Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2013


Розалина

Recommended Posts

Привет Синьозелена:feel happy:Поздравления за поетичното вдъхновене в седмия ден от ЖР 2013.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте житуващи и нежитуващи посетители на тази тема.Днес е 8 ден от ЖР.Слънцето изгря и всичко засия .Радостни са днес всички ,цветенца,птиченца ,тревички.Само ние ,хората ,все още седим и се чудим какво да правим............Денят обещава да е много хубав.С надежда,че това спокойствие на житуването ще се прехвърли и в делника,ви пожелавам много радостни мигове днес.Като точици в безкрайността на времето и пространството ,ние се движим,работим ,живеем и стихове пишем тъй както умеем......... :3d_146:

 

 

Хубав ден, от мен, на всички !

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Днес е последен ден за тези, които са започнали на 27.02.2013 и смятат да се захранват на 10тия ден утре :)

 

Как се чувствате? Какво преживяхте? :)

Какво ще остане като най-ценно за вас от този житен режим и което искате да споделите? 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели.

Благодаря на всички,с които бяхме заедно през тези 10 дни.Искам да споделя,че винаги,когато житуват повече хора,дори и без да се говори за това,то се усеща.Мисля,че заедно правим прехода по-леко.Макар,че вече не съм сигурна ,коя е по-"нормалната" храна.Дали обичайната ни,тази ,с която за жалост сме свикнали или простите сурови или леко обработени природни неща.Житцето е благословено .И тази година ми разказа доста неща ,като вливаше в мен, своята благословена енергия.Те не са интересни за друг,но за мен са опитности ,които преживях.

Едно от не дотам добрите неща,които ме замислиха по време на този ЖР беше свързано с купени от пазара ябълки.Ябълката беше красива и здрава,но много горчива.Надявам се био стандартите да навлязат по сериозно в производството и търговията ,заради хората от градовете ,като мен.

Желая на всички прекрасен ден.Поздрав най-сърдечен. :3d_039:

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Явно аз , за съжаление няма да мога да се включа. Като прочетох статията за лечебната криза доста се стреснах. Аз доста години съм била на Дюканска диета, което ще рече, че се храня основно с месо. Правя си изводи, че при мен кризите ще са доста сериозни. А аз работя с деца и не мога да отсъствам от работа. Истински съжалявам, че няма да мога да се включа. А и съм доста лакома. Съмнява ме, че няма да мога  почти да изгладувам 10 дни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей alinnna .За да не съжаляваш,а и за да пробваш ,можеш да направиш опит с един ден седмично на жито,орехи,мед и ябълка в пропорциите на ЖР.Всеки човек има свой индивидуален ритъм .Няма общи правила.Но ,бих ти препоръчала ,например понеделник или четвъртък,като подходящи дни за този опит.Пробвай в продължение на няколко седмици и сама ще видиш как се чувствуваш .Ако опита излезе сполучлив,можеш да направиш 3 или 5 последователни  дни в някой от месеците,като се съобразиш с Лунните фази.Най- подходящ момент за изчистване на организма са дните непосредствено след пълнолуние .Така до догодина ,когато през месец февруари, тук пак ще се заговори за житен режим,ти ще си натрупала свой опит и ще знаеш дали ЖР е за тебе или не.

Желая на всички хубав ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Бихте ли ми казали дали може да се прави по друго време житуването и има ли точно определен период,в който да се прави?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Бихте ли ми казали дали може да се прави по друго време житуването и има ли точно определен период,в който да се прави?

 

 

Житният режим - обзорна статия от д-р Светла Балтова

 

Ето тук също има отговор на твоя въпрос.

 

Здравей Анелия.Добре дошла сред нас.В тази обзорна статия , д-р Светла Балтова,казва какво представлява житния режим и кога се прави като утвърдена практика .Всеки,който е правил поне веднъж житния режим и е опитал върху себе си ,неговата пречистваща и обновяваща сила,знае,че тази уникална пречистваща диета,може да се практикува успешно през цялата година.За изчистване на организма е подходящо и може  да се прави, всеки месец след пълнолуние .Фазите на Луната ,помагат на очистителните процеси.Но това не е ограничаващо.Няма пречка ,според мене да се направи и в друго време.Но единствено и само личния опит дава най-добра представа,както за подходящото време,така и за ефекта .

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет,

малко късно се включвам в темата, но и аз да споделя...Със житния режим се запознах по-обстойно тук в този форум. И така тази година за първи път се включих. Изкарах го целия с неподозирана за мен лекота. Чувствах се толкова жизнена и енергична през цялото време, че се замислям дали да не правя по няколко житни дни след всяко пълнолуние през цялата година. Освен физическата лекота и енергията, с която ме зареждаше житото ежедневно, дойде и решението на един личен проблем, който ме терзаеше от няколко месеца. Мога да обобщя, че за мен режима беше изключително ползотворен. Благодаря на всички ви, които пишете тук полезни за нас новаците неща! Догодина пак!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!За първи път правя житния режим.Исках да прочистя организма си след зимния период и попаднах на този режим , който ми допадна много, защото не само тялото но и душата се чисти.Започнах го в сряда(27.03), за сега се чувствам добре, върша си ежедневната работа и  съм си много жизнена.От времена време изпитвам глад, но ще се въздържам :) Искам да попитам за житото - отидох в  магазина и си купих това което имаше , а то бе само едно "парено жито", вечер си го измивам и го заливам с топла вода , ако трябва да го сменя с друго кажете, макар че минаха вече 3дни от както се храня така.Но поне да знам за другия път :)

WebRep
Общ рейтинг
 
 
 
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Малко напомняне:Житния режим може да се прави всеки месец,не само февруари.Ефектът е приказен.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...