Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гастрит и Дуоденит


Recommended Posts

Здравейте....ами значи преди година ми определиха диагноза малка язвичка на дванайсетопръстника(това бяха точните думи от прегледа)със стриктна диета+сопрал няколко месеца отидох на гастроентеролог който ми каза че съм здрав и имам гастрит+дуоденит....имам апетит ям редовно но от известно време имам гадене по време само на хранене бяха ми казали есено време да пия фамулатран защото гастрита се изострял но непомага...а това е наистина неприятно гладен си храниш се и ти се гади...нямам болки ходя редовно до тоалетна....забравих да спомена че правих и долна скопия за по сигорно...е и там не се видя нещо сериозно....неям дразнеща храна забравих за газирани напитки кисели горчиви много подправени пържени не пия не пуша и да добвя че съм на 17....някакви идеи на какво може да се дължи това гадене и как да го предотвратим :) ще съм много благодарен ако някой ми отговори

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Приятел, би ли си прочел отново това, което си написал. Сега, когато го прочете усещаш ли как ти сам си си навлякъл тази "болест" , как си допринесъл със действията си да се развие гастрит или гадене или каквото и там да е. Когато мислиш за нещо постоянно, ти сам си го навличаш, ти си привличаш това, за което мислиш. Мислиш ли си за това постоянно, че ако пиеш газирано, кисели, горчиви, много подправени пържени и ще те заболи стомаха? Колко доктора обиколи? и помогнаха ли ти въобще, освен че ти изписват шепа лекарства, безполезни както сам казваш.

Бих ти казал аз сега ти да промениш начина си на мислене, да престанеш да искаш да контролираш всичко, доверявай се на хората около тебе и други неща те не са за форума.

А гастрита или язвата или гаденето могат да се получат от това, че критикуваш много и това ти пречи да се отпуснеш, липса на смелост, трудно приспособяване към нещо и други неща.

Ставайки по-търпим към другите, ще станеш по-търпим и към храните, които поемаш.

Най-добре би било напролет или когато искаш да започнеш с една плодово-разтоварителна-прочистваща-укрепваща организма "диета". Потърси във форума има теми колкото си поискаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятел, би ли си прочел отново това, което си написал. Сега, когато го прочете усещаш ли как ти сам си си навлякъл тази "болест" , как си допринесъл със действията си да се развие гастрит или гадене или каквото и там да е. Когато мислиш за нещо постоянно, ти сам си го навличаш, ти си привличаш това, за което мислиш. Мислиш ли си за това постоянно, че ако пиеш газирано, кисели, горчиви, много подправени пържени и ще те заболи стомаха?

Доколкото разбирам, проблемът обаче не е в това, че ядеш вредни храни, проблемът е, че въпреки че си спрял да ги поемаш, нещата не са се подобрили. Не съм убеден, че коментарът по-горе може да се направи само на основата на написаното преди това. Има, обаче методи за лекуване на гастрит и дуоденит - говоря за природни такива. Може да погледнеш някоя книжка на Петър Димков - той би трябвало да има най-различни такива.

Аз тук мога да опиша методите в "Книга за здравето" (П.Дънов):

Язва на стомаха или дуоденит:

1. Първия ден сутринта да се взема гореща вода няколко чаши за промиване на стомаха и червата и след това една кафяна чаша дървено масло преди ядене. Също и вечерта да се взема гореща вода и след това кафяна чашка дървено масло.

Един-два часа след дървеното масло да се взема житена вода.

2. Втори ден. Същото по отношение на горещата вода и дървеното масло, а вместо житена вода - овесена вода.

3. Третия ден. Същото, но вместо житена вода, картофена супа.

4. Четвърти ден, както първия, само че вместо житена вода се взема скокинена чорба без твърдите части.

5. Петият ден е като първия. Шестият - като втория и т.н.

Всичко това продължава 10 дена. След десетия ден, дървеното масло престава. На болния се дава чай със сухари и краве масло.

Цветовете на жълтия кантарион се турят в дървено масло и стоят на слънце 40 дена. След това се взема от кантариона по една супена лъжица сутрин и вечер преди ядене. Отвара от жълтия кантарион се пие по 1 супена лъжица преди ядене.

При ядене да не се употребява кисело, люто и солено. Също така да не се употребява боб, грах, леща. Могат да се употребяват, ако са олющени от люспите.

Завира вода 1/4 л, турят се в нея три листа от смрадлика и веднага се отстраняват от огъня, захлупена тенджерата се оставя, докато изстине. Тази вода се пие три пъти на ден, преди ядене половин час по 1 кафяна чашка. На третата се употребяват листата. Най-хубаво е да се бере, когато цъфти - тогава листата имат по-голяма сила.

За язва: 150 г чист зехтин се размесва хубаво със ситно счукан чесън така, че да се получи гъста кашица. Да се взема три пъти на ден: сутрин, обед и вечер по една чаена лъжичка.

След малко ще пиша и за гастрит.

Поздрави,Ф.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за бързия отговор.....чесно казано това което ми го казваш ми го казва всеки....здравия човек немисли от какво е болен и че е болен....но на мен ми беше трудно да го повярвам смисъл таквъв та нали здравия човек трябва да се чувства здрав :) определено не се чувствам така когато се храня за това беше цялата работа....пак благодаря и живи и здрави :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Гастрит:

1. Най-пърто болният да вземе рициново масло.

2. След това да му се даде топла вода, но вряла. Да я взема с лъжичка.

3. Да употребяваотвара от лайка. Да се пие три пъти на ден. Вечер преди лягане - по 1 кафяна чаша.

4. Царевичната вода е хубава за стомаха, действа разхлабително.

За оправяне на стомаха да пие 40 дена всяка сутрин по една чаша студена вода на гладно сърце. Всяка глътка да се държи в устата, догдето се стопли, итогава да се глътне, и то бавно.

Разстроен стомах: храната в стомаха остава несмляна и причинява голяма болка.

1. Да се пие отвара от дребна лайка. Вместо лайка може да употребява отвара от пелин по 1 кафяна чаша сутрин на глътки.

2. Сок от ряпа.

Киселини в стомаха и болки под лъжичката към обед и към 4 следобед. Силни стомашни уригвания.

1. Да има вяра, да не се безпокои.

2. Да употребява за храна мляко с кафе, варен праз, варен лук, варени моркови, варено цвекло, варена бамя като салата (Ще се махне водата и бамята да се яде с лимон и дървено масло.), цветно зеле. Изобщо да употребява лесносмилаема храна.

3. Измиване краката всяка вечер до коленете с топла вода.

4. Няколко пъти седмично да измива слабините с топла вода.

Силни стомашни болки:

1. Рициново масло.

2. Млечен компрес.

3. Пиене на гореща вода.

4. Пиене отвара от равнец.

5. При слаб стомах да се употребява препечен хляб, който да се натопи във вода и да се яде.

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласен с Florestan. Но...

Нека обаче да направим разлика на времето в което е живял и творил Учителя Петър Дънов и сегашното време. Нека да направим разлика в емоционалната и психическите системи тогава и сега. Нека да направим разлика на това, че сега от пеленачета тъпчат децата с отрови, с антибиотици. Навсякъде вече толкова е замърсено, че .... .

Преди време, ако са се лекували само с билки, есенции, отвари и други природни продукти и тези методи са били ефикасни, то е защото емоционалната и психическите им системи са били значително по-здрави отколкото сегашните. А сега какво стрес, виканици, караници, отрови....

Така, че за да се балансира здравето, то се започва комплексно лечение. Работи се на всички нива.

Линк към коментар
Share on other sites

"Преди години един наш брат заболя от язва в стомаха. Додйе при мене и ме пита какво да прави. Казах му: "През лятото ще се печеш на слънце, ще излагаш стомаха си и корема си на слънце. Така ще се лекуваш 2-3 месеца наред. Всеки ден ще пиеш по една чаша зехтин." Той изпълни моите съвети и оздравя." (П.Дънов - Учителя)

Пожелавам оздравяване.

Ф.

Линк към коментар
Share on other sites

Храни се в спокойна обстановка бавно, дъвчи добре и по възможност почивай след хранене (едно съвременно проучване показва, че това е може би по-важно от всичко друго, тъй като необработената храна, приета в състояние на стрес, е двойно натоварване, с което повечето организми не могат да се справят без патология!). Провери си жлъчката, тъй като много често от неин застой и промяна в химическия й състав последнат проблеми с всички етажи на храносмилателната система. Що се отнася доконкретните храни, билки и добавки, нещата са доста индивидуални и не мога да дам сигурна препоръка преди да съм се запознал цялостно със случая.

Линк към коментар
Share on other sites

Храни се в спокойна обстановка бавно, дъвчи добре и по възможност почивай след хранене (едно съвременно проучване показва, че това е може би по-важно от всичко друго, тъй като необработената храна, приета в състояние на стрес, е двойно натоварване, с което повечето организми не могат да се справят без патология!). Провери си жлъчката, тъй като много често от неин застой и промяна в химическия й състав последнат проблеми с всички етажи на храносмилателната система. Що се отнася доконкретните храни, билки и добавки, нещата са доста индивидуални и не мога да дам сигурна препоръка преди да съм се запознал цялостно със случая.

Значи минах през ехограф при двама гастроентеролози които прегледаха жлъчка бъбреци панкреас сичко и ми казаха че със тях нямам проблем....минах през гастроскопия и долна скопия думите на лекарят бяха момчето е здраво има просто гастрит...да избягва дразнещите храни стомаха и есенно и пролетно време да пие фамулатран защото тогава гастрит се изостря....имам гадене по време на хранене от извстно време...никога не съм имал от както имам проблеми със стомаха гадене по време на хранене....обикновено преди като имах проблеми ги имах вечер преди да легна или след повдигаше ми се и повръщах но за 1 година от както имам проблеми да съм повърнал най много 4-5 пъти....вече неповръщам никога не съм имал болки но ето че се появи това гадене което е наистина дразнещо

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, nenov,

Добре дошъл сред нас :).

Няма как да получиш точен съвет, защото всеки човек е различен и даваш само обща информация.

Но покрай многото съвети може да намериш отговора, който ти е нужен.

По принцип проблемите с лигавицата на стомашно-чревния тракт говорят за недостиг на енергия. Съветите на Учителя да се излагаш в определени часове на слънце са съвсем на място, ако приемеш, че това е полезно за теб и можеш да си го изпълняваш.

Бих ти предложила да включиш малко ориз и овес в храната. А ако обичаш да пийваш чай - имаме си прекрасни билки. Тук може да прочетеш за Белия равнец. Подходящи са още зелев сок, червения кантарион, живовляка. Както се казва имаме си "Билка за всяка болка".

Специално за гадене при гастрит съм чела, че помага Водната детелина. Тя се прилага в случаите когато киселинността е ниска. Можеш да намериш повече инфо за нея в нета.

Бъди здрав :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви благодаря пак и да ви кажа че се вслушах във всеки съвет и се чувствам наистина по добре.... :) така да ви питам още едно въпрсоче значи както казах ходя редовно до тоалетна и при изхождането в фекалиите има участаци които са по светли жълтеникави няма слуз нито е тъмно и лъскаво каквито са от кървенето нито имам ясна кръв а това с жълтеникавите участаци опасно ли е....да кажа също че не винаги ги има някой път ги има някой път не :)

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Това вероятно е слуз, един от признаците на колита. Продължавай общо с оправянето на храносмилането и организма и би следвало да става все по-рядко, докато си изчисти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам гастрит от пловин година. Правил съм си всички възможни прегледи диагноза гастрит и дуоденит.За лечение знаете огромно количество лекарства.Помогнаха ми но не ме излекуваха.И сега се чуда има ли въобще как да се излекуваш от тази гадория!!!!

Редактирано от dimitrov
Линк към коментар
Share on other sites

Привет !Започни да пиеш на гладно всяка сутрин по една чаена лъжичка чист зехтин.Бъди стриктен,не пропускай и ще видиш че ще ми се похвалиш с твоето подобрение.Успех !

Линк към коментар
Share on other sites

Привет !Започни да пиеш на гладно всяка сутрин по една чаена лъжичка чист зехтин.Бъди стриктен,не пропускай и ще видиш че ще ми се похвалиш с твоето подобрение.Успех !
мерси за съвета ще опитам. А мога ли да се излекувам от гастрита някога или не?
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте....ами искам да кажа че днес след като си свърших работата в тоалетната забелязах ясна кръв по тоалетната хартия...в тоалетната нямаше кръв по изпражненията също нямаше...когато си бях правил долна скопия преди няколко месеца ми казаха че нямам проблеми и със хемороидната жлеза или нещо подобно...от какво може да е това <_<

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте....ами искам да кажа че днес след като си свърших работата в тоалетната забелязах ясна кръв по тоалетната хартия...в тоалетната нямаше кръв по изпражненията също нямаше...когато си бях правил долна скопия преди няколко месеца ми казаха че нямам проблеми и със хемороидната жлеза или нещо подобно...от какво може да е това <_<

Ако се повтори пак иди на лекар ако не значи нищто ти няма.Видях че имаш като моите проблеми гадене повреме на хранене.Как си сега? Много е досадно това гадене от 8 месеца не могадасе оправя. :(

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте....ами искам да кажа че днес след като си свърших работата в тоалетната забелязах ясна кръв по тоалетната хартия...в тоалетната нямаше кръв по изпражненията също нямаше...когато си бях правил долна скопия преди няколко месеца ми казаха че нямам проблеми и със хемороидната жлеза или нещо подобно...от какво може да е това <_<

Ако се повтори пак иди на лекар ако не значи нищто ти няма.Видях че имаш като моите проблеми гадене повреме на хранене.Как си сега? Много е досадно това гадене от 8 месеца не могадасе оправя. :(

човевче по принцип не съм човек който обича да се оплаква...като гледам как има други хора който имат толкова ужасни проблеми..но да ти кажа чесно на 17 съм и със този корем живота който си живеех се промени коренно...от октомври месец съм така с гаденето по време на хранене от година и 4 месеца съм с проблемен стомах..наистина много досадно... гадно е щото лекарите ми казват че ще трябва да се израсте...общо взето направо да му писне на човек....на теб ти е повече от ясно....желая ти здраве човече и да се оправяш по бързо...че аз на мойте години въобще не се замислях за здравето ама нали знаеш на човек като почне да му липсва нещо и тогава си дава сметка

Редактирано от nenov
Линк към коментар
Share on other sites

Промениш ли начина на мислене, ще промениш и начина си на живот, а от там и здравето си. Това е сигнал, който ти се праща да се замислиш сега и тук накъде си поел, какво мислиш и какво правиш.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте....ами искам да кажа че днес след като си свърших работата в тоалетната забелязах ясна кръв по тоалетната хартия...в тоалетната нямаше кръв по изпражненията също нямаше...когато си бях правил долна скопия преди няколко месеца ми казаха че нямам проблеми и със хемороидната жлеза или нещо подобно...от какво може да е това <_<

Ако се повтори пак иди на лекар ако не значи нищто ти няма.Видях че имаш като моите проблеми гадене повреме на хранене.Как си сега? Много е досадно това гадене от 8 месеца не могадасе оправя. :(

човевче по принцип не съм човек който обича да се оплаква...като гледам как има други хора който имат толкова ужасни проблеми..но да ти кажа чесно на 17 съм и със този корем живота който си живеех се промени коренно...от октомври месец съм така с гаденето по време на хранене от година и 4 месеца съм с проблемен стомах..наистина много досадно... гадно е щото лекарите ми казват че ще трябва да се израсте...общо взето направо да му писне на човек....на теб ти е повече от ясно....желая ти здраве човече и да се оправяш по бързо...че аз на мойте години въобще не се замислях за здравето ама нали знаеш на човек като почне да му липсва нещо и тогава си дава сметка

аз също съм на 17г и имам диагноза поставена гастрит и дуоденит и 8 месеца се мача и така като гледам още ще има да се мъча незнам какво има да му се израсте..

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте....ами искам да кажа че днес след като си свърших работата в тоалетната забелязах ясна кръв по тоалетната хартия...в тоалетната нямаше кръв по изпражненията също нямаше...когато си бях правил долна скопия преди няколко месеца ми казаха че нямам проблеми и със хемороидната жлеза или нещо подобно...от какво може да е това <_<

Ако се повтори пак иди на лекар ако не значи нищто ти няма.Видях че имаш като моите проблеми гадене повреме на хранене.Как си сега? Много е досадно това гадене от 8 месеца не могадасе оправя. :(

човевче по принцип не съм човек който обича да се оплаква...като гледам как има други хора който имат толкова ужасни проблеми..но да ти кажа чесно на 17 съм и със този корем живота който си живеех се промени коренно...от октомври месец съм така с гаденето по време на хранене от година и 4 месеца съм с проблемен стомах..наистина много досадно... гадно е щото лекарите ми казват че ще трябва да се израсте...общо взето направо да му писне на човек....на теб ти е повече от ясно....желая ти здраве човече и да се оправяш по бързо...че аз на мойте години въобще не се замислях за здравето ама нали знаеш на човек като почне да му липсва нещо и тогава си дава сметка

аз също съм на 17г и имам диагноза поставена гастрит и дуоденит и 8 месеца се мача и така като гледам още ще има да се мъча незнам какво има да му се израсте..

имам приятелка която е точно по същия начин като нас двамата....гадене само по време на хранене и от както има проблеми със стомаха стана много нервна на ден ако не повърне поне 1 или 2 пъти по време на хранене направо вдига банкети

Линк към коментар
Share on other sites

гадене само по време на хранене и от както има проблеми със стомаха стана много нервна на ден ако не повърне поне 1 или 2 пъти по време на хранене направо вдига банкети

Звучи доста обезпокоително. Дали приятелката не се притеснява, че може да напълнее? Ако човек сяда на масата с мисълта, че ще изхвърли всичко обратно, че ще му стане тежко - няма как това да се размине.

Няма да ви давам съвети (това е най-лесното), пък сте и големи ;) - всеки сам си намира начина да се излекува. Имам двама сина около тази възраст - нямат стомашни проблеми (освен ако не е нещо вирусно 1 път в годината). Напротив - не мога да насмогна да напълня хладилника. Но много се движат и не водят застоял живот. Вярно е, че са се научили да избягват дюнерите и др. застояли 'вкуснотии'. На моменти предпочитат да стоят гладни, но да хапнат вкъщи.

Малко повече оптимизъм и всичко ще се оправи. Желая ви да сте здрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам гастрит от пловин година. Правил съм си всички възможни прегледи диагноза гастрит и дуоденит.За лечение знаете огромно количество лекарства.Помогнаха ми но не ме излекуваха.И сега се чуда има ли въобще как да се излекуваш от тази гадория!!!!

Язвената болест, както и гастрита, съвременната медицина вече признава, че причините за тях са психични и се соматизират- така че, лекарствата не могат да помогнат, след като причините са психични. А психичните причини са стрес- нарушаване на биологичния ритъм, недоспиване, емоционални проблеми в семейството, на работа, амбициозни проекти, заеми, кредити..плюс емоционално "изчисленото" влияние на рекламите по медиите, а и самите медии са фактор, причиняващ гавра с емоциите- назовете ми една изцяло позитивна медия, която да излъчва само позитивизъм, оптимизъм, ведрост и да въздейства успокояващо и т.н.? Няма такава...

Така че, лекарите в голяма част от случаите също изиграват роля на вреден сугестиращ фактор, който вместо да разреши проблем, вземе да го изследва, да човърка, да прави изследвания и да го задълбочава...А и засега в медицината няма изискване, тези които я практикуват да бъдат позитивни хора, състрадателни...много лекари глездат на пациентите си като "пътници" по клинични пътеки, тоест, като "три диагностични, и една лечебна процедури"- това е положението...

А и коя фармацефтична фирма има интерес да произведе лекарство, което да лекува?!! Докато фармацефтиката е бизнес- това не може да се случи...Така че, всички лекаства се създават да облекчат едни симптоми, но да предизвикат двойно повече странични и/или нежелани действия, които да станат повод за изписване на нови лекарства....И така, влезе ли човек в "капана" на фармацефтичния бизнес, идеята е да не излезе жив, но по възможност да бъде убеван бавно, и на добра цена...естествено- с отстъпка за редовни клиенти :D

Всъщност, язвената болест и гастрита са сред най-лесните за лекуване, но е нужно човек да осъзнае, че всичко е енергия, и проблемът му е енергиен. Ако системно от централното табло някоя някой от предпазителите на веригите дефектира, това ще се отразява на периферните устройства, консумиращи енергията- ако някой някой е намотал повечко "жица" на "бушона" в централбното табло,вярно- бушона няма да изгърми, но пък за сметка н атова и най-слабите колебания в напрежението ще водят я до изгаряне на крушките, я на други уреди. Същото е и с човека. Капсулирането на емоционалните проблеми е като да поставиш повече "жица" на "бушона"- така бушона няма да изгърми (това което плаши хората повече от язвата е шизофренията- или поне би трябвало да е нормално), така че вместо да разреши емоционлно-енергийния проблем чрез баланс, трансформация, и прочие неща (които изискват обаче време за себе си, за себепознание, за осъзнаване, за установяване на връзка с физическото ни тяло, емоционалното и т.н., и умение да общуваме с тези тела/нива, и да ги поддържаме хармонично свързани в едно Цяло-- както трябва да бъде), предпочита да капсулира проблема, да го изолира и набута в "килера" далече от съзнанието, и един ден крушките започват да гърмят..Вярно е- те се сменят, може да ни предпишат една шепа "полилеи", "фасонки" и прочие..но проблемът си остава един и същ...

Енергиятга следва емоцията, а емоцията "опложда" стерилната мисъл и я привежда в активно състояние, за да се реализира. Това е. Физическото тяло е най-инертното, и всичките болести на физичеко ниво се лекуват най-бързо чрез повлияване на най-динамичното и променливо нещо у човека- емоциите...Емоциите са като бурна река, но и най-бурните реки се "укротяват", и енергията им може да се впрегне за нещо полезно..а не само за бедствия и нанасяне на щети...

Ако човек осъзнае принципа- лесно ще намери решение на проблемите си. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...