Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

Аз искам да споделя моето мнение за лечението на хремата. Аз лично имах много тежки проблеми с хремата и останах много доволна от един спей, които ми изписа личния Африн Puresea хипотоник. Според нея е 100% натурален и съдържа разтвор на  морска вода. Аз съм чела много за лечебните свойства на морската вода и сега се убедих, че наистина помага за хремата. Облекчава симптомите и дишането определено е по-леко. Аз не мога да да пия лекарствени средства от традиционната медицина и се наложи да премина на алтернативна и съм много доволна. Честно казано много по-добре чувствам организма си с "бабешките елачи" отколкото с тези от аптеката.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз дълго време имах проблеми с дишането, причинени от хремата и от леко изкривяване на носните канали. Преди няколко месеца личната ми лекарка ми изписа също Африн ПС, тъй като повечето антибиотици не ми въздействат особено на състоянието, поради един вид пренасищане на организма ми с лекарства. Всъщност най-силните антибиотици имат някакво положително действие върху мен, но личната избягва да ми ги изписва, поради факта, че от тях се получават доста странични ефекти. Започнах използването на Африн и още след първите дни резултатите бяха повече от добри. За много кратък период дишането ми се нормализира, а вече няколко месеца не съм имал абсолютно никакви проблеми. Лекарката ми обясни, че това се дължи на пречистващото въздействие на съставките и унищожаването на бактериите в носната кухина, които предизвикват възпаленията. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Едно старо средство за предпазване и лекуване от настинка - прекрасно се чувствам с него. Навреме спира всякакви започващи процеси.

Вечер преди лягане краката в гореща вода с морска сол - докато се затоплят добре и се усети приятно загряване на цялото тяло.

От опит съм установила, че най-доброто лечение на настинката е да я спрем навреме, а още по-доброто - да предотвратим започването и. ....

..и ние в къщи  често прилагаме  тази процедура...и сурова храна...сутрин правя смути и добавям джинджифил колкото скилидка чесън и покълнало жито 1-2с.л  , сок от цитруси ,предимно грейпфурт и аюрведичен доста топъл чай ....:)

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък освен от краката във вода с морска сол на кристали (в комбинация с мисъл за изчистване на тялото от токсините и "свалянето" им в солената вода) сме много доволни от старото бабино средство - газ и мас. Знам че сигурно ще предизвикам ирония или неодобрение, но не мога да не призная категоричното им влияние. Ползваме руски препарат Тодикамп (настойка от зелени орехчета с пречистена газ и билки) и също приготвен от нас подобен препарат, но с чист спирт вместо газ (него предпочитаме при пиене на капки). Също понякога капваме капките в малко количество чиста мас или мас и смляна морска сол. Един масаж на гърба, гърдите, ходилата и синусите и забравяте за тръпките и усещането за отпадналост. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

за , закаляване на носната лигавица -------хладка подсолена вода . Поема се с носа ,след което се издухва внимателно , няколко пъти . За свикналите , в продължение на  седмица , преди първите студове , всеки ден . Ако носа тече няколко часа след процедурата  , се почива 2 или 3 дена .Идеалния вариант ----главата наведена напред , носа  сочи надолу .Поема се водата от подходяща паничка през носа  и се изхвърля през устата ---напр. 200 гр. вода , на порции .След което се издухва внимателно носа .

 

Ако ,,настинката " е вече налице .Освен , краката във гореща вода  със сол преди лягане .През деня поне един път предизвикване на обилно изпотяване ,последвано , мин. половин час почивка в сухи  дрехи .Това става в сауна или не толкова затоплено място но с 5-  6 чаши топла вода( пият се на почивки, но не повече от 15 мин на чаша.) и не енергични , но затоплящи упражнения . Пробвал съм лек крос , с подходящо облекло ...Когато прочистваме тялото си , менюто е много леко ,( зависи от навиците)

 

Пробвал съм и с един до три дена само на вода . Не винаги помага .  Някой път след  прояждането нещо от настинката се връща .Това работи  ако усещаме тялото си от какво има нужда .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте  и от мен :) Много интересна и актуална тема. За запушен нос и гърло имам да основни метода за справяне. Редовно си правя инхалации с капки от кармолис и гаргара с нишадър сол и сода :)  

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...