Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За радиестезията


Recommended Posts

Интересно, приятелю на портала Колев, защо правите аналог между идеомоторната биолокация и ясновидството. Да, вярно е, че и двата метода са за получаване на отговор на търсен въпрос, но са различни по своята методология. Едва ли някой от тук присъстващите счита, че работата с махало ще го превърне в "ясновидец".

Колкото до това защо за предпочитане е да работим с метално или кристално махало - тези материали дават съответен отблясък и ни съдействат за изпадането в транс, нищо друго. Но, когато сме в по-напреднал стадий от обучението си или имаме добри телеестезични заложби - можем да работим с всичко, което ни е под ръка (Благодаря ти, Диана, че сподели ефекта от експеримента!).

Да, махалото на практика не очтита (ако сте ме разбрал погрешно, че "питам махалото" - моля за извинение - никога не съм се допитвала до него относно "какъв изпит ще се падне" или "той дали ме обича") - резултатът е благодарение на подсъзнанието ни.

Но абсолютно същото може да се каже и за физикалният метод, който лично вие ползвате. Разликата е, че при вас нещата са в пъти по-утежнени. На практика вълните, които вие замервате с "уредите на труда си" ние, използващите само махало (багети и подобни), ловим чрез сетивата си, но обработването на получената информация и при хора като вас и на тези, като мен, отново е на ментално ниво.

Направете експеримент - вземете стар радиоприемник и се опитайте да намерите отговор на търсен въпрос въртейки копчето за смяна на станциите, а не замервайки вълните с линеали, вълномери, "свидетели" и т.н. - резултатите могат да ви изненадат! Можете да държите махало и да работите по схема, а радиото ще замени линеала (вълномера). На последващ етап, ако "кодирането" е правилно и успешно, то не ни е необходимо да държим и/или ползваме каквото и да било, за да бъде предаден съответния импулс към ръката ни (или директно към съзнанието) и да лоцираме съответната вълна (енергия).

Частично това е и отговор към Никола. В допълнение - пробвала съм няколко пъти, поради липса на удобен предмет, да "визуализирам" махало. Отговорите отново са били вярни, но изискващи повече отделено време.

"Аз не отричам менталната радиестезия, но там е много по-лесно да се сгреши, а виждам, че хората масово се стремят към това, защото е по-лесно! Но и както казах - по-опасно! Опасността идва и от това, че си вкарваме много невярна информация в главата и с течение на времето много неща ги приемаме, като истина!" - няма как да се съглася с вас. Защото и методът който вие ползвате "вкарва информация в главата" - кодирането е винаги там! Така че, опастността е еднаква и зависеща от степента на психично здраве на съответната личност, боравеща с единия или другия метод.

За тези от вас, които искат да се запознаят по-обстойно с идеомоторните феномени - можете да откриете много полезна информация на приложения линк, но е на руски, за което се извинявам предварително, но все още не се е намерил ентусиаст да го преведе.

http://fictionbook.ru/author/kandiyba_vikt...ne.html?page=21

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз вчера си взех книжка "Радиестезия за начинаещи" от Ричард Уебстър. След това от централните хали едно "стъклено топче" за махало. И нали съм си леко "освободен" упражнявах се пред един приятел, който се скъса да ме подиграва. Аз се помолих на Господ, с нещо да го впечатля, защото не вярваше грам. :D Той е запален фен на Челси, даже си има футболната емблема татуирана на крака. Е, оказва се, че махалото ми каза вчера 2:0 за Челси, в днешния двубой. :D

Въпреки, че ако вземеме "всичко трепти, всичко вибрира" от Кабала, и теория на струната, както и любимата ми "Теория на торсионните полета". Защо не? :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ама защо ти е било да го впечатляваш? Но ... след като си го направил, как е сега приятелят, повярва ли поне 1 грам? :D Или отсече - случайност!

Линк към коментар
Share on other sites

Ама защо ти е било да го впечатляваш? Но ... след като си го направил, как е сега приятелят, повярва ли поне 1 грам? :D Или отсече - случайност!

По образование е инженер. Интересува се от практическото приложение :D .

Всъщност, вчера двамата подходихме по друг начин. Има сестра и майка, имената на които аз не знаех. Накарах го да напише два списъка по 10 имена, и аз да отгатна кои са , чрез махалото. И в двата случая не познах. Въпреки, че специално за името на майка му доста дълго се колебаех дали да кажа правилното, и последния момент "се отказах".

След това отворих книгата и прочетох, че и автора има подобен род неуспехи. Беше споменал евентуалните причини, както и най-важното-че Бог ти разкрива това, което Той иска да знаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari, не е ли малко наивно да бъде прехвърлена вината за неуспеха на някого?! Моите уважения към Ричард Уебстър, но нека не се заблуждаваме - Бог никого и нищо не ограничава. Бариерите и табутата си ги изграждаме сами.

Ще си позволя въз основа на последният ви пост да поясня, че споделеното е нагледен пример как нашето съзнание пречи на подсъзнанието да извлече вярната информация. "Въпреки, че специално за името на майка му доста дълго се колебаех дали да кажа правилното, и последния момент "се отказах"." - логиката при работата с махало (багети и др.) не е добър съветник.

Когато усетим, че по време на дадена проверка се колебаем, следва да прекъснем работата си и след кратка почивка, да се "потопим" отново в транс. В противен случай не е сигурно дали сме успяли да изолираме дадената натраплива мисъл, с която сме се "борили".

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari, не е ли малко наивно да бъде прехвърлена вината за неуспеха на някого?! Моите уважения към Ричард Уебстър, но нека не се заблуждаваме - Бог никого и нищо не ограничава. Бариерите и табутата си ги изграждаме сами.

В моята изразна система "вината" не е подходяща дума. Реално не обвинявам никого. Може би в сравнение с вас имам един "недостатък". Поставям винаги Бог пред себе си. Защото ми се иска да изпълнявам Неговата Воля в организирания Му план. Според мен наивно е да си мисля, че с това знание мога да си правя каквото си поискам.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеомоторната биолокация е път към съзнателната екстрасензорика, т.е. "радиестезията" е път към съзнателното "шесто чувство". :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

В моята изразна система "вината" не е подходяща дума. Реално не обвинявам никого. Може би в сравнение с вас имам един "недостатък". Поставям винаги Бог пред себе си. Защото ми се иска да изпълнявам Неговата Воля в организирания Му план. Според мен наивно е да си мисля, че с това знание мога да си правя каквото си поискам.

Ще се съглася, mecholari, че може би "вина" е прекалено силна дума. Но, остава риторичен въпросът - това, че нещо не ни се получава е поради факта, "че Бог ти разкрива това, което Той иска да знаеш" или защото към момента нямаме достатъчно знания, за да открием търсения отговор.

Всеки се стреми към Бог (каквото и да подразбира под Бог), но не на последно място помни, че е частица от Него самия. Това съвсем не значи, че Той ни е кукловод. Ако въобще можем да говорим за някакъв Негов план, то може би е да се "слеем" с Първопричината. А Пътища за постигането на тази цел - безчет...

Колкото до знанията, всеки ги придобива според собственото си желание и ползва по начин, който счита за правилен, базирайки се на личните си Добродетели.

Линк към коментар
Share on other sites

В моята изразна система "вината" не е подходяща дума. Реално не обвинявам никого. Може би в сравнение с вас имам един "недостатък". Поставям винаги Бог пред себе си. Защото ми се иска да изпълнявам Неговата Воля в организирания Му план. Според мен наивно е да си мисля, че с това знание мога да си правя каквото си поискам.

Ще се съглася, mecholari, че може би "вина" е прекалено силна дума. Но, остава риторичен въпросът - това, че нещо не ни се получава е поради факта, "че Бог ти разкрива това, което Той иска да знаеш" или защото към момента нямаме достатъчно знания, за да открием търсения отговор.

Възможно е знанието ми да не е самоцел, а последното да е от стадния ми инстинкт, защото съм "бил" овца :D . Дали това се обяснява отчасти с филогенетичната памет, можеш да питаш Психотроник.

Възможно е също понякога да постигам неща с лекота, но примерно околните да го възприемат все едно съм "много важен" и им се "фукам". А техните неуспехи да ги обезсърчават. За мен е важно как приемаш успехите и неуспехите. Да обвиняваш някого не е правилният подход. Смятам, че всичко се разкрива в подходящото за това време. Разбирането , осъзнаването, жаждата за знания са естествен стремеж поне за мен, но да се самообвинявам, че не ги притежавам, ми идва безмислено енергоемко.

Сугестивно от време на време си повтарям: "Всичко, което трябва да знам ми се разкрива. Всичко от което имам нужда идва при мен. Господи, благодаря ти." Има неща , които е възможно да няма нужда да ги знаеш, пък ти да се напъваш. Така винаги се оставям отворен за "добър съвет", а "неуспехите ми" не са "трагедии".

Линк към коментар
Share on other sites

"Дали това се обяснява отчасти с филогенетичната памет, можеш да питаш Психотроник." - вярно е, че моят мозък по размери е по-малък, предвид женската ми природа :3d_028: , но това съвсем не значи, че трябва да бъда подценявана като опонент, mecholari.

Нека проявим необходимото уважение към тук присъстващите и прекратим тази извън-тематична полемика.

Светлина по Пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

"Дали това се обяснява отчасти с филогенетичната памет, можеш да питаш Психотроник." - вярно е, че моят мозък по размери е по-малък, предвид женската ми природа :3d_028: , но това съвсем не значи, че трябва да бъда подценявана като опонент, mecholari.

Нека проявим необходимото уважение към тук присъстващите и прекратим тази извън-тематична полемика.

Светлина по Пътя!

Tоку що попитах махалото си :"Подценявам ли Anaid?" . И то ми отговори "НЕ". "Да публикувам ли това, което ми каза?"-"НЕ".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От древени времена хората си служат с махало или багета. В България особено популярно е търсенето на вода например именно по този начин.

"Всичко в природата излъчва и приема вълни" е основния постулат в радиестезията.

Радиестезията се дели на два основни вида: физикална и ментална. В началото на миналия век френския учен Луи Тюрен прави изключително интересни и уникални разкрития, които дават голям тласък на тази наука. В България един от пионерите е Стоян Бъчваров, който издава книгата "Радиестезия за всекиго".

За какво и как помага радиестезията?

Имате ли опит с използването на радиестезията в ежедневието си?

Някой може ли да сподели интересен свой опит или наблюдение?

Има ли добри специалисти радиестезисти в България?

Същност на метода за гадаене с махало

Повече от деветдесет процента от хората са потенциални радиестезици. Естествено не всички имат еднакви заложби – някои са с по-малки, други с по-големи, а някои макар и рядко, имат изключително големи способности в тази сфера. С по-големи заложби са хората с художествено-творческа нагласа, хората с развита интуиция и изострена чувствителност. Разбира се тези умения могат да бъдат развивани и усъвършенствани, но за това се изисква постоянна практика.

Хората, овладяли метода на предсказване с махало, могат да усещат настоящето и имат невероятната способност да предвиждат определени моменти от бъдещето. Занимаващите се усилено с предсказване и радиестезия без съмнение са хора със силно развита интуиция. Радиестезичното махало усилва тяхната интуиция и превежда на разбираем език нейните послания. Следователно махалото се явява „преводач” или „генератор” на човешката интуиция, мост между съзнанието и подсъзнанието. Благодарение на него имаме възможност, да се свързваме с нашето подсъзнание и да намираме отговори, до които обикновено едва ли бихме могли да достигнем. Нашите действия, сегашни или бъдещи се намират в подсъзнанието ни. Поради тази причина махалото се явява едно незаменимо средство за извличане на информация за нашия живот занапред, един необикновен метод за комуникация с подсъзнанието и проектиране на бъдещето.

В момента, в който се научим да общуваме с подсъзнанието си, получаваме непосредствен достъп до океана от информация, закодиран в него. Ставаме по-чувствителни към вътрешния си свят и духовни стремежи, и ако към всичко това прибавим придобитата мъдрост от съзнателния си живот бихме получили огромна сила и способност да се развиваме, да разбираме смисъла на живота, и да реализираме целите си без съзнателно усилие!

Избиране на махало

Преди да започнете да се занимавате с предсказване или радиестезия, най-важното което трябва да направите е, да си изберете, или направите сами махало. Можете да използвате различни лични предмети, стига те да са със симетрична форма. Желателно е да са овални, цилиндрични, във вид на конус или дори пирамида. Могат да бъдат завързани с най-обикновена корда или конец. Но разбира се, най-често използваните махала /даващи най-добри резултати при предсказване/ са изработени от природни кристали /полускъпоценни камъни/, които могат да бъдат овални или заострени в долния край и завързани на сребърна или златна верижка.

Махалото, което сте си купили или направили, в зависимост за каква цел ще бъде използвано, трябва да има определена тежест и дължина на верижката. Например, ако е за предсказване е желателно да бъде някъде между десет и двадесет грама, с дължина на верижката между 10 и 20 см. Ако е за работа на открито, за търсене на полезни изкопаеми, радиоактивност, изгубени предмети и т. н., се използва махало с тежина между тридесет и осемдесет грама и дължина на верижката между 80 и 120 см, за да не се влияе от въздушните течения.

На някои махала се пробива дупка, като в нея се слага „свидетел” - малко количество от търсеното вещество, заради принципа, че подобните неща се привличат /Закон за привличането във Вселената/. Други радиестезисти, в случай че търсят изчезнало лице, завързват парче от дрехата му, или косъм върху махалото си и т. н.

http://www.hiromantiaanaliz.com/mahalo.htm

Откъс от книгата: МАХАЛОТО - ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО

Редактирано от taniatsiolakidou
Линк към коментар
Share on other sites

От древени времена хората си служат с махало или багета. В България особено популярно е търсенето на вода например именно по този начин.

"Всичко в природата излъчва и приема вълни" е основния постулат в радиестезията.

Радиестезията се дели на два основни вида: физикална и ментална. В началото на миналия век френския учен Луи Тюрен прави изключително интересни и уникални разкрития, които дават голям тласък на тази наука. В България един от пионерите е Стоян Бъчваров, който издава книгата "Радиестезия за всекиго".

За какво и как помага радиестезията?

Имате ли опит с използването на радиестезията в ежедневието си?

Някой може ли да сподели интересен свой опит или наблюдение?

Има ли добри специалисти радиестезисти в България?

Етика на радиестезиста

· Радиестезията изисква служене на истината, пълна отдаденост, използване и прилагане на знанията в полза на човечеството /Закон за предназначението/*.

· Радиестезистът трябва да се отнася с благовение и уважение към безкрайния източник – Висшия разум на Вселената /Закон за чистата потенциалност/.

· Радиестезистът трябва да има широки възгледи, да е възприемчив и духовно извисен, в противен случай „непознатите” Висши сили, с които работи, ще се обърнат срещу него.

· Добрият радиестезист знае, умее да мълчи, наблюдава и изследва - /Закон за необвързаноста/. Изключение правят преподавателите и сериозно занимаващите се с тази наука, чиято цел е да обучават хората, или да дават съвети на тези, които се обръщат към тях за помощ.

· Радиестезията не бива да се използва като средство за демонстрация на „специални сили” и показване на някакво „духовно превъзходство” над останалите.

· Радиестезията не бива да има за крайна цел прогнозиране на бъдещето. Има Висши съображения, които го пазят в тайна. Нещо важно! - така се нарушава правото ни на „свободен избор” да променяме бъдещето си. Тази наука трябва да се използва само като помощно средство в настоящето и за развитие на интуицията.

· Изключват се всякакви егоистични действия и съображения единствено в името на материална изгода, или от просто любопитство. Каквото и да спечелите посредством тази наука, подарете една част на другите, или просто помогнете без да търсите отплата. Висшите сили знаят как да ви го върнат /Закон за даването и получаването/.

*Погледнете главата „Създаване на енергийна защита”.

Избиране на полускъпоценен камък за махало според зодията

Когато човек си избира кристал, той предпочита онзи, за който знае, че е съвместим с неговия зодиак, или с месеца му на раждане. Ако нямате възможност да се сдобиете с такъв камък е достатъчно да си изберете един, на когото да се доверите. „Вашият" кристал също ще ви предпочете. Много хора предпочитат планинския кристал, поради неговата универсалност и връзка с духовния и подсъзнателен свят.

Овен (21.03-20.04) - диамант, аметист, сердолик, рубин, планински кристал, карнеол, опал, червен яспис, циркон, розов кварц, хелиотроп, аналцим, родонит, сардоникс, халцедон, хематит, кървав корал, оникс, и всички червени камъни;

Телец (21.04-21.05) – смарагд, хризопраз, розов кварц, ахат, циркон, карнеол, авантюрин, соколово око, александрит, верделит, планински кристал /всички разновидности/, родохрозит, хаулит, тюркоаз, сардоникс, корал, оникс, нефрит, авантюрин, смарагд, малахит, всички бели или прозрачни камъни;

Близнаци (22.05-21.06) - топаз, опал, цитрин, берил, ахат, планински кристал, тигрово око, сардоникс, хематит, лунен камък, перла, лазурит, рубелит, хелиодор, унакит, карнеол, кехлибар, хризопраз, аметист, карнеол, оникс, всички пъстри и ивичести камъни;

Рак (22.06-22.07) - лунен камък, адулар, халцедон, ахат, сердолик, хризолит, хризопраз, авантюрин, аметист, бисер, седеф, лабрадор, кордиерит, оникс, яспис, хесонит, жадеит, апофилит, нефрит, тюркоаз, смарагд, опал, всички бели, непрозрачни камъни;

Лъв (23.07-23.08) - хризолит, рубин, кехлибар, яспис, гранат, топаз, сердолик, берил, тигрово око, планински кристал /всички разновидности/, малахит, сардоникс, циркон, пироп, карнеол, родохрозит, слънчев камък, александрит, топаз, аналцим, цитрин, всички златисти и жълти камъни;

Дева (24.08-23.09) - турмалин, лазу­рит, яспис, смарагд, нефрит, сердолик, сапфир, хризолит, тюркоаз, тигрово око, карнеол, то­паз, хризопраз, аналцим, планински кристал /всички разновидности/, оливин, цитрин, халцедон, ахат, оникс;

Везни (24.09-23.10) - диамант, бял нефрит, опал, планински кристал, сердолик, яспис, берил, топаз, фелдшпати с преливащ (във вид на око) рисунък, хризолит, цитрин, аквамарин, морион, хематит, седеф, перла, розов кварц, обсидиан, лунен камък, жадеит, турмалин, унакит, сугилит, всички розови камъни;

Скорпион (24.10-22.11) - карнеол, тюркоаз, опал топаз, хематит, гранат, аквамарин, яспис, аметист, малахит, рубин, сапфир, хризопраз, сардер, кехлибар, малахит, тигрово око, лабра­дор, лазурит, обсидиан, шпинел, корал, турмалин, гранат алмандин;

Стрелец (23.11-21.12) - тюркоаз, аметист, халцедон, циркон, гранат, изумруд, лазурит, хризолит, амазонит, оникс, сапфир, топаз, тюркоаз, обсидиан, родонит, чароит, лазу­рит, авантюрин, шпинел, содалит, апатит, всички червени и зелени камъни;

Козирог (22.12-20.01) - шпинел, оникс, малахит, рубин, хризопраз, ахат, аметист, морион, нефрит, гранат, смарагд, котешко око, обсидиан, опал, опушен кристал, яспис, демантоид, флуорит, епидот, червен корал, перла, турмалин, лазурит, калцит, всички червени, прозрачни и черни камъни;

Водолей (21.01-19.02) - лазурит, обсидиан, тюркоаз, сапфир, хиацинт (циркон), гранат, соколово око, аметист, планински кристал, аквамарин, тюркоаз, лазурит, кехлибар, топаз, амазонит, жадеит, варисцит, рубелит, хиацинт, лабрадор, малахит, яспис;

Риби (20.02-20.03) - аметист, сапфир, александрит, червен корал, хризолит, яспис, аквамарин, родохрозит, розов кварц, бисер, халцедон, аквамарин, сугилит, лунен камък, жадеит, циркон, кехлибар, млечен планински кристал /кварц/, оникс, дравит, опал, лазурит;

Почистване и зареждане на махалото от полускъпоценен камък

Необходимо е махалото да бъде почистено и заредено. Този ритуал, изисква камъкът да се потопи за няколко часа в морска, или подсолена хладка вода и после да се сложи върху парче лен, коприна, или памучна материя. Същия ефект ще има, ако за известно време бъде поръсен с малко сол или, ако бъде поставен за няколко часа върху морска сол и измит под течаща вода, и по желание прикаден с тамян. Добре е да почиствате махалото си поне веднъж месечно.

След това подръжте в ръка своя „магически” кристал и мисловно го заредете с онези мисли, които ви вълнуват. Помолете го да ви пази и закриля, и да ви помага в начинанията, а ако го използвате за предсказване, да бъде точен в своите отговори.

Зареждайте махалото си поне веднъж седмично на пряка слънчева или лунна светлина, така то ще ви служи безотказно. Помнете, че всичко в Природата има собствен интелект и съзнание. Затова общувайте с вашия кристал, като със съзнателно същество. Ще останете приятно изненадани!

Ако сте предсказвали с махалото си на някой друг, просто го измийте под течаща вода, за да се отстранят всички отрицателни емоции, мъка, или безпокойство. Много хора предпочитат да имат две махала – едното за собствена употреба, а второто махало за другите.

Ако имате проблеми в общуването с околните, или със собствения си Аз, най-подходящият кристал за махало е кварцовата друза /планински кристал/.

Кристалът, като част от природата оказва силно въздействие върху човешкия организъм и неговия начин на живот. От опита на източните науки, както и от редица нови изследвания става ясно, че в нервните клетки се отлагат миниатюрни кристали на психична енергия. Тяхната роля като генератори и локатори на нашите интуиция и здраве, все повече се потвърждава от съвременните науки - радиестезия и медицина.

Откъси от книгата: Махалото - Практическо ръководство

Повече подробности за радиестезично махало от полускъпоценен камък можете да получите на:

www.hiromantiaanaliz.com

Редактирано от taniatsiolakidou
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ползвам махало от доста време и съм забелязала,че когато задавам въпрос за себе си ме "лъже".Обяснявам си го с пристрастието си към решаването на въпроса,който съм задала.Когато обаче се касае за друг човек е безпогрешно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето и моето мнение по въпроса за радиестезията, и по-общо за ЕЗОТЕРИЧНОТО МАХАЛО.

Махалото е доста разпространен и подходящ за ~2/3 от хората метод за получаване на езотерична информация. То не е невинна играчка - може да бъде добър помощник, но неумело използвано може да причини опасни вреди – психично изтощение, привличане на опасни фини същества или дезинформация с непредсказуеми последици. Може да се използва до 1 ч. на ден, през 1-2 дни, само в подходящите за това часове и ако общото състояние на пси-атмосферата и на човека позволяват. Махало може да е всеки малък твърд предмет с остър връх, окачен на конец. Доста вредно е за връзка с ВАз (за хора, които го имат – за целта се използва пряка медитация или ОИТ, при достигне на доста високо ниво). Косвен недостатък е, ако се свикне с махало и не се напредва в пряката медитация.

Не е подходящо за хора, които не владеят мислите си - необходимо е пълно спокойствие и безпристрастност, за да не се влияе на отговорите. Човекът да е само проводник на информацията от Земята или от съществото, с което се разговаря. Трябва да се вземат мерки то да е добронамерено, от високо ниво, подходящо за разговарящия и за разговора - най-добре духовен водач – такъв има всеки стремящ се към духовен растеж. Те са високо развити човешки същества, завършили или завършващи земното училище и останали временно към Земята за да помагат на търсещите, както и други по-зрели азове, във времето между преражданията, когато имат достъп до огромни знания – така и те израстват и се усъвършенстват. Също висши духовни същества.

06-Mahalo.jpg

За да не се общува с елементал, развъплътен, "веселяк" от ниските астрални планове и пр, които да дадат неверни "информации" или да се пошегуват, трябва:

1-во – да се избере подходящо време от денонощието (най-добре около 13 и 22ч при зимно, 14 и 23ч при лятно време) и подходящо място – извън геопатогенна зона и Хартманов възел, за предпочитане поне 70см над земята.

2-ро – ако е начинаещ, е добре да се намажат леко главата и ръцете с ментово или кедрово масло, както и да се изпарят такива наоколо; може да се пийне глътка "жива" вода и да се намажат лицето и ръцете. Главният меридиан да е затворен – езика нормално леко опрян до небцето и зъбите; човекът да седи удобно, с кръстосани/ полу-кръстосани крака, с изправен гръб. Да няма вятър, ако е на открито.

3-то – прави се кратка медитация за почистване и стабилизиране на аурите. Временно се отваря чист, безвреден, неизкривяващ канал за връзка с духовните водачи, който автоматично да се затвори след разговора; отправя се молба за разговор към водачите, с любов и уважение. Или се концентрира мисълта (т.е. излъчва се ПсЕн) за отстраняване на всички други влияния, освен изследваните – Хартман-линии, гео-аномалии, подземни води и пр.

Дефинират се думите за разговор. При добри условия, без да е зададен въпрос, махалото виси неподвижно. Обикновено въртене наляво (обратно на час. стрелка, гледано отгоре) означава не, а надяснода, права черта напред-назад – и да и не, зависи от нещо; права ляво-дясно – недопустим, некоректен въпрос, невъзможен отговор, нещо не е правилно. Преди всеки сеанс трябва да се попита подходящ ли е моментът за разговор, а и по време на сеанса може да се проверява дали все още условията са добри, особено при съмнение в правилността на отговорите. След сеанса може да се попита правилно ли са разбрани повечето/всички отговори.

В Хартман-линия въртенето е наляво (ширината е 5-10см, понякога само 2-3см), извън линиите - надясно.

Въпросите трябва да са кратки, точни и ясни, за да няма грешки поради неправилно тълкуване. Да са обмислени старателно и да е потърсен отговор или вариантите му първо на плътно ниво. Най-добре е когато интуитивно се усеща отговорът и се пита за потвърждение; или по цялата налична информация, чрез разум и интуиция се предположат няколко и се пита кой е правилен или тяхната относителна/ вероятностна подредба – не винаги само един е верен. Числа и дати се получават по метода на последователните приближения. Въпроси за бъдещето трябва да са особено внимателно преценени и като правило да се избягват – всеки поглед в бъдещето го променя. Освен това колкото по-високо е нивото на АЗа, толкова по-големи са правата и спосомностите му за промяна на себе си и света и по-трудно и неясно е предсказанието, свързано с него.

Накрая благодарим и затваряме канала за връзка, за да не се използва от вредни същества.

Щастлива Нова Година!

Поздрави

Симон Живков

Линк към коментар
Share on other sites

Симон, нищо лично, но имам два въпроса към теб:

От кой средновековен източник си състави това мнение?

Хващал ли си махало през живота си?

Хайде, със здраве. Аз отивам да се радвам на "психично изтощение, привличане на опасни фини същества или дезинформация с непредсказуеми последици", които по твоите думи трябва да ме съпътстват ежедневно, т.к. около мене махала бол денонощно.

:D:D:D

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Причини за грешки или неправилни предсказания

Понякога махалото ви може да даде неправилен отговор на някои въпроси. Постарах се да събера колкото се може повече от личния ми опит и опита на известни радиестезисти от древността до днес, за да обобщя по приемлив за вас начин възможните причини за неправилни предказания.

Грешки и възможности за тяхното избягване:

· Неправилно хващане на махалото. Ако ръката ви е прекалено събрана ще причинява ненужен натиск и ще се придава излишно напрежение;

· Много тежкото махало с трудност би могло да реагира на твърде слаби вълни;

· Загуба на психична /нервна/ енергия, или неподходящи дни;

· Самовнушение, или така нареченото „a priori”, дължащо се на различни гледни точки за дадена информация, вследствие предоверяване в опита на други биолокатори;

· Липса на спокойствие или безразлично - пасивно състояние на ума /препоръчително е да се практикува чрез преминаване към базисно психическо ниво/;

· Невъзможност за елиминиране на така наречените външни влияния – избягване на магнитни бури, електромагнитни вълни, геопатогенни зони, боледуване, алкохол, лекарства и т. н.;

· Слаба чувствителност на оператора, поради недостатъчна подготовка;

· Много рядко грешките може да се дължат на пълното отсъствие на естествени способности, което обаче би могло да се преодолее с постоянна практика;

· Липса на концентрация, или блуждаещи мисли по време на замерването;

· Липса на опит при сложни радиестезични изследвания;

· Прибързани заключения, основаващи се на недостатъчни изследвания;

И най-важното – в радиестезията няма невъзможни неща! За да се изостри чувствителността ви и усили вашата интуиция, се изисква само практика, сигурност, и вяра в това, което вършите.

www.hiromantia-ezoterika.com

Откъс от книгата: МАХАЛОТО - ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Ползвам махало от доста време и съм забелязала,че когато задавам въпрос за себе си ме "лъже".Обяснявам си го с пристрастието си към решаването на въпроса,който съм задала.Когато обаче се касае за друг човек е безпогрешно!

Относно личното ви влияние, бих си позволила да ви дам един съвет. За да избягвате влиянието на собствената си воля и съзнание, ще е нужно да направите следното програмиране /работи се от базисното психическо ниво, разработено в книгата Махалото - практическо ръководство, но може и да използвате и вашето алфа състояние с което работите по принцип/:

„Посредством моето махало аз ще комуникирам и ще черпя данни от всички налични източници на знания и информация във Вселената, от моето подсъзнание, от моята умствена система, от моя Духовен водач и от моя висш Аз /висш Разум/, който винаги е във връзка със Свръхсъзнателния разум на Космическото съзнание.

Всякакви отрицателни влияния, като подвеждащи мисли, лични емоции, намеса на свободната ми воля, изображения, или други методи от физически и нефизически източници от всякъкъв вид, не могат да вземат участие в моите комуникации, или да влияят отрицателно на радиестезичните ми занимания”. „Край на програмирането, благодаря”!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте,

Преди около година си купих книгата "Махало за начинаещи" и от тогава използвам махало много често. Като цяло се допитвам до него по всякакви въпроси, но не прекалявам. Правя и упражненията за усъвършенстване и забелязвам, че се справям все по-добре. Използвам го и за лечение в комбинация с полу-скъпоценни камъни върху мои близки и виждам, че има много положителен ефект. Много пъти съм опитвал да усещам енергията на камъните и с течение на времето успях. Отначало "пулсирането" беше слабо и ми трябваше време да се съсредоточа върху това, което правя, а в момента още докато взема в ръка даден камък и усещам много силно енергията му. Мога да преценя дали е чист или енергийно замърсен. Когато мислено задам въпрос, докато в ръката си държа камък той ми отговаря чрез по-силно или по-слабо "пулсиране", съответно за положителен или отрицателен отговор. Преди около седмица с изненада установих, че когато съм спокоен и си почивам усещам това пулсиране       /енергия?/ в ръцете си без да държа махало или камък, и ръцете ми се затоплят! Възможно ли е махалото да е развило тази способност у мен ? Как мога да я развия и в каква насока мога да я използвам ? Това усещане е ново за мен и все още ми е много странно.  :3d_035:

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, нагоре из постовете срещнах доста питанки от къде да си купя това или онова, затова слагам линкове към сайтове на практикуващи радиестезисти, които предлагат продукти и услуги. Надявам се да не пропусна някой.

Слагам и градовете, където работят (доколкото са ми известни)

http://www.radiestezia.com/ София
http://radionicabg.com/bg/za-men София
http://slavkapeneva....bg/radiesteziya София
http://www.bio-m.net/about-us.html Варна - Добрич - София
http://radiestezia.lovetoall.net/ Варна

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте,

В темата отдавна не е писано. Аз съм начинаеща в работата с махало. Измислих си едно упражнение - на три еднакви листчета съм написала "да", "не" и "може би". Обръщам ги с написаното надолу и питам махалото да ми покаже на кое листче пише "да", "не" или "може би". Е, в приблизително половината случаи показва грешно. В началото даже отговаряше с "не", когато го питах иска ли да работим с тези листчета. Мнения?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Здравейте!

След курс по радиестезия се запасих с радий и махало. Трябва ми помощ за построяване на 8 метров линеал. Единствената информация, която намирам е от Асоциация Луи Тюрен България. Там пише:  Първата антена (8 м.) се състои от меден проводник, тръгваща от нула (горе вдясно). Първите 6 метра са навити на бобина, вътре в която е поставен излъчвател с висока честота. Двата последни метъра (приблизително) са опънати в две паралелни линии, за да достигнат 8 м

Линк към коментар
Share on other sites

Радият е радиоактивен елемент, наистина ли се запасихте с радий?
 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Майка ми почина преди няколко дни и аз взех нейн пръстен и увих конец около него. Веднага почнах да получавам отговори които изглеждаха логични. след това обаче реших да го тествам и зададох въпрос на който тя знаеше отговора, но аз не. Получих отговор, но като го проверих после, не излезе верен. В последствие питах пак дали това е духът на майка ми и получих отрицателен отговор. Това е бил друг, лош дух. Въпроса ми е, дали има някакъв начин да вляза във връзка с нея?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Малко офтопик:

Не помня от къде съм си внушил, че матрака с пружини не е добре от енергийна гледна точка (антена)?!

Има ли защо да се притеснявам ако подматрачната рамка е с метална рамка и дървени ламели, а не изцяло дърво, тъй като металния вариант е по-изгоден.
Матрака естестено е непружинен. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...