Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества. Епохата на Водолея.


Mindfield

Recommended Posts

:D Синева,ти какво сега-аз като съм жена в това си превъплъщение,мъжкото ли да развивам у себе си? :D Аааа,мерси,много си ми е добре да съм жена. :harhar: Прекрасно те разбрах,но мисля,че половете такива,каквито си ги имаме,не са случайни,в този живот-какъвто пол ти е даден,такива качества трябва да развиваме.
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm::rolleyes:

:thumb down::thumbsup1:

И да, и не!Всичко е относително и индивидуално, но като цяло....за да отиде на добро, човечеството трябва да стане "по- меко" - по добро.

Всички знаем предимствата и недостатъците на мъжкото и женското начало, затова трябва да се стигне до синхрон в "двете криле на птицата......и тя ще изхвърчи".

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия СД ,:hmmmmm: аз твърдо не вярвам в теорията на Дарвин и антропологичната връзка между човека и каквото и да било животно.Да , ако трябва нашите същности да се транскрибират те всички ще започнат със код : *Земя* Континент *биоенергетичен*

светлинен * обект....................................,така че в този смисъл, да има връзка между между Човека/Животинско/Растително/Минерално царство ! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ех,дечица сладки,много разчитах на това да не ме разбирате буквално и на чувството ви за хумор,защото аз се посмях днес от сърце :D .А чичко Дарвин ще да е бил прав донякъде,ама и той буквално го е схванал,затуй му липсват звенца във веригата,само е трябвало да започне от Началото,да си обърне с главата надолу теорията и тогава да си я доразвие както трябва,щеше да си дойде всичко на мястото после и по обратния път.

:) Синева,за по-доброто и по-мекото съгласна,братленце,а за хвърчащото :angel: -още по-по-най!!! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото ,аз нищо не разбирам буквално,ама наистина дори ми е едно от друдните неща да мисля буквално,освен това имам страхотно чувство

за хумор,поне така казват приятелите ми.Те са умни и стабилни хора.

Просто не откривам никаква антропологична връзка между човека и животните.По-скоро обратното откривам човешки черти в животните.Особено ,тези които живеят с хора.

Пример : моя котарак.Винаги съм казвала:

--Феликс /моя котарак/ е най-човешкото коте на света!Има особено силни проблясъци в поведението си /човешки/,просто си му личи как размишлява,кога чувства/кога е заинтересуван ,кога му е тъжно/Има си сърце като всяко друго живо същество на тази планета, но разбира се не е така през цялото време ,после пак си изпада в неговия котешки свят.

И бих могла да инфантилнича още доста време.

Радвам се че сте се посмели имате нужда.Поне според мен е така човек трябва да е достатъчно мъдър да се смее,защото от толкова сериозни ,целеустремени ,изпълнени с информация и емоциален заряд постинги,трябваше да поразпуснете. :D:dancing yes::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

E,защо сега така-нали ще влизаме във водолейските вихри,като съм се смяла,от сърце съм го правила,пък моето чернилки не търпи и не на теб съм се смяла,за друго е било,но няма да се обяснявам.И,да,човек има голяма необходимост от смеха,но за някои неща просто сме сериозни.А на теб,Инатари,само исках да ти отговоря,видях,че задаваш въпрос и той си е съвсем на място,но и ти знаеш отговора-умно момиче си,това съвсем буквално го приеми :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ангелите били безполови...

Та ако човек към Ангелство се стреми ( примерно ), определено не трябва да приема дадеността на пола си за да доразвива вече притежаваното. Така или иначе човек търси това, което му липсва - друг е въпроса къде го търси - навън или вътре в себе си. Та определено има полза сърцето да потърси главата, толкова колкото и обратното...

Съвсем е друг въпросът, че и липси не съществуват, а само дремещи зародиши, чакащи плодородната си почва...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, вярно е това което си говорим за половете ,но ако глобализираме нещата се открива друга гледка .Или тенденцията е обща тя се отнася за цялото човечество ,за целия ни Живот тук. Мъжката философия и начин на живот ще бъдат заместени от женския.Не става въпрос само за личностни качества

или кой пол какви качества да развива. В момента живеем в мъжки свят ,но той е в последната си ,пределна фаза на развитие,имало е кулминационна точка ,която отдавна е преминала ,трябва и ще бъде заместена от женската философия и начин на живот.Колективното съзнание,чувството за общност и раждането на всяко едно отделно същество като част от едно голямо семейство ,развиването на общочовешката любов вътре в сърцето на всеки индивид,съзнанието за цялостност

или свързването на всички мъже и жени в едно цяло голямо съзнание,това ще ни изтегли от пределите на Рибите .Но жените ще бъдат основния носител при

формирането на това Ново поколение хора,те ще посеят ,отгледат и развият обществения мисловен модел ,съзнанието на новите хора от ерата на Любовта.

Мир и Любов на планетета Земя!

Линк към коментар
Share on other sites

При положение, че ти, Инатари, сама каза, че не приемаш нищо буквално, то би могло да не предаваш буквално също! В този случай, бих споделил напълно идеята ти и тя е действително плодоносна! Буквалната интерпретация обаче е заблуда...

Така или иначе само в света на полярностите съществуват полярности, а Любовта и нейното поле на изява са извън този свят. Ако наистина успеем да навлезем в ерата на Любовта, то няма да сме водени от проява на полярност, а от чистота. Тя наистина е женско качество, но само в нашата дуалност, в която се стремим да определим кое качество произлиза от Сърцето и кое от главата. Любовта бива достигната след тяхното свързване обаче и тази диференциация е естествено ненужна...

Линк към коментар
Share on other sites

Венцислав ,аз наистина не интерпретирам нещата буквално,и не бих казала и че диференцирам ,не е това целта . Всички ние хората сме едно цяло съзнание, всички ние сме един вид светлинни същества,просто изказвам моето мнение за бъдещето ,новия вид йерархия ,който ще настъпи .Досега говорихме за ролята на жената.Защото тя ще бъде различна от досегашната й.Просто е нещо съвсем ново и същевременно случило се преди много ,хиляди години. Но естествено другата половина от тежестта ще падне на другата половина от човечеството.Не стана въпрос за ролята на мъжа в Ерата на Водолея ,просто защото изпаднахме в полемики за бременност,полове и т.н.

А всъщност ролята на мъжа ще бъде също толкова сериозна ,носеща и отговорна.Мъжката половина от човечеството,ще бъде мобилизирана в осигуряване спокойствие на жената .Мъжът ще бъде този ,който ще "повдигне "

жената.Той ще и осигури климата за този нов духовен път на развитие.Той самия ще и бъде опорна и отправна точка.Мъжете ще бъдата основата на пирамадата ,но жената ще стъпи на върха.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Не мисля, че пирамидата е еволюционната ни перспектива. Това с основата и върха, според мен, е отминал етап.

Според моите усещания бъдещето ни е в хармоничното "сплитане" - подобно на двойната спирала, но по-сложно.... Подкрепям схващането на Венцислав - всяка "нишка" на спиралата ще носи своята индивидуалност и ще остава свързана с другите по принципа на комплементарност (допълване). Самата спирала ще е едно цяло, но не единство (за борба не се говори) на полярности, а по-скоро нещо като мозаечна (или/и холографска) структура, в която всеки елемент е съставна част от картината, но едновременно съдържа имплицитно цялата картина. .... :hmmmmm:

Май все още не ни достигат представи, понятия и думи, за да го опишем... :(

Линк към коментар
Share on other sites

мозаечна (или/и холографска) структура, в която всеки елемент е съставна част от картината, но едновременно съдържа имплицитно цялата картина. ....  :hmmmmm:

Така значи ,всеки има правото да не е съгласен . Пирамида не е буквално казано.

Със същия успех може да бъде плоча,стълба,куб,паралелепипед или каквото ти си избереш.

За сметка на това си права за СТРУКТУРАТА на нещата,държа да отбележа ,че този начин на свързване мужду съзнанията "Мозаечен принцип",но по-скоро всеки елемент е минимакет на цялото съзнание ,той е проекция в миниатюрни размери.И всички тези съзнания ,представляват,цветни вибриращи нишки,да те правят спирали,преплитат се в безкрайни плетеници,правят структури .

Линк към коментар
Share on other sites

Душата е жената за която говорим, а повдигането и, е обновяване... Стига с тези матриархати и мъртви букви! Животворящ е Духът, а към него може да ни доведе само "повдигнатата Жена"! Старата е Природно родена и трябва да бъде първо запалена Искрата и от Господа, след което да Умре в тази природа и да се Новороди = повдигната Жена!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами ,добре аз ще престана да пиша в този форум,след подобно агресивно послание от страна на Венцислав.Никога не съм се чувствала засегната по този начин толкова надълбоко,но жалко е че тесногръдието и невъзможността за приемане на друго мнение се оказват такава бариера за осъзнаване.Не мисля че думите са ми празни,напротив те провокираха ,много хора да се замислят и дори да променят мнението си за нещата.

Напускам Ви приятели !

Дано в крайна сметка Венцислав намери вътрешен покой.

Никога не бих си позволила да отвърна по-този агресивен начин.Не и тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей Инатари я се успокой ;) в такъв форум "лошо" отношение не се допуска.. сигурен съм, че Венцислав не би искал да те обиди целенасочено. .. В крайна сметка всичко е за добро. :sorcerer::harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Да, съгласна съм с Любомир - в епохата на Водолея все по ясно ще осъзнаваме защо всичко, което се случва с нас е за наше добро. И ще се научим да се приемаме въпреки различията си, ще забравим понятията "обида", "наранен", "засегнат", "неразбран", "предаден", "враг", "съперник" и т.п. :)

Инатари, спомни си завета: "Ако някой те удари по лявата буза, обърни към него другата." :D Болката, предизвикана у теб от думите на Венцислав ( :D ние сме му свикнали тук и си го обичаме точно такъв какъвто е :feel happy: ) е симптом, че нещо в теб е лесно ранимо и в резултат ти и поведението ти се поддавате на манипулация. :hmmmmm: Може би това е очакването ти хората от

кръга ти на общуване да не си позволяват тон, който ти не си позволяваш. :hmmmmm: Може би все още приемаш лично казаното и направеното от останалите...(обективно погледнато постингът на Венцислав не бе насочен конкретно срещу теб - той самият си изясняваше понятията. :D ) :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, не му обръщай внимание на Венци! Той самия е раздвоен и не разбира винаги това, което композира!

Той си е Той и наистина всички са му свикнали!

В последна сметка, неговото мнение не е мнението на Форума!

Дерзай и не обръщай внимание на Философията и Битовизмите му!

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Според мен през епохата на Водолея ще настане истинското равенство между мъжа и жената :D , като дотогава мъжът ще помага на жената да хармонизира своите анима с анимус , а жената пък ще помага на мъжа да хармонизира своите анимус с анима. Тогава именно мъжът ще може да приеме жената като равна нему и жената по същия начин ще може да приеме мъжа. Но дотогава всички трябва да работим върху своите анима/анимус или ако предпочитате , можем да ги наричаме женските/мъжките си принципи и тъй като всички сме в Портала за съзнателен живот, мисля, че не е необходимо да се караме, а да работим най- вече върху себе си, за увеличаване процента на осъзнатите си чувства, мисли и действия и самоусъвършенстването си :angel:

Инатари, довери се на приятелите си, каквито сме ти всички в този форум. Приемай по- обективно мненията на другите участници, не приемай нищо лично. Всеки тук разсъждава от собствената си гледна точка и собственото си еволюционно ниво и всеки от всекиго може да научи по нещо, което да му помогне по- лесно да се справи със своите негативни аспекти, за да може да се изкачва по- лесно по еволюционната спирала.

Приятелски поздрав! :smarty::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, не му обръщай внимание на Венци! Той самия е раздвоен и не разбира винаги това, което композира!

Той си е Той и наистина всички са му свикнали!

В последна сметка, неговото мнение не е мнението на Форума!

Дерзай и не обръщай внимание на Философията и Битовизмите му!

Неудобно ми стана след като прочетох това!

Линк към коментар
Share on other sites

<_< Бих искала да кажа на всички ,че Венцислав ми се извини лично и аз приех неговото извинение.

Може би е въпрос на светоусещане ,чувствителност,лично разбиране за света,философия ,но факт е че се получи нещо като спаринг от думи,някои казват че в спора се раждал истината ,което може би е почти напълно вярно.

Не бих искала никой да се чувства неудобно ,или да се разделя на групи форума ,затова моля всички да забравят въпросното спречкване тук.

Достатъчно големи сме за да сме над тези неща.

Благодаря на Таня ,Любомир ,изгрев и Донка за приятелското отношение!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Христос Воскресе!

Сърцето ми водолейско не мож да трае...защото тук на земята ....в спора/спречкването...НИКОГА ама никога не се ражда истината...само се разкриват отношенията и степента на учтивост и неотстъпчивост.... :rolleyes:

Душата е жената за която говорим, а повдигането и, е обновяване... Стига с тези матриархати и мъртви букви! Животворящ е Духът, а към него може да ни доведе само "повдигнатата Жена"! Старата е Природно родена и трябва да бъде първо запалена Искрата и от Господа, след което да Умре в тази природа и да се Новороди = повдигната Жена!!!
:thumbsup:

:v: Венци, добър постинг и опит за призив :thumbsup1:

и веднага :1eye::1eye::1eye: що така се получи...че този постинг изведнъж се случи :1eye::blink:

Ами ,добре аз ще престана да пиша в този форум,след подобно агресивно послание от страна на Венцислав.Никога не съм се чувствала засегната по този начин толкова надълбоко,но жалко е че тесногръдието и невъзможността за приемане на друго мнение се оказват такава бариера за осъзнаване.Не мисля че думите са ми празни,напротив те провокираха ,много хора да се замислят и дори да променят мнението си за нещата.Напускам Ви приятели !Дано в крайна сметка Венцислав намери вътрешен покой.Никога не бих си позволила да отвърна по-този агресивен начин.Не и тук.

:) ..със заплашителен+ултимативен тон обаче си позволяваш :D има значи разнообразие в тоновете :D и даже височайше благоволение при приемането..

Бих искала да кажа на всички ,че Венцислав ми се извини лично и аз приех неговото извинение.

Може би е въпрос на светоусещане , чувствителност,лично разбиране за света,философия ,но факт е че се получи нещо като спаринг от думи,някои казват че в спора се раждал истината ,което може би е почти напълно вярно.Не бих искала никой да се чувства неудобно ,или да се разделя на групи форума ,затова моля всички да забравят въпросното спречкване тук.Достатъчно големи сме за да сме над тези неща.

Благодаря на Таня ,Любомир ,изгрев и Донка за приятелското отношение!

импулс да напиша, че съм на следното много диамантено мнение:

:v: Който отговаря с Докачение на нечие Мнение - да си направи Размишление с последващо Заключение и да усети Кой на Кого дължи извинение!

Всеки винаги САМ си "избира" ...как да реагира/разбира на дадено мнение!!!!!!!!!!!

С личността си ( диалектичните ум и сърце) или с ДУШАТА си !

Това всъщност е една от разделителните вибрации! Всъщност сами си отговорихте! Благодаря ви за опитността!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир+ Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Виж Благост ,няма нищо ултимативно в постинга ми,единствено се почувствах обидена. Но след като Венцислав ми писа лично,което аз абсолютно не очаквах,и ми обясни че това което е писал е с друго значение,а не като отговор по някакъв начин на мен,аз осъзнах че наистина съм приела твърде лично написаното . И знам много добре че е така.

Освен това прочетох много внимателно съветите на всички ,по-горе и осъзнах че са прави.Понякога не разсъждавам много трезво и лесно се поддавам на манипулации,въпреки че в случая едва ли някой е целял подобно нещо.

Аз също промених част от разбиранията си,които са малко крайни наистина .

Аз съм абсолютно пристрастна и субективна.Освен това съм малко инат във всичко ,което правя винаги отстоявам,защитавам до последно ,което си има и положителни качества. :D

Цялата ми дипломна работа беше на тема първобитно изкуство и матриархат.И може би ми е останал рефлекса да защитавам себе си. /все пак не е проста работа да защитиш дипломна работа в НХА/ :blink: ,надявам се всички да разберат инерцията ,с която писах толкова разпалено по тази тема.Още веднъж моля ви не искам никой да застава на моя страна или по някакъв начин да се разделя форума на групи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...