Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пречистване на организма


Recommended Posts

Привет,

Търся метод за пречистване на организма...

Привет,

можеш да опиташ напр. един в седмицата само плодове или плодово-зеленчукови сокове... Действа много тонизиращо ~ от личен опит :)

Напр. днес съм купила 1кг. моркови /има много свежи/ и 1кг. сладки ябълки ~ и правя на сокоизстисквачката сокове; това количество е достатъчно за един ден... На следващия ден може по-лека храна - мляко, жито със стафиди и орехи, мед...

Опитай се да усещаш тялото си - как се чувства, кое го прави по-жизнено и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. yinyang.gif

Много разумно! Напълно съм съгласна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

" Сега на всички ви определям един ден в месеца за почивка, през който ден нямя да ядете. Ще почивате на физическото поле, аще работите в духовния свят. Този ден ще бъде третия петък от месеца, значи 12 петъци ще си почивате. Постът ще започне от четвъртък на обяд в 12 часа и ще свърши в петък на обяд в12 часа. Това е почивка, закон, не е пост. Той ще се продължи от обяд до обяд. Защо? Идещата година ще ви обясня, защо именно от обяд до обяд ще си почивате. Слънцето тогава е на зенита, горе. Това, което ви давам, като пост, е много малко, но ако вие спазите закона ще имате отлични последствия. То е един велик закон. Ще кажете : "е аз колко съм постил!" Да, но тъй не си постил. Тази почивка мяза както когато пътуваме лятно време през планинска местност. Вървиш, вървиш, седнеш по едно време да си починеш малко, пийнеш малко топла вода, нахраниш се хубаво, надишаш се с чист въздух, преоблечеш се ипосле пак продължиш. Това е разходка, която обновява. А като пиеш студена вода, когато си изморен, връщаш се дома си болен. И тъй, това, което ви давам не е пост, а - почивка, това е за обновление на нервната система. И не мислете, че постите, не си туряйте на ум мисълта, че постите, а че си почивате и тогава ще видите, как ще си хапнете хубаво, следващия обяд. Някои имат тази слабост, когато ще постят, наяждат се много, за да издържат поста. После ги запалва за вода, та едва дочакват да се свърши поста. Не, ще ядете малко, както в четвъртък, така и в петък. Малкото, то е закон на благословението. Постът ще се започва от третия четвъртък в месеца."

Беседа държана на 21 . 08 . 1921 г. 5 часа сутринта на събора в Търново.

" Беседи, обяснения и упътвания от Учителя - 1921 " стр.106 - 107 . Фототипно издание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Аз въобще не мога да гладувам.Става ми лошо,върти ми се главата.А и аз съм с ниско кръвно и даже и под режим не мога да се поставя.Но според мен цялостното гладуване не е много полезно.Пречистването на организма маже и да стане само с плодове и зеленчуци,сокове, защото стомаха трябва да преработва нещо.Според мен чрез глад се получават гастрите и язвите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От опит мога да споделя една огромна грешка с гладуването.Доста време бях на диета само с плодове и зеленчуци.Беше отдавна,нямаше кой да ми обясни последствията от гладуването.Повярвайте бяха трагични,не искам да се впускам в подробности-но за жените е мн.опасно.От гладуването страда цялото тяло физически и психически.Мозъкът ИМА НУЖДА ОТ ХРАНА!Сега си ям каквото ми се яде,дори искам да напълнея.Пробвах със зелен чай НЕ -САНИЕ,а с жасмин.Мисля,че ми се отразява добре.Сутрин пиех фреш от грейпфрут!thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте.От как помня,съм опитвал много начини за прочистване на организма и лечение от всяка книга,която прочитах по въпроса.Опитвал съм със специален билков микс и ориз приготвен по специален начин,препоръчан от Елисавета Логинова;кратковременни гладувания само на плодове или вода;гладуване по метода на Лидия Ковачева за 40 дни;пиене на солена вода от книгите на д-р Ф.Батмангелидж;пиене на дестилирана вода .Единствено добре бях по времето на 40 - дневното гладуване с ябълки и чай - чувствах се толкова изпълнен със сили,че можех планини да вдигна,а пътувах всекидневно до работата си общо около 140 км,а и работата ми не бе лека.Но след това ,независимо,че се отървах от някои неща,придобих нови.Затова и се колебая да опитам такова прочистване отново,защото винаги след очистванията ми съм се разболявал от нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.От как помня,съм опитвал много начини за прочистване на организма и лечение от всяка книга,която прочитах по въпроса.Опитвал съм със специален билков микс и ориз приготвен по специален начин,препоръчан от Елисавета Логинова;кратковременни гладувания само на плодове или вода;гладуване по метода на Лидия Ковачева за 40 дни;пиене на солена вода от книгите на д-р Ф.Батмангелидж;пиене на дестилирана вода .Единствено добре бях по времето на 40 - дневното гладуване с ябълки и чай - чувствах се толкова изпълнен със сили,че можех планини да вдигна,а пътувах всекидневно до работата си общо около 140 км,а и работата ми не бе лека.Но след това ,независимо,че се отървах от някои неща,придобих нови.Затова и се колебая да опитам такова прочистване отново,защото винаги след очистванията ми съм се разболявал от нещо друго.

Ако попиташ защо след всеки пречистващ режим си получавал нови проблеми,всеки ще ти каже,че не си провеждал правилно режима.:feel happy:Моето мнение е друго и ще си позволя да го изложа,без да имам претенции да съм права и желание да го налагам.

Всеки организъм е различен и универсални режими няма - за едни е подходящ един режим,за други друг.Просто режимите които си прилагал не са били подходящи за теб,или си сгрешил при захранването.

При избора си на пречистващ режим трябва да се съобразиш непременно със здравословните си проблеми(ако усещаш или знаеш,че имаш такива!),с психическото си състояние,с теглото и т.н.Познавам хора,които преди и след прилагане на пълно или частично гладуване си правят медицински изследвания.Така се вижда най-добре дали е подходящо да се прави пречистваща диета и какъв е резултата от нея,в случай че е приложена.

Според мен трябва да се започва с кратотрайни гладувания/полугладувания,ккоито с придобиването на опитност се увеличават.Всяко предварително определяне на някакъв срок се отразява зле на психиката,а това пречи на очистителния процес.

Линк към коментар
Share on other sites

Ооо,за мен не е проблем да не ям нищо през деня,а само да пия вода отвреме навреме и това става доста лесно ако се занимавам с нещо интересно,което ме е обзело напълно.Не съм си правил изследвания ,защото не се чувствам зле след това.Ако реша 2-3 дни спокойно мога да изкарам на вода и плодове - правил съм го.Онова прочистване с ориза е много силно и се прави по определен начин на гладно сутрин.Дъщеря ми,като бе малка,много го обичаше,но ме бе страх да и го давам,за да не и стане нещо.

Редактирано от Botio
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте !

Нещо по темата

ЕДИН ОПИТ ЗА ОБНОВЯВАНЕ НА ОРГАНИЗМА

( за една година )

Да се види, може ли човек да се храни 4 месеца през годината само с плодове, нищо готвено.

От трите месеца на пролетта избира се един месец по желание, през който месец ученикът се храни изключително с плодове, чай, жито, картофи варени със сол, ошав и хляб. Нищо готвено.

Никакъв зехтин, сирене и тем подобни.

През пролетта един месец. Ще си отбележиш какви плодове си ял и как си се чувствувал. През лятото пак един месец и ще си отбележиш как си се чувствувал. Същото през есента и зимата.

Из записките на Савка Керемидчиева.

" Изгревът........" том 14 стр. 504.

Поздрави !

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Можете ли да препоръчате, някой не толкова сложен метод за пречистване на организма или част от него?

Искам да започна от някъде.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Можете ли да препоръчате, някой не толкова сложен метод за пречистване на организма или част от него?

Искам да започна от някъде.

Като начало можеш да пиеш по 2-3 чаши топла вода сутрин след ставане. Така се прочиства храносмилателната система.

Ако не ти е трудно, можеш вечер преди лягане да изпиваш по 6 чаши гореща вода с помощта на лъжичка, което предизвиква обилно изпотяване. Така се отделят токсините от тялото. Рецептата е на Петър Димков.

Можеш да ползваш и двата начина.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Търся си метод за пречистване на организма (знам, че сега не е най-подходящото време, но от няколко дни ме гони тази мисъл със страшна сила, че имам така нужда) и си харесах метода на 100 лимона за 20 дни. Обаче било противопоказно за хора с гастрит и язва (аз имам гастрит). Имате ли идея как мога да приложа този метод, без да си увредя стомаха?

Прегледах и други методи, но в основата си съдържат или пълен глад ( аз аз съм от слабичките и с ниско кръвно, та хич не искам) или зехтин (жабуренето със зехтин) Третият вариант за разни продукти на разни фирми, но не знам дали да се доверя.

Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към подходящо пречистване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Смехът е прекрасна терапия, но освен с гъдел и смешни случки , сигурно има и друг начин за предизвикване .Знаете ли как?...Споделете.Много ми трябва,защото аз тези гладувания , дишания, упражнения и т. н. ги правя, но някак понякога са като насилие , само смехът и плачът не са .Споделете, как ви идва наум смях.

Линк към коментар
Share on other sites

Много си права за смеха - да! Като източник на смях също може това да е хубава комедия, както и подходящ човек, с когото имате общо чувство за хумор - тогава е чудесно! Имах преди време една съквартирантка, испанка, с която по-голямата част от общуването ни преминаваше в спонтанен смях, търкаляли сме се по пода хахаха :3d_081:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

За малко да предложа услугите си за смехотерапия и търкаляне с девойките от по-горния пост, нооо...

Ще напиша, че много добро начало за пречистването на организма е спирането на кофти храните -

Майонези, маргарини, сладкиши и подсладени млека, разни полуфабрикати, консерви и прочие...

Вместо това - чай, вода,... ябълки ... /хихи/, ... зеленчуци с чисто месо, плодове ... вода /водата казах ли я вече?/

Такива ми ти пържени истории - пържени картофки с паниран кашкавал и майонеза /това е едно от най-популярните ястия в Словакия/ - далече от теб.

И май това стига за начало?

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, на халост ще е всяко прочистване....дори с испанките ..... ако го няма другото прочистване. Ама другото много малко се знае как се прави :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Смехът е прекрасна терапия, но освен с гъдел и смешни случки , сигурно има и друг начин за предизвикване .Знаете ли как?...Споделете.Много ми трябва,защото аз тези гладувания , дишания, упражнения и т. н. ги правя, но някак понякога са като насилие , само смехът и плачът не са .Споделете, как ви идва наум смях.

Семейство пенсионери попада в Рая. Слънцето свети, птичките пеят, красота, радост за душата. Съпругът се обръща и плясва една по врата на жена си.

- Що така бе, Гошо? Що ме перкаш по врата?

- Щото, ако не беше твоята тъпа диета с овесени ядки, още преди две години щяхме да сме дошли тука...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Гладолечението , метод подходящ за всеки разумен човек .Още от древноста , първенците , водачите в обществото са лекувани чрез  ,,пост". Съвременната медицина се създава , успоредно с оформянето на ,,технологичното" човечество .Пътя на технологийте е един .Все по усъвършенствани механизми с ясна крайна цел ,,да служат" на човека . Въпроса е обаче , че не всеки човек има думата , да каже какво иска .И не всеки човек , все още разбира какво е да си ,,главата на д-р Дулитъл" . Или , че малцина все още съчувстват на световно известния учен , прикован в инвалидна количка .

Храненето наред с дишането е най лесния метод да поемем контрол над живота си .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...