него като в тази книга,

макар и далеч да не Му е пламенна ученичка...,

Аз имам и други лични съображения да вярвам и чета с интерес това.

На мен ми дава доста вяра, инфо и импулс

да продължавам с повече увереност по духовния път, и предимно да не спирам. :hypocrite:

:3d_108:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

БЯЛА ВРАНА

Иван Вълев

Бяла врано, красива нещастнице,

чувам твоя отчаян грак.

Зрее гроздето, идват празници,

но самотна ще бъдеш пак.

Тъмни облаци, спущат се черните.

Страшна орда тип Месершмит.

Аз съм в лозето, аз съм Гуерника.

Жив съм още, недоубит.

Бяла врано, сестрице, надеждице.

Можеш ли да ме спасиш?

Моя рано, мой белег над веждите,

как пред черните ще издържиш?

Те се сливат с небето катранено.

Те са всички с еднакъв цвят.

Ти си чуждо дете, блед храненик,

вечно зъзнещ от студ и глад.

В тези вечни лозя - лабиринти

между истини и лъжи.

Бяла врано - кълбо от бинтове,

размотай се и ме превържи!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Любо , "На мен ми дава доста вяра, инфо и импулс + да продължавам с повече увереност по духовния път, и предимно да не спирам" :thumbsup2: и на мен :dancing yes: и на мен + само дето си мисля че всъщност спиране няма + само да успеем да издържим или пък да не се заиграем на някоя полянка в близката горичка със една сърничка ( много символи много нещо + оообширно понятие е това пооолянката + сърничката + горичката ) + благодаря ви приятели обични

:feel happy: без Вярата + Надеждата + Любовта ... бихме ли издържали на живота - живота със грубите лапи чилични?

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Моята вяра е вяра в бъдещето. То е нашия път през Вечността. Път отреден ни от нашия Отец. Живея в бъдещето. Живея за бъдещето, защото настоящето е просто резултат от нашето минало - резултат, който не можем да променим. Вярвам в бъдещето, защото знам, че Божията Воля е отредило за всички нас път на Слава и Възход, път на нарастваща Светлина и Всеобщо Благополучие. От нас се иска само да вярваме в този път и да вървим по него. И няма по-голяма благодарност, която можем да изкажем на Отеца от това да се движим напред изпълнени с вяра в пътя който ни е отредил.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз си мисля, че Той би искал да вярваме в настоящето. Дори като потенциал, който е атрибутивен на следващото по презумпция, настоящето е много по-наситено с възможности, но реално е и единствената ни възможност...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Аз смятам, че вярата е отвъд времето и пространството, защото тя е осъзнаване на собствената ни същност. Чрез нея разбираме, че истинският ни аз е проява на онази вечната и даваща Любов. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

ВЯРАТА не е ли свързаност с определена област от астрала, която отговаря на ДЕЙСТВИТЕЛНОТО ни вътрешно състояние? И тази връзка не е ли двустранна? Не води ли до взаимна зависимост / и то пропорционална на параметрите, т.е пар екселанс зависимост от тази област /лока на санскрит и от там кама-лока, рупа-лока и т.н/?

Линк към коментар
Share on other sites

Вярата е докосване на Житното зърно (което е и присъствие) с Обетованата земя. Нещо като преход ... Този преход е събитие оставащо незаличим отпечатък във все още неизчистеното диалектично астрално тяло. Този печат, роден от прехода-докосване-присъствие, дава увереност, че поетият Път е Третия - Кралския път, водещ към Дома.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Както и за всичко друго - за вярата всеки е прав според съдържанието, което сам той напъхва в рамките на буквосъчетанието.

Но търсейки значимости, навярно все към тая ще се стремим - дето колкото грахче е, а планини премества. Но в търсенето, значимостите, стремежът - пак определящи ще са субективните тежести, а измъкването от тях е вид умиране. Някои го проклинат, други обожават и никой от тях не уцелва пътя с отношението си, защото пътят е за вървене, по възможност без отношения... Чия ли възможност е тая?

Та, вярата... Не ще да е форма на привързване към непознатости, а смата тя е вид познаване. От онова, най-вътрешно, неспособно да бъде човешки изразено и самото по природа нечовешко.

Не ще да е сляпо придаване на общение между отделности, а самата тя е взаимност - пъпна връв, на още неродено детенце в плацентата на Абсолютност...

Линк към коментар
Share on other sites

за вярата ...ще се стремим - ... планини премества...

пътят е за вървене

...

вид познаване...най-вътрешно...тя е взаимност - пъпна връв... в плацентата на Абсолютност...

Линк към коментар
Share on other sites

Вяра

каква красива... дума

Да истина е!Но има и едно (но),кое е това но?Ами за да има "Вяра" трябва да има "Доверие".А от "Доверието"до "Вярата" разтоянието е една крачка.!Весело прекарване на Коледните и новогодишните празници Силве нека мечтите ти станат реалности.Всичко добро на теб и на всички останали хора по земята.С уважение:Ангел :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, благодаря ти - ти си Ангел!

На теб същото пожелание - каквото си помислиш, да се сбъдва на мига, защото зная, че е добро!

Весела Коледа за теб, Ангел!

Линк към коментар
Share on other sites

По какъв начин поддържате своята вяра жива?

Само когато животът ми се развива в посока, която вътрешно усещам като правилна, тогава и вярата ми се развива съвсем естествено. При връщане към по-стари опитности и вярата търпи застой или упадък, както и да се опитвам да я "съживя". Затова стигам до извода, че вярата и актуалният опит са неразривно свързани.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...