Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психозите


Recommended Posts

 

Според мен това което сега се нарича шизофрения преди се е наричало обсебване... Бъдете здрави !!! :thumbsup:

Мнението беше редактирано от Орлин Баев: 09 юни 2008 - 08:50

Г-н Баев, това означава ли, че обсебване не съществува ? Възможно ли е един човек да е едновременно шизофреник, но и обсебен от злонамерена астрална същност ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

zdraveite,imam sachtiq problem

 

Имам една позната, за съжаление, от две години не е добре. Мисли си, че само за нея говорят по телевизията, само за нея пишат по вестниците, в чуждите разговори си мисли, че пак говорят само за нея. Обсебена е от тази фобия. И си мисли, че й се подиграват и одумват, т.е говорят лоши неща. И в интернет навсякъде всички говорели само за нея.
Понеже я познавам отдавна, знам живота и, знам, че й се наложи да преживее за кратко време доста трагични неща. Вероятно е следствие от това. Не издържа психически.

Само се чудя, от къде се е взел вируса (тайния агент) в мозъка й, след като си беше съвсем добре до преди 2 години. 

 

Molq prodaljete parvonachalnata tema ,ima li nadejda za okonchatelno izlekuvane ili vinagi chte se vrachta v nerealnostta

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте , д-р Орлин Баев обръщам се към вас понеже нямам с кого да споделя това което ме тормози цял живот.Да запо4нем от тук, 4е като бях малка 12-13 годишна баща ми се разболя от параноидна психоза,аз го го преживях много тежко ,4увствителна и притеснителна съм и много лесно паля ! Баба ми все ми казваше недей с този страх ,4е ще станеш като баща си и аз още пове4е панирах. Запо4наха кризи ,постоянно се страхувах страх да остана сама,страх да излизам на вън ,страх от духове ,сенки 4овешки образи на всякъде кадето видя манекени,бои за коси-се страхувам от самия образ.Толкова в силен моя страх от полудяване. След години това отмина ,оба4е малко преди 20тия ми рожден ден направих катастрофа бях с с4упена ръка ,нос пред с4упване,изкривен зъб ,удар по главата от който не можех да лежа на нея ,но според лекарите не беше нищо сериозно защото нямаше с4упено, а само много натъртено и ацки болки както и в тила.Бях на задната седалка малко преди да ми се слу4и това 4ух глас който ми каза "само така ще се спасиш" и се хванах за предната седалка ,щяла съм да изфръкна през предното стъкло. Събудих се с протегнати ръце. губила съм съзнание за много кратко време,4ух 4е някои вика името ми така се събудих това беше моми4ето което седеше пред мен беше ми много зле ,4увствах се като пияна ,усетих 4е пак ще припадна и съм отворила вратата с с4упената си ръка Излязох сама от колата,паднах на колената си понеже много ми се въртеше главата,запо4нах да викам ,4е раката много ме боли пла4ех като малко дете от лицето ми те4еше много кръв ,аз като всяка суетна жена си казах 4е лицето ми е наранено и едва се сдържах да не припадна,Когато един мъж ме остави пред болницата на който ще съм  благодарна цял живот,след време разбрах ,4е е бил полицай. Когато отидох в болницата не можеха да ме укротят изоб6то бях изпаднала в такава криза ,4е само защо не ме надрусаха с наркотик ,казаха ми да се погледна в огледалото, аз отказах казах, 4е ме е страх и какво се слу4и АЗ НЕ СЕ ВИЖДАХ В ОГЛЕДАЛОТО ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ВСЕ ЕДНО БЯХ В ИСТИНСКИ ФИЛМ НА УЖАСИТЕ ! Постоянно крещях ,4е полудявам ,а пани4ески атаки не ми правеха впе4атление пред това което виждам,4ешхмата ми заприли4а на животно като на змия аз много се страхувам от тях!Знаех,4е самият удар нещо ми увреди главата.Имах някакви илюзии ,но това нещо отмина .. преодолях го до тази година! На същата дата която ми бе правена втората операция на ръката ходихме с майка ми на море там се запо4на,пани4ески атаки сред хората вообще незнаех 4е е такова докато не про4етох в нета за това казвах само "мамо много ми е лошо на сърцето аз се прибирам в квартирата и така нон стоп сънувъне на кошмари толкова реални,4е цялият ден ми е криво и ми се пла4е,Сънувам се в гроб жива и няма кой да ми помогне пипам пръстта толкова реално и 4увам глас който ми казва "така ли се лежи в гроб" ,сънувам цигъни не ги оби4ам и от сънищата си виждам го в вратата на пе4ката пак илюзия , леглото го виждах като гроб,на всякъде виждах о4и.тогава бях ударила окото си ,запо4нах да виждам змии в шарките на килима ужасно е :( Постоянно 4увах ти ще умреш,ти ще полудееш,натрапливите ми мисли,аз все казвах на майка ,4е ако полудея ще се самоубия и тогава отидох до терасата знаете какво си помислих от страх духа ми падна през терасата аз само стоях и наблюдавах после избяга в моята стая ! След това се запо4на... ти ще умреш когато видя кола номер цифра на 4асовник на календара без зна4ение коя е запо4нах да сравнявам цифрата на инцидента с моите години и мисли за смърт въпреки ,4е знам 4е няма да се слу4и, страхувах се от образи на хора кадето и да видя постоянно виждам парейдолии и вси4ко запо4на от много силни стресове тази година и от страха ми 4е ще полудея сега дори и да искам имам постоянно тая парейдолия. През този филм в който попаднах си спомних как баща ми казваше на мама 4е иска да го отрови по време на тази криза,аз си представете как ям за да не полудея или от страха ми да не стана като баща ми,страхувам се от телевизора да не ми каже нещо и да го послушам дереализацията и деперсонализацията при мен бяха 24 4аса запо4на се от лятото с това леко да губя връзка с действителността но тогава не обрьщах внимание. В това састояние обожавам да се къпя,да си мия ръцете ето до каква степен води страха до полудяване и най-ве4е това натрапване с болеста на баща ми! сега се 4удя как сама да си помогна но не намирам изход :( много ще съм ви благодарна ако отговорите на писмото ми. Виждах размазано много ме боляха о4ите имам симптоми на П Р но ме съмнява 4е при мен нещата са много по сериозни !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...