Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиромантия


Recommended Posts

  • Отговори 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това е стандартното разположение на линията на здравето или чернодробната линия .Винаги човек я има и на двете си ръце.

Указва в какво състояние са различни органи, изобщо здравословното състояние.

Аполоновата линия завършва при безименния пръст.Или хълма на Аполон/Слънцето/.Тя е повече към вътрешността на ръката.

Благодаря Inatari :3d_103:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо, ако погледнеш няколко варианти на графики на линиите на ръката в хиромантията нещата ще ти се изяснят веднага!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте. Мога ли да ви задам няколко въпроса, защото и аз се интересувам от това, а тук има доста вещи в тази област. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте.Регистрирах се скоро във форума.Намирам много интересни и вълнуващи теми.Аз имам на двете си ръце така наречената "симианска" или "маймунска" линия.Години наред знаех,че ръцете ми са по-различни,но чак сега открих,че това е наистина уникално и много малко хора имат такава линия на ръката,а още по-малко на двете.Съвсем нормална жена съм.Изчетох доста в нета по темата най-вече от руски и  американски сайтове.Някои неща отговарят,други не съответстват на моя живот.Едно е истина-хората с такава линия живеят по-различно.Не по-добре или по-зле,просто са по-различни като възприятие към света.За мое съжаление аз лично през годините на моя живот /57/ срещнах една единствена жена с ръце като моите.Определено е интелигентна жена,няма общо с Даун.Тук някъде някой беше написал "ако срещнете такъв човек,пазете се от него".Имам претенции обаче,че смен общуването е по-скоро интересно и приятно,отколкото опасно.Ще се радвам ако мога да обсъдя тази тема с хората,които разбират от хиромантия.При интерес мога да снимам двете си длани и да пусна снимка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, bigri, да, така е имаш симиянска линия( това е, когато линията на ума и линията на чувствата са преплетени, или една върху друга).

Аз съм виждала доста ръце и между тях не малък процент имат този знак.

Но за мен друго е интересното в твоите ръце, смесването на земя и въздух, на примитивизъм и духовност. Имаш месести земни ръце с издължена трета фаланга. Аз лично за първи път срещам подобно смесване, някакъв странен баланс е това. В комбинация с оцветените възприятия на симиянската линия дава много интересен типаж! Като цяло практичност, материалност, земност, някаква вътрешна страст към духовното, която расте вътре в теб с напредване на годините, като някаква самостоятелна самоличност, която ти си култивирала. Първите тридесет години от живпота ти са минали под знака на материалните неща, материалното мислене, едва сега се отваряш към духовния свят.

На дясната си ръка имаш две линии на брака. Което може да означава сериозна връзка на младини и по- късен, улегнал брак.

Стопиране на кариерата или кариерното развитие малко преди пенсионна възраст, може би имаш здравословни проблеми. Като цяло си праволинейна, не си сменяла много работни места. Имаш развит венерин хълм, което говори за чувствителност, в комбинация с венериния пръстен, който виждам, че имаш и на двете ръце, може би малко разкъсан, алармира и за сласт, сластолюбие, любов и към пикантните храни. Много добре развит палец, говори за самостоятелна и ярка самоличност, но гладък, означава добър, сговорчив характер. Не знам защо, но си мисля, че имаш проблеми със сърцето, дори и да нямаш сега, ще  се появят на по- късен етап, възможно е да се наложи да спазваш някаква здравословна диета. 

Това е, което виждам от тези снимки, които си публикувала. Поздрави!

И.

Линк към коментар
Share on other sites

   Много ти благодаря за отговора.Част от нещата са верни, другите ги осмислям.Винаги съм имала чувството,че съм някак нестандартна.Случайно чукнах в нета и потърсих какво означава тази съединена линия на ръцете ми и се запознах с така наречената симианска или маймунска линия.Това за баланса между примитивизъм и духовност е абсолютно вярно.Така го чувствам и аз.Като цяло най-верните неща са мен са-земност,самостоятелна,ярка самоличност,добър и сговорчив характер.Не съм се замисляла за това дали съм практична,но е по-скоро вярно,отколкото не.Кариерата ми наистина е стопирана /вече съм почти преди пенсионна възраст/,но не е заради здравословни проблеми.Имам голямо семейство,много ангажименти и разни такива...

   Опитвам се да опозная себе си и се надявам това да ми помогне да завърша спокойно живота си.

   Ще ми бъде интересно да контактувам с някой подобен на мен,искам да кажа със тази линия на ръката.

   Виждам,че този форум е много позитивен.Радвам се,че съм част от него.

Линк към коментар
Share on other sites

ето за това питам....

What is called "La Croix Mystique" is found in the quadrangle of the hand

between the Lines of Heart and Head.

It is more usually found in the centre of this part of the hand, but it

may be also found nearer the one side of the quadrangle or the other.

La Croix Mystique The Ring Of Solomon

http://www.palmreadi...Ring-Of-So.html

Plate-XX.png

 

 

 

Здравейте! Искам да подновя това старо питане, понеже видях че няма развитие по него, а ме заинтересува живо. Ще се радвам, ако някой поясни какво представлява този кръст. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Този хикс или т.н. "Мистичен кръст" обикновено се намира между линията на чувствата и линията на ума, но..Има едно голямо  "Но", повечето хора си мислят, че имат този знак, а всъщност го нямат, по простата причина, че в това поле се кръстосват две линии. И най- често това са линията на съдбата с линии, излизащи от венерения хълм, които са т.н. линии на стреса( понякога означават и връзка или влияние на личност от срещуположния пол в живота на един човек). И кръстосвайки се тези линии образуват кръст в това поле, но това в никакъв случай не означава, че имаме т.н. мистичен кръст.

     Сам по себе си този знак-символ говори за необичайни способности и таланти на личността в окултизма, дадени по рождение. За посвещение на личността в минали животи, но не непременно път в окултизма в този живот.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Femme,

И на двете ръце кръстовете ти се образуват от линията на съдбата плюс линии, излизащи от венериния хълм, точно тази ситуация, за която пиша по- горе. Аз самата също имам по три "кръста" и на двете ръце, образувани именно от линията на съдбата и линията на Аполон с линии, излизащи от Венериния хълм.

В случая това разположение, означава борбеност, смелост, способност да се отстоява мнение или позиция. Особено в съчетание с марсовата линия, която виждам, че имаш и на двете ръце, тя дава допълнителна енергичност. При някои хора марсовата долина е чиста, там няма почти никакви линии и това говори за тихо, безпроблемно съществуване, но ето, че при теб нещата се получават, когато влезеш в битка и отстояваш собствената си позиция.

Освен това имаш дадености да се занимаваш и с изкуство, по това съдя по разположението на линията на съдбата на лявата ти ръка, където тя идва от лунния хълм, както  и дъгата на линията на ума, на дясната, която също води към лунния хълм, имагинерния свят на луната. Този ъгъл на извиване на линията на ума говори за нетрадиционен ум, пълен с въображение и фантазия.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Inatari! Абсолютно права си за "при теб нещата се получават, когато влезеш в битка и отстояваш собствената си позиция" Даже бих искала да стават по-лесно, но не би :)

Виж, за творческите способности, трябва да  призная, че още не съм ги открила у себе си. Даже съм се съмнявала, че изобщо имам такива. Ти ме изненада :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Това е първият ми пост в този форум. Влезнах тук целенасочено и то...определено в тази тема. От известно време търся отговор на един въпрос. Признавам, че не четох много по въпроса, но това, което е забелязах е, че при повечето хора (, всъщност всички, които съм наблюдавала) линиите от лявата ръка симетрично се повтарят и върху дясната. А когато не се повтарят?
Имам предвид, че моята лява ръка е подобна на снимката в предишния пост, докато на дясната, през средата на дланта минава непрекъсната линия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте. Аз съм нов във форума. Казвам се Стефан и съм на 30 години. Имам брат близнак. Това е моята снимка. Любитен съм да разбера дали  не се тревожа напразно за живота ми.

 

Image2_zps97bfe24d.jpg

 

Това е снимката на брат ми. Той иска какъв е тоя остров на линията на живота и за каква възраст приблизително трябва да отговаря? Нали не показва затвор или опасна болест?

 

Image3_zps7d6f2fd6.jpg

Редактирано от stefan1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много са некачествени снимките и кожата изгледа деформирана, защото сте снимали зад стъкло.

Линк към коментар
Share on other sites

А някой може ли да ми обясни какво означава двойното "М" на лявата ръка. Профилната ми снимка е от моята ръка, тъй като не ми разрешава тук в коментара да я кача :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте .

Кажете ми моля , какво означава ако линията на сърцето е свързана с линията на живота .

Моята линия на сърцето е такава .Дълга, права-от самото начало на дланта  свързана със линията на живота .

Не е като при другите хора къса и извита към пръстите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте Кристиян,обръщам се към вас ,след като изчетох всички коментари  и бих искала да се свържа с вас.Имам много въпроси,на които си мисля,че бихте могли да ми отговорите,рядко срещам толкова ерудирани хора

.Статията е от доста време,но на мен сега ми се случи да тръгна да търся причините защо ми се случи да се убода точно в основата на хълма на Аполон и иглата влезе толкова на дълбоко,че май засегнах нерв.За секунди дупката се затвори и безименният ми пръст се скова,а на мястото на убождането се образува хематом.Реших,че ако го оставя така -ще съм инвалид,а аз вадя хляба с ръцете си(фризьорка съм).Започнах масаж(болките бяха нечовешки),който продължи,докато не усетих отпускане на пръста , липсата на хематом и намаляване на болката(около 10-15 мин.)

След всичко това си движех пръста спокойно и ръката ми вече е без признаци за случилото се.

Но......зададох си въпроса "Защо ми се наложи този масаж,какво предотвратих чрез него?"

За това тръгнах да търся хиромантията-от Учителя разбрах доста неща,горе-долу си мисля,че съм се  спасила от  заболяване на белия  дроб.Вярно ли е това ,според вас?

Благодаря предварително на всеки,който има мнение по темата.

Моят имейл;norali77@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, всички!

 

Може би мястото за моя въпрос не е тук(или ще ви изглеждам луда), но съм много объркана от както забелязах и не знам къде точно трябва да задам въпроса си....И понеже е свързано с ръце ....

 

Та случва ми се нещо интересно още от малка действах успокоително на моята баба, когато я държах за ръка и не само на нея а на много други близки хора... но сега има нещо друго когато хвана за ръка някого усещам някакво не знам как да го обясня някаква тръпка,напрежение(различно не знам точно как да опиша), но това не е с всички хора и при някой го чувствам много по-силно отколкото при други хора... какво трябва да значи това ? Или аз си въобразявам нещо ? Но ми е много странно, защо става така :?

 

съжалявам за дългия пост... за някой може и да е глупав но ми е много интересно...

 

Благодаря ви за вниманието :)

аз пък да ви кажа като се здрависвам ,а понякога само при лего докосване на някои хора ме бие ток...........много статично електричество

Редактирано от фризьорка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте казвам се Надежда и съм на 27 години. Искам, да помоля някой да ми помогне с тълкуването на моите линии защото въпреки че ,изчетох доста по темата се затруднявам ! Направих синснимки на ръцете ,но не мога да ги кача може би не ги прикачам правилно.АКо може и малко разяснения за това.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...