Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чиста храна ли е купеното жито


Recommended Posts

Мисля, че житото първо е торено и пръскано по правилата на агрономията, които не са афиширани

второ е много вероятно да е генно модифицирано и минало през специални селекции - даже е сигурно, но не искам да съм черногледа

Затова гледах в енциклопедията, че съществува семейство житни растения и предлагам житото да се замени с изкласилите житни класове на "дивите" житни растения

Какво е Вашето мнение?

Линк към коментар
Share on other sites

:) Привет tzveti,

Опасението вероятно е на място.

Мисля че друга алтернатива са биологично чистите храни (аз съм в чужбина и за покълване си купувам такова, не е много по-скъпо).

Дивите видове жито (Динкел, Амарант и пр.) също са може би вариант.

Поздравче :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Житото в търговската мрежа в 90% от случаите е грухано, а груханото жито съдържа в пъти по малко ценни вещества от необработеното жито, защото повечето от ценните съставки на пшеницата /и не само/ са в обвивката. Аз често си купувам жито за покълване, което не е грухано или обработвано по някакъв начин.

Редактирано от Буболече
Линк към коментар
Share on other sites

Под понятието "Чиста храна" разбирам храна поднесена с чиста помисъл или купена с чисти пари.

А отделен е въпросът, дали една Чиста храна е здравословна в даден момент за даден човек. Защото в конкретния момент, конкретния човек може да не е в състояние да я обработи и приеме в организма си по редица причини.

Това са различни неща според мене.

Линк към коментар
Share on other sites

Под понятието "Чиста храна" разбирам храна поднесена с чиста помисъл или купена с чисти пари.

Аз разбирам под понятието "чиста храна" разбирам най-вече собственоръчно отгледаната, такава, каквата Бог я е създал, без човешки примеси като нитрати, торове и други.

Докато ако храната се купи, тя е отгледана за пари и не е толкова чиста. Ако беше отгледана с любов, тя щеше да се подарява.

Може би съм крайна, но едва ли

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...