Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2014


Розалина

Recommended Posts

Като ветеран в житните режими целогодишно,искам да споделя опит от този.За мен беше "странен",не съм имала толкова дискомфортен,с болки.Почти веган съм и нямам проблеми с глад и такива съблазни.От есента имах болки в кръста,които ту се усилваха,ту изчезваха почти.В тези дни ескалираха.В последните два дни отшумяха почти напълно.Поздравявам всички,завършили успешно режима,внимавайте със захранването,това е по-тежката част от него. :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

 

Присъединявам се към определението "странен".

Равносметка дотук: по-хубави коса и кожа, лекичко гъвкаво тяло, нови сили за работа със старите проблеми. Една страхотна новина за любим човек. И една умереност, която ми липсваше напоследък. Друг път нямам никакво търпение да започна захранването. Този път, някъде около осмия ден нещо се пречупи и ми стана от хубавото "все едно". Надявам се да съумея да я запазя за повече време, ще имам нужда от нея при захранването, а и не само.

 

Пожелавам ви да сте много здрави и изправни проводници на любовта!  :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте .Мария -София и Кая.Бихте ли споделили дали започнахте режима в понеделник или в сряда.Аз за пръв път правих режим от понеделник и също регистрирах различен начин на протичане в сравнение с предишни години.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искма да попитам, удачно ли е житният режим да бъде проведен през месец март, ако е прпопуснато подходящото време през февруари и ако - да, коя е най-подходящата дата да се започне той?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей bastet.Житния режим за тази година се проведе от 17 февруари.Но ,да се житува, с методите на житния режим ,всеки месец, съобразно с фазите на Луната ,не е грешка,а тъкмо обратното.Аз ще се радвам Мария -София да сподели опит,защото писа ,че вече има практика в това ежемесечно,целогодишно житуване.Аз не съм била така стриктна,но също съм правила житувания в други месеци,извън официалния житен режим.Резултатите са чудесни и вдъхновяващи също.Конкретно през месец март имаме пълнолуние на 16 март,което се пада неделя.Чудесна възможност е да се житува от сряда -19 март например .През месеците аз лично практикувам (когато реша да правя житуване),петдневки.Т.е 5 дни на жито и поне още 5 дни само на растителна храна.Хубав ден и успешна седмица от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах го от 19-ти,сряда,защото този режим по принцип е влизане в лечебницата,тоест сряда,и всички останали изисквания бяха изпълнени за срядата,да не ги уточнявам,знаем ги.Затова прецених,че няма причина да сменям деня с понеделник,чийто смисъл е друг....Това е от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

В темите за житния режим го има файла по месеци и по дни,по пълнене и празнене на луната,какви цели се постигат,какво чистим и какво придобиваме...Препоръчвам на Бастет да изчете темите,да не повтаряме нещата.Режимите ми помогнаха в много посоки,аз съм споделяла по темите.Основното обаче,което постигнах  е това,че не съм зависима от храната,поне не в степента на масата хора.Ако има нещо чисто за хапване,хапвам,ако ли не-пия една изворна вода и си набавям енергията от природата.Знанието е сила,постига се с много четене и пробване...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Розалина!

 

Сега виждам въпроса. Започнах режима на 19ти февруари, сряда. Честно казано, режимът за мен всеки път е различен (от няколкото общо), независимо дали е официалният февруарски или някой, започнат по друго време. Разбира се, имат и общи черти.

 

Благодаря ви, че споделяте тук! (:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравйте Кая и Мария - София.И аз благодаря ,че писахте.Да ,права е Мария,че тези хранителни практики просто трябва да се опитат.И всеки път учим нещо ново.Тази година, аз лично, направих режима от понеделник,а наскоро го повторих от вторник.Ще са ми нужни още опити и сравнения ,за да направя извод.Мисля,че начина ,по който протича всяко едно житуване, е в зависимост от доста повече фактори ,освен деня на започване.Важен е например етапа ,на който сме и задачите ,които решаваме.

Но ,от събрания опит до тук, с житуванията ,мога също да споделя като Мария,че се получава една независимост от храната.С натрупването на опита се променя цялостното отношение на човек към храненето.Няма как да забравиш полета и радостта на тялото,че му даваш възможност да хвърли някой и друг товар.Даваме почивка на органите и системите и те ни се отблагодаряват.Това ,което ме занимава в момента е храненето извън периода на житуване.Често добрите резултати много бързо стават история ,ако човек не съумее да намери разумния баланс за периодите между две житувания например.И другото,което ме занимава по тази тема е свързано с качеството на храната.Не се фиксирам,но ябълките ,които купувам тази година горчат от препаратите ,с които са обработени,за да бъдат като за изложба.Все по-трудно се намират естествени плодове на пазара.Сякаш ,колкото повече хора се устремяват към природосъобразно хранене и начин на живот,производителите реагират в увеличен добив и нови сортове но на химическа основа.А не всеки има възможност да си отгледа сам плодовете.

Хубав ден на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз имам много добри резултати след житния режим тази година! Положителни са в здравословното ми състояние, тъй като бях много преуморена умствено в следствие на работата ми, мога да кажа, че изкарания житен режим ми се отрази много добре и много освежаващо! По време на режима, към последните дни ми се хапваха предимно ябълките, житото почти спря да ми се яде, а за орехите да не говорим....тях ги спрях почти на 4-5 ден или ги намалих поне максимално....Резултатите и във физическия и в духовен смисъл са налице!!! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Тъй като ще започвам утре- други ден с житния режим само да ви попитам...

Мога ли да ям, колкото си искам жито дневно или има някакъв максимум, или трябва да се яде точно сутрин обед и вечер?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Limitless,

 

Както е дадено за житния режим, житото е до 100 гр на ден и обикновено се разпределя на няколко порции през деня.

Различни хора споделят, че понякога не спазват точната пропорция и понякога добавят повече плодове или повече жито. Това е индивидуален въпрос, който всеки сам може да реши според спецификата на неговия организъм, здраве, предпочитания и ситуация.

 

Надявам се това да помогне.

 

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...