Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2011


solej

Recommended Posts

Май всички пишещи в тази тема са го правили, че даже и продължават да го правят :)

Прегледай целия форум тук за повече информация: Житен Режим

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Здравейте,след изчисления и четене аз почвам житния пост от 02.02.2011.Хубаво е да се започне в сряда и да се завърши в петък.Мисля,че всеки както го презени за себе си и както го почувстава най добре.

26.02. си мисля,че е късно.Февруари е най подходящия за житния пост и то 1-те две седмици.Успех на всички които са решили да се почистят физически и духовно!

До този момент ,аз не съм го правила,но както се казва Господ да ми е на помощ да издържа 10 дни.

Линк към коментар
Share on other sites

21-ви февруари! Мисля и аз да се пробвам тази година, въпреки феноменалната си лакомия. Или именно поради нея... Всеки път, когато правя някакъв режим, ми е наистина трудно. Обаче много, много полезно за наблюдение на желанието, за структурата на навика, за динамиката на страстта и впрягането и...

Линк към коментар
Share on other sites

nelita,ще те разочаровам ,но май нещо не си разбрала.Избрала си най-неподходящата сряда от Водолей за начало.Ако искаш да се ''отървеш ''от нещо,трябваше да започнеш през тази фаза на Луната ,но....доста по-рано/ от 24 януари,от 26 -невъзможно/ /.Твоят режим трябваше да се вмести между пълнолунието /19.1.2011 г/ и новолунието /3.2.2011 г/.А ако искаш да придобиеш нещо ,да се справиш с някаква трудност -от 4.02 до 19..2. 2011/ последните два дни -18,19 са трудни поради пълнолунието/ .Така ще смесиш две основни фази на Луната и от 4.02 ще ''плуваш срещу течението''.От споделен опит знам ,че в тази фаза много по-трудно се прави такъв режим.

Можеше спокойно да попиташ като споделиш целта си/ тук или извън форума/.

Естествено ,свободна си да опиташ.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

За пръв път правя Режима във Водолей (благодаря ти solej за насоките в това отношение thumbup2.gif) и виждам съществена разлика - не само в лекотата на самия Режим, но и във вътрешните промени у себе си. Досега през периода на Режима все бях някакси философски настроена.. (чак тормозех хората около себе си blink.gif) А сега се чувствам някак приятно фриволна и нахално решителна за толкова много неща, които имам желание да структурирам и реализирам (Нещо, което се оказва доста полезно за твърде сериозната ми и отговорна Сатурнова натура - колкото и да се опитвам да не ми личи, че съм такава whistling.gif

Затова, смятам да продължа Режима за неограничено време - колкото-толкова. И вероятно ще се засечем с повечето, които са решили да го правят от 21 февруари (и тъкмо ще направя сравнение доколко различни са нещата, в зависимост от периода).

И нещо, което смятам за особено радващо за мен - е това, че доста хора около мен наблюдавайки начинът по който изглеждам и се чувствам - се решиха да предприемат Житен режим този месец. Мнозина за пръв път чуват за него и са впечатлени и вдъхновени - и това е чудесно angel.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ,Ирина, за добрите думи.И резултатите на други ,които правеха Житния режим от 24.1 2011 ,.са много добри.И понеже имам много наблюдения на хора ,които правят режима през доста месеци през годината ,не те съветвам да не се захранваш от днес /с ангелска супа/ и през следващите 10 дни.Просто се захрани по-леко.Не включвай млечните продукти .Но яж повече ядки,защото са ти необходими калории./не повече от 25 процента от храната за деня/ .Може в салатите да слагаш зехтин.Ако искаш, продължи да се храниш и с по малко жито.Ако харесваш супи ,може да си хапваш и от тях..От 11.2.започни духовната подготовка.Тя физическата ти е почти направена.Внимавай дневните ти калории да не падат под 1200.Ти не стоиш на едно място ,а и навън още е студено и затова изразходваш калории.А и за умствена дейност ,колкото и да е учудващо,те са необходими.

Внимавай и за алкално-киселинния си баланс.

Успех!

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано се чувствам перфектно.Мисля,че всеки както му подсказва вътрешния глас.Всеки от нас е отделно съвзвездия и си мисля,че всеки месеж може да се прави след пълнолуние от сряда до петък.Вече съм си казала ,че го запчвам от днес и е перфектнос една дума кой както го почувства.Важното е че правиш нещо по въпроса.Усех на всички вярващи!:3d_146:

Мился ,че следното потвърждава моето становище:

Не следвай никого, следвай само Себе си!

Буда

Линк към коментар
Share on other sites

"От 2 до 11 февруари, или от 23 февруари до 4 март може да се направи 10-дневен житен режим

През зимата, когато нямаме достатъчно пресни плодове и зеленчуци, в организма се натрупват известни мазнини, утайки и отрови, от които е хубаво да се очистим, за да можем да се ползваме пълноценно от пролетните възрастващи слънчеви енергии. Това пречистване става най-добре с житен режим.

Житният режим се прави в началото на февруари, когато Слънцето е в знака Водолей, който е символ на чистотата и любовта и на силите на новата епоха на Водолея. Режимът започва след разсипа /намаляваща/ Луната, когато има най-благоприятни условия за лекуване и чистене. Добре е да започне в сряда, от деня на Слънцето и природата, сутринта и да го завършим на 10-я ден, в петък, който е шестият ден от Съзиданието, когато Бог е създал човека. Така се работи, за да се измени и създаде новия човек на Земята.

За провеждане на 10-дневния житен режим предварително трябва да се набави 1 кг жито, а за по-възрастните – още 1 кг пчелен мед, 90 ореха, 30 ябълки и 1 лимон.

За по-младите приятели е необходим само килограм жито. От вечер се накисва във вода 100 г жито и на следващия ден тази доза се разделя на три равни части и се приема на закуска, обяд и вечеря. При здрави зъби може да се консумира и сурово, ненакиснато зърно, предварително много добре измито и почистено. Дъвче се дълго време в устата, докато не стане на каша. Ако житото не се дъвче добре, то може да предизвика болки в стомаха и затягане на червата и изкарването на целия житен режим може да се окаже проблематично.

За възрастните приятели същото количество жито /100 грама/ се накисва от вечер в термос или сутринта се сварява и се дели на три части за закуска, обяд и вечеря. Към съответната порция жито се прибавят 3 ореха за усилване и подхранване на мозъка, една ябълка за тониране на нервите и една лъжичка мед за регулиране на стомаха. Житото е за сърцето.

Два часа след изяждането на житото да се пие вода и ако ни се гади, да капнем по някоя капка лимон във водата.

На десетия ден, петък, се отпостява с ангелска супа, направена от картофи, вода, магданоз и сол. Преди поднасянето й се слага лимон и черен пипер. Яде се и хляб. Ако има прясна коприва, може да се свари и да се хапне малко преди супата.

След това добре е три дена да се яде лека храна, главно ангелска супа, и постепенно да се премине към обща храна.

През зимата, когато нямаме достатъчно пресни плодове и зеленчуци, в организма се натрупват известни мазнини, утайки и отрови, от които е хубаво да се очистим, за да можем да се ползваме пълноценно от пролетните възрастващи слънчеви енергии. Това пречистване става най-добре с житен режим.

Житният режим се прави в началото на февруари, когато Слънцето е в знака Водолей, който е символ на чистотата и любовта и на силите на новата епоха на Водолея. Режимът започва след разсипа /намаляваща/ Луната, когато има най-благоприятни условия за лекуване и чистене. Добре е да започне в сряда, от деня на Слънцето и природата, сутринта и да го завършим на 10-я ден, в петък, който е шестият ден от Съзиданието, когато Бог е създал човека. Така се работи, за да се измени и създаде новия човек на Земята.

За провеждане на 10-дневния житен режим предварително трябва да се набави 1 кг жито, а за по-възрастните – още 1 кг пчелен мед, 90 ореха, 30 ябълки и 1 лимон.

За по-младите приятели е необходим само килограм жито. От вечер се накисва във вода 100 г жито и на следващия ден тази доза се разделя на три равни части и се приема на закуска, обяд и вечеря. При здрави зъби може да се консумира и сурово, ненакиснато зърно, предварително много добре измито и почистено. Дъвче се дълго време в устата, докато не стане на каша. Ако житото не се дъвче добре, то може да предизвика болки в стомаха и затягане на червата и изкарването на целия житен режим може да се окаже проблематично.

За възрастните приятели същото количество жито /100 грама/ се накисва от вечер в термос или сутринта се сварява и се дели на три части за закуска, обяд и вечеря. Към съответната порция жито се прибавят 3 ореха за усилване и подхранване на мозъка, една ябълка за тониране на нервите и една лъжичка мед за регулиране на стомаха. Житото е за сърцето.

Два часа след изяждането на житото да се пие вода и ако ни се гади, да капнем по някоя капка лимон във водата.

На десетия ден, петък, се отпостява с ангелска супа, направена от картофи, вода, магданоз и сол. Преди поднасянето й се слага лимон и черен пипер. Яде се и хляб. Ако има прясна коприва, може да се свари и да се хапне малко преди супата.

След това добре е три дена да се яде лека храна, главно ангелска супа, и постепенно да се премине към обща храна.

Някои допълнителни наставления.

  • Закуската с жито започва след изгрев Слънце, а вечерята – преди залез.
  • Когато се започва житния режим в сряда сутринта, се казва формулата: “Божията любов носи изобилния и пълен живот.” – 3 пъти. След нея се казва формулата за житния режим: “Господи, приеми ме в лечебницата на природата за десет дни.” – 3 пъти. Тази формула се казва само веднъж при започване на житния режим, а при всяко хранене се казва само първата формула.
  • Когато се ядат ябълките, по една за ядене, семките се броят, събират се и през пролетта се посяват в земята.
  • Ако някой е пропуснал да направи житния режим през февруари, може да го направи през март при разсип на Луната, когато Слънцето е в знака Риби. • По време на житния режим Учителят препоръчва да се помага на хора, затруднени в живота.
  • Добре е човек да започне пост или житен режим, когато се намира в най-тягостно състояние на душата и духа или има най-големи противоречия и страдания.
  • Житният режим може да се прави за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др.

По Бенса ДУНО /Петър ДЪНОВ/

"

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

,не те съветвам да не се захранваш от днес /с ангелска супа/ и през следващите 10 дни.Просто се захрани по-леко.Не включвай млечните продукти .Но яж повече ядки,защото са ти необходими калории./не повече от 25 процента от храната за деня/ .Може в салатите да слагаш зехтин.Ако искаш, продължи да се храниш и с по малко жито.Ако харесваш супи ,може да си хапваш и от тях..От 11.2.започни духовната подготовка.Тя физическата ти е почти направена.Внимавай дневните ти калории да не падат под 1200.Ти не стоиш на едно място ,а и навън още е студено и затова изразходваш калории.А и за умствена дейност ,колкото и да е учудващо,те са необходими.

Внимавай и за алкално-киселинния си баланс.

Успех!

Обещавам да подходя сериозно и отговорно biggrin.gif

А иначе, аз не правя захранването по стандартната схема - защото от години съм на суровоядство и картофите и варивата отсъстват - и при мен преминаването от гладуване и/или Житен режим към нормален (за мен) начин на хранене, е като просто включа пълната гама плодове и зеленчуци за сезона.

Да, житото е част от храната ми напоследък (замества хлябът и тестените продукти) и съм се убедила колко по-пълноценно е в това отношение. За мен именно в изключването на тестените (и захаридните) продукти беше проблемът през годините - защото много ги обичах и мислех, че не мога без тях. Оказа се, обаче, че това е заблуда на апетита, а не потребност на организма.

Всеки сезон предлага голямо разнообразие от плодове и зеленчуци и аз лично не споделям мнението, че зимата ни ощетява по някакъв начин в това отношение - напротив. Сега е времето да си набавим нужните ни за организма въглехидрати и целулоза. Едно примерно мое ежедневно меню през зимата включва огромна салата от зеле, цвекло, моркови, ряпа (може да добавя и настъргана тиква или царевица) - и всичко това ми дава нужната ситост и енергия за деня. Досега ядях това с няколко (с доста wacko.gif) препечени филийки, но откакто започнах да добавям накиснато от вечерта жито - виждам колко по добре се чувствам.

Млечни продукти и производните им субпродукти - не ям от години. Смятам, че всичко от което се нуждая - го има в плодовете, зеленчуците, семената и ядките. И просто слушам шепота на тялото си за това кое е най-добро за мен.

Но, сега няма да прекалявам с Режима - защото зная, колко опияняващо (поне за мен) действа той.. (до степен, в която може да те отклони твърде много то земното biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Здравейте,след изчисления и четене аз почвам житния пост от 02.02.2011.Хубаво е да се започне в сряда и да се завърши в петък.Мисля,че всеки както го презени за себе си и както го почувстава най добре.

nenita,нали горният текст е твой? Или нещо недовиждам ?А нали днес сме 2.2.2011 г.? Или нещо бъркам?

Този текст/големият,за Житния режим/ го познавам много добре.Но има една важна подробност.Освен че режимът започва в началото на февруари /не е много точно/,то трябва да е във фаза ,когато Луната намалява/с тази цел/..А до края на тази фаза има само един ден. Официалният ден за началото на Житния режим на Духовно общество Бяло брятство е 21 .2 / понеделник е ''резервен'' ден,има връзка с Луната и диетите/. Но някои ще го започнат в сряда /23 .2/.Новолунието е на 4.03 вечерта .А и то няма такова голямо влияние върху човека ,както пълнолунието.

Всеки има право на избор.Има и за, и против двете дати.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Виж мила дай да не разискваме повече тази тема.Всеки го прави както му идва отвъре.Никох не е в състояние да ми промени мнението ,след като съм решила.По правилното е всеки да си преценява кога,къде и как ще прави нещата.ВАЖНОТО Е ,ЧЕ ПРАВИ.По добре грешка в Дата ,отколкото да муцкаш каквото ти падне.Малко трябва да се смиряваме , уважаваме мненито и волята на другите.Успеех!:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Ирина ,поздравления за пълноценното ти хранене!

Остава да внимаваш за алкално -киселинния си баланс.

Наистина и през зимата има какво да се яде.Стига да искаш.Проблемът е ,че когато правим Житен режим ''приемаме'' 1200-1500 ckal. /Зависи най-чече от количеството пчелен мед и орехи,които ядем/.А ''горенето'' им зависи от пола,теглото,възрастта,работата ни,температурата на околната среда.Не бива да си позволяваме за дълго време /според мен /да не приемаме поне 2000 kcal./за жените/ и 2600 /за мъжете/ .

И не ставай зависима от Житния режим.Ти достъчно добре разбираш този проблем.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Когато четете текстове в нета с показани дати и дни за Житния режим в тях, се опитайте да разберете за коя година се отнасят.Лесно може да разберете или по фазите на Луната ,или по дните сряда и петък /като дати/. Днес вече на две места /два сайта/ ми се цитира текст от един здравен център ,който е добре обоснован като принципи ,но се отнася за ....Житен режим 2009 г

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Казаното трябва да се осмисля (още повече, че е и обяснено ;) ), вместо да се запаметява само формата. Много зазубряния са променили смисъла.....

В учението е обяснено ЗАЩО се прави житен режим точно преди Пролетното Равноденствие (може и по друго време, но тук се обсъжда точно този режим):

1. В края на зимата и преди началото на Пролетта (за подготовка на организма да приема новите енергии)

2. След пълнолуние (на разсип - за чистене. Има и вариант по време на пълнене на Луната, но той е за придобиване)

3. Започва се в Меркуриев ден (сряда, закона на жертвата) и се завършва във Венерин ден (петък, закона на Любовта)

4. Слънцето да е в РИБИ! - защото Христос е дошъл в Епохата на Риби и е жертвал Себе Си за Любовта...

5. Житото е дадено като символ на жертвата, а сладките храни (ябълка и мед), като символ и за усилване на любовта. Мъдростта (връзката) е символизирана от орехите, които усилват мозъка и разсъдъка.

Кой е казал "през февруари", след като Учителят е говорил за житния режим по принцип, същност и смисъл?!? И е препоръчвал спазването му при различни случаи и за различни постижения!

Много често последното пълнолуние (преди пролетното пълнолуние), е тъкмо в Риби и се пада точно в сряда - началният ден. Идеално за пост от гледна точка на бушуващите по време на пълнолуние енергии!

И дори "светът" препоръчва по време на пълнолуние да се прави пост. Както и много вярващи правят поста си именно в началото и средата на март!

Ако осмисляхме дълбочината на казаното и широчината на изявата му, щяхме да бъдем в синхрон и с другите учения, религии, школи......

Представете си ефектите от синхронното постене и молитвена работа по време на пост!!! Именно с тези "от света"!

Заради интегралната религия, за която Учителят говори...

Редактирано от Съ-знание
Линк към коментар
Share on other sites

Сигурен съм ,че хората от духовните среди могат да защитят почти всяка своя теза.

Съ-знание,жал ми е за Риби /и аз съм зодия Риби/,но трябва да отстъпи място на Водолей.Който се е мотал 2160 години ,трябва да си решава задачите индивидуално .Може да си прави Житен режим всяка година и през другите месеци ,и през други фази на Луната. Вече сме в епохата на Водолея или на нейния праг.В Риби сме били по -медитативни и по-бавни.Вече се налага да бъдем по-динамични ;по-големи индивидуалисти,но и да можем да работим в екип; и по-творчески настроени.Дори и ценностната система се променя.Ако преди 25 години скромен свързвахме с добродетел ,днес постепенно чрез това нравствено качество се определя човек ,който не е реализирал личностния си потенциал/ Не коментрам дали това е правилно или не/

А що се отнася до връзката ни с Христос и осъзнаване на неговата жертва....това е вече урок за преговор.Който е тръгнал да следва Учителя ,той трябва да е мислил и да мисли много често по тази тема.

Съ-знание, вероятно през повечето от последните десет години сме правили Житния режим грешно /Не знам кой е виновен/.Защото го правехме във Водолей.

И нещо за ''вливането в колектива''.... Има много примери и в българската история ,когато конкретни личности са били прави,а колективните решения-грешни.Ако не можеш добре да плуваш,няма да се чувстваш добре ,ако другите са избрали да плуват срещу течението.

Преживявал съм много пъти огромното духовно вдъхновение и сила ,породени от общите духовни практики/и след паневритмия; и след наряд;,и след четене и коментиране на беседа ; и след групово пеене /Но...много е важно дали групата е уцелила вярната посока.

Бил съм свидетел и на грешни ''колективни интерпретации''.Само до преди година за Житния режим се ползваше грухано жито ,само защото някъде пишело...Много малко хора си направиха труда да свържат режима с беседата на Учителя ''Житното зърно'' и да разберат смисъла на правенето му.А той е свързан с малкото зрънце ,което се жертва за да роди други зрънца.Именно там е връзката с Христос .А груханото не ражда.

От позицията на моята възраст и опит само външното вдъхновение и формалните оправдания не са достатъчни.В началото на този Житен режим ,през тази година, аз виждам едно връщане назад и изключение от правилото.Но не знам защо.Може би целите са други.Макар и да не са обявени.

До този момент режимът във Водолей е успешен.Дано и този в Риби да е такъв и всеки да постигне целите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, че Епохата на Водолея вече е задействала енергийно, не означава, че Рибешката си е заминала. А прекрачването на дадена епоха е съвсем индивидуално.... Може да ни се иска да сме водолеевци, но дали е така? Риби символизират жертвата и смирението – придобихме ли ги вече!?! Водолеевата епоха си има дух и качества, които се развиват съзнателно с дълга, доста дълга работа. И аз работя съзнателно (Един Господ знае дали е наистина така!) повече от 20 години, но засега ми липсват напълно, дори и частично развити качествата, необходими да прекрача във Водолей. Даже напротив – с напредването, откривам в себе си толкова много остатъци от миналото, които ме задържат в руслото на тази епоха! А в началото се смятах за вече новородено дете на Водолея! ;)

Където и да сме прекрачили, принципът си остава същият: Христос дойде в Епохата на Риби и се жертва, за да ни отвори пътя към Водолея. И житното зърно се жертва, покълвайки. (Благодаря ти за уточнението относно груханата пшеница! Дълги години това се приемаше еретично, защото е по-лесно, вкусно и приятно почти вареното житото. Енергийно – нямаше значение! Е, псевдообяснение може да е и това, че то се жертва, като го мачкат и бият, отнемайки силата му....)

Пак опряхме до О-С-мислянето и О-Съ-знаването: Епохата на Риби е факт, дори и да е минал (а вече и учените се съгласяват, че минало и бъдеще присъстват в настоящия момент). Христос с жертвата си в тази епоха също е факт. И жертвата на житното зърно е факт. Събрани заедно, тези факти осмислят защо се прави Житният режим именно в Риби (както е и дадено). Никой не пречи да се прави и във Водолей, за придобиване, но ще трябва да е във фаза на Луната – пълнене. Нашите деди са се съобразявали с фазите на Луната, но ние може и това да отречем, ако искаме. Нали сме високосъзнателни и сме над тези енергии!?! Остава открит въпросът кога ще се чистим с пост преди Пролетта?

Относно “Успешен житен режим”, ще попитам за кого е успешен? Пак за индивидуалното съзнание – типична черта на Рибешката епоха!

Ако беше истински успешен, то общество, което нарича себе си “Бяло Братство” би трябвало със силата си, по време на пост, да примирява противоречия между верующи и неверующи. Бялото Братство разполага с колосални енергии и мощни методи за транформация – с това сме съгласни на теория. Един от методите е молитвата по време на пост. Друг метод е колективната молитва... Тези методи се използват и от други учения, наричащи себе си църкви, последователи и т.н., поставяни от нас в графата "света". Кога и как ще се обединим с тях?!?

Успешен Житен пост, с качествата на житото - смирение, жертва и служене, направен в единение с умове и сърца, би произвел мощни пулсове поне в региона на страната. Доказателства за действените енергийни импулси, които обикалят много пъти планетата, даде световната вълна “Ню Ейдж” (в началото си), която работеше с молитви за мир точно по време на Студената война... . И пак зависи – какви енергии са пуснати да обикалят!?! Какви енергии ще пуснем и ние? Само за собственото си пречистване и спасение ли?

Все пак, надявам се постещите във Водолей и постещите в Риби да са единни съзнателно!

(А така и не разбрах кога точно е направен житния режим във Водолей? Ако е започнат след пълнолуние, то предното е в Козирог на 19.01.11, а следващото е във Водолей на 18.02.11 и би трябвало още да не е започнало. ? Интересното тази година е, че имаме избор да започне във Водолей и да продължи в Риби или да е само в Риби?! И ще трябва да се осмисля денят за начало! Много въпроси за осъзнаване ни е поставила тази година! ;) )

Линк към коментар
Share on other sites

Житният режим във Водолей започна в понеделник/24.1/ ,защото трябваше да се вмести между пълнолуние и новолуние и нямаше как да започне в сряда/ 26/.Съ-знание ,това е основа на Житните режими и би трябвало да го знаеш .

Не ми отговори на въпроса дали Братството е сгрешило като е започвало режимите си почти винаги във Водолей /последните години май бяха 11 и 3 февруари/.

Не разбрах в кой точно текст Учителят е казал ,че Житният режим трябва да се прави по време на Риби или е твоя интерпретация въз основа на темата за жертвата на Житното зърно..Аз знам за текстове ,където се препоръчва февруари.

А за успешен режим...аз цитирам мненията на другите.Можеш да питаш ,ако искаш,Ирина .Аз имам споделени още доста мнения,но те са от мои контакти

Не ги коментирам детайлно ,а само споделям радостта на всички ,които са направили десетдневен пълноценен режим..А иначе, философски погледнато, всичко ,освен Бог ,е относително.

Линк към коментар
Share on other sites

Съ-знание.погледнах отново първото ти мнение/пост/. Нали Житният режим трябва да започва в сряда /Съгласен съм с това ,но когато има условия/.? Защо тази година Житният режим ще започне в понеделник/21.2/ ?

Съ-знание ,нека бъдем сериозни.Познавам Братството от много години.Познавам и хора ,които са били покрай Учителя.Един от тях има и малка книжка за Житния режим.Огромна част от режимите през последните 20 години бяха във Водолей./Спомням си най-добре последните 10/.Сега има изключение по отношение на датата/и началото заради пълнолунието/.Тези хора са били покрай Учителя.И малко е нелепо да се опитваме да ги корегираме.Макар че вече много малко от тях са живи.Но са живи техните деца и внуци.

През последните десет години е имало мрънкане само за понеделника като начален ден.Някои не разбираха ,че понякога условията са различни /Пълнолунието тогава е в сряда или четвъртък и другата сряда е далече/

Ако си прав ,то и миналата година можеше да има един основен Житен режим в Риби.Но нямаше.А нали той е по- близо до Пролетното равноденствие?

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

За да не пускам негативни енергии...., щом е започнал, нека е за добро и Светлина да е! Щом се прави осъзнато – добре е!

А по повод грешките.... вероятно ни прощават Отгоре – знаят ни колко сме будни. :hypocrite:

За провеждането на режима имаше преди доста години статии в някогашното списание-вестник “Житно зърно”, но говоря за доста стари издания. Там се посочваше важността на срядата за започване и петък или неделя за отпостване. Съзнателното избиране на деня....

Също се обясняваше казаното вече по-горе - смисъла на житния режим в Риби. За правенето му по пълнене и празнене на Луната – някъде и в беседи пишеше, но това вече е ясно от практичната астрология. Когато човек е прочел доста материал, за да си създаде мнение-убеждение, трудно цитира точната библиография. Съжалявам! :(

Иска ми се да направя пост заедно със “света”, че да видя какво ще е усещането. Все още не съм наясно кога е това точно, но е преди Пролетното Равноденствие.... Случи ми се да попадна на молитвени наряди, хвалебствени песни и обща работа на няколко различни църкви. Възхитих се от искреността, отдадеността и сърдечната чистота, която влагат! Взаимодействат като братство! Сигурно и през тях работи Бялото Братство...

А относно постилите през януари – дано запазят вътрешна и външна чистота и смирение до Първия ден на Пролетта! Преди доста години, признавам си – така отпостих с любимия си хляб, че дълго след това имах нежелани реакции... И на първата Паневритмия не ми беше така леко, както седмици преди това...

Линк към коментар
Share on other sites

Елена Андреева. Тя го правеше с покълнало жито. Използваше и мед, орехи и ябълки. Казваше основните правила и различните варианти, като винаги повтаряше, че учението няма догми, че човек трябва да опитва и да избере това, което е най-полезно и приложимо за неговия случай.

Паша Теодорова (стенографка при Учителя) казваше: “Режимът се прави без насилие и по разположение. Организмът на ученика показва това. Затова понякога аз го продължавам след определения срок – тялото блаженства и иска още. Друг път го съкращавам – организмът не се чувства хармонично...

Учителя даде основния тон. Ние правим аранжировка.”

“Това е най-свободното от догми и ритуали учение” – завърши кака Николинка.

Из Записките на Цанка Дойнова (16)

/Сестра на Николай Дойнов и Борис Николов/

(по беседи и лекции)

Прави впечатление, че повече се обсъждат външните рамки на режима, а не неговата духовна същност. Ще се радвам да науча повече от тези, които имат опит. Допада ми идеята за свобода при избора, за възможността да се избират различно време и продължителност, да се поставят различни духовни цели.

Всички знаем за полезните свойства на покълналата храна, но има различна гледна точка - че всъщност малките кълнчета са "бебета" и затова не бива да се ядат, още повече по време на пост. Вие какво мислите? Макар да съм правила режима с грухана пшеница /такава намерих в магазина/, сега предпочитам да го направя с покълнала. Ако може и аз да се преобразя като покълналите зрънца! ;)

Само нещо да допълня - цели може да се поставят, а може и да се приемат. Предпочитам да ми дават задачите Отгоре, но като не чувам, може и аз да си ги дам. Самата способност за "чуване" може да се изостри по време на режима, както и по време на всеки пост с молитва, когато взорът ни е насочен към Бога.

Моля, споделете каквото ви е позволено да споделите - истинските съкровища, които може да се придобият съвсем не се ограничават само с отслабване, пречистване и евентуално хармонизиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Куки,

при мен обикновено стават кармични изчиствания при житен режим.

Провокират се остри ситуации ,в които изплуват неща,които трябва да променя В СЕБЕ СИ,

то както знаем друго не можем да променим...

А променяйки ги в себе си,изчистват отношения или застояли положения,на които им е дошло времето.

Особен успех имам,когато започна режим при трудности,дава ми се начин как да подходя за да се разрешат.

Всичко обаче пак повтарям,е свързано с промяна в самата мен,и с преминаване на по-високо ниво.

Отдавна правя режимите с лимец,но досега го киснех в термос с топла вода.

Смятам вече да го покълвам.

Януарския режим не можах да го направя целия,защото хванах грип и спрях да се храня,

останах на топла вода и плодове,минах го леко...даже без хомеопатия/други л-ва не употребявам от 14години/

Смятам,че и грипа не беше случаен,защото от десет години такъв не ме хващал...:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато с една приятелка сме правили заедно житен режим, случвало се е част от нейните задачи да станат и мои задачи, и обратното /без тя да ми казва какъв е проблемът, просто сякаш влизам в нейната кожа и чувствам това, което чувства тя/. Понякога се оказва, че тя има по-голям ресурс от знания, умения и най-вече вяра да се справи с мой проблем. Така нещата се решават много бързо. Случвало ми се е просто като споделя нещо с нея, дори извън житен режим, то да се уреди много бързо.

В по-голяма група също се дават общи задачи, но нямам опит в това.

Благодаря на Мария-София за отговора! Много е важно за мене именно кармичното чистене.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой вече е правил житния режим тази година, би било много ценно да сподели личен опит.

Мисля, че споделения личен опит е нещото, с което можем най-много да сме си полезни един на друг.

Ако сте го правили моля споделете например:

Какво ви направи впечатление?

Кои бяха лесните и особено приятните моменти? А кои бяха трудните?

Как се чувствахте, какви бяха усещанията и мислите ви?

Какво ново научихте за себе си или другите?

Как се чувствахте физически?

Въобще всичко, което мислите, че искате да споделите... :)

Може би това ще помогне на хора, които тепърва ще го правят.

Линк към коментар
Share on other sites

В горния си пост споделих ,но искам само да допълня за януарския ми режим-

започна леко и приятно.На втория ден вечерта бях на лекция на Георги Изворски,може би много от вас

са гледали записи на беседите му.Повечето неща ги знам от Учитля за които той говори,но получих

отговор на въпрос от голямо значение и интерес за мен.Напредналите души като него се хранят

по веднъж на 24ч или дори на 48ч.,разбира се с жито,ядки ,продове и зеленчуци, с една дума суровоядци.

Както знаем Учителя е казал,че ще дойде време да се храним по веднъж в седмицата...

Е,не можах да го направя целия,но пък идва следващия режим през февруари.Аз рядко пропускам месец

да не правя режим,още повече,че храненето ми е подобно,спирам салатките само.:rolleyes:

пп.При мен е много важно да не изричам пред никого.аз съм на житен режим,неминуемо се явяват провокации.Не се крия,ям си житото,просто не го декларирам .:sleeping:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Много си права!

Когато човек прави нещо важно за здравето си трябва да мълчи,защото неминуемо ще се повят хора,които завиждат на начинанието по простата причина,че не могат да го направят и ще провалят всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...