Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте!

Преди няколко дни на баща ми му установиха тумор при жлъчните пътища ,който е бил с разсейки.Лекарите дадоха много лоша прогноза.За момента баща ми е в болницата,в добро общо състояние и освен пожълтяването на кожата и урината няма други симптоми.Ще му поставят някакви разширяващи тръбички при злъчния канал.За тумора засега не са казали какво ще му правят.Бихте ли ми казали дали хомеопатията може да помогне в случая ,до каква степен и въобще дайте ми някакви насоки как да действаме(като положението в момента ми изглежда безнадежно).На всеки отговор бих бил много благодарен!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, отново!

Благодаря за предишния отговор - разбирам основанията ви и съм наясно, че он-лайн е доста трудно да се "лекува".

Искам само да ви попитам, добре ли е да се даде конституционалното лекарство за дадения организъм, след като приключи лечението на дадена остро възникнала болест - ангина например и по колко като прием - един път по 3 гр или в др вид.

Благодаря отново!

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 2 месеца претърпях онкологична операция.Мисля да засегна една изключително болна тема за голяма част от оперираните-а именно усложнения в следоперативния период!

По време на продължителният престой в болницата и часовете прекарани в интернет,стигнах до извода,че организмът наистина трудно се възстановява от подобна травма и реагира по всевъзможни начини,а от страна на хирурзите и разните сайтове-информацията за доброто възстановяване е непълна и от личен опит мога да кажа неефективна.Дори в хомеопатичните страници не се сблъсках с теми по този въпрос.Надявам се с тази тема да помогнем и на други нуждаещи се като мен!

След операцията при мен се появиха 2 съществени проблема:

1)Съвременния бич в хирургията-зарастване и правилно заздравяване на раните.

В своята история хирургията е преминала през различни етапи за обработване и зашиване на рани.В миналото са се използвали конци от животински материали/котешки,заешки черва/ и тн.В момента се работи със синтетични,резорбируеми конци,които сами разбирате в един наистина голям процент от случаите не се резорбират,получава се реакция на организма към чуждото тяло и фистола на повърхността на кожата секретираща с месеци и дори години.

Това е първият ми най-съществен проблем!

Две седмици след изписването при свалени шевове на корема/в областта около пъпа/се отвори дупчица колкото бобено зърно,от която до ден днешен изтича бледа,зле миришешта течност.След консултация с хирург-мноого често срещан проблем/както по горе писах от конците/''Промивай с кислородна вода и се въоръжи с голямо търпение..По-нататък можем да те отворим и почистим ако не минава.Каквото да пиеш или мажеш няма да помогне...трябва организмът да се справи''

На позната със същия проблем вече 8 месеца положението е все същото.

2)Вторият проблем-получих хроничен уретрит,който лекарите свързват с инфекция от катетъра,сменихме два антибиотика и все още нищо...

3)Месец след операцията започнах химиотерапия.Добре че ми позволиха,защото същата позната,заради раната,която не затваря не и дадоха :( Може ли да ми препоръчате и терапия,която намалява страничните ефекти и засълва ползите на адювантното лечение?

Ще се радвам ако ХОМЕОПАТИЯТА даде отговорите на мойте въпроси,за които и съвременната медицина мълчи!Също така бях толкова изчерпателен,за да помогна на др хора с моя проблем,които по наблюдения не са никак малко.

Моля препоръчайте ми на лично хомеопат за Търново или Габрово,който ще помогне?

Поздрави:Николай

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Преди няколко дни на баща ми му установиха тумор при жлъчните пътища ,който е бил с разсейки.Лекарите дадоха много лоша прогноза.За момента баща ми е в болницата,в добро общо състояние и освен пожълтяването на кожата и урината няма други симптоми.Ще му поставят някакви разширяващи тръбички при злъчния канал.За тумора засега не са казали какво ще му правят.Бихте ли ми казали дали хомеопатията може да помогне в случая ,до каква степен и въобще дайте ми някакви насоки как да действаме(като положението в момента ми изглежда безнадежно).На всеки отговор бих бил много благодарен!

Здравейте Георги,

Бих искал да Ви кажа нещо окуражаващо в този тежък етап от живота Ви, но при разсейки и рак в напреднал стадий, а и това че баща Ви е в болница, където е подложен на операции и вероятно е в интензивно отделение, хомеопатията не би могла нещо да направи. Ако го изпишат от болницата и баща Ви желае, бихме Ви съдействали да намерите класически хомеопат там където живеете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, отново!

Благодаря за предишния отговор - разбирам основанията ви и съм наясно, че он-лайн е доста трудно да се "лекува".

Искам само да ви попитам, добре ли е да се даде конституционалното лекарство за дадения организъм, след като приключи лечението на дадена остро възникнала болест - ангина например и по колко като прием - един път по 3 гр или в др вид.

Благодаря отново!

Да, по принцип е добре, след излекуване на острото състояние, да се даде конституционалното лекарство. Кога и как, това е по преценка на лекуващия хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

stoiny, както са Ви казали лекарите: "Промивай с кислородна вода и се въоръжи с голямо търпение..По-нататък можем да те отворим и почистим ако не минава. Каквото да пиеш или мажеш няма да помогне...трябва организмът да се справи" - е, хомеопатията помага точно на това - организма сам да се справи. Не на извадени от общото, индивидуалното, локални проблеми. Защото това което за един е добро, при друг може да има обратен ефект. Затова след приемането на на хомеопатично л-во е необходимо проследяване и консултиране с лекуващия хомеопат.

Пиша Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От години се боря с куп здравословни проблеми - все безуспешно. Традиционната медицина не е в състояние да ми помогне. Всички изследвания и резултати са в норма (единствено антителата са повишени), а проблемите са налице - алопеция, витилиго, болки в гръбнака и схващания, наднормено тегло, гинекологични неразположения, напреднала пародонтоза и др. Решила съм да се обърна към хомеопат, но нямам никаква представа къде точно да потърся помощ. Бих била много благодарна, ако ме насочите към подходящия за мен специалист.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От години се боря с куп здравословни проблеми - все безуспешно. Традиционната медицина не е в състояние да ми помогне. Всички изследвания и резултати са в норма (единствено антителата са повишени), а проблемите са налице - алопеция, витилиго, болки в гръбнака и схващания, наднормено тегло, гинекологични неразположения, напреднала пародонтоза и др. Решила съм да се обърна към хомеопат, но нямам никаква представа къде точно да потърся помощ. Бих била много благодарна, ако ме насочите към подходящия за мен специалист.

Здравейте, пиша Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Александър!

Благодаря за отговора ,макар и да не е окуражаващ!Все си мислех ,че винаги трябва да има надежда,но... уви....

В болницата, няма как да се направи хомеопатично интервю, нито да се дават хомеопатични л-ва.

Хранителен режим обаче би могло. Пиша Ви и и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам панически страх от зъболечение, дори при преглед на зъбите се гипсирам и нямам търпение да стана от стола. Бях на зъболекар и само като ми каза какво трябва да се прави, почистване на зъбен камък и изпаднах в паника дори от почукването по зъбите При мен този страх е, като ми се работи в устата, да не ми засегнат бузата или езика. Александър, въпроса ми е, може ли хомеопатията да помогне за преодоляването на този страх?

Линк към коментар
Share on other sites

О да, страховете и тяхното компенсиране са едни от любимите теми за решаване от всеки класически хомеопат. Има такива хомеопатични л-ва, които предписани конкретно, до голяма степен и по един, бих казал чудодеен начин ни освобождават от тези инстинкти за самосъхранение. И тогава кошмара наречен зъболекарски стол, от ужас - се превръща в необходимото "зло".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander!

Бихте ли ми изпратили координати на хомеопат в Стара Загора? Става въпрос за мъж на 58 години, на който съвсем на скоро му откирха ошипяване на гръчбанчния стълб, между 5 и 6, и 6 и7 прешлени. Никога досега не е използвал хомеоптаия, скептик е, но вижда, че класическата медицина предлага само обезболяващи. Искренно се надявам хомеопатията да му помогне и бързо да му облекчи поне малко болките.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander!

Бихте ли ми изпратили координати на хомеопат в Стара Загора? Става въпрос за мъж на 58 години, на който съвсем на скоро му откирха ошипяване на гръчбанчния стълб, между 5 и 6, и 6 и7 прешлени. Никога досега не е използвал хомеоптаия, скептик е, но вижда, че класическата медицина предлага само обезболяващи. Искренно се надявам хомеопатията да му помогне и бързо да му облекчи поне малко болките.

Благодаря предварително!

Здравейте,

Наистина с хомеопатия трудно биха се повлияли шиповете, но облекчение на болките и то без странични ефекти със сигурност може да се постигне. Без обезболяващи, но с хомеопатично л-во, което ще успокои възбудените нервни коренчета които се трият в шиповете, но без да ги анестезира (обезчуствява).

Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно! Много добре се справя с ПР и резултата е бърз и ефективен.

Вижте потвърждение тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&st=20

- поста на smehy

Линк към коментар
Share on other sites

Съобщение днес по БТВ -Новините от 12ч. : "Грипа разболява стотици. Ваксините не помагат"

и още едно признание от специалист: "...Срещу вирусите, няма нито едно лекарство, което да може директно да ги убива"

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Световна практика в хомеопатията е, някои хомеопатични лекарства не се казват, не и първия път. В последващи проследявания може. Например не се казват змийските хомеопатични лекарства, защото ако човека започне да рови из нета, ще прочете ужасяващи неща, които ще го сугестират и лечението ще се компрометира.

Всичко това се прави в интерес на лечението и лекувания.

Друга практика е да се дава т.н. плацебо, особено при много тревожни пациенти, които са спокойни само ако приемат л-во по три пъти на ден. Това също е в интерес на лекувания.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Интересувам се от хомеопатичен продукт за ревност - не ревност между деца, а между възрастни, придружена с натрапчиви мисли.

Благодаря!

Ревност - показани са 92 възможни хомеопатични лекарства. Има и рубрика: Болести от ревност и т.н. Банално е, но пак ще кажа че е индивидуално и зависи от това как го усещаме. Ако не се съобразим с индивидуалните особености на конкретния човек, вместо облекчение, може да получим обратния ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

При смяна на хомеопата , трябва ли да споделя , какво е изписвал предишния хомеопат и как са ми повлиявали лекарствата ? Другият ми въпрос е : Необходимо ли е отново да разказвам цялата си история при новия хомеопат , при положение, че някои от травмите вече не са толкова болезнени или да изчаквам въпросите и да отговарям на тях само за сегашното си състояние ?

Линк към коментар
Share on other sites

По първия въпрос, не и по време на интервюто, може накрая, ако Ви попита.

Да, трябва отново да разказвате цялата си история при новия хомеопат, като кажете, как сте усещали травмите тогава и сега.

Линк към коментар
Share on other sites

И още един въпрос ! Ако ХЛ ми е в разреждане 15 СН пак ли трябва да се пие разтворено във вода ?Вече съм взела под езика първата доза и като прочетох тук, че всяка следваща се пие разредена във вода се изненадах .Аз продължавам да смуча под езика . Хомеопата не ми е казвал нищо за разтваряне във вода . Има ли някъде обяснено простичко защо трябва да се разтваря във вода ? Май станаха повечко въпросите :3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

И още един въпрос ! Ако ХЛ ми е в разреждане 15 СН пак ли трябва да се пие разтворено във вода ?Вече съм взела под езика първата доза и като прочетох тук, че всяка следваща се пие разредена във вода се изненадах .Аз продължавам да смуча под езика . Хомеопата не ми е казвал нищо за разтваряне във вода . Има ли някъде обяснено простичко защо трябва да се разтваря във вода ? Май станаха повечко въпросите :3d_131:

Ето Ви повече информация от независим източник: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

приятно четене.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...