Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво означава за вас Волята Божия?


Донка

Recommended Posts

  • Отговори 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Няма как да не е мистерия, обща представа и/или непозната земя - за човешката ни логика и умствени способности. То е все едно да шофираш без карта, осланяйки се само на пътепоказателите. Ще стигнеш на правилното място в правилното време. Ние, обаче, обичаме да си имаме карти. Ние си ги правим по нашия си терк и логика и обичаме сами да си чертаем маршрута. Няма лошо. Може и да улучим пътя, може и не, може и в обратната посока да се движим, надявайки се, че все един ден ще обиколим кълбото. Имаме си свободна воля, но тя върви в комплект с поемането на последствията от нея. От Варна за София е възможно и през Бургас да се мине... 

Има по пътя и знаци като стопове, пресичане на път с предимство, затворено за ремонт и т.н. Божията воля ги е сложила за наше добро. Не че не можем да ги пренебрегнем... 

 

Пресен случай от днес. Вървим заедно няколко сестри след Паневритмия. Пита ме случайно едната дали ще мога днес еди какво си. Аз отговарям, че няма да мога, защото имам поет ангажимент. Нямах намерение да казвам какъв, но някак сама устата ми се отвори и казах, че ще водя приятелка при известен майстор чекръкчия от нашия край. И изведнъж друга сестра ахна - тя имала точно сега голям проблем и се чудела как да иде до този човек. Ходихме - намести и капачката на коляното, която я беше мъчила от месец. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 7.07.2018 г. at 19:22, Кон Миролюбиви каза:

Волята Божия - мистерия. Обща представа - да. Но конкретно за мен или други хора - непозната земя.

Не съм съгласен, че Волята Божия е мистерия, защо? Аз бих я определил с една дума - Съдба! Искаш или не ти следваш Неговата воля, и същото се случва със всичко около нас. С цялата природа, с цялата галактика, вселената. От формата на облака в небето до светулката в гората - всичко е Божия Воля. Доброто - лошото, все Негова воля. Това нещо не може да бъде променено, волята Му, освен от самия Бог! Има моменти, в които ние узнаваме съдбата си предварително, чрез сън, пророк или свещенно писание. Има си пътища. Ако думата "съдба" не ви е по душа, то тогава думата "закон"=воля. Законът не може да бъде нарушен, освен от самия Бог. Законите са навсякъде, особено в науката, но нейните прориви са толкова бързи, че разбираме колко сложно е всичко и все пак сме до под крушата. Неведението по отношение на закона, съдбата, волята или липсата на "карта" е изключително в наша полза. Такава е задачата ни в този свят...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...