Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2011


solej

Recommended Posts

Аз че съм разсеян ,разсеян ,но защо на моя календар 7 май е събота ,а не понеделник? Не се тълкуват правилно тези два дни.Ако те са пред и зад фазите ,то няма как да останат много благоприятни 10 дни между тях,защото трябва да се съобразяваме и с началния ден.Има три дни ,които са ''неблагоприятни''/Един преди ''върха''на фазата,денят на ''върха''на фазата и един ден след него/.Много по-силно е влиянието на Пълнолунието ,отколкото на Новолунието. Имаше някъде един текст за ''два дни след Пълнолуние'',но това изискване в рамките на десет години може да бъде приложено два-три пъти,защото изисква идеално подреждане на дните.Припомнете си ,че дори заради тях/дните/ понякога започваме и в понеделник. Опитвайте се да избягвате Пълнолунието и деня след него./За да разберете защо, просто се сетете за дните ,в които ви е трудно да заспите заради влияние на Луната/. Тези заключения са в резултат на доста наблюдения през годината.Който желае ,може да им вярва.

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвайте се да избягвате Пълнолунието и деня след него./За да разберете защо, просто се сетете за дните ,в които ви е трудно да заспите заради влияние на Луната/. Тези заключения са в резултат на доста наблюдения през годината.Който желае ,може да им вярва.

Вярвам, вярвам:thumbsup:

Веднъж реших обаче да си правя каквото ми хрумне и го започнах в пълнолуние.

Не знам от пълнолунието ли беше, или от многото неща за чистене, но толкова много никога не ме е боляла главата.

Линк към коментар
Share on other sites

Aко нямате някакъв здравословен проблем и главата не ви е ''слабо място'',то най-често причината за главоболието е липса на десетдневна подготовка/физическа,психическа и духовна/ и ''лош'' алкално-киселинен баланс. Но най-често след петия ден физическите проблеми ''позатихват''.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, съфорумци:3d_047:

Първо искам да благодаря на всички за споделения опит, мнения и съвети. Черпя от тях Вдъхновение и знание, както и просветление в най-различни ситуации.

Затова бих искала сега и аз да споделя опита си от третия ми за тази година житен режим, който неотдавна проведох. Започнах го на 3. юни, петък, при нарастваща луна (два дни преди това бях дала кръв в акция на Червен кръст) и го завърших на 12. юни в неделя. Реших да го направя с надеждата това да ми помогне в процеса на трансформиране на сянката в Светлина, защото явно се намирам в онзи етап от развитието, когото наричат "сблъсък със сянката" , "опознаване на сянката". Често изпадам в противоречиви състояния и дилеми по най-различни поводи.

Понеже по принцип консумирам лека храна, обикновено минавам лесно на житен режим. Този път чувствах през първите дни голяма слабост - вероятно от ниския хемоглобин - и ми се налагаше да спя през деня, просто едва стоях на краката си. Особено след утринния джогинг се сгромолясвах, затова реших да спра да тичам, докато се пооправя. На 3-ия ден се чувствах що-годе нормално.

На 4-ия и 5-ия ден от режима много осезаемо виждах и "хващах" сянката си: или идваха при мен хора, които я отразяваха, или директно себе си ловях в съответни мисли, чувства, терзания. Интровертна бях и се чувствах някак си помръкнала и вглъбена, сякаш не бях съвсем на себе си, а по принцип съм общителна и екстровертна. Видях в себе си и завист, и малодушие, и страх, и високомерие, и нерешителност, и тщеславие, чувство за малоценност, какво ли не. Опитвах се да ги приемам като факт, да ги анализирам и разбера, за да мога да ги трансформирам. Трудно беше. Много ми помогна Порталът за съзнателен живот, споделеният опит на други участници и особено едно есе със заглавие "Това, с което се бориш, само се усилва". Случиха се неща все в тази насока и едно по едно изплуваха отричани от мен, набутани в тъмни чекмеджета качества. Стараех се да ги анализирам и приемам с Любов, особено когато ги виждах в други хора, защото разбирах, че тов съм аз. Доста тежки пластове се раздвижиха.

Едва на 9-ия ден - в събота - станах с усещането, че отново съм се върнала при себе си и съм цяла. С такова Вдъхновение и ентусиатъм станах, изиграх 10-те упражнения от Паневритмията (понеже само тях знам, а и играя сама) и спонтанно реших след голямо прекъсване от цели 6 дена отново да ида да тичам! А и денят започна с благодатно, слънчево Утро.

Сякаш през изминалите дни бях извървяла вътре в себе си мъчителен път, осеян с мрачни места. И трябваше, минавайки през тъмните места, да пазя и държа будна връзката с Любовта, Мира, Светлината, да съм смирена - нещо, което, признавам, често ми се удава трудно - за да ги осветя и трансформирам в Светлина. Също като в една любима песен на Тоше Проески (всъщност на Джана Нанини): "Въздух, понеси ме със себе си между ангелски мистерии и демонски усмивки; аз ще ги превърна в бонбони от нежна Светлина...". Времето ще покаже, дали и долколко ми се е удало.

И 10-ият ден не мина без предизвикателства: на съквартирантката ми й дойдоха гости, напълниха мивката с мръсни чинии, след което изчезнаха. Така се вкиснах, че място не можех да си намеря. Усещах, как от мен изтича енергия от пламналата вътрешна агресия и пропадам, но не знаех какво да направя, за да се успокоя. И изведнъж, ей така спонтанно, изиграх 2 пъти упражнението "Смирение" от Паневритмията, ръцете ми сами се нагласиха за него. Усетих веднага някакво раздвижване на енергия и просветване около главата. Пуснах касетофона и нагласих друга любима песен от Тоше Проески и запях от душа. На втората или трета песен се разплаках и извиних на Любовта, че така я нараних с гнева си заради едни тъпи чинии и заради ужасната си гордост. Извадих чиниите от мивката, за да си освободя пространство и да не се дразня повече, реших при първа възможност да говоря със съквартирантката си по този въпрос (което и направих в последствие). Продължих да пея и ми светна. Спомних си и това: "Не се противи на злото, противопоставяй му Доброто". Благодарих на моите прекрасни Учители и ги благослових.

Захранването на 10-ия ден направих не с ангелска супа, а със салата и сезонни плодове.

Така в общи линии протече този юнски житен режим.

:3d_041::3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

От днес започнах житния режим, след малко ще кажа молитвата. Оказа се, че имам много жито, част от което е за покълване, част е грухано. Днес ще хапна едно, което е парено, останалото заложих да покълва. Ще си купя и лимец за покълване, ще го добавям към останалото жито. Изпитвам голяма радост.

Желая на всички добър, усмихнат и успешен ден!

:3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...