Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паневритмия – къде я играете?


Recommended Posts

Значи на Альоша сутрин в 7 часа. Някой знае ли да ли е всеки ден? Вес, би ли могла да бъдедш така любезна и да разпиташ- повече информация би била добре дошла :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oooo, страхотно. Тъкмо видях в една друга тема, че има и на Альоша. Честно казано ще ми бъде по-лесно, ако е в зала. МИнавала съм покрай кино "Веста" - там има една сграда, в която се провеждаха различни курсове, но единственото, което си спомням е, че имаше курсове по сахаджа йога(ако не греша). И все пак ако наистина информацията за паневритмия там е актуална бих искала да получа малко по-изчерателни данни. За което благодаря предварително :)

В сградата на кино "веста" на втори етаж се провеждат курсове по Паневритмия. Всеки петък от 18.30 ч. Има и лекция от 17.30 часа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Аз бих искала да помоля хората, които играят паневритмия в София, да бъдат така мили и добри и да споделят с търсещите-начинаещи къде да погледаме и евентуално да започнем да се учим на това велико тайнство :rolleyes:

Благодаря Ви от все сърце!

"Божият Мир и Божието Благословение да залеят цялата земя."

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че в София основните места са до телевизионната кула: в делничен ден от 07:00, празничен - 08:00. Също знам че има и други места за игра, като например Южен парк.

На 22.03 е първата дата, на която ще се играе.

Имаше традиция всяка неделя Паневритмията да се играе на полянката на Сиомеоново (пак от 08:00). Също в неделя мисля че се играеше и над вила "Орфей" (над Бистрица).

За съжаление курсовете по Паневритмия в момента завършват. Те започват по правило есента. Надяваме се тази есен да обявим повече информация за курсове, за да задоволим търсещите.

Въпреки всичко смятам че с помощта на Книжка - описание на Паневритмията (можете да потърсите на ул "Ген. Шерю Атанасов" 6) и на малко повече концентрация и смелост човек може да се научи самостоятелно. Всичко зависи от желанието :)

Моля, виж този постинг за повече информация.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Понеже не познавам добре асфалтовите джунгли на София - искам д апопитам - някое от горните места за игра на Паневритмията близо ли е до квартал "Овча Купел" 1 - до ул. Монтевидео?

Във Варна си има Морска Градина и Братско Лозе, в Пловдив си има Альоша и Берьозка, а в София ... с тези криви улици и еднакви блокове - иди че се оправи и намери нещо... :) :) :):dancing yes: Хубаво ще е също да се посреща изгрева в малка групичка - става по-силно и се развива колективното чувство! Ако има някой който живее близо до моя район, моля нека се обади! Всичко хубаво и приятни изгреви и игра на космическите ритми от утре! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За Великден (23.04.2006) от 09:00 в Южен парк е организирана Паневритмия по случай празника. Място в парка: от бул. Гоце Делчев, след моста 500м надясно. Организатор: сдружение "Паневритмия".

На същото място Паневритмия се играе всяка сутрин.

Линк към коментар
Share on other sites

А кога и къде се играе отново в София?И тези,които досега не са играли,могат ли да вземат участие?Има ли значение от възрастта?Бих била много щастлива,ако разбера всички тези неща :) Но най-много ме вълнува-кога тези танци се състоят на рилските езера?Предполам,подобно нещо би било незабравимо...Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че в София основните места са до телевизионната кула: в делничен ден от 07:00, празничен - 08:00. Също знам че има и други места за игра, като например Южен парк.

На 22.03 е първата дата, на която ще се играе.

Имаше традиция всяка неделя Паневритмията да се играе на полянката на Сиомеоново (пак от 08:00). Също в неделя мисля че се играеше и над вила "Орфей" (над Бистрица).

За съжаление курсовете по Паневритмия в момента завършват. Те започват по правило есента. Надяваме се тази есен да обявим повече информация за курсове, за да задоволим търсещите.

Въпреки всичко смятам че с помощта на Книжка - описание на Паневритмията (можете да потърсите на ул "Ген. Шерю Атанасов" 6) и на малко повече концентрация и смелост човек може да се научи самостоятелно. Всичко зависи от желанието :)

Моля, виж този постинг за повече информация.

Разбира се, като с всяко начало, и в играта на Паневритмия идва момент, когато човек играе за пръв път, най-чество без достатъчно практичекси опит. Ако се страхът да не сгрешим ни спираше винаги, щяхме да сме още в каменната ера :sorcerer: Така че е нужда известна смелост в началото. Всеки който цени Паневритмията и желае да научи нещо практически, е добре дошъл. Разумно би било все пак преди да пристъпи към практика, желаещият да се запознае с някои книги по въпроса. По-горе са дадени нявкои полезни източници.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте приятели от Варна,

Всеки ден от 6 ч.30м. /освен в неделя, тогава Паневритмията се провежда на братското лозе/в морската градина се играе Паневритмия. Всеки от вас ще бъде добре дошъл и надявам се ще се чувства много добре сред природата. Аз лично след Паневритмия се чувствам като нов човек. Поздрави. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Паневритмия в Шумен се играе на Шуменското плато над самия град, недалеч от паметника 1300 г. България. Малко е далеч-пеша се стига за 50-60 мин. Мястото е много красиво-наричат го Шуменската Рила. Събираме се за посрещане на слънцето, провежда се духовен наряд, в сряда и неделя се чете беседа. След което правим шестте окултни упражнения. След тях започва паневритмията. Обикновено има по около 20 човека. Понякога и повече. В неделя след паневритмия пеем песни, и правим обща братска закуска. В 10 ч. се чете неделната беседа.

Имам желание да изпълнявам паневритмията и то автентично, така както я е дал Учителя, но не мога да попадна на такова обучение. Питал съм много хора в т.ч. и в този сайт.Знаете ли дали има курс по паневритмия за начинаещи в гр. Варна?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

:feel happy: Бодро + благо настроение на всички + моля да споделите дали в Лондон се играе Паневритмия и координати за връзка + на ЛС + благодаря предварително :sorcerer:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Къде по-точно играете Паневритмия във вашия град/село? В колко часа започвате?

Колко човека се събирате?

Какви упражнения правите преди и след Паневритмия?

Има ли в Банкя група и къде играе Паневритмия!

В Габрово групата се събира на волейболното игрище на Технически уневерситет под болницата в 7.30 часа, а когато почвата изсъхне се премества на футболното игрище на Сирмани от 7.00 часа до края на сезона.

Здравейте, моля ви се искам да разбера къде се играе във Варна Паневритмия и в колко часа започва?!Благодарност!!! :3d_046:
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Лети,

Всеки ден през седмицата от 7 часа се играе Паневритмия в Морската градина/до маймунското дърво/, а в неделя от 8 часа Паневритмия се играе на Братското лозе, което се намира до Терапевтична болница.

Поздрави! Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Аз наистина бих икала да играя отново,но понеже от скоро пак живея в Ловеч не знам тук играе ли се?Ако има някой от Ловеч нека ми пише на лични,много ще се зарадвам,защото тук никой не познавам и съм си малко самотна скала.

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмия в Ловеч?

има ли,къде ....?

Здравейте всички вие!

Аз отпреди 7 месеца се завърнах в родния си град Ловеч след 7 години отсъствие заедно с новородената си дъщеричка.Много бих искала да се свържа с хора от братсвото тук и да разбера играе ли се тук Паневритмия.По стечение на обстоятелствата не съм играла много отдавна,но и много имам нужда от това.Предварително благодаря за съдействието :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Цвета, питах приятели и доколко разбрах в Ловече няма група, която играе Паневритмия. Може би е време да се направи. :thumbsup2:

А който се интересува за София в района на Южен Парк. Там играят Паневритмия всеки ден без неделя. Вижте повече информация, телефон за контакти и снимки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Научих, че в НСА има 6 месечно обучение по Паневритмия като накрая се държат изпити. Някой знае ли нещо повече за този курс? Мисля, че той е по-скоро за преподаване на Паневритмия, но няма значение. А случайно да знаете в кои училища в София се играе Паневритмия?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...