Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Терапия с апаратура за обратна връзка


Recommended Posts

Здравейте!

Бях началник на отделение за психофизиологични изследвания и съм се интересувал от биологичната обратна връзка.

Според американско изследване нейният ефект е еднакъв с този на Риталина в лечението на хиперактивните деца.

В Токуда също имат такъв уред , както и в Русе и Варна .

Здравей, hip !

Би ли споделил нещо от преките си наблюдения с този метод.Наистина се интересувам.

Преди време пуснах питане във форум Лечебни методи--компютърна диагностика.Но нямаше отклик.

Ето и поста ми:

Здравейте!

Мислех да пусна нова тема и открих тази.Исках да попитам тези от вас ,които са ползвали компютърна диагностика могат ли да споделят опит.Също така дали и има специалисти във форума работещи с такава апаратура и какво е мнението им.

Всъщност не съм много наясно.

Ето малко инфо за така наречечения НЕВРОТРЕНИНГ.

http://www.ruseinfo.net/profiles_3530.html

http://www.elmiko.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

С няколко думи ще ти кажа за какво става дума ти ще си го сглобиш.

Въпроса е за прословутият Алфа ритъм ,който се дискутира и тук в сайта –Метода Силва .Той наистина има не само лечебни свойства, но и разширява възприятията и развива интуицията.Например аз използвайки го 89 година спечелих 20 000 лева от пет от тридесет и пет.

Много хора обаче имат трудности в постигането му , не могат да се съсредоточават или бързо се разконцентрират. Уреда който е моделиран като видове електронни игри подпомага влизането в Алфа ритъм и оставането в него 40 -60 минути.Всичко се следи на втори монитор от психолога и той съставя протокола с игрите за всеки конкретен човек.

Освен алфа ритъма може да се следи и тета ритъма който има отношение към творчеството.Всичко зависи от заявката.

С тренировките се създават нови модели на мислене които се пренасят в ежедневието. Сядането пред уреда е много убедително за скептиците- пред него те виждат как със собственото си мислене, без клавиатура или мишка управляват играта.

По долу описах в бг мама впечатленията си от демонстрацията

.Аз съм психиатър. За метода на биологичната обратна връзка знам от петнайсетина години .Разбрах за представянето на 23 февруари случайно и въпреки, че съм от Плевен отидох лично да видя дали това, което се представя отговаря на знанията ми.

Доцентката от Полша не ме изненада , тя потвърди това което знаех за приложението на биологичната обратна връзка. Подчертавам, че мен ме интересуваше не толкова неврологичните заболявания на които акцентира д-р Чавдаров , а психиатричните и психосоматичните- например бронхиална астма, мигрена , алергии, главоболие , спастичен колит и т.н..

За това и ние със съпругата ми останахме почти последни и пробвахме уреда върху нея .

И двата монитора бяха обърнати към нас така, че следяхме и играта и ЕЕГ-то.

Това което най- ме впечатли и което искам да споделя е за силата на усмивката - неволно жена ми се усмихна и ние видяхме как веднага ЕЕГ -то се успокои .

Запознахме се и с пълната гама от възможности.Те не са само в областта на неврологичните и соматични проблеми .Има опции за развиване на интелекта и творческото мислене детето .

Това в което съм малко скептичен е срока на промените, мисля си, че сроковете са доста по – дълги.

Там не се каза и за съпътстващи метода терапии . Прочетох написаното от me4ta22 и мисля, че нейният комплексен подход с прибавянето и на психотерапия е по – правилният.

Извода, който си направих за мен е, че за психосоматични и психични заболявания включително с хиперактивност и дефицит на вниманието метода е много добър.

Но, преди всичко трябва да започнем от нещо по – лесно:

Да се научим да се усмихваме.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Може да има и други, но аз лично познавам колежка, много добра специалистка, която ползва еег биофийдбак: Севда Шенкова. Има го от повече от година в кабинета си. Преди време аз също получих оферта за апарата и софтуера, но ми беше скъпо. Определено има резон в това обаче!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...