Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте! Посещавам класически хомеопат почти година. В началото на лечението ходих на интервю всеки месец, впоследствие и по-рядко(през 2 или 3 месеца). Предполагам по-рядкото посещение е следствие от доброто лечение.. Вмомента ми се налага да го посетя, но съм възпрепятствана от разстоянието и работното време, което имам. Беше ми казано да ползвам последното предписано лекарство, когато се почувствам зле. Наскоро го смесих с алопатично лекарство и може би това повлия на състоянието ми. Въпросите ми са следните :

1) Алопатичните лекарства повлияват ли на хомеопатичните такива, и как?

2) Препоръчителна ли е смяна на хомеопата( дори временно ), заради възпрепятствеността ми?

Редакция : Въпрос 3) Шуслеровите соли помагат или пречат по някакъв начин на класическата хомеопатия, понеже в отчаян опит да се излекувам си ги закупих?

Редактирано от Goddess
Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна с това: "...понеже в отчаян опит да се излекувам..." . Но нали по горе казвате че сте излекувана?

1. Повлияват, понеже тяхното основно действие е да потискат симптомите, а не да лекуват и така замазват истинската картина върху която предписва хомеопатията.

2. Това е въпрос на лична преценка, а на такива въпроси по принцип не е коректно да се дава отговор.

3. Те може да се разглеждат както като химически вещества, така и като хомеопатични препарати в ниска потенция. Така че трябва да се консултирате с лекуващия Ви хомеопат.

От личен опит мога да потвърдя, че предписани правилно, ефекта им наистина проличава след продължителен прием.

Линк към коментар
Share on other sites

3. Те може да се разглеждат както като химически вещества, така и като хомеопатични препарати в ниска потенция. Така че трябва да се консултирате с лекуващия Ви хомеопат.

От личен опит мога да потвърдя, че предписани правилно, ефекта им наистина проличава след продължителен прием.

Наивно се питам дали е необходимо да се прилага потенциране при приготвянето на Шуслеровите соли.

А само за статистиката: мой близък беше си пукнал реброто и с Арника 30СН и комбинация от две Шуслерови соли и една допълнителна тъканна сол съкратихме в пъти времето за възстановяване, прогнозирано от лекарите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexander

Имам уврежадне на слуховите нерви в резултат на употреба на стрептомицин.

По руски източници http://monzo.ru/book-10007/cl449007.html е възможно лечение с хомеопатия. В какво доза и с какава честота бихте препоръчали опит за лечение . Шансът за възстановяване е нищожен както говорят всички , но все пак ... искам да напрвя опит за лечение . Ако знаете друх алтерантивен подход, ще Ви бъда благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexander

Имам уврежадне на слуховите нерви в резултат на употреба на стрептомицин.

По руски източници http://monzo.ru/book...7/cl449007.html е възможно лечение с хомеопатия. В какво доза и с какава честота бихте препоръчали опит за лечение . Шансът за възстановяване е нищожен както говорят всички , но все пак ... искам да напрвя опит за лечение . Ако знаете друх алтерантивен подход, ще Ви бъда благодарен.

Прочетох статията, те използват ниски потенции от С-3 до С-50 на потенцирани антибиотици, което е изопатичен метод, който понякога се използва от хомеопатите, като спомагателен метод. Би могло да се използва, но задължително и с Вашето индивидуално хомеопатично лекарство.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър!

Преди месеци синът ми/2год/ получи алергия от лекарства след лечение на отит - вероятно от Аугументин и Нурофен. Получи морбилистичен обрив и лежахме около седмица на системи в болница. Забелязах, че слабото място са му ушите, но изпадам в паника какво да му давам.

Като малък не е боледувал, освен атопичен дерматит, който подтиснахме с Елоком и другото особено е че не изкара жълтеница. Няма белег от ваксина и му правиха манту.

Това ме накара да търся и други методи за лечение и така се запознах с хомеопатията. За кратко време изчетох доста литература. Като начало му направих един курс с Осцилококцинум превантивно и търся добър хомеопат.

Можете ли да ми препоръчате добър класически хомеопат в Ямбол???

Аз също имам доста здравословни проблеми. Преди години преживях тежък инцидент и съм била подложена на множество операции и силни лекарства. В последствие получих камъни в жлъчката, зимата изкарах остър пиелонефрит и имам бактерии в урината и пия периодично Уринал. Осъзнавам, че болестите ми започват да обхващат по-важни органи и положението ми става сериозно. Напълно съм съгласна със принципите на хомеопатията, че болестите не трабва да се подтискат.

Мислите ли, че хомеопатията ще ми помогне?

Бях чела също, че пациентите сами избират своят лекар хомеопат. Аз интуитивно чувствам, че вие сте моят лекар, но София е доста далеч. Дори и да дойда за началното интервю после ще ми е трудно за проследяванията.

Предлагате ли някакво разрешение в такива случаи???

Възхищавам се на вашата всеотдайност и заинтересованост!

Вярвам, че да се осъществи чудото на излекуването в хомеопатията тя трябва да се практикува от честни, безкомпромисни и чисти по душа хора, които да осъществят духовен контакт с пациента отсреща.

Пожелавам Ви много бъдещи успехи и Бог да е с Вас!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Виви и добре дошла при нас!

Ще започна отговора си, със следната информация, не от къде да е, а от самата Световна Здравна Организация и от нейния Председател - Маргарет Чен, цитирам:

"СЗО: Антибиотиците вече стават безполезни

Светът е на крачка от криза в здравеопазването, защото антибиотиците вече не действат, което поставя под заплаха и най-обикновените операции.

Това предупреди ръководителката на Световната здравна организация (СЗО) Маргарет Чен. Най-незначителната драскотина може да свърши със смъртоносен изход, смята още председателката на СЗО, цитирана от британския в-к Dayly Telegraph.

Неефективността на антибиотиците може да доведе до залез на медицината. Дори Чен обяви, че се съмнява в ефективността на неотдавна създадените революционни средства срещу туберкулозата, маларията, бактериалните инфекции и СПИН.

"

http://zdrave.log.bg...ticle_id=131404

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Така че, всички да си направят ясно сметка колко и до каква степен да разчитат на Антибиотиците.

Хомеопатията не е застрашена от този факт, тъй като тя разчита на собствените оздравителни сили на човека, неговата жизнена сила, която включва и имунната система.

На лични ще обсъдим намирането на хомеопат в Ямбол - имам идея как да стане това.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От 7 години провеждам хромонално-заместително лечение с хормони заради хипопитуитаризъм вследствие на опериран аденом на хипофизата. Всеки ден приемам кортизон, ел-тироксин, фемостон и анафранил. Бих искала да ви попитам дали класическата хомеопатия може да се справи с това мое състояние? За съжаление заедно с аденома е остранена и голяма част от хипофизата :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Не знам какво да ви кажа... хомеопатията може да въздейства само до там - докъдето патологията е обратима. Единственото което може да Ви се помогне хомеопатично, е палиативно (облекчаващо), което също не е малко, особено във вашия случай. Освен това може да Ви се помогне да туширате т.н. странични ефекти, които особено при кортикостероида съвсем не са за подценяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Не знам какво да ви кажа... хомеопатията може да въздейства само до там - докъдето патологията е обратима. Единственото което може да Ви се помогне хомеопатично, е палиативно (облекчаващо), което също не е малко, особено във вашия случай. Освен това може да Ви се помогне да туширате т.н. странични ефекти, които особено при кортикостероида съвсем не са за подценяване.

Благодаря за отговора! Това означава ли, че допълнително към моите лекарства хомеопатията може да облекчи страничните ефекти или хомеопатията може да замести някое от лекарствата?

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора!

Това означава ли , че допълнително към моите лекарства хомеопатията може да облекчи страничните ефекти или хомеопатията може да замести някое от лекарствата?

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото чета за хомеопатията ....тя провокира вътрешните сили на организма сам да се справи.....в този смисъл дали е възможно тази малка останала част от хипофизата с помощта на хомеопатията да започне да произвежда достатъчно хормони? И така да се спрат всичи лекарства? В момента изследванията ми показват , че произведеното е недостатъчно , но има знак, че хипофизата работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, индивидуално предписаното хомеопатично л-во стимулира организма, жизнената сила сами да се справят с проблемите. Доколко, при Вашия конкретен случай, така предварително е трудно да с каже.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Александър.

Искам да попитам,може ли със хомеопатия да се излекува рак на гърдата.Лечението скъпо ли е?И продължително ли е?Става въпрос за моя близка позната ,която наскоро се оперира и и отстраниха част от едната гърда.За щастие лекарите са казали,че е във начален стадий.Сега и предстои лъчетерапия,а след това най малко пет вливки химиотерапия.Лекарите са я наплашили доста яко,че нищо друго няма да помогне и изобщо да не си помисля за билки и каквото и да е друго.Та искам да попитам може ли заедно със другото лечение да приема и хомеопатични лекарства,защото тя за нищо на света няма да се откаже от лечението което и предлагат.

И ако може ,би ли ми препоръчал добър хомеопат във Пловдив.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бих искала да попитам дали хомеопатичното лечение е подходящо за майка ми. Тя има хипертония от 15 години, диабет тип 2 от 4 години и полиневропатия. А също дали баща ми , който е с диагноза паркинсон , може да се лекува с хомеопатия , вместо с лекарства. Благодаря предварително за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Сиджей!

Билки не, но хомеопатията е много мощен Алтернативен лечебен метод, при който, подчертавам се отстранява причината за Рак-а а не се води борба с последствията. Да, може да се приемат хо л-ва в паузите между другите процедури, защото въздействието на хо л-вата не е химическо, тъй като те не съдържат дори и 1 молекула химическо вещество!

Ако тя е решила да ползва само традиционно лечение, не бива да и се пречи, и насилва да лекува с друго, тъй като има един общовалиден Езотеричен закон, който казва: "Никое не поискано добро, не остава ненаказано!"

Ако желаете, пишете ми и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бих искала да попитам дали хомеопатичното лечение е подходящо за майка ми. Тя има хипертония от 15 години, диабет тип 2 от 4 години и полиневропатия. А също дали баща ми , който е с диагноза паркинсон , може да се лекува с хомеопатия , вместо с лекарства. Благодаря предварително за отговора.

Заболяванията, които имат майка Ви и баща Ви, биха могли да се повлияят много добре с хомеопатия и нито е разрешено нито има нужда да се заместват лекарства! Те може да се вземат паралелно и само ако лекуващият ги лекар прецени, може да намалява или спира назначените от него алопатичните лекарства!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Много се радвам ,че попаднах тук, в търсене на лек за болежките си. Имам Хашимото-ТАТ-482,2/115, МАТ-421,3/34 и TSH-2,37/0,27-4,20. Ехографията показва двустранно увеличени лобове, повече десният /2 см/. Въпросът ми е дали хомеопатията е в състояние да ми помогне, тъй като вероятно ще ми предложат лечение с Л-тироксин? Не бих искала да ползвам медицината в борбата със заболяването си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...