Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиромантия


Recommended Posts

Нe мога да дам мнение, но изведнъж ми хрумна съпоставка с главата на Горбачов. :)

Това , което мога да добавя, не е от хиромантията -

почти точно на това място се намира чакрата на дланта, която може да излъчва енергия по наше желание.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Здравейте на всички!

От много години съм забелязал непозната линия на лявата ми ръка, започваща от линията ми на ума, пресичаща линията на живота и продължаваща надолу към дланта. Тъй като имам само една смотана уеб камерка, реших да си снимам лявата ръка, а брат ми направи скица на основните линии по нея, за да можете да видите за какво става дума:

016717916.jpg016717928.jpg

Някой може ли да ми каже какво означава тази линия на лявата ми ръка? В нито една книга по хиромантия не можах да открия подобен пример. Но на дясната ръка нямам подобна линия, пресичаща линията ми на живота. Нали това не означава насилствена смърт?

Линк към коментар
Share on other sites

В една от книгите ми има тълкуване на паралелна линия на линията на живота. Ако се вземе то за основа + Пресичане на линиите... може да послужи.

Една линия никога не се тълкува сама. Това си е цяла картина.

Едно мога да кажа, въпреки малкото си познания - не е ранна смърт. Гледай да не си внушаваш ненужни неща.

Имаш хубави заложби.

Още - линиите - дори на лявата ръка - се променят. Това ми е от личен опит.

Линк към коментар
Share on other sites

А кои са твоите книги, които си чела? Понеже аз прегледах доста книги и никъде не намерих подобно нещо. Но явно, че все пак е срещано и при други хора. Все трябва да значи нещо. Някой не може ли да каже?

ПП: А за какви хубави заложби имаш предвид? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Дълга линия на влиянието с Венериния хълм се нарича линия, която пресича линията на живота почти перпендикулярно. Означава фатална любов, зависимост от секса и чувствата.

Марсова - която върви успоредно с линията на живота. Означава енергичност, подвижност, животинска природа.

Има още вариант тези линии да се тълкуват като разклонения на линията на живота.

Това - според Миля Регулус"Тайните на вашите длани".

Не мисля, че това е най-пълната информация.

Имам още една книга - "Хиромантия за начинаещи" Ричард Уебстър.

Според нея успоредната линия ( но твоята не е точно такава) се нарича сестринска или линия на Марс. Осигурява допълнителна защита за съответния период на живота, в който се наблюдава. Не пише нищо за пресичане.

Е, не помогнах много, но поне пише добри неща.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Някой друг няма ли да се опита да каже какво показва тази линия? Щом съм я виждал и при други хора,явно не е чак толкова рядка и все някъде трябва да пише за нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Досега претърсвах много източници, но така и не можах да намеря абсолютно нищо за тази линия. Истинска мистерия!

Да не би пък това да е линията на съдбата? На едно място имаше писано за нея:

Ако линията на съдбата стига само до линията на ума- неуспехът в живота се дължи на собствена грешка (неправилни преценки, заключения).

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте,

Попаднах по случайност на форума и четейки тази тема ми се стори доста интересен. Имах една книга като по - малък за хиромантията и от там съм доста запален по тази наука, но има прекалено много неща очевидно който не са ми ясни.

Чета по - горе, че споменавате за променяне на линиите на лявата ръка и ми стана интересно ... от известно време насам наблюдавам как линията на живота на лявата ми ръка се изменя т.е. става прекъсната.

Беше една много хубава цяла линия, но започна бавно, но славно да се цепи малко след средата и в момента прилича много на "И", но диагоналната черта е много слабо различима и едва забелижима.

Много бих искал някой да ми обясни повече за това поведение на линията на живота и ще оценя високо материали за четене относно тази особеност на линиите на ръката. Не можах да намеря никъде такива материали. Повечето обясняват коя линия за какво е, но не и какво означава изменението на тези линии.

Линк към коментар
Share on other sites

...

ЛИНИЯТА НА ЖИВОТА (фиг.57, 1-1).Тя започва под хълма на показалеца и свършва долу, към началото на китката, ограничавайки отгоре Плутоновата област и след това Венериния хълм. По тази линия съдим за здравето и дължината на живота, болестите, материалните успехи и неуспехи. Когато линията на живота е ясна, гладка, без прекъсвания и острови, означава добро здраве и успехи в живота. Силно очертана, показва, че здравето и характерът обладават голяма сила и съпротива срещу лошите външни условия. Също така показва и успехи в живота. Слабо изразена линия на живота показва слабо здраве и слаб характер. Когато е твърде тънка и неравна, показва слабо здраве и неуспехи в живота. Онези места, където линията на живота е по-широка, показват периоди на по-добро здраве и по-големи успехи в живота. Малки чертички, пресичащи линията на живота, означават болести. Широка и червена линия показва чувственост, грубост и здрава натура. Широка и бледа линия показва болезненост, често малокръвие, завист, лоши склонности. Ако по нея има бели точки, налице е подсилване на гореказаното. Дълга линия на живота показва продължителен живот. Много пресичания от малки линийки на животната линия показват продължително смущение на здравето. Къса линия на живота показва къс живот, но трябва да бъде такава и на двете ръце. Ако скъсяването е свързано с тънки линийки или квадрат с продължаваща линия, това показва, че опасността за живота ще премине. Линия на живота, която постепенно изтънява и чезне, показва бавно угасване на живота. Пресечки или пречупвания на животната линия показват също болести и опасност за живота. Ако линията на живота се прекъсва, наистина имаме опасност за живота. Тази опасност обаче се намалява, ако местата на прекъсването са съединени макар и с много тънки, една забележими чертички. Острови по линията на живота показват затвор, болести, операция, изобщо - ограничения в изявите на живота. Ако имаме кръгове, налице е опасност за очите. Линия на живота без каквито и да било клонки и разклонения показва скучен, еднообразен живот. Клонки нагоре по линията на живота показват материални успехи. Ако клонките са надолу, имаме материални загуби. Клонка, подобна на виличка, към Юпитеровия хълм, показва материални успехи, благополучие, стремеж към власт, обществено положение, богатство. Ако на клонките има разклонение, това значение се усилва. Ако линията на живота към своя край има клонки, насочени надолу, имаме бавно угасваме на жизнените сили. Ако линията на живота има клонки нагоре към Венериния хълм, това е благоприятен белег, указващ за успехи в любовта, добри условия в живота и богатство. Ако клонките са надолу, е неблагоприятен знак - скъсване и неприятности с любим човек н често загуба на чест. Ако от линията на живота имаме клонки към Сатурновия хълм, това показва болести, страдания, но и дълбока мисъл и разумност. Клонки към Аполоновия хълм показват лесно спечелване на богатство, почести, а също и успехи в изкуството. Ако тази линия пресича Слънчевата, това означава материални загуби. ...

Науките на Първата Човешка Раса. Ръководство по астрология, френология и хиромантия

Само не се фиксирай прекалено много върху това, какво ти показват линиите на ръцете. Прекалената предпазливост може да ти докара много повече неприятности.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Това което го пише тук го знам. И мерси за предупреждението, въпреки че е трудно ако човек се вманиачи. :)

Повече ме интересува наблюденията и изучаването на това как тези линии се променят.

Дали знаеш нещо по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

А, и още нещо. Чел съм, че линиите на ръката трябва да се разглеждат като течащи поточета т.е. все едно извират от началото на линията и се вливат, там където е края.

Това до каква степен е вярно? Питам защото примерно, ако си опъна ръката линията е дебела и червена и не се прекъсва никъде, но когато се вгледам във вдлъбнитините на ръка ми, се вижда как има цепнатина и пространство на точно това място, преди да продължи самата линия на долу.

Т.е. ако се гледа подкожното "течение" на линията, тя не е прекъсната, но ако се гледат улейчетата на самата ръка, то тогава има прекъсване. huh.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Повече ме интересува наблюденията и изучаването на това как тези линии се променят.

Дали знаеш нещо по въпроса?

Всичко се променя. Съдбата не е нещо фиксирано, а е по-скоро определена възможност. Нормално е и линиите на ръката, които я отразяват да се изменят с течение на времето. Точният енергийно-физиологичен механизъм не ми е известен, пък и се съмнявам да има нещо написано по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Има, има ;) прав си за това, че "Всичко се променя. Съдбата не е нещо фиксирано, а е по-скоро определена възможност." Значи то не може да се обясни по този начин за който казваш т.е. по рационален път - "Точният енергийно-физиологичен механизъм не ми е известен :thumbsup:...", но това което знам, е че когато човек се отдаде на Бога, ангелите изменят линиите на ръката му и то явно става постепенно и неусетно, така че съм съгласна с казаното от теб - "Нормално е и линиите на ръката, които я отразяват да се изменят с течение на времето". Чувала съм за случаи на които е било предопределено нещо, но човекът се обърнал към Бога, отдал се изцяло, покаял се и се молил, събитието дошло, но отминало по- леко и животът продължил. Дал му се нов кредит, за да учи и да расте. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Това което го пише тук го знам. И мерси за предупреждението, въпреки че е трудно ако човек се вманиачи. :)

Повече ме интересува наблюденията и изучаването на това как тези линии се променят.

Дали знаеш нещо по въпроса?

Да не се паникьосваш е добър съвет!

Щом се променя, значи ще се променя още.

Ако си деснорък, а се променя лявата ръка, да знаеш, че май не при всички хора е така. Елф е обяснила.

Изводът е елементарен - дават ти се повече от обичайните проценти възможност да променяш живота си.

Проучи какво в ежедневието ти може да бъде предпоставка за болест. И го отстрани.

Така можеш да имаш полза. Това е целта.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ами не, леворък съм и ми се променя лявата ръка. Какво значение има? Аз мислех, че само лявата има значение, но чета тук, че и дясната трябва да се гледа, което е странно за мен.

А много бих искал да разбера тези промени какво означват поне ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ето един хубав руски сайт има и доста книги главно на руски

http://xiro.ru/palm/

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не, леворък съм и ми се променя лявата ръка. Какво значение има? Аз мислех, че само лявата има значение, но чета тук, че и дясната трябва да се гледа, което е странно за мен.

А много бих искал да разбера тези промени какво означват поне ...

Aктивната ръка, в твоя случай лявата, показва как човек ползва и променя даденостите от живота си.

Пасивната ръка са именно тези основни дадени положения, които наричаме съдба - т.е. условията и личните качества, отсъдени за този живот. Затова е рядкост да се променя тя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

много хубава тема...:)

искам да попитам нещо....става въпрос за един кръст, който се намира между Линията на съдбата и Линията на ума.....

май мистичн кръст му се казваше....не съм сигурна....поправете ме ако греша...

има ли нещо специално в този кръст, има ли някаква роля ?....

от това, което прочетох в тази тема нещата не са толкова прости, но все пак....:)

Линк към коментар
Share on other sites

Oбясни малко повече за него - къде по-точно се намира, колко е голям, има ли и други линии в него, докосва ли или пресича някоя по-съществена линия, как е ориентиран ...

Или за по-лесно (на всички) може да постнеш една снимка на ръката :)

Линк към коментар
Share on other sites

Oбясни малко повече за него - къде по-точно се намира, колко е голям, има ли и други линии в него, докосва ли или пресича някоя по-съществена линия, как е ориентиран ...

Или за по-лесно (на всички) може да постнеш една снимка на ръката :)

ето снимка, мисля че се вижда добре...

някъде четох, че се намирал точно между тези две линии на ума и на сърцето....

объркала съм се в предня пост....

raka2.jpg

може да няма нищо вярно в това, което съм написала...питам, защото съм го срещала някъде, а вие тук разбирате от тези неща...

дано да се вижда добре...

Редактирано от pass_to
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, много интересно разположение на линиите виждам на снимката.

Ако имаш желание, пусни, моля, снимка на цялата длан (може на ЛС).

Това не е кръст, по-скоро е Аполонова линия, пресичаща линията на ума/сърцето.

Коя е първостепенната/активната ръка - лявата или дясната?

Линк към коментар
Share on other sites

ето за това питам....

What is called "La Croix Mystique" is found in the quadrangle of the hand

between the Lines of Heart and Head.

It is more usually found in the centre of this part of the hand, but it

may be also found nearer the one side of the quadrangle or the other.

La Croix Mystique The Ring Of Solomon

http://www.palmreadi...Ring-Of-So.html

Plate-XX.png

имам го на дясната си ръка ...и не съм сигурна, но май е образувано от линията на съдбата..не мога да определя точно...имам го и на лявата ръка(на снимката в предните постове)...

Редактирано от pass_to
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...