Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Емоционално състояние и болести


Recommended Posts

Здравейте, интересува ме с какво е обвързана дислексията,,,и има ли някакви алтернативни методи за въздействие на това заболяване.Сърдечни поздрави.

 

Можете ли да разкажете повече за детето. С какво се е занимавало, какви мислите, че трябва да са насоките му на развитие, когато се роди какви планове имахте за развитието му?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не става въпрос за дете...става въпрос за мен самата,но определено наблюдавам много внимателно децата си за сега единственото, което съм забелязала е огледално изписване на букви ,цифри...На тестовете за дислекция единствения пункт, по който не отговарям е ориентацията...,макар че още бъркам ляво и дясно до ден днешен...имам желязна пространствена представа къде се намирам и накъде вървя...независимо дали е планина или по улици дори да са непознати.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ...разбира се:“,ако тестовете публикувани в нета имат някаква достоверност...би трябвало да имам,както и инфото...без никакво съмнение...все пак по-скоро бих се доверила на специалист:“

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време попаднах случайно на интересни древни мъдрости, които събудиха интереса ми до степен да отделя доста време в четене и размисъл.

 

След това разбрах,че на иврит няма дори дума за случайност,

а се приема,че всичко е

дадено като награда или допуснато като наказание от Бога.

 

Видях и как съвременната психотерапия всъщност е с много много древни корени...

 

Давам пример:

В Стария завет се описва как Мириам,  сестрата за Мойсей, го обсъждала  и коментирала нещо лощо с  един от братята си за Мойсей.   Дори тези думи да не са го опетнили публично, да не са излезли от семейството, Бог я наказал с множество  язви по кожата. Тя била отделена като нечиста  и се молила 7 дни, за да оздравее.

 

Поуката от тази история е, че лошите думи (клюките. обиди, критика) (lashon hara) са наказуеми.

Много синтезирани изводи  по темата има и тук!

 

 

И както казва тази картинка:

a1.gif

най-сигурното лекарство средство срещу лошите думи е да са вижда Бог в другите.

 

 

(кратки коментари има и тук)

"Тазрия - 12:1 – 13:59

Парашат Тазрия ни описва вид кожна болест наречена „Цараат”. В талмуда мъдреците обясняват, че това е вид духовна болест, която се появява в човек разпространяващ „Лашон Ара” – лоши думи за някой човек.

Освен, че по кожата на този човек се появяват рани, той трябва да бъде в продължение на седем дни далеч от хората, които от своя страна трябва да бъдат предупредени да стоят далеч от него.

Тълкувателите казват, че това наказание е „Мяра за мяра”....."

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Дъгата, първото ниво на истинско изучаване на Кабала е психотерапията. Тоест Кабалистична психотерапия, но си личи.

По това може да се познае дали е попаднато на верния учител.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Болестта се преживява като негативно и травматично състояние. Разглежданa като опозиция на здравето, болестта е граница, лимитираща човешките възможности. Усещанията и емоциите, свързани с преживяване на боледуване, носят значима информация, срещу понякога имаме съпротиви и откази от приемане. Да се научим да разбираме и да интегрираме сигналите, които телата ни подават в ситуации на болест, е избор, пряко рефлектиращ върху индивидуалното преживяване за субективно благополучие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Обида и унижение разболяват щитовидната жлеза

Цялата статия : http://www.patient.bg/view_news_bg.php?news_id=3465

 

 

При проблеми с щитовидната жлеза е добре да се избягват храни с глутен като бял хляб и бял ориз. И все пак - крайното ограничаване от каквато и да било храна - не води до здравословни резултати.

12894_big.jpgЧесто говорим за стреса, но едва ли си даваме сметка как той обърква биохимията в организма, а оттам и работата на жлезите с вътрешна секреция. Те са много задружни - когато една се разболее, другите се активират, за да поддържат колкото се може повече баланса в организма. Това обясни при гостуването си в София индийският проф. Аджит Кулкарни, специалист по хомеопатия....

Щитовидната жлеза забавя работата си, за да притъпи активността на тялото. Така спасява тялото от тотално прегаряне. Включването на тази защита означава, че нашето тяло контролира процесите в него, казва още проф. Кулкарни.

Хипотиреоидизмът

- понижената функция, всъщност е защитен отговор на организма. Когато има хроничен и продължителен стрес, имунната система нерядко се обърква. Има ли и генетично предразположение, лесно се стига до заболявания като тиреоидит на

Хашимото

и болестта на

Грейв.

Хормоните на щитовидната жлеза имат важно значение за мозъка, сърцето и нервната система. Смущението в нея засяга биохимията на целия организъм.


Стресът, емоциите и заболяванията на жлезата са тясно свързани, заяви проф. Кулкарни.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Човешко поведение, дълготрайни емоции и мисли, които отключват болестта

 Главоболие - Претоварване, лицемерие, подценяване, самокритика и критика, страх, липса на доверие. Несъответствие между мисли и вътрешно поведение

 - Мигрена - Стремеж към съвършенство, постоянно осъждане  и критикуване, обвинения, неизказани самообвинения, самонаказване, комплекс за малоценност, вина

 - Амнезия - Страх , бягство от живота.

 - Тумор в мозъка - Упорито отказване да приемаме света на другите, стремеж към подчиняване на другите.

 - Невралгия - Нарушения в общуването и във възприемането на околния свят.

 - Радикулит - Страх и безпокойство свързани с пари, финансови притеснения, притеснения за бъдещето, поемане на непосилен товар.

 - Инсулт, парализи, парези - Непосилна ревност и омраза, съпротива срещу живота и съдбата, отстояване на възгледи и мнения с агресия, неприемане на гледната точка на другите, неудовлетвореност от живота, от хората, агресия към света и другите, избягване на отговорност, парализиращ страх, ужас, сдържан, подтиснат гняв неумение за изразяване на любов.

 - Епилепсия, гърчове, спазми - Силно психично напрежение, подсъзнателен страх, мания за преследване, вътрешна борба, високи нива на подсъзнателна агресия, ненавист, омраза, презрение, ревност

 - Хиперактивност - Липса на безусловна любов в детството.

 - Безсъние - Страх, безпокойство, борба, суета, чувство за вина.

 - Уши - Нежелание за чуване или неумение за вслушване в мнението на другите, нежелание за възприемане на казаното от другите, страх, силно изразено неприемане на някого или нещо.

 - Очи - Омраза, злоба, гняв към нещо или някого, когото не желаем да виждаме, злоба към някого, натрупана душевна болка,  дълготрайни обиди, нежелание за прошка, блокиране на чувствата.

 - Стенокардия - Неудовлетворена любов /към себе си, към близките, към околния свят/, стари обиди, ревност, жалост и съжаление, страх и гняв, страх от самотата, липса на любов и радост, игнориране на себе си, негативна нагаласа по отношение на другите и света.

 - Атероклероза - Липса на радост, съпротивление и напрегнат начин на живот, инат.

 - Хипертония /високо кръвно налягане/ - Вътрешно напрежение и съпротивление, породено от страхове, недоверие, нежелание за приемане на ситуациите, потискане на истинските чувства.

 - Хипотония /ниско кръвно налягане/ - Липса на вяра в собствените сили, дълготрайна борба и съпротиви.

 - Разширени вени - Претовареност, липса на удоволствие от живота, от творчеството, страх от бъдещето.

 - Тромбоза - Спиране на развитието, стрес от вкопчване в догми и погрешни вярвания.

 - Анемия - Липса на радост в живота, страх от бъдещето, комплекси, вкопчване в стари обиди, пагубни мисли и емоции.

 - Пневмония - Отчаяние и умора от живота, незараснали емоционални рани

 - Бронхит - Неизказан гняв и дълготрайни претенции, невротична атмосфера на живот.

 - Астма - Подтиснато ридание с източник конфликт от детството, силна зависимост от външни фактори, неспособност за самостоятелен живот, страх от живота.

 - Туберкулоза - Дълготрайна депресия и тъга.

 - Гърло, ангина, ларингит,  фарингит - Отразява състоянието на взаимоотношенията с близките хора. Преглъщане, подтискане на гнева, страх от изразяване гласно на мислите, липса на самоизразяване.

 - Херпес - Трудно възприемане на нови идеи и мисли, неизказани гневни и тъжни мисли.

 - Язва на стомаха и дванадесетопръстника - Затруднена способност за преработване на идеи, стопиране пред нещо ново в живота, дълготрайна неопределеност, натрупани чувства за обреченост, неумение за обмисляне и  приемане на промяна, страхове, уязвено самолюбие, дълготрайно желание за доказване на нещо, дълготраен свръхконтрол, неистов стремеж към власт, страх от неуспех, неприемане, дълготрайна враждебност и отвращение към нещо или към някого, гняв, обида, злоба, чувство за безизходица.

Черен дроб - Потискан дълготраен гняв, раздразнение или озлобение към нещо или някого, горчиви мисли, постоянно оплакване и самооправдание.

 - Камъни в жлъчката - Дълготрайно натрупвани горчиви и гневни мисли, гняв и гордост, раздразнение, нетърпение и недоволство от нещо.

 - Задстомашна жлеза, панкреатит - Дълготраен гняв и усещане  за безизходица.

 - Диабет - Стрес, горчива мъка, наличие на дълготрайни тревоги, липса на радост.

 - Камъни в бъбреците - Материализирани дълготрайни потискани агресивни емоции, гняв, чувство за неуспех и тревога, нетърпение, възмущение към околните силна зависимост от тях.

 - Наднормено тегло - Дълготраен страх, необходимост от защита, неудовлетворение и нехаресване на себе си, самокритичност, липса на обич към себе си, скрит гняв и нежелание за прощаване на нещо.

 - Артрит, ревматизъм - Дълготраен перфекционизъм, стремеж към съвършенство, високи очаквания към околните и от себе си, недостиг на любов.

 - Болки в кръста - Силни емоции, свързани със страх за пари и материално благополучие, усещане за дълготрайно носене на непосилен товар

 - Заболявания на краката - Емоции свързани със страх от бъдещето, липса на цел в живота.

Алергия - Знак за липса на емоционален контрол, раздразнение, обида, яд, гняв, неприемане или отхвърляне на някого или нещо.

 - Екзема, невродермит - Краен антагонизъм, отхвърляне, отричане, неприемане на някой или на нещо, психически сривове, силен стрес.

 - Псориазис - Силно чувство за вина и желание за самонаказание, възникнали след силни стресови ситуации, психическа натовареност при което биват унищожени чувството за доверие, любов и безопасност.

 - Изкълчвания - Гняв и съпротивления, силна обида, огорчение, желание за отмъщение.

 - Рак - Дълго стаяваните обиди, гняв, стреса и желание за отмъщение отключват болестта, горделивостта и породеното от нея високомерие, чувството за вина, постоянното осъждане и презрение  натрупват негативни емоции, които съчетани с психотравматичен стрес водят до ракови заболявания.

 - Алкохолизъм  - Силен емоционален стрес неумение за поемане на отговорност, дълготрайно натрупан страх, омраза, ревност, обида, отчаяние, яд, чувство за малоценност, липса на любов и внимание. Много хора използват алкохола, като начин за освобождаване от физическо и психическо натоварване, като бягство от реалността и от проблемите.

 

Как мислите и емоциите ни влияят на здравето

 

 

Здравейте! Много от нещата, казани в тази статия, са ни познати вече, но все пак я намирам за интересна и полезна.  

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте!

И аз за себе си търся връзката между психиката и физическите болести. По-специално ме интересува връзката между болестта на детето и преживяванията на родителите.

Попаднах на интересен семинар по Психо-Биология с Мари-Жинет Ро (Канада):

 

ДЕЦА – ЗДРАВНИ И ПОВЕДЕНЧЕСКИ ПРОБЛЕМИ, ЗАТРУДНЕНИЯ В ОБУЧЕНИЕТО

26-27 АПРИЛ  2014-София

Лечение чрез светлината на съзнанието Декодиране на психичните корени на заболяването

 

http://www.rrkarmen.com/page.php?id=64

 

 

Има и безплатна лекция:

24 Април  (четвъртък) от 19:30  часа - вход свободен

Холистичен център АВИР – София, ул. „Георг Вашингтон“ 23

 

Смятам да отида и си търся още двама, за да сформираме група и да ползваме отстъпка. Желаещи?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте ,прочетох предишни мнения,търсех отговори ,които в момента не търсех и съм благодарна ,че споделяте знанията и опита си :) .Влязох,за да попитам как се решават проблемите с бъбреците,най-вече ваденето на песъчинки,усещането на тежест,болки преди самото ваденето на песъчинките и целия дискомфорт свързан с тях(интересувам се от ликвидирането на духовната причина). Доколкото разбрах от прочетеното ,това е свързано  с партньорството,но аз ги има още от 3-4 годишна възраст(тук вече не ми се вписва идеята за партньорство),сега съм на почти 30 години,през тази година много ме препотиха тези бъбреци.Интересува ме духовната причина.......За да получа добър отговор ще дам информация за житейската си ситуация,нямам никакви социални контакти от около 5-месеца ,все още съм в търсене  на работа,а от няколко години вече търся път към себе си и личните си граници и няколкото "приятелства" и познанства са заличени ,общуването ми е сведено до битово ниво-разговарям само с тези,които живея.Възможно ли е това бъбречно предизвикателство,продължаващо  година вече,да е в резултат на недопускане на близост,на човешки контакт толкова време ....?!Как бих могла да се справя ?

Линк към коментар
Share on other sites

 

  • Приятел на Портала
  •  
  • photo-thumb-3019.jpg
  • Участници
  • 430
  • 2091 мнения
  • Пол:Жена

 

Аделаида каза:
Източникаът е книгата Болестта като път на Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке.

 

Аделаида, благодаря.

Ето от тук може да се изтеглят двете части на книгата:

"Болестта като път - І част"

"Болестта като път - II част"

 
 
  • Не съм чел електронния вариант , Имам я на хартия . Чудесна е .

Духовната причина може да я откриеш в медитация .Може да разгледаш , например от първото мнение : 1. Бъбреци - Партньорство . Не сме ли партньори със всеки , с когото вършим нещо заедно ? Интересни са  чувствата при тази дейност .

Като лаик , мога да те попитам :)  Защо мислиш че тялото ти , не реагира по този начин , на стреса ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

АлександърТ.А.  Благодаря за включването,не се бях замислила,че всички с които вършим общи дейности са партньори :3d_163:.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...