Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изгрева на слънцето


Иво

Recommended Posts

Клавдия, този метод не е даден от Учителя в Неговите лекции и беседи (поне не съм го срещал). Не съм го и измислил - беше ми даден, а аз, след като съм го опитал и проверил, го споделям с приятели, така както ми е предаден. Но има нещо, което съм пропуснал да спомена - преди това, което съм описал, правя поздрав на Слънцето, като си вдигам дясната ръка (както е официално прието в Братството) и казвам: "Привет на Слънчевите братя."

Станимир, вярно е, че с лявата ръка вземаме, а с дясната отдаваме, но ние посрещаме изгрева наистина с цел да получим от неговата животворна енергия и да се свържем със Съществата, които го обитават. Ето и два цитата в потвърждение на казаното:

"Свещена традиция на Всемирното Бяло Братство е посрещането на слънчевия изгрев. Посрещането на Слънцето е здравословно за физическия и духовен живот на човека. Това не е само един външен акт. Човек трябва да има онова вътрешно разположение на душата си, за да приеме силите, които Слънцето обилно раздава. Слънцето представлява Божествения живот, който постоянно изгрява в човешката душа."

Из обзорната книга „Учителя”

- Знаем, че от 22-ри март се усилва приливът на слънчева енергия и прана. Как можем да използваме по – добре този прилив на живот?

- "Посрещането на слънчевия изгрев и паневритмията не са култ, те са почерпване на енергия от природата. По – висшите слънчеви енергии човек не може да възприеме. Има методи за възприемането им. За някои енергии човек няма сетива и вследствие на това остават непознати. Благоприятни условия за възприемане на слънчевите енергии има сутрин… При изгрев слънце слънчевите лъчи урегулирват нервната система… За да приемем от Слънцето това, което то дава, трябва да имаме отношение към него – не само като към физическо тяло, но и към Съществата, които го населяват, и да се свържем с тяхното съзнание. Ако човек една цяла година, ден след ден, непрекъснато посреща зазоряването и изгрева така, както трябва, независимо от това дали времето е ясно, облачно, дъждовно или с виелици и бури, той може да стане гениален… Слънчевите лъчи са живи мисли на напредналите същества."

Из „Акордиране на човешката душа” том 2

Администраторска бележка: Моля не публикувайте в този форум практики и текстове получени по медиумичен път

Линк към коментар
Share on other sites

Тези, които решат да опитат дали методът е работещ, или не, ще забележат, че всяка сутрин, когато вътрешно съзерцават образа на Слънцето, то ще приема различна форма и ще бъде различно оцветено. Цветът е много важен, защото той подсказва кои лъчи от „Завета на цветните лъчи на светлината” е необходимо да бъдат прочетени с благоговение, за да се отключи Слънцето максимално за теб и да получиш неговата благословия, енергия и мъдрост, от които се нуждаеш през съответния ден.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Приятели, понеже наближава пролетта, нека да събудим темата с още един изпитан от мен метод за посрещане на изгрева! Пък, който реши, може да опита. :)

Когато изгрява Слънцето – Сърцето на Живота, повдигам лявата си ръка към него. Тя е изпъната, а пръстите й сочат центъра на Слънцето. Дясната ръка е опъната симетрично назад. Произнасям: „Така както изгрява външното Слънце, така да изгрее и моето вътрешно Слънце!” Тогава усещам как вътрешното ми Слънце в областта на слънчевия сплит, сякаш се събужда (но това трябва да бъде действително, а не предизвикано от въображението усещане). След това преминавам от външно към вътрешно съзерцание, т.е. затваряйки очи, вътрешно съзерцавам образа на Слънцето, който се е отпечатал в съзнанието ми, докато съм съзерцавал в продължение на 2 – 3 минути външното Слънце. Опитвам се да задържа колкото е възможно по – продължително време този образ. Докато се случва това, усещам как се събуждат висшите ми мозъчни центрове в предната и горна част на главата (пак не трябва да бъде представа, а действително усещане!). Оставам 15 – 20 минути притихнал в мълчание, отворен, възприемчив, изпълнен с благодарност и готов за откровение свише (ако се даде такова).

Borislavil, благодаря за хубавото упражнение, което си свалил от невидимия свят !

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

За изгрева на слънцето може да се споделя много.Мен ме заинтересува метода на слънчево хранене на Хира Ратан Манек.Дефакто това е начин за енергийно зареждане на организма, със светлина или прана.Посрещането на изгрева, зарежда с много силна енергия, ползвам и вода за пиене за целия ден от слънчевата енергия. И аз практикувам посрещането на изгрева на моята тераса, понякога се виждат светли същества около слънчевия диск.Впечатли ме една истина споделена от Хира Ратан Манек, че и най- големия дявол ако гледа срещу слънцето 15 минути на ден, че се измени към човечност.

Имам дни на постене, в които приемам слънчевата енергия.А в други дни съм на вегетарианското хранене, усещането за глад намалява, поради енергийното зареждане.Пробвала съм и с малкия син да се зарежда с енергия от слънцето, през деня е малко слънчево ангелче.Започва се с гледане в диска няколко секунди на ден, постепенно се увеличават, но се внимава да не се увреди зеницата.Слънчевата енергия се възприема до час след изгрева, след това започва отделянето на ултравиолетови лъчи, които както знаем са вредни.Същото правило е важно и за залеза вечер.Гледа се или се зареждаме енергийно час преди залеза.Слънчевото хранене повлиява много добре различни заболявания и неразположения.

http://vbox7.com/play:4eb4c6793c

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Изгрява Слънцето.........всичко се изпълва с живот и любов.........трепти и заблестява.......

http://www.youtube.com/watch?v=uzqQo0EPM48&list=UUmeQ1RxdmKtgdipFVgP8w5w&index=1&feature=plcp

......и..... още изгреви.........

http://www.youtube.com/watch?v=K6RDRq6qhxo

http://www.youtube.com/watch?v=7mNAsO8vYO8&list=UUmeQ1RxdmKtgdipFVgP8w5w&index=7&feature=plcp

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Тези, които решат да опитат дали методът е работещ, или не, ще забележат, че всяка сутрин, когато вътрешно съзерцават образа на Слънцето, то ще приема различна форма и ще бъде различно оцветено. Цветът е много важен, защото той подсказва кои лъчи от „Завета на цветните лъчи на светлината” е необходимо да бъдат прочетени с благоговение, за да се отключи Слънцето максимално за теб и да получиш неговата благословия, енергия и мъдрост, от които се нуждаеш през съответния ден.

Днес сутринта, за мен, Слънцето се оцвети в два цвята на синъото, докато го съзерцавах Много приличаха на ето тази игра на цветните лъчи тук

Линк към коментар
Share on other sites

alma9 ,

Много ти благодаря ,за снимките на изгрева ,днес, от Мусала !

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...